13.03.2015, 15:10 • ČEZ stadion, Kladno • Filip Ardon (@FifArdon)

Konec zápasu. (17:27:57)

61:34

Kladno právě vstřelilo branku!
ONDŘEJ BLÁHA se dostal do samostatného úniku, sjel si pěkně před Vomáčku, naznačil do bekhendu a poté forhendovým blafákem uklidil kotouč za záda hostujícího gólmana! Asistence: Jiří Kryll a Kryštof Zázvorka.

60:39

Do Zelingrovy střely zaklekl jeden z bránících hráčů a kotouč končí neškodně v rohu kluziště.

60:06

Hrabík na úvodním buly prodloužení uspěl a Rytíři startují do útoku.

60:01

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, a bude tak muset následovat desetiminutové prodloužení.

60:00

59:54

Kotouč se od Zázvorky odrážel ještě k Šaldovi, ale ten už nakonec nezakončil.

58:48

Dvořák se snažil protlačit před Zelingra, ale ten jej před sebe nepustil a poslal ho k ledu.

58:08

Bláha dlouho hledal někoho, komu by přihrál, a nakonec vystřelil na bránu, což Vomáčkovi nenadělalo problémy.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42

Kalaj bekhendem poslal kotouč ještě na bránu, ale Vomáčka byl včas namáčklý u své tyče.

56:58

Hrabík se pokusil projít mezi dvěma beky, ale ti jej zastavili.

56:40

Hosté ujížděli do přečíslení dvou na jednoho, ale je jim odpískaný ofsajd.

56:32

Hrabík svojí střelou pěkně protáhl Vomáčku, ale kotouč se nakonec mezi tři tyče nevešel.

55:58

Hosté ujížděli do přečíslení dvou na jednoho, ale střelu nakonec Haspeklo srazil nad branku!

55:42

Zázvorka se v brankovišti musel pořádně natáhnout, aby přikryl kotouč, ale nakonec uspěl.

55:13

Muškova dělovka od modré čáry vlétla do chumlu těl před bránou, ale tam se také zastavila.

53:30

Hosté z tlaku Kladna vystartovali do protiútoku, ale následně hned za modrou čarou ztratili puk.

53:03

Kouba vracel zpoza brány na Kalaje, ale tomu se puk zamotal mezi bruslemi.

52:16

Svoboda už se chystal vystřídat, ale je mu pískán icing a domácí si tak na ledě ještě pobudou.

51:46

Hra je nyní hodně rozhádaná a ani jednomu z týmů se nedaří usadit se v pásmu.

50:58

Rytíři nyní aktivně forčekují hosty v jejich obranném pásmu a daří se jim vytvářet si tlak.

50:35

Dvořák nedokázal protečovat nastřelený kotouč a hostím je pískáno zakázané uvolnění.

49:40

Muškovu střelu Zázvorka příliš neviděl, ale nakonec spíše reflexivně zasáhl.

49:14

Kalaj byl u kotouče v útočném pásmo jako první, jenže puk končí mimo hrací plochu.

49:00

Jonášova střela nejprve Zázvorkovi vypadla, ale Maršík už se ke kotouči nedostal.

48:24

Vomáčka vystartoval za pukem z branky, kam si také sjížděl Kouba a hostující gólman končí u ledu. Rozhodčí navíc odpískal ofsajd.

48:14

48:04

Šaldova střela se odrážela nepříjemně před brankovištěm, ale naštěstí pro domácí skončil puk mimo branku.

47:25

Hrabík vystihl křižnou přihrávku a vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

47:08

Po tvrdém souboji u mantinelu je hra přerušena a vylučuje se. Zelingr (KLA) je vyloučen za hrubost a Muška (HKR) je vyloučen za krosček.

46:49

Šaldovu střelu dorážel bekhendem Dvořák, ale z úhlu už nedostal puk do sítě.

46:35

Hosté doráželi několikrát z bezprostřední blízkosti před Zázvorkou, ale kladenský gólman si s pomocí obránců poradil.

46:22

Pohl neměl komu nahrávat,a tak jen nastřelil puk na Zázvorku, který měl ale čistý výhled a zasahuje.

46:14

Kouba (KLA) je vyloučen za nedovolené bránění.

46:14

45:06

Jirásek vysokým obloučkem posílá puk znovu až za Zázvorku.

44:21

Haspeklovo nahození pěkně zaplachtilo vzduchem, ale následně hosté zpoza brány vyhazují.

44:14

Matouš (HKR) je vyloučen za držení protihráče.

43:25

Kalaj hned po přejezdu modré vypálil z nápřahu. Jeho střela však prolétla nad horní tyčí Vomáčkovy brány.

43:09

Hosté se hodně aktivně snažili dotlačit puk za Zázvorku, ale rozhodčí nakonec přerušuje.

42:57

Zázvorka si nyní hodně odvážně vyjel za branku a musel se sám účastnit souboje u hrazení.

42:35

Soukup se hnal mezi dvěma obránci do útoku, ale skončil jen u ledu.

41:47

První třetina nám začala pěkně svižně. Nyní se kotouč nachází za brankou hostí.

41:24

Dvořák dostal puk do mezikruží, odkud vypálil hned z první, ale Zázvorka se výborně přesunul!

40:41

Kalajovu střelu dokázal Vomáčka ještě vytěsnit betonem, ale následně se dostal k dorážce Kouba, který nastřelil však jen tyč!

40:06

Na úvodním buly třetí třetiny uspěli hosté, kteří také startují do útoku.

40:01

Ve druhé třetině se podařilo hostím otočit utkání v pětatřicáté minutě, když Štohanzl svojí střelou rozvlnil síť Zázvorkovy brány. Netrvalo však dlouho a domácí s návratem Štohanzla z trestné lavice znovu srovnali skóre po Kalajově trefě. Třetí třetina začne přibližně v 16:49.

40:00

39:59

Ještě v závěru měli hosté ohromnou příležitost, jenže proti Dvořákově střele skočil Zázvorka!

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:00

Domácí sehráli celé vhazování v útočném pásmu nádherně, když hned po vyhraném buly poslali kotouč na pravou stranu, kde byl volný ADAM KALAJ, který už nastřelil puk do odkryté branky bez problémů! Asistence: Kryštof Hrabík.

38:44

Kalaj dostal přihrávku do hodně složité situace a ztratil puk.

38:04

Hosté se osvobozují a puk směřuje za Zázvorkovu bránu.

37:37

Nagy přiklepl na levou stranu Bláhovi, ale ten dostal kotouč na dlouhou hůl a následně trefil jen povyjetého Vomáčku.

37:19

Domácí hezky clonili před bránou, ale Kryllova střela se ani tak neujala.

37:00

Štohanzl (HKR) je vyloučen za podražení.

36:32

Hrabík obešel šikovně Dvořáka a sjel si až do zakončení, ale Vomáčka byl včas u bližší tyče.

35:27

Hosté ujížděli do přečíslení dvou na jednoho, ale Síla to vzal na sebe a napálil do Zázvorkovy vyrážečky!

34:50

Kalaj přebruslil Hrabíkovi do útočné třetiny a rozhodčímu nezbylo nic jiného, než odpískat ofsajd.

34:01

Hradec právě vstřelil branku!
Kotouč se z nepřehledné situace odrazil až k MARTINU ŠTOHANZLOVI na pravé straně, který už svojí střelu umístil k bližší tyči a rozvlnil síť. Asistence: Jakub Muška a Radim Šalda.

32:59

Matouš nastřeloval znovu puk na Zázvorku a hosté získávají útočné pásmo.

32:33

Dvořáka poslali domácí tělem do útočného pásma a rozhodčí píská ofsajd.

32:17

Bláha nahodil kotouč do útočného pásma, ale Kalaj už se k dorážce nedostal.

31:38

Jirásek v brankovišti hodně aktivně atakoval Zázvorku a hra je vykázána zpět do střední třetiny.

31:15

Rytíři nastřelili kotouč do útočného pásma, ale Vomáčka rychle rozehrává.

30:38

Zelingr vypálil z velikého úhlu, ale Vomáčka nemusel zasahovat, protože střela se mezi tři tyče nevešla.

29:48

Filip tvrdým hitem poslal k ledu o hlavu vyššího soupeře, čímž se dostal ke střele Bláha, ale jeho střelu Vomáčka vyrazil.

28:35

Štohanzl se znovu hnal k bráně, ale jeho přihrávku Zázvorka vypíchl.

28:19

U zadního mantinelu zůstával ležet Nagy, ale po chvilce se sbírá z ledu.

27:51

Jakubec vypálil hodně tvrdě od modré čáry, ale jeho střelu zblokoval obětavě Soukup.

27:39

Puk zpoza brány prošel až k Pohlovi, ale proti jeho střele se Zázvorka stihl přesunout.

26:48

Dvořák znovu přitvrdil hru, když poslal k ledu nevybíravým zákrokem Filipa.

26:09

Hrabík vystihl rozehrávku hostí a následně vracel před bránu na Kalaje, ale jeho přihrávka byla sražena.

25:38

Zelingr, se kterým to nevypadalo vůbec dobře, už se znovu objevuje na ledě.

24:46

Dvořák zůstával dvakrát sám před brankou, ale dvakrát jen promáchl!

24:28

Dvořák výborně clonil Vomáčkovi, ale kotouč se nakonec zastavil ve skrumáži před bránou.

24:13

Domácím utekl kotouč až na zakázané uvolnění.

23:50

Tentokráte Adam Kalaj zamířil k protější tyčce, ale Vomáčka měl lapačku včas na svém místě.

23:19

Kotouč se ze skrumáže před bránou vykulil jen kousek od Zázvorkovy tyče!

22:50

Dvořák si sjel až k levé tyčce a pokusil se zamířit do růžku, ale přestřelil.

22:18

Muška si sjel po pravé straně a vypálil, jenže zasáhl jen vzdálenější tyč Zázvorkovy brány! Domácí brankář už byl nyní bezmocný.

21:57

Matouš se poněkud snadno dostal až k zakončení, ale kotouč končí nakonec za brankou.

21:05

Dvořák poslal dalším tvrdým bodyčekem k ledu Vebera, ale ten se zvedá bez problému.

20:49

Rytíři jakoby byli rozhození, nyní vyhazují kotouč jen vysokým obloučkem přes všechny čáry.

20:40

Po tvrdém hitu zůstává u ledu ležet Matyáš Zelingr! Snad se nejedná o nic vážného. Domácí obránce opouští led v předklonu za pomoci spoluhráče a rozhodčího.

20:06

Po dlouhém souboji ve středovém kruhu nakonec získali kotouč domácí.

20:01

V první třetině byli mnohem aktivnější domácí, kteří si vytvořili veliké množství šancí, ale hosty držel gólman Vomáčka. Ten kapituloval až v šestnácté minutě, když dvojnásobnou přesilovku Rytířů zužitkoval Kryštof Hrabík. Domácí si ale vedení do druhé periody nepřinesou, neboť pouhých devět vteřin před koncem dokázal překonat Zázvorku svojí střelou Radim Šalda. Druhá třetina začne přibližně v 16:00.

20:00

19:51

A hosté v úplném závěru srovnávají! RADIM ŠALDA si sjel na střed a vypálil kotouč na Zázvorku, který sice zasáhl, ale puk se došoural za jeho záda. Asistence: Jaroslav Dvořák.

19:21

Hosté podruhé v krátké době vyhazují na zakázané uvolnění.

19:01

Ondřej Bláha dostal kotouč na střed, ale z výborné pozice nedokázal usměrnit puk mezi Vomáčkovy betony.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:27

Veber svým důrazným bodyčekem poslal na střídačku Matouše, který končí pod lavičkou v nepříjemné poloze.

18:01

Vomáčka svojí přihrávkou zpoza brány jen namazal Veberovi, ale ten z velikého úhlu neuspěl!

17:10

Hosté se po oslabení snaží znovu získat nějaký tlak a drží puk za Zázvorkovou klecí.

16:37

16:27

Filip dorážel do téměř odkryté sítě kotouč z bezprostřední blízkosti, ale ani nadvakrát neuspěl! Vomáčka drží svůj tým.

16:10

Hrabík, který byl před chvíli tvrdě sražený u mantinelu, nyní přihrál krásně na hůl Danielu Koubovi, který ale z bezprostřední blízkosti Vomáčku nevymíchal!

15:30

A domácí přesilovou hru využívají! KRYŠTOF HRABÍK se ujal kotouče, sjel si na vrchol kruhu a propálil vše, co mu stálo v cestě! Kotouč končí nad Vomáčkovým betonem a Rytíři jdou do vedení. Asistence: Matyáš Zelingr.

15:10

Domácí nyní situaci hodně překombinovali, ale následně se puk od Kalaje málem odrazil do sítě!

14:47

Zelingr si sjel na střed a vypálil, ale ani Kalaj nedorazil puk za Vomáčku.

14:37

Muška (HKR) je vyloučen za hrubost a hosté půjdou do tří!

13:39

Šalda (HKR) je vyloučen za podražení.

13:31

Nagy se nádherně prodral mezi dvojicí obránců a ještě se natáhl za kotoučem, ale dloubáčkem jej za brankáře nedostal! Nutno podotknout, že Nagy byl faulovaný.

13:02

Pohl dostal hodně prostoru na modré čáře, ale jeho střela prolétla jen těsně kolem vzdálenější tyče!

12:18

Hra je nyní poněkud divoká a kotouč se přenáší od jedné branky ke druhé.

11:07

Hosté se snažili zastavit hru zašlápnutím puku v rohu kluziště, ale nakonec vyrážejí sami do útoku.

10:44

Zelingr výborně zavřel mantinel a Rytíři díky němu udrželi útočné pásmo.

10:12

Muškovo nahození před bránu si sbírá Hrabík.

09:00

Pohl svojí střelou napálil jen do bruslí Haspekla.

08:19

Přihrávka na Maršíka zpoza brány vyšla, ale následně mu kotouč sjel z čepele.

07:32

Domácí nechali Jiráska úplně volného před vlastní klecí, ale jemu kotouč přeskočil hůl!

06:39

Filipovi se nabízela možnost samostatného úniku, ale Lelek jej přebruslil a byl u kotouče první.

06:05

Muška přitvrdil hru a u zadního mantinelu poslal k ledu Soukupa.

05:32

Hrabík nahrál krásně na střed Kalajovi, ale ten neusměrnil puk pod Vomáčkův beton! S následnou dorážkou už si hostující gólman také poradil a branka nakonec končí mimo předepsanou pozici.

05:17

04:55

Hosté se dostali do protiútoku a už to vypadalo na přečíslení, jenže domácí obrana se stihla vrátit.

04:40

Nagy přihrával před klec Haspeklovi, ale Vomáčka přihrávku vypíchl.

04:03

Kalaj zavezl puk za hostující branku a přihrával Hrabíkovi, jenže domácí rychle přicházejí o slibnou akci.

03:21

Veber si špatně zpracoval přihrávku na modré čáře a domácí přicházejí o útočné pásmo.

03:17

Pohl (HKR) je vyloučen za krosček.

03:13

Následuje další zakázané uvolnění hostí.

02:56

Kalaj se natlačil před Vomáčkovu branku a pokusil se trefit mezírku mezi betony, jenže neuspěl! Následně se ještě kladenský kapitán pokusil dotlačit kotouč do sítě, ale to už byl Vomáčka připravený.

02:13

Po zakázaném uvolnění se hra přesune před brankáře Vomáčku.

02:04

Domácím se zatím vůbec nedaří přejít do útočného pásma. Nyní byl ve středním pásmu odstavený Nagy.

01:23

Matouš střílel na Zázvorku ze středu kluziště, ale kladenský brankář bez problému vyráží do rohu.

00:39

Veber přihrál do útočného pásma rukou a navíc do ofsajdu. Hra je tak přerušena.

00:22

Ale první zákrok si musel připisovat Zázvorka. Střela od pravého mantinelu jej ale nepřekvapila.

00:04

Na úvodním buly byl úspěšnější Kryštof Hrabík a Rytíři můžou postupovat do prvního útoku.

00:01

Rytíři Kladno: Zázvorka (Jiroušek) – Haspeklo, Matula, Veber "A", Slabý, Filip, Kryll "A", Rudovský, Zelingr – Karásek, Rejzek, Soukup, Svoboda, Kalaj "C", Nagy, O. Bláha, D. Kouba, Hrabík

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka (Š. Kouba) – Lelek, Pohl, Muška, Šalda "A", Jonáš – Martinec, Hladík, Jakubec, Růta, Pažourek, Matouš, Havelec, Jirásek, Dvořák, Štohanzl "C", Hašek, Mazura, Maršík, Síla

Rozhodčí: Dundr – Řešátko, Holý.
Nejproduktivnější hráči domácího celku ve skupině C

1. Ondřej Bláha (KLA) 19 zápasů (13+10)
2. Adam Kalaj (KLA) 18 zápasů (9+13)
3. Matyáš Filip (KLA) 20 zápasů (4+16)

Nejproduktivnější hráči hostujícího celku ve skupině A

1. Filip Jirásek (HKR) 19 zápasů (11+10)
2. Martin Štohanzl (HKR) 16 zápasů (8+11)
3. Václav Maršík (HKR) 19 zápasů (9+9)
Vývoj série

První zápas této série se odehrál na ledě Královských lvů. Domácí si tento zápas pohlídali výborně a dokázali zvítězit vysokým rozdílem 8:1 díky vysoké produktivitě celého týmu, neboť pod každou branku se podepsal jiný hráč. Vzhledem k tomu, že série se hraje jen na dvě vítězná utkání, tak hostující dorostenci Hradce Králové mají dnes možnost urvat sérii pro sebe a postoupit do semifinále. Dočkáme se rychlého konce této čtvrtfinálové série?
Dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dnešního druhého čtvrtfinálového utkání mezi Rytíři Kladno a Královští lvi Hradec Králové. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

3:2

Branky a nahrávky: 16. Hrabík (Zelingr), 39. Kalaj (Hrabík), 62. Bláha (Kryll, Zázvorka) – 20. Šalda (Dvořák), 35. Štohanzl (Muška, Šalda)

Rozhodčí: Dundr – Řešátko, Holý