To je z dnešního duelu vše. Já se s vámi loučím a přeji dobrou noc či příjemné vstávání. (04:49:09)

2. Marek Židlický (DET)
1 + 0
3. Rick Nash (NYR)
0 + 1
Zápasu od první třetiny vládli oba gólmani a celé dvě třetiny nebyla k vidění jediná branka. Zápas nakonec dospěl do prodloužení, které však nemělo dlouhého trvání. Red Wings dokázali využít přesilovku, když se z dorážky prosadil Marek Židlický.

Statistiky zápasu:
Střely – 31:40
Trestné minuty – 8:6

Marek ŽIDLICKÝ - 2:1

61:09

Detroit právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Dacjuk zakončoval z bezprostřední blízkosti, proti této šanci ještě Talbot vytáhl parádní zákrok. Pak ale do kotouče plácl MAREK ŽIDLICKÝ, který se při svém debutu za Rudá křídla stává hrdinou zápasu. Asistence: Pavel Dacjuk a Henrik Zetterberg.

60:37

Po rychlé výměně puku pálil Zetterberg. Dacjuk ale u pravé tyče nedokázal usměrnit kotouč do branky.

60:07

Rangers vyhazují, Detroit nastavení začíná v přesilovce.

60:01

Od osmnácté minuty úvodní periody jsme se branky nedočkali. Přestože hra má slušné tempo a nechybí šance, na světelné kostce nad ledem stále svítí nerozhodný stav. O vítězi musí rozhodnout prodloužení, které v Detroitu započne za pár okamžiků.

Statistiky třetí třetiny:
Střely – 12:13

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50

Dlouho trvalo, než se Rudá křídla usadila v útoku. Kronwall nesupěl ani s druhou střelou. Talbot vytáhl krásný zákrok.

59:27

Kronwallova střela byla zablokována. Rangers vyhazují.

59:14

Oddechový čas pro domácí.

59:14

Komplikace pro hosty. Stepan to přehnal s aktivitou a odsedí si menší trest za držení. Jak se ukáže nejlepší přesilovka NHL?

58:26

Dacjuk dobře nabil Ericssonovi. Ten se do rány pořádně opřel, cíl však o pár centimetrů minul.

57:56

V závěru třtiny uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách. Souboj Abdelkadera (hákování) s Brassardem (sekání) rozhodčí vyhodnotili jako nedovolený.

57:33

Sledujeme hokej nahoru – dolů. K rozhodnutí však chybí významnější tlak jednoho z celků.

56:53

Nyquist měl sice před sebou několik bránících hráčů, přesto dokázal vypálit střelu, díky které vybojoval vhazování v útoku.

56:23

Další buly v útoku Red Wings. New York Rangers poslali kotouč na zakázané uvolnění.

56:17

Dacjuk s Jurčem se dostali do přečíslení dva na jednoho. Nahození ruského forvada se po zásahu hostujícího obránce odrazilo do lapačky Talbota, který už se přesouval na druhou stranu.

55:58

Další technický přestupek. Cole se dostal do postavení mimo hru.

55:40

Smith dokázal nadvakrát zblokovat dělovku J.T. Millera. Dočkáme se ještě v základní hrací době rozhodnutí?

55:23

Icing Detroitu.

55:16

Jezdcům se přesilovka poměrně vydařila. Zahrozili především díky neočekávanému odrazu od mantinelu. Howard zastavil i tuto střelu.

54:59

54:16

Krásný zákrok domácího brankáře. Ten efektně máchl lapačkou a ulovil kotouč.

53:38

Rudá křídla už dokázala vyhodit a střídají.

52:59

DeKeyser oslabuje Detroit. Domácí hráč si odsedí menší trest za držení.

52:39

Quinceyho střela byla sražená mimo hrací plochu. Buly před Talbotem se bude opakovat.

52:12

Zuccarello předvedl rychlou střelu zápěstím. I když Howard očekával pas do mezikruží, dokázal svižnou ránu vyrazit ramenem.

51:40

Tempo v jinak zajímavém utkání se poněkud zpomalilo. Je jasné, že ani jeden z celků nebude chtít udělat osudovou chybu.

50:54

Miller nahodil do útočného pásma obloučkem tak, aby z toho nebyl icing. Jeho lajna střídá.

50:15

Smithovo nahození bylo zablokováno. Kotouč namísto mezi třemi tyčemi skončil v rohu.

49:34

Anderson dokázal přebruslit hostujícího obránce. Dojel kotouč a z otočky vypálil. Talbot připraven.

49:10

Hosté dokonce v průběhu útoku dokázali vystřídat. St. Louis ukončil tlak střelou, po níž přerušil Howard hru. Domácí mají konečně čas na nabrání nových sil.

48:48

Nash měl před sebou na okamžik odkrytou branku. Z velkého úhlu ale nedokázal dorazit.

48:28

Ihned po ubráněném oslabení se do útoku natlačili Rangers. Elitní útok domácí obraně pořádně zatápí.

47:57

47:20

Dacjuk pálil z první, trefil se ale jen k levé tyči, kde byl Talbot dobře postavený.

47:01

Hosté vyhazují.

46:30

Rudá křídla hned od úvodu přesilovky dokazují, proč jsou v tomto ohledu nejlepší v lize. Rangers se okamžitě dostali pod tlak. Po střele Quinceyho přerušil Talbot hru.

45:57

Yandle míří na trestnou lavici. Odpyká si trest za hákování.

45:47

Tatar si dokázal obhodit Yandla, ale dobře se vrátil Hagelin. Slovenský útočník nemohl zakončit podle svých představ.

45:27

Po přihrávce Židlického zakončoval Nyquist. V této situaci se ale neprosadil ani nejúspěšnější střelec Detroitu.

45:07

Další icing hostů.

44:49

Talbot dokázal zasáhnout, i když byl před ním postavený Abdelkader, jenž kromě clonění chtěl i tečovat.

44:18

Rangers poslali kotouč na zakázané uvolnění. Další buly v útoku Rudých křídel.

43:36

Hosté už dokázali vyhodit a vyčerpaná pětice bleskově míří na střídačku.

42:42

Red Wings jsou hodně aktivní. Kanadský gólman se musí ve svém pracovišti hodně otáčet.

42:12

Obrovská šance domácích. Nyquist potáhl kotouč a dostal Talbota z ideální pozice. Domácí forvard následně zamířil pas do mezikruží, kde byl postavený Weiss. Ten ale odkrytou branku netrefil.

41:55

Třetina začíná v pomalejším tempu. Více ze hry má zatím domácí Detroit.

40:57

Abdelkaderovo nahození Talbot raději podržel ve své výstroji. Bude se vhazovat v útočné třetině Wings.

40:28

Jako první v útoku domácí. Z jejich snažení však nevzešla jediná střela.

40:01

Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali. Nicméně Rangers hodně přidali na aktivitě, jejich pokusy ale v této dvacetiminutovce do jednoho ztroskotaly na sebejistém Howardovi, který už si připsal přes pětadvacet zákroků. Dokáží hosté ve třetí třetině skórovat, nebo se nakonec bude radovat Detroit?

Statistiky druhé třetiny:
Střely – 7:16
trestné minuty – 0:0
Další třetina začne přibližně v 3:56.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:23

Dobře pálil Boyle. Prudká střela, na kterou Howard moc neviděl, však letěla mimo.

39:04

Pokus o rychlou rozehrávku nevyšel. Icing Detroitu.

38:47

Brassard jen nahodil kotouč do útočné třetiny a jeho formace střídá. Ani jeden z celků se nikam moc nežene.

37:19

Druhá perioda se dohrává v poklidnějším tempu. Nicméně opět se dlouho nepřerušovalo.

36:15

Nicméně Rangers si opět vytvořili slušný tlak. Hosté si v útoku dokáží vytvořit větší tlak, branky se však v druhé periodě nedočkali.

36:07

McDonagh dostal více prostoru před brankovištěm a před Howardem způsobil pořádný rozruch. Místo střely následovaly ale zbytečné kličky, po kterých mu kotouč sjel z čepele.

35:23

Domácí si s rozehrávkou dávali načas. Nyquist nakonec nahození nedojel a celá akce skončila neúspěchem.

34:49

Puk má ve své moci Talbot. Ten přerušil hru a po komerční pauze následuje vhazování právě před kanadským gólmanem.

34:09

Znovu je u puku vidět Židlický, který při své premiéře dobře rozdává pasy.

33:31

Jezdci poslali kotouč na icing. Hra se vrátí před Talbota.

32:56

Nyquist s Sheahanem v přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný to vzal na sebe a mířil na vzdálenější tyč. Mimo.

32:10

Po dlouhém souboji u mantinelu vybojovali kotouč hosté. Přečíslení Nashe s Yandlem zakončil první jmenovaný. Na Howarda si ale nepřišel.

31:31

Quincey nadělal svému gólmanovi velké problémy. Nahozený puk se po jeho zásahu odrazil do brankoviště. Howard dokázal bleskově zareagovat.

31:14

Sledujeme hru v opravdu vysokém tempu. Sérii rychlých útoků přerušil Talbot, jenž ve své výstroji přidržel Tatarovu střelu zápěstím.

30:38

Stále se hraje bez přerušení. Akci na druhé straně vedl Jurčo. Bekhendový pokus slovenského forvarda jen proskákal brankovištěm.

29:59

Brassard ze střední třetiny jen napálil kotouč mezi tři tyče. Jeho formace odjíží střídat.

29:22

Nash to zkusil z velkého úhlu. Howard zůstal na levé tyčce dobře přitisknutý.

28:38

Najednou se zase v útoku drží domácí. Ericsson nahazoval z modré čáry. Tuto střelu tečovalo několik borců a kotouč nakonec minul svůj původní cíl.

27:38

Nyní pro změnu zatápí Křídla hostující obraně. Začíná se přidávat na rychlosti.

26:57

Kreider zachytil nepřesný pas Tatara. Následná střela však Howarda neohrozila.

26:32

Talbot vyrazil mimo hrací plochu Nyquistovu střelu příklepem. Po komerční přestávce následuje buly v útoku Wings.

26:14

Po delší době vyvážejí domácí kotouč ven ze třetiny. Po nahození odjíždí celá pětice střídat.

25:46

Rangers to sehráli výborně. Staal však v zakončení neuspěl, když orazítkoval horní tyčku.

25:24

Howard dokázal přerušit hru. To bránící pětice uvítala, domácí byli hodně vyčerpaní.

24:48

Jezdci jsou ve slušném tlaku. Nejnadějnější byla střela Nashe, kterého výborně našel Yandle. Zakončení z mezikruží ale brankou neskončilo.

24:14

Nash zachytil nepřesnou rozehrávku Křídel. Howard však zasahovat nemusel, vše zachránil dobře se vracející se obránce.

23:50

Hru přerušuje lapačka Jimmyho Howarda. Americký gólman raději přidržel kotouč po nahození ze střední třetiny.

23:10

Jurčo se dokázal dostat ke střele i mezi dvojicí bránících obránců. Vypálit dokázal ale až na druhý pokus, a to se už Talbot stihl přesunout.

22:43

Icing i na druhé straně kluziště.

22:10

Ihned po vhazování pálil Klein. Jeho střela byla hodně prudká, gólman Detroitu přesto zasáhl.

22:06

Na obou stranách lehce vázne kombinace. Nyquist nebyl dostatečně rozjetý na to, aby prudký pas dojel. Odpískán icing.

21:18

Abdelkader dokázal i v pádu vyslat přihrávku do mezikruží, kde byl postavený Cole. Ten ale v dobré pozici nezakončil přesně, střela mu vůbec nesedla.

20:32

Domácí se dostali do přečíslení tři na dva. Tatarova střela byla sice zblokovaná, Talbot musel i tak zasáhnout.

20:05

Rychlá akce ihned po buly. Po Nashově střele zasáhl Howard lapačkou.

20:01

Je za námi úvodní třetina zápasu mezi Detroitem a New York Rangers. Zatím jsme svědky vyrovnané partie, která diváky rozhodně baví. Úvodní dvacetiminutovka se odehrála ve slušném tempu, nechyběly šance a ani góly. Oba celky do kabin putují za nerozhodného stavu, jelikož v závěru třetiny dokázal na Abdelkaderovu branku odpovědět Girardi.

19:43

Ještě jedno přerušení. Domácí chybně rozehráli a předložili puk Staalovi. Ten vyslal jen propagační střelu, po které Howard nechtěl rozehrávat.

19:12

Po vyrovnání má opět více práce Talbot. Gólman New York Rangers musel podržet kotouč v rukavici po dalším nahození.

18:40

Jezdci vyhodili jen na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat v útoku Křídel.

18:04

Dacjuk to zkoušel z velkého úhlu. Talbot neměl problém zasáhnout, jelikož měl dobrý výhled a nikdo netečoval.

Daniel GIRARDI - 1:1

17:02

Rangers právě vstřelili branku!
Hosté využívají přesilovku a je vyrovnáno! Nash posílal kotouč před brankoviště, kde bylo postaveno hned několik hráčů. Po několika tečích se nejlépe zorientoval DANIEL GIRARDI. Asistence: Rick Nash a Dan Boyle.

16:44

Do zakončení se dostal až Brassard. Jeho rychlá akce skončila jen nepřesnou střelou.

16:09

Borcům z New Yorku se tato početní převaha příliš nedaří. Howard zatím nemusel zasahovat.

15:39

Hosté musejí založit novou akci. Kotouč doklouzal až za Talbotovu branku.

15:06

Rangers si vytvořili slušný tlak, který vyústil faulem Marka Židlického. Ten si odsedí menší trest za držení.

14:27

Po Kleinově ráně neudržel Howard kotouč ve své moci. Před brankovišti dobře zapracovali obránci, kteří Jezdcům neumožnili dorážet.

14:11

Velká šance Red Wings. Tatar zavezl kotouč do útoku a dostal se i střele. Ta mu sice moc nesedla, přesto dělala Talbotovi značné problémy. Následně se ke slibné dorážce dostal Jurčo, který ovšem z bezprostřední blízkosti nedokázal přehodit kotouč přes beton.

13:03

12:48

Závěr přesilovky se hostům už daří lépe. Yandle ovšem svým nahozením nenašel žádnou tečující hůl.

12:01

Tohle se Jezdcům moc nepovedlo. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v útoku Detroitu.

11:37

Detroit se brání dobře. Kotouč už poněkolikáté putuje ven ze třetiny.

11:03

Za nedovolené bránění už pyká Weiss.

11:03

Další nebezpečný protiútok Rangers. Zuccarello sice nezamířil přesně, ale vybojoval alespoň přesilovku.

10:49

Klein vypálil zápěstím z velké vzdálenosti. Howard si šikovně povyjel, aby přes clonící hráče viděl.

10:37

Odpískáno zakázané uvolnění Rangers. Tomu ale předcházela situace, po které by se dalo hostům odpískat podražení. Rozhodčí však nepískali.

10:18

Z Talbota kotouč sice na chvilku vypadl, brankář Jezdců však svou chybičku napravil a neumožnil soupeři dorážet. Po komerční přestávce se bude vhazovat v útoku Křídel.

09:28

Sledujeme delší pasáž bez přerušení. Od první branky nefoukli sudí do střídačky. Také tempo se divákům líbí.

08:55

Detroit trochu bojuje s rozehrávkou. Tatar s Jurčem mají problém s založením útočné akce.

07:56

DeKeyser napřáhl na modré k dělové ráně. Talbot připraven. Kotouč skončil po zásahu kanadského gólmana za brankou.

06:59

Zatím sledujeme pohledné utkání, které nepostrádá rychlé tempo.

Justin ABDELKADER - 1:0

06:12

Domácí jdou do vedení! Zetterberg si výborně počínal na brankovišti, když počkal na ideální okamžik a následně předložil kotouč na hůl JUSTINA ABDELKADERA. Ten už měl jednoduchou úlohu. Asistence: Henrik Zetterberg a Jonathan Ericsson.

05:55

Boylova střela byla tečovaná, Howard přesto zasáhl.

05:04

Fast společně se svým spoluhráčem ujížděl do přečíslení. Výhodnou pozici zakončil první jmenovaný nepovedenou střelou. Detroit si v obraně nepočíná zrovna pečlivě.

04:24

Nyquist si chtěl udělat šikovným pohybem prostor k zakončení. Kleina si ale neobhodil, a kotouč tak k Talbotovi jen doklouzal.

03:56

Do obdobného postavení se dostal i Nash. Buly ve střední třetině se bude opakovat.

03:36

Giardi se St. Louisem se dostali do přečíslení dva na jednoho. Z dobré šance ale nic nebylo, akci zastavil ofsajd.

03:07

V útočné třetině předvedl Pavel Dacjuk dobrý forčekink. Ruský forvard sice puk nevybojoval, ale soupeři hodně znepříjemnil rozehrávku.

02:27

Kanadský gólman ve službách NY Rangers si připisuje první zákrok. Ve své rukavici přidržel nahození z modré čáry.

02:16

Poprvé je na ledě vidět také Marek Židlický. Český obránce se dokonce dostal i ke střele, která však k Talbotovi neprošla.

01:33

St. Louis vedl útočnou akci Křídel. Přes dva obránce nepřešel.

00:53

Po Staalově střele se kotouč odrazil od mantinelu zpět před brankoviště. Howard to dobře viděl a zasáhl.

00:10

Úvodní buly vyhrává Detroit. Domácí se pokusí založit první útočnou akci.

00:01

Oba celky jsou již připraveny na ledě. Utkání za pár okamžiků vypukne!

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Quincey, Smith, Židlický – Jurčo, Dacjuk, Tatar – Abdelkader, Zetterberg, Cole – Weiss, Sheahan, Nyquist – D. Miller, Anderson, Glendening.

New York Rangers: Talbot (Skapski) – McDonagh, Giardi, Staal, Boyle, Yandle, Klein – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, St. Louis – Hagelin, Hayes J. T. Miller – Sheppard, Moore, Fast

Rozhodčí: P. Devorski, Pollock – G. Devorski, Brisebois.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy
Oba dnešní soupeři se letos potkali dvakrát. Předchozí duely nabídly hodně vyrovnanou podívanou, vždy rozhodla jediná branka. Naposledy slavila výhru Rudá křídla (3:2), v prvním vzájemném měření sil této sezony ale uspěli Jezdci (4:3p).

Tomáš Tatar (DET) 25 + 21
Jakub Kindl (DET) 4 + 7
Tomáš Jurčo (DET) 2 + 13
Marek Židlický (DET) 4 + 19

Židlický je zároveň jednou z nejčerstvějších posil Detoritu. V den uzávěrky přestupů opustil tým New Jersey.
New York Rangers
To Jezdci z New Yorku mohou hrát ještě ve větší pohodě. Finalisté z minulého ročníku opět bojují jen o ty nejvyšší pozice. Rangers mají dokonce na dostřel samotné čelo Východní konference. Na svém kontě mají sice méně bodů než Ostrované a vedoucí Canadiens. Ztráta na vrchol je ale pouze tříbodová a borci z New Yorku mají vůči Montréalu jeden zápas, a vůči Ostrovanům dokonce tři duely k dobru. V nadcházejících bojích o trofej pro vítěze by měl pomoci i Keith Yandle, kterého Blueshirts získali z Arizony.

Poslední zápasy
Predators – Rangers 1:4
Rangers – Flyers 2:4
Coyotes – Rangers 3:4
Detroit Red Wings
Rudá křídla by se letos rozhodně ráda podívala do play off. Za svým cílem jdou zatím hodně odhodlaně. Ve Východní konferenci se aktuálně nacházejí na páté příčce a od první nepostupové pozice je dělí jedenáct bodů. Jestli borci z Detroitu v nějakém ohledu výrazně převyšují své protivníky, tak je to hra v početní převaze. Red Wings v průměru využijí každou čtvrtou přesilovku, takových čísle nedosahuje žádné jiné mužstvo v lize.

Poslední zápasy:
Red Wings – Predators 4:3
Red Wings – Sharks 3:2
Red Wings – Kings 0:1
Zdravím všechny příznivce nejprestižnější hokejové ligy! Kanadskoamerická NHL má dnes v noci na svém programu čtyři zápasy. V jednom z nich přivítá Detroit Red Wings na svém ledě NY Rangers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

2:1

Branky a nahrávky: 7. Abdelkader (Zetterberg, Ericsson), 62. Židlický (Dacjuk, Zetterberg) – 18. Girardi (Nash, Boyle)

Rozhodčí: P. Devorski, Pollock – G. Devorski, Brisebois