Rytíři Kladno – HC Sparta Praha

5:4

konec (3:1, 1:1, 1:2)

21.02.2015, 12:00 • ČEZ stadion, Kladno • Filip Ardon (@FifArdon)

Dnešní napínavý zápas je za námi a nutno říci, že domácí Kladno dnes zvítězilo zaslouženě. Rytíři byli po první dvě třetiny aktivnějším mužstvem a hosté po celý zápas jen dotahovali. Sparta se o něco zvedla až ve třetí třetině, ale to už bylo asi příliš pozdě na vyrovnání nebo otočení zápasu. Rytíři si tak připisují další důležité tři body do bojů o play off, zatímco hosté si odvezou hořkou prohru 4:5. (14:09:39)

60:00

59:55

Macháček ještě poslal puk rychle přes všechny čáry a rozhodčí píská zakázané uvolnění.

Neproměněné TS Chlapíka

59:47

Chlapík příliš nic nenaznačoval a zamířil mezi betony, které ale Vladař včas scvakl k sobě!

59:47

Sparta bude mít k dispozici samostatný nájezd, neboť Chlapík byl v úniku podražen!

59:42

Langer už odjíždí na střídačku! Sparta to zkusí s mužem v poli navíc.

59:35

Machač drží puk za Langerovou bránou.

59:12

Hosté se dostali ke kotouči a ani aktivní napadání kapitána Šilhavého nepřineslo pro Kladno zisk puku.

59:02

Hosté si vyžádali oddechový čas.

59:02

Augustin (SPA) je vyloučen za nedovolené bránění.

58:46

Macháček s Machačem udrželi puk v pásmu hostí.

58:24

Macháček byl poslaný k mantinelu na hraně pravidel, ale takovéto zákroky už se v posledních dvou minutách třetí třetiny asi příliš pískat nebudou.

58:10

Kladno se alespoň dostalo z vlastního pásma, ale Sparta má nyní obrovský tlak.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

Tomáš BREJCHA - 5:4

57:17

Sparta právě vstřelila branku!
No to budou ještě v závěru nervy! Naprosto exkluzivní přihrávkou zpoza brány našel Adam Chlapík TOMÁŠE BREJCHU a ten už neměl těžký úkol se vstřelením puku do sítě. Vladař neměl nejmenší šanci chytit tuto střelu. Asistence: Adam Chlapík a Petr Litera.

57:11

56:36

Vokurka střílel do protipohybu Vladařovi, ale ten i tak vytáhl zákrok betonem.

5:4

Branky a nahrávky: 8. Miura (Kružík, Havlůj), 11. Janeček (Doležal, Zelingr), 19. Kružík (Miura, Větrovec), 22. Kružík (Miura, Havlůj), 48. Machač (Zelingr, Šilhavý) – 16. Schwamberger (Brejcha, Györi), 36. Svoboda (Schwamberger, Györi), 47. Svoboda (Kadeřávek), 58. Brejcha (Chlapík, Litera)

Rytíři Kladno: Vladař (Švihálek) – Větrovec, Zelingr, Potěchin, Bunda "A", Hulcr, Matula – Machač, Šilhavý "C", Macháček, Slánský, Havlůj, Janeček, Doležal, Miura, Kružík

HC Sparta Praha: Langer (Slyusarchuk) – Kalina, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Mikliš, Bílek – Augustin, Litera, Chlapík, Svoboda, Havel, Klindera, Györi, Pulkrab, Procházka, Schwamberger, Krudenc "C", Brejcha "A"

Rozhodčí: Jílek – Beneš, Špůr