Berani Zlín – Piráti Chomutov

4:3

po prodl. (2:0, 1:0, 0:3 - 1:0)

19.02.2015, 15:00 • PSG Aréna, Zlín • Jakub Kudláč

Chomutov sice bojoval a dorovnal nepříznivý stav 0:3 během poslední části, v prodloužení ale rozhodl o vítězství Zlína Gago. Ode mne je to dnes vše, děkuji Vám za pozornost a někdy napočetnou! (17:10:56)

62:00

Zlín právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto, druhý bonusový bod získávají Zlínští, o který se krásným gólem postaral MICHAL GAGO. Asistence: Daniel Gazda, Nicolas Werbik.

61:30

Odložilík má pokus Poláka ve výstroji.

60:33

Stiksa přeřadil na vyšší rychlost a projel celé kluziště, střela z mrtvého úhlu už ale byla jiné frekvence.
Dnešní utkání sleduje 60 diváků.

60:01

Poslední dvacetiminutovka nám přinesla vyrovnání ze strany Pirátů, za minutku začne prodloužení.

60:00

59:31

Strejc málem připravil svůj tým alespoň o bod, když rozehrál na hůl Mikulce, jenž se ale s kotoučem za bránou nepohodl.

58:57

Karafiát nepříjemně vystřelil ze střední třetiny na Strejce, ten ale puk zpracoval lapačkou.

58:00

Dvě minuty nás dělí od prodloužení.

56:47

Oba týmy hru ve čtyřech odehráli bez větších šancí a jsou opět v plném počtu.

54:47

Současně je vyloučen Procházka (ZLN) za držení a Toman (CHM) za hrubost.

54:14

Piráti právě vstřelili branku!
A Zlínští to neustáli a máme tady srovnaný stav. Před Odložilíkem se ocitl TOM POLÁK a poslal puk do sítě. Asistence: Alan Lysczarczyk.

53:28

Piráti velmi nebezpečně obléhají klec Odložilíka, nyní jsou to krušné chvíle pro domácí.

52:33

Miko jel sám na brankáře Chomutova, ale zakopl o led a z akce tak nic nebylo.

51:17

Werbik hledal před odkrytou klecí Gazdu, do nahrávky ale vložil svou hůl Strejc.

50:34

Po menší strkanici v brankovišti Odložilíka se vhazuje ve střední třetině.

50:21

Úmyslný ofsajd Chomutova.

49:42

Po hvizdu sudího se čekalo na jeho důvod písknutí, nakonec nám to objasnil zakázaným uvolněním.

49:05

48:24

Strejc si nyní zahrával, když svou rozehrávkou nastřelil soupeře, ten ale nebyl dost pohotový.

47:57

Střelu Svobody zblízka kryje Odložilík svou lapačkou, drží tak stále hubený náskok ševců.

47:05

Další šance pro hosty, na 2+10 minut je totiž vyloučen Fryšara za zásah do oblasti hlavy a krku.

46:14

Chomutovští dostávají domácí hráče pod tlak.

44:42

Je zaděláno na drama, Piráti totiž snižují na rozdíl jediné branky, a to zásluhou JOSEFA RINDOŠE, který se prosadil střelou z kruhu na vzdálenější tyč. Asistence: Patrik Lidák.

43:38

Střela z dálky zaskočila Strejce, jenž kotouč zachytával na brankové čáře.

42:22

Puk na stropě PSG arény, vhazuje se před Odložilíkem.

41:40

Je sníženo, i Piráti využívají svou početní výhodu. Odložilík sice dlouho odolával, ale nakonec inkasoval po střele MARCELA HLAVÁČKA z vrcholku kruhu. Asistence: Adam Novák, Alan Lysczarczyk.

41:00

Hosté cítí naději a berou si oddechový čas.

41:00

Zlín jde na 48 sekund do tří, za vyhození puku je vyloučen Sirota (ZLN).

40:33

Berani začínají třetinu v oslabení, ale šetří čas v útočné třetině.

40:01

Ve druhé části domácí přidali další trefu a vedou tak 3:0. Poslední dějství začne v 16:30.

40:00

39:47

Ještě je tu trest, za sekání je vyloučen Karafiát.

37:53

Po buly pálil Procházka, ale opět jen do gólmana Pirátů.

36:58

Zašlápnutý kotouč, další buly před Strejcem.

35:46

Domácí zůstávají v útočném pásmu díky icingu Pirátů.

34:29

Jasný gól měl na hokejce další útočník žlutomodrých, ten ale kotouč jako zázrakem do zcela prázdné brány za překonaného Strejce nedopravil.

33:01

Je tu třetí branka Zlínských. Při signalizované výhodě Váňovu střelu ještě Strejc vyrazil, ale to už byl připraven JAN MIKULEC, jenž puk poslal do vymezeného prostoru. Asistence: Vladimír Váňa.

31:47

30:39

Domácí se zatím dobře brání, puk nepouští na svou polovinu.

29:47

Sirota (ZLN) dostává dvě minuty za hákování.

28:18

Hajič rukavicí ještě udržel útočné pásmo, ale když Tůma skončil na zemi, pro Odložilíka nebyl problém puk odpálit do bezpečí.

26:30

Puk ve středním pásmu.

25:35

25:28

Ou, Werbik měl na hokejce branku, ale zazvonilo jen břevno!

24:51

Werbik se prodral kolem mantinelu, ale pak už nevystřelil.

24:06

Domácí se dostali do problémů a nakonec se s pukem sám před Odložilíkem ocitl Adámek, zlínský muž v masce ale drží čisté konto.

23:35

Vyloučen Hřebíček (CHM) za úder loktem.

23:25

Nakonec pálil Tůma, ale nad branku.

22:47

Souboj v rohu u zlínské brány trval sice dobrou půlminutu, rozhodčí ale hru nepřerušuje.

21:38

Fryšara sice čekal, ale stejně je z toho ofsajd Zlína.

20:35

Gazda si špatně počíhal na Poláka a ten jel sám na Odložilíka, zlínský gólman ale zasáhl svým betonem.

20:01

První třetina je za námi a radovali se v ní pouze domácí, kteří skórovali dvakrát. Druhá dvacetiminutovka začne asi v 15:46.

20:00

19:28

Fryšara společně s Karafiátem parádně šetří vteřinky v oslabení.

18:43

Vhazování ve střední třetině.

17:51

Za faul kolenem se jde posadit za katr Gazda (ZLN).

17:20

Tísněn obráncem šel Gago na bránu, jeho střelu ale Strejc pokryl.

17:00

Piráti s v přesilovce žádnou šanci nevytvořili a na puku byli spíše domácí.

15:46

Vhazování v útočném pásmu ševců.

15:00

Šance pro hosty, za hákování je vyloučen Kotek (ZLN).

13:51

Další využitá přesilovka domácích vede k druhé brance. Gago vystřelil z kruhu, jeho střelu dorazil pouze do tyčky Gazda, ale PETR MIKO už puk doklepl za čáru přesně. Asistence: Daniel Gazda, Michal Gago.

12:23

A další absolutně zbytečný faul hostů, Toman (CHM) neudržel nervy a po protihráči se ohnal holí.

11:26

Werbik mohl pálit z mezikruží, ale byl sražen k ledu.

10:52

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

09:59

Nebezpečná byla i střela Kulicha, ale také šla mimo.

09:27

Peška svou jedovkou zamířil těsně mimo horní růžek Strejcovy svatyně.

08:56

08:02

Zlínští si vybojovali vhazování v útočné třetině.

07:23

Domácí se úspěšně osvobozují.

06:56

Přesilovka pro Chomutov, 2+10 minut dostává za úder do oblasti hlavy a krku Vojtěch Krejčiřík.

06:00

A další vyhození přes všechny čáry ševců.

05:38

Domácí se provinili zakázaným uvolněním.

04:39

Po delší době se hosté dostali do útočného pásma, akce ale skončila posunutou bránou.

03:46

A je tu úvodní branka utkání! Krejčiřík našel mezi kruhy JAKUBA SIROTU, jenž v přesilovce propálil brankáře Strejce. Asistence: Vojtěch Krejčiřík.

03:16

Další vyhození Pirátů.

02:43

Ale ševci musejí zakládat útok opět od svojí klece.

02:08

Ale chomutovský Šilar se dopustil útočného faulu, za což je potrestán dvěma minutami.

01:49

Aktivnější jsou v úvodních minutách hosté, kteří odbelhají klec Zlína.

01:07

Piráti se drží v útočné třetině, nyní Odložilík musel krýt kotouč po střele Adámka.

00:24

Domácím na úvod odpískán úmyslný ofsajd.

00:01

PSG Zlín: Odložilík (Barvík) – Padrnos, Sirota, Fridrich, Váňa, Kosorin, Procházka, Budil, Gazda – Fryšara, Peška, Miko, Mikulec, Krejčiřík, Stiksa, Kotek, Karafiát, Bainar, Gago, Dlabaja, Werbik.

Piráti Chomutov: Strejc (Zvědělík) – Lidák, Hlaváček, Dvořák, Běhula, Gröger, Novák, Hajič – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, Svoboda, Tůma, Rindoš, Hřebíček, Rohla, Šilar, Adámek.

Rozhodčí: Škach – Wesley, Kurtin.
Piráti Chomutov

To Chomutov je na tom hůře. V devětatřiceti zápasech, ve kterých sedmnáctkrát vyhrál, třikrát vyhrál v prodloužení, jednou prohrál v prodloužení a sedmnáctkrát se radovali naplno soupeři, si severočeský celek připsal celkem 59 bodů a krčí se na předposledním, jedenáctém místě s jedním zápasem k dobru. Pokud chce Chomutov pomýšlet na lepší umístění, měl by začít vyhrávat již nyní. Do branky soupeře se šestkrát shodně trefil Alan Lyszczarczyk a Josef Toman. Dosavadním titulem nejlepšího nahrávače se může pyšnit Alan Lyszczarczyk, který je taktéž nejproduktivnějším hráčem celku ze severu Čech.

Nejproduktivnější hráči
Alan Lyszczarczyk – 13 bodů (6+7)
Tom Polák – 11 bodů (5+6)
Josef Toman – 9 bodů (6+3)

Nejlepší brankáři dle procentuální úspěšnosti:
Alex Strejc – 90,29% (3 zápasy; 93 zásahů)
Robin Zvědělík – 87,08% (8 zápasů; 182 zásahů)
Dominik Pavlát – 72,73% (1 zápas; 8 zásahů)

Poslední tři zápasy:
Chomutov – Pardubice 4:3
Třinec – Chomurov 5:2
Vítkovice – Chomutov 4:2
Tabulka nadstavby A:

1) Třinec – 90 bodů (40 zápasů; 207:89)
2) Sparta Praha – 81 bodů (40 zápasů; 164:98)
3) Slavia Praha – 81 bodů (40 zápasů; 151:108)
4) Liberec – 79 bodů (40 zápasů; 162:111)
5) Plzeň – 77 bodů (40 zápasů; 167:111)
6) Hradec Králové – 76 bodů (38 zápasů; 132:95)
7) Karlovy Vary – 76 bodů (39 zápasů; 105:78)
8) Zlín – 75 bodů (40 zápasů; 175:114)
9) Brno – 72 bodů (40 zápasů; 159:109)
10) Pardubice – 63 bodů (40 zápasů; 124:116)
11) Chomutov – 59 bodů (39 zápasů; 138:129)
12) Vítkovice – 56 bodů (40 zápasů; 132:142)
PSG Zlín

Zlín získal v dosavadních zápasech 75 bodů za 23 výher, 1 výhru v prodloužení, 4 prohry v prodloužení a na svém kontě má také 12 proher. Tento bodový zisk stačí domácím na osmé místo. Pokud dnes budou plně bodovat, mohou se v případě zaváhání všech ostatních konkurentů posunout až na páté místo. Nejlepším střelcem Zlína jsou pětibrankový Nicolas Werbik a Štěpán Fryšara. Branku hájí s více než devadesáti procentní úspěšností Vilém Odložilík.

Nejproduktivnější hráči:
Filip Stiksa – 11 bodů (4+7)
Vojtěch Krejčiřík – 9 bodů (3+6)
Petr Strmiska – 8 bodů (4+4)

Vilém Odložilík – 90,04% (11 zápasů; 253 zásahů)
Daniel Šimonů – 85,98% (6 zápasů; 92 zásahů)

Plzeň – Zlín 6:2
Slavia Praha – Zlín 2:4
Zlín – Sparta Praha 4:3 po s.n.
Přeji příjemné odpoledne všem hokejovým nadšencům! Dnes je na programu nadstavba extraligy staršího dorostu, ve kterém se mimo jiné utká celek PSG Zlín proti celku Piráti Chomutov. Zápas se odehraje od 15:00 ve zlínské PSG Aréně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

4:3

Branky a nahrávky: 4. Sirota (Krejčiřík), 14. Miko (Gazda, Gago), 34. Mikulec (Váňa), 62. Gago (Gazda, Werbik) – 42. Hlaváček (Novák, Lysczarczyk), 45. Rindoš (Lidák), 55. Polák (Lysczarczyk)

Berani Zlín: Odložilík (Barvík) – Padrnos, Sirota, Fridrich, Váňa, Kosorin, Procházka, Budil, Gazda – Fryšara, Peška, Miko, Mikulec, Krejčiřík, Stiksa, Kotek, Karafiát, Bainar, Gago, Dlabaja, Werbik.

Rozhodčí: Škach – Wesley, Kurtin