15.02.2015, 01:00 • Bell Centre, Montreal • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 1.7 4.0 4.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:30
Roman Polák (TOR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 26:06
Richard Pánik (TOR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:44
1. David Desharnais (MTL) 0+0, rozh.sam.nájezd
2. Jonathan Bernier (TOR) 31 zák., 1 gól, 96.9%
3. Carey Price (MTL) 28 zák., 1 gól, 96.6%
Dnešní kanadské derby je tedy za námi a vítězství si nakonec připisuje favorizovaný Montreal, který uspěl výsledkem 2:1 po samostatných nájezdech.

David DESHARNAIS - 2:1

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
Autorem vítězné branky je DAVID DESHARNAIS.

3. série 2:1

James van Riemsdyk byl ve stejné pozici jako Santorelli, musel dát gól, ale střelou k tyči netrefil bránu a Montreal vítězí.

Nyní už to Bernierovi vyšlo a hostující gólman vypíchl hokejkou puk Gallagherovi.

2. série 2:1

Santorelli musel dát a svižnou kličkou a následnou střelou o tyčku uspěl.

2. série 2:0

Bernier se pokusil skokem pod nohy Desharnaise vypíchnout kotouč domácímu útočníkovi, ale ten i přesto dává gól.

1. série 1:0

Tyler Bozak hledal skulinku mezi betony Price, ale ten si vše pohlídal.

Alex Galchenyuk zvolil bleskovou kličku a bez problémů dává gól.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního zápasu a na řadu přichází samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:52

Drtivý tlak Toronta nakonec domácí ustáli a budeme svědky samostatných nájezdů.

64:24

Toronto nyní rozebralo obranu Montrealu, ale Bozak nenašel zpoza brány hokejku aspoň jednoho ze svých spoluhráčů.

63:48

Reilly po rychlém brejku zakončoval z brankoviště těsně nad bránu Careyho Price.

63:15

Ani Pánik nedokázal z brankoviště překonat Price, který má nyní plné ruce práce.

63:04

Nazem Kadri trefil krátce po buly břevno!

62:57

Hodně riskantně rozehrál za vlastní bránu Bernier, puk už od zadního mantinelu mířil do prázdného brankoviště, ale hostující obránci byli u kotouče včas a zachránili situaci.

62:25

Domácí obránce vymyslel dobrou přihrávku, ale Desharnaise nezpracoval prudkou přihrávku.

61:55

Subban koordinuje spoluhráče od modré čáry, uvidíme, co vymyslí.

61:16

Trochu překvapivě zkusil vypálit Nazem Kadri, ale Price byl pozorný a ránu dobře viděl.

60:47

Phil Kessel to vzal na sebe, přejel celou hrací plochu a poté donutil svižnou střelou Price k zákroku.

60:27

Se Subbanovým nahozením měl problémy Bernier, ale hostující brankář nakonec odpálili hokejkou puk do rohu.

60:01

Ani ve třetí třetině jsme nebyli svědky rozuzlení dnešního zápasu a za pár minut tak začne prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40

Ani domácí ani hosté neuspěli se svými útoky a vypadá to na prodloužení.

59:09

Tvrdá rána od modré jen prosvištěla kolem Bernierovy brány.

58:51

Nyní je puk mezi střídačkami a hra je přerušena.

58:38

Blíží se poslední minuta třetí třetiny, stav utkání je stále vyrovnaný a kotouč se nachází ve středním pásmu.

58:07

57:31

Santorelli se pokusil z otočky dostat k zakončení, ale Carey Price mu vypíchl kotouč.

57:05

Bozak nenašel Kessela a P.K.Subban vyhazuje kotouč. Oba celky střídají.

56:26

Nakonec se vhazovalo až u Berniera a hosté tak musí rozjíždět přesilovku až od vlastní brány.

56:20

Fransonovu tvrdou ránu se snažil doklepnout van Riemsdyk, ale ten zahrál vysokou holí a vhazovat se bude v pásmu středním.

56:07

Přesilovku si ještě ve třetí třetině zahraje přesilovku. Na trestnou lavici za hru vysokou holí odjíždí Max Galchenyuk (MTL).

55:53

Subban se elegantně zbavil dotěrného Kessela, ale z útoku, který založil právě P.K.Subban nic nebylo, neboť Markov trefil obránce před sebou.

55:38

Zakázané uvolnění Maple Leafs a hra se stěhuje před Jonathana Berniera.

54:55

Výborně odbráněné oslabení Toronta je u konce a Price musí okamžitě zasahovat.

54:19

Markov hledal v útočném pásmu Galchenyuka, kterého však nenašel a Toronto vyhazuje puk ven z vlastního pásma.

53:51

Opět je kotouč až za Pricem.

53:24

Bránicí hráči Toronta velmi rychle přistupují k domácím a již podruhé vyhazují puk.

52:55

Závar před brankou Careyho Price končí jen nedovoleným bráněním Richardda Pánika (TOR).

52:37

Jemelin musel padnout na led a natáhnout se po puku, aby nepustil Kessela za svá záda. Z útoku domácích vyplynul jen další zákrok Berniera.

51:52

Hollandovi se nepovedla rozehrávka a Jemelin okamžitě vrací kotouč za Bernierovu bránu.

51:46

Ofsajd zastavil domácí borce.

50:46

Eller vysunul Galchenyuka, ale ten se přes obránce Toronta vůbec nedostal k pořádnému zakončení.

50:08

Andrej Markov se vydal na útočný výlet, jenže svou tvrdou střelu nenamířil mezi tři tyče a Bernier nemusel zasahovat.

49:27

Jemelinovi se nepodařilo rozehrát kotouč a Toronto už kombinuje v útočném pásmu.

48:43

A na druhé straně to byl Pacioretty, který několikrát dorážel před Bernierem! I hostující brankář uspěl.

47:50

Tečované nahození od modré čáry prosvištělo vedle Priceovy brány a Winnik poté nedokázal bleskově dorazit puk po dobré Pánikově přihrávce zpoza brány do odkryté části u tyčky!

47:35

Rozjetý Phil Kessel mohl přihrávat Polákovi, zvolil střelu a puk byl sražen do ochranné sítě.

47:29

Obránci obou celků si nerozuměli se svými útočníky a puk se ocitl nejdříve za Pricem a následně Bernierem.

45:53

Santorelli měl před sebou už jen Markova, ale ten ho také skvělým zákrokem zbavil kotouče.

45:20

Plekanec se snažil využít volného prostoru, ale ani on se svým nahozením nepochodil.

44:55

Beaulieu sice zlomil hokejku při střele od modré, ale následně dokázal výborným obranným zákrokem zastavit Kessela, který spěchal do přečíslení s van Riemsdykem.

44:17

Třikrát se pokusil Bournival dorazit Thomasovo nahození od modré čáry, ale Bernier dokázal dvakrát zasáhnout a potřetí si to kotouč namířil mimo tři tyče.

43:43

Subbanova velmi nepřesná přihrávka skončila na holi Romana Poláka a ten může kombinovat se svými spoluhráči.

42:59

Thomas se po vyjetí zpoza brány pokusil překvapit Berniera, ale ten se nedal.

42:24

Robidas srazil De La Roseovu střelu mimo tři tyče, ale domácí se usazují v útočném pásmu.

42:11

Domácí volí zdlouhavou rozehrávku a nikam se nehrnou.

40:51

Příliš dlouhá přihrávka na Plekance končí až u Berniera, ale icing z toho nebude.

40:15

Jako první se ve třetí třetině dostávají do útočného pásma hosté, ale Kadri zatím nic kloudného nevymyslel.

40:01

Druhá třetina už je taky za námi a stav utkání je stále 1:1. V této části zápasu si sice oba týmy vypracovaly nějaké ty šance, ale ve všech případech kralovali brankáři, kteří si drží jen jednu inkasovanou branku.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:27

De La Rose vyhazuje kus černé gumy a hosté se následně provinili zakázaným uvolněním.

38:42

Toronto se poprvé usadilo v útočném pásmu, ale vše nakonec zhatilo vyhození domácích borců.

38:08

Z těžkého úhlu vyzkoušel Berniera Brandon Prust, který jako první dojel volný kotouč, ale hostující brankář se nenechal zaskočit.

37:35

Christian Thomas (MTL) se provinil nedovoleným bráněním vůči Bernierovi a už se chladí na trestné lavici.

37:02

Price poslal dlouhý puk až na Desharnaise, který přihrál Weisemu, ale domácí útočník nedokázal překonat pozorného Berniera.

36:14

Van Riemsdyk prostrkával kotouč na Kessela, ale ten se ke kotouči nedostal. Na druhé straně likvidoval Bernier rychlý protiútok vedený Plekancem.

36:08

Chvilkovou fázi hry, kdy se puk pohyboval ve středním pásmu, přerušil jeden z domácích který přihrál spoluhráči pomocí své ruky.

35:36

Hráči Toronta teď byli poměrně dlouho usazeni v útočném pásmu a vyplynula z toho jedna opravdu povedená střela, kterou zlikvidoval Carey Price.

34:52

Pro změnu Canadiens se dostali do menšího tlaku, jenže toto opravdu příliš nestojí za řeč.

34:00

Výborně atakují hosté rozehrávku domácích, avšak Pánik následně netečoval nahození na bránu a kotouč končí ve středním pásmu.

33:28

Velké množství chyb je momentálně k vidění na obou stranách, což rozhodně hokeji neprospívá.

32:45

Gallagher neuspěl s pokusem natlačit se před Berniera a tak z protiútoku to samé provedl Kessel, který se dostal před brankáře, ale Carey Price ho vychytal.

32:25

Nepřesná přihrávka Thomase skončila na hokejce jednoho z hostujících hráčů, ale ti z rychlého protiútoku nevytěžili vůbec nic.

31:49

Hosté jsou již v plném počtu, ale Montreal i tak stále útočí.

31:08

P.K.Subban je opět na ledě, ale ani tentokrát střelou nemířil mezi tři tyče.

30:28

Toronto se nedokázalo vymanit z pásma a Bernier musel opět na led. Tentokrát lapačkou zasáhl proti střele Ellera.

29:52

Subban prostrčil puk mezi kruhy na Paciorettiho, ale kanadského útočníka skvěle vychytal Bernier.

29:35

P.K.Subban dostal loktem do tváře a David Booth (TOR) míří na trestnou lavici.

29:08

Až nyní se hosté osvobodili, posílají kotouč ze středního pásma za Price a odjíždí střídat.

28:41

Maple Leafs se nedaří dostat z vlastního pásma a Habs jim zle zatápí.

27:59

Galchenyuk nahodil kotouč od mantinelu k Bernierovi, s čímž sice hostující brankář moc nepočítal, ale zvládl i tuto nečekanou situaci.

27:20

Hned po přejetí útočné modré vypálil švihem Max Pacioretty, ale Bernier s tímto pokusem opravdu nemohl mít problémy.

26:58

To však neplatí pro domácí, které do útočného pásma vytáhl Plekanec a Gallagher následně z mezikruží dvakrát trefil obránce před sebou.

26:39

V útočném pásmu jsou pro změnu usazeni hosté, ale ke střele zatím nedošlo.

25:46

Eller vypálil po vytočení zpoza brány, ale ani on ani De La Rose nenašli recept na výborného Berniera.

24:56

Špatnou přihrávku obránce Toronta vystihl Thomas, ale ten po návštěvě útočného pásma záhy ztratil puk.

24:18

Kotouč skončil mimo ledovou plochu a hra je proto pochopitelně přerušena.

24:06

Beaulieuovo nahození skončilo na hrudi Berniera, který předtím nemusel čelit úniku Prusta díky skvělému obrannému zákroku jednoho z hostujících hráčů.

23:01

22:56

Dvě dobré šance měli domácí, kteří se ve dvojici natlačili před Berniera, ale ten podržel Toronto a zlikvidoval všechny pokusy Montrealu.

22:28

Již asi počtvrté vyhodili hosté kotouč pryč ze svého pásma a přesilovka se blíží ke konci.

21:01

Montrealu se přesilová hra zatím vůbec nedaří a Toronto v pohodě vyhazuje.

20:29

Domácí začínají druhou třetinu v pokračující přesilovce, která bude trvat ještě více než 2 minuty!

20:01

První třetina je fuč a skóre je vyrovnané 1:1. Jako první se prosadil hostující Winnik, jenže již o 41 sekund později srovnal Gallagher, který také určil stav utkání po první třetině.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:53

Ještě Pacioretty zkoušel kouzlit mezi kruhy, avšak nic nevykouzlil.

19:02

Po dvou slepených brankách z dvanácté minuty upadlo tempo hry a oba týmy si velmi dobře brání svůj prostor.

18:10

Hraje se již předposlední minuta první třetiny a Montreal se snaží ještě zaútočit.

18:01

Beaulieu (MTL) i Clarkson (TOR) dostávají dvě trestné minuty za bitku. Montrealský hráč navíc ještě 2 minuty za vyprovokování bitky a Clarkson pět minut za nedovolené bránění.

18:01

Beaulieuovi se nelíbil hit Clarksona za bránou Berniera a proto se do něj pustil. Vše skončilo po pár úderech remízou.

16:48

Winnik nahodil puk na vlastní bránu, ale Bernier kontroluje celou situaci .

16:13

Price musel rychle na zem , aby zastavil nahození od mantinelu. To se povedlo, ale zítra a hra je přerušena.

15:33

Po ose Gallagher-Galchenyuk-Plekanec zakončoval právě český útočník, ale ani on netrefil místo, kde by nebyl připravený Jonathan Bernier.

14:23

Hosté pod menším tlakem vyhodili kotouč přes všechny čáry, avšak icing se nepíská.

13:56

Toronto se prezentovalo velmi nepřesnou akcí, která končí zakázaným uvolněním.

13:32

Hosté by určitě chtěli zpátky své vedení, ale zatím se k žádnému ohrožení Priceovy brány nedostali.

Brendan GALLAGHER - 1:1

12:00

Montreal právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Po Plekancově střele vyrazil Bernier kotouč do blízkosti BRENDANA GALLAGHERA, který pohotově doklepl puk do prázdné brány. Asistence: Tomáš Plekanec, P.K.Subban

11:37

Tyler Bozak (TOR) dostává dvě trestné minuty za hákování.

Daniel WINNIK - 0:1

11:19

Toronto právě vstřelilo branku!
Po rychlé kombinaci hostujícího celku dostal puk DANIEL WINNIK a ten švihem prostřelil Price. Asistence: Richard Pánik, Roman Polák

10:46

Jednoznačný ofsajd zastavil Nazeema Kadriho, který už už postupoval sám na bránu Careyho Price.

10:21

Začíná se trochu přitvrzovat, další vyloučení je však zatím v nedohlednu.

09:48

Price to teď neudělal vůbec dobře, když se snažil hokejkou rozehrát dopředu, ale místo toho se u jeho brány usazují hosté.

08:59

08:02

Tyler Bozak vyzkoušel Priceovu pozornost střelou na bližší tyč, ale nepochodil.

07:46

Tentokrát byl Plekanec v útočném pásmu sám, ale český útočník se ke střele nedostal. Nutno říci, že dokonce fauloval.

07:14

Montreal nyní kombinoval v útočném pásmu a domácí tím našetřili několik velmi cenných sekund.

06:59

Andrej Markov (MTL) vyhodil puk rovnou do ochranné sítě a krátce po návratu Tomáše Plekance si domácí vyzkouší další oslabení.

06:21

Skvěle se brání Canadiens, kteří nepustili Toronto ještě k ani jedné střele v rámci přesilové hry.

05:35

05:01

Pacioretty dostal puk mezi dvěma obránci, ale domácí kanonýr jej nedokázal zpracovat a kus černé gumy skončil za bránou Berniera.

04:46

Tomáš Plekanec (MTL) míří na trestnou lavici za hákování.

04:46

Bozak se dostal až před Price, Plekanec ho zahákoval a hostující útočník i díky tomu nezužitkoval dobrou šanci.

04:31

Sražená Plekancova dělovka skončila vedle brány.

04:20

Bernier bez problémů lapil slabou střelu a přerušil hru.

03:55

Robidas tvrdě trefil Markova a ten se následně provinil ofsajdem.

03:35

Brandon Prust (MTL) – 5 minut za bitku, David Clarkson (TOR) – 5 minut za bitku + 2 minuty za vyprovokování bitky. Ze všeho tedy plyne přesilovka domácích.

03:35

Ve středním pásmu se do sebe pustili Prust s Clarksonem, ale nebyla to zrovna velká bitka a oba kohouti jsou na trestnou lavici.

03:10

Beaulieu zkusil nachytat Berniera, ale ten byl pozorný.

02:36

Holzer tvrdým hitem sundal jednoho ze svých spoluhráčů a i díky tomu přišlo Toronto o útočné pásmo.

01:58

Subban nedokázal dostat kotouč z pásma Montrealu a Toronto tak může stále útočit.

01:14

Další útočná snaha Toronta nebyla úspěšná, ale na druhé straně byl odpískán ofsajd a hosté tak nemuseli čelit nepříjemnému brejku.

00:33

Holland se dostal k první střele zápasu, ale Carey Price celkem bez problémů dokázal zasáhnout a vyrazit kotouč do rohu.

00:01

Kanadská hymna je za námi a vše je připraveno k úvodnímu buly.
Carey Price přivedl na led i domácí miláčky a za chvíli uslyšíme kanadskou státní hymnu.
Hosté se již trousí na led. Samozřejmě je přivítal pískot domácích fanoušků.
Rozhodčí jsou na ledové ploše, čeká se na příchod hráčů.
Ještě jednou vítejte u onlajnu ze zápasu Montreal-Toronto, i toto kanadské derby začne tradičně se zpožděním.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Gončar, Beaulieu, Weaver, Jemelin – Weise, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Prust, De La Rose, Eller – Thomas, Malhotra, Bournival

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Franson, Rielly, Polák, Gardiner, Robidas, Holzer – Kessel, Bozak, van Riemsdyk – Pánik, Kadri, Winnik – Santorelli, Holland, Komarov – Clarkson, Smith, Booth

Rozhodčí: Kyle Rehman, Steve Kozari – Jean Morin, Pierre Racicot.

James Reimer 24 záp., 3.20 g/záp, 90.5%
Fanoušci hostujícího celku letos rozhodně nemohou být spokojeni. Toronto je po 56-ti zápasech až třinácté a zisk 52 bodů rozhodně nevypadá na playoff.
Z posledních dvaceti zápasů navíc Toronto vyhrálo pouze třikrát a v rámci této neúspěšné doby si připsali i rekordní jedenáctizápasovou šňůru bez vítězství. Jediný bod pak během této série získalo Toronto v zápase s New Jersey, kterému podlehlo 2:1 po samostatných nájezdech.
Naposledy se hosté předvedli v New Yorku, kde podlehli místním Islanders 3:2.
Montreal letos potvrzuje roli favorita na zisk Stanley cupu a se ziskem 74 bodů se nachází na prvním místě Východní konference.
I v posledních zápasech hrají Habs opravdu výborně, když vyhráli tři zápasy v řadě a naposledy podlehli Edmontonu až po prodloužení. Tento zápas byl pro Montreal velmi smolný, neboť o vítězství přišli domácí až 24 sekund před koncem, kdy vyrovnal Nugent-Hopkins a v prodloužení poté rozhodl edmontonský Lander.
Dnes budou Canadiens jednoznační favorité utkání a dle všech prognóz by měli vyhrát.
Vítáme vás u on-line přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes se podíváme na zápas, ve kterém Montreal Canadiens přivítá na svém ledě velkého rivala Toronto Maple Leafs. Utkání začíná v 01:00.

2:1

Branky a nahrávky: 12. Gallagher (Plekanec, Subban), rozh. náj. Desharnais – 12. Winnik (Pánik, Polák)