HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec

1:6

konec (1:2, 0:3, 0:1)

14.02.2015, 12:30 • Tipsport Arena • Ondřej Kolář

Šlágr kola skončil jasný vítěstvím Ocelářů z Třince. Po celou dobu měli více hru pod kontrolou. Výsledek zcela neodpovídá průběhu hry, ale Třinečtí vyhráli zaslouženě. O pomyslný chloupek byli lepší, a tak si odváží tři body a upevnili si první pozici ve skupině A. (14:39:18)

60:00

58:21

Třinečtí se snaží dohrát zápas v klidu a dělají chyby, což přináší domácí zajímavé možnosti ke skórování.

57:03

Hezka kombinace domácí Sparty v útočném pásmu, která vedla k zakončení od Pšenička, ale z blízka nedokázal Prokopa překonat.

55:44

Nyní se oba týmy více soustředí na dohrávání protihráče u mantinelů než na hru samotnou.
Oba týmy v plném počtu.

53:53

Švaňa Robin vyškolil domácí obranu, ale sparťanského brankáře nepřekonal.

52:40

Vyloučení na obou stranách. Na 2 min si sedne Hrehorčák za držení a za Spartu jde na trestnou Eliáš, který dostal 2 min za sekání.

52:13

Překvapivé střídání brankáře na straně Třince. Do branky naskočil Oskar Prokop.

51:03

Pohoda z třineckých hráčů je srší a za každý povedený počin hráče na ledě třinecká střídačka odpoví kopáním do mantinelu.

49:34

Maršoun a Chlouba se hnali dva na jednoho. Druhý jmenovaný se pokusil vystřelit, ale jeho pokus třinecký obránce srazil do ochranné sítě.

48:34

Aktivita je momentálně na straně Sparty a vytváří na třineckou obranu tlak, ale všechny střelecké pokusy zatím kryje Hlaváč.

46:38

Dnes hodně aktivní Hrehorčák se protlačil před sparťanského brankáře, ale protlačit puk do branku se mu nepodařilo.

45:46

Domácí se snaží upravit zatím hodně nepříznivý stav. Komárek měl pokus, ale střela zápěstím letěla mimo branku.

44:25

Početní výhody dnes domácím nejdou. Třinec ji v poklidu ubránil.

42:15

Jan Hlaváč dostává 2 min za podražení. Trest si za třineckého brankáře odsedí Martin Valíček.

41:07

Třinec právě vstřelil branku!
Rychlé využití přesilové hry. ADAM FLOK dorazil puk za Chourova záda. Asistence: Lukáš Kukič

40:27

Hosté budou hrát přesilovku. Na 2 min si sedne Martin Dubský za podražení.

40:14

Třinecký Jan Poruba obral na modré sparťanského obránce ujížděl na Choura. Ten jeho pokus kryl.

40:01

Druhá třetina patřila Třinci. Třinečtí lépe bruslí a je z nich cítit klid, který předávají i do hry. Domácím nelze upřít snahu, ale druhá třetina z jejich podání byla zmatená, což dokázali Třinečtí využít a dalšími třemi góly se výrazně přiblížili k vítězství. Zda se domácím podaří se zápasem ještě něco udělat uvidíme ve třetí třetině, která začne cca v 13:59.

40:00

38:35

Nedáš dostaneš. Nahození od modré propadlo až do branky za zatím výborně chytajícího Choura. Autorem branky je MICHAL ROMAN. Asistence: Eryk Sztwiernia, Daniel Plitko

37:26

Domácí mají teď šance. Chlouba byl osamocen před Hlaváčem, ale střela opět letěla mimo branku.

36:15

Sparťanský Kulda se dostal ke střele po chybě třineckého obránce, branku ale netrefil.

35:14

Švaňa měl obrovskou šanci. Byl zas úplně sám před Chourem, ale ten zatím čaruje.

34:19

Třinec teď doslova domácí motá. Chour je zatím bezchybný.

32:39

Domácí Pšenička ujížděl sám na Hlaváče a vystřelil mezi betony. Třinecký brankář chvíli nevěděl kde je puk, ale nakonec ho našel mezi betony.

30:40

Domácí střídají brankáře. místo Brízgali se do branky postaví Chour.

30:40

JAN PORUBA dává čtvrtý gól Třince, když po přečíslení dva na jednoho dostal nahrávku před prázdnou branku od Hrehorčáka. Asistence: Patrik Hrehorčák, Ondřej Hrachovský

30:15

Sparťanský Chlouba se dostal k dorážce, ale puk netrefil čistě.

29:19

Ani tato přesilovka se domácím zatím nedaří.

28:15

A domácí mají další možnost. Při napadání třinecký Hrehorčák sparťanského obránce držel a dostává tak 2 min.

26:45

Třinecký Plitko nápalil tyč Brízgalovy branky.

26:13

Domácím se přesilovka nedaří a naopak mají šance hosté.

25:32

Domácí si vybojovali další přesilovku. Na 2 min je vyloučen Robin Švaňa za hru vysokou holí.

22:41

Patrik Hrehorčák dokázal obrat sparťanského obránce o puk a pak našel JANA PORUBU, který byl před Brízgalou úplně sám a střelou z první ho překonal. Asistence: Patrik Hrehorčák

20:15

Martin Jandus měl obrovskou šanci, když ho krásnou nahrávkou našel Pšenička mezi kruhy. Hlaváč pokus dokázal ramenem vyrazit.

20:01

První třetina nabídla pohledný hokej se šancemi na obou stranách. Mírně aktivnější jsou ale Oceláři z Třince, kteří dokázali proměnit dvě šance, zatím co domácí jednu. Domácí měli možnost skóre vyrovnat na konci třetiny, kdy hráli krátkou přesilovku 5 proti 3. Využít se jim nepodařila, a tak hosté po prvních dvaceti minutách vedou. Druhá třetina začne ve 13:14.

20:00

19:50

Tomáš Jandus projel celé kluziště a nebezpečně vypálil na vyrážečku třineckého brankáře. Ten dokázal koncem hole puk vyrazit.

19:07

Hosté už hrají ve čtyřech.

18:55

Třinecký Plitko je vyloučen za nedovolenou výstroj a domácí mají velikou možnost vyrovnat.

18:02

Seniov se protlačil přes třinecké obránce až před branku, ale střela z bekhendu mu nesedla.

17:16

Domácí si také vyzkouší přesilovku. Za hákování je vyloučen na 2 min Hrehorčák.

15:30

Třinecký Hrehorčák se pokusil zaskočit domácího brankáře střelou z otočky, ale ten jeho pokus schoval v lapačce.

13:50

Lukáš Kaukič našel na modré samotného ONDŘEJE IMRICHA, který střelou po ledě překvapil Brízgalu. Asistence: Lukáš Kaukič

12:22

Třinecký Hrachovský byl úplně sám mezi kruhy a vypálil povedenou střelou, ale skóre zůstává nezměněné.

09:57

A vzápětí se do protiútoku pustili domácí a ke střele se dostal Michnáč. Hlaváč jeho pokus kryl.

09:31

Po chybě v rozehrávce měli obrovskou šanci hráči Třince, ale v poslední chvíli třinecký útočník puk minul.

07:49

Po dlouhém váhání nakonec od modré třinecký Adámek vystřelil, ale Brízgala pokus chytil.

06:39

Třinec bude hrát další přesilovku, když za faul kolenem je na 2 min vyloučen Kulda.

06:11

Momentálně se střídají šance na obou stranách.

04:20

Sparta právě vstřelila branku!
ALBERT MICHNÁČ rychle vyrovnává stav zápasu, když střelou pod lapačku překonal třineckého brankáře.

03:48

MILOŠ ROMAN dokázal prostřelit od modré hned po buly v útočném pásmu všechno co mu stálo v cestě. Asistence: Marian Adámek, Martin Valíček

02:47

Třinec se i díky přesilovce stal aktivnějším týme na úvod zápasu.

01:53

Hrehročák vyzkoušel pozornost brankáře střelou z bekhendu, ta však skončila v jeho lapačce.

00:39

Hosté z Třince si hned na začátek vyzkouší početní výhodu, když byl za podražení vyloučen domácí Zídek.

00:01

HC Sparta Praha: Brízgala (Chour) – M. Jandus (A), Duben (C), Eliáš, Zeleňák, Janda, Bureš, Sedliský – Kulda (A), Zídek, T. Jandus, Michnáč, Pšenička, Maršoun, Chlouba, Seniov, Komárek, Dubský. Trenér: Žemlička

HC Oceláři Třinec: Hlaváč (Prokop) – Hrachovský, Adámek (C), Michal Roman (A), Haman, Imrich, Janiczek, Valíček, Krása – Poruba, Miloš Roman, Hrehorčák, Stuchlík, Kaukič (A), Flok, Sztwiertnia, Švaňa, Plitko, Radzienciak. Trenér: Mucha

Rozhodčí: Lacina – Špůr, Žídek.
Ve 12. kole nadstavbové části skupiny A nás dnes čeká šlágr kola. Pražská Sparta na svém ledě přivítá Oceláře z Třince a bude to souboj druhého s prvním. Oceláři mají náskok před svým dnešním soupeřem šest bodů v tabulce a po včerejším zaváhání v Liberci si budou chtít spravit chuť a zároveň pojistit první příčku ve skupině A. Naopak domácí Sparta po včerejší jasné výhře nad Vítkovicemi by na výkon ráda navázala a stáhla bodový náskok svého soupeře na čele tabulky. Zajímavé chvíle dnešního utkání můžete prožívat zde od 12:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

1:6

Branky a nahrávky: 5. Michnáč – 4. M. Roman II. (Adámek, Valíček), 14. Imrich (Kaukič), 23. Poruba (Hrehorčák), 31. Poruba (Hrehorčák, Hrachovský), 39. M. Roman I. (Sytwiernia, Plitko), 42. Flok (Kaukič)

Rozhodčí: Lacina – Špůr, Žídek