1:2

konec (0:0, 0:1, 1:1)

09.02.2015, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 2.3 3.8 2.57 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě to z tohoto utkání bude všechno. Děkuji za pozornost a přeji krásný pondělní zbytek večera! (19:52:16)
Československá stopa v utkání
Petr Koukal (JOK) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 20:34, 4 trestné minuty
Střely: 31:24
Vhazování: 36:27
Vyloučení: 3:4
Využití: 1:0
Dnešní utkání tedy končí výhrou Dinama Moskva!

Kdo čekal ofenzivní podívanou, musel po 30 minutách hry jen kroutit hlavou. Hokej byl plný chyb a nepřesností, žádné pohledné akce. Poté se ale vše změnilo. Nejprve se krásným zákrokem blýskl domácí brankář Karlsson, poté se hostující Konstantin Glazačev stal autorem první branky tohoto zápasu. Vyrovnání zařídil ve 48. minutě Petr Koukal, ale vítězný gól dali hosté – padl v čase 57:36 a skvěle se o něj postaral Maxim Karpov. Konečný výsledek 2:1 pro hosty.

60:00

59:52

Hosté dobře zabezpečili střední pásmo a zamezili Jokeritu v průchodu dopředu.

59:33

Hagman z těžké pozice nedokázal trefit puk.

59:15

Domácí příznivci hlasitě povzbuzují svůj celek, ten se bude snažit vyrovnat. Má na to pouze 45 sekund.

59:15

Oddechový čas pro hosty.

59:15

Pokus Gorovikova přes celé hřiště skončil mimo branku, je z toho tedy icing.

59:00

Lazušin vyrazil Gundersonův pokus od modré, hosté poté dostali puk do středního pásma.

58:53

Domácí celek to zkusí se šesti hráči v poli, Henrik Karlsson zůstává na střídačce!

58:53

Oddechový čas pro domácí.

58:53

Nyní vybojovali domácí vhazování v útočném pásmu, Lazušin podržel puk.

58:27

Jokerit se začíná nadechovat k závěrečnému náporu.

57:49

Steve Moses mohl vyrovnat, jeho střela zpoza obránce ovšem trefila břevno Lazušinovy branky!

Maxim KARPOV - 1:2

57:36

Dinamo právě vstřelilo branku!
Parádní akce hostujícího útočníka MAXIMA KARPOVA! Ten sebral puk ve vlastním pásmu, v tom středním nabral rychlost a poté přebruslil obránce Todda. Dostal se tedy sám před Karlssona, kterého překonal kličkou do forhendu! Dinamo Moskva se tedy dostává do vedení 2:1! Asistence: Jegor Dugin.

57:27

Jani Rita vybojoval vhazování v útočném pásmu Jokeritu Helsinky.

57:10

Mosaljov chtěl nahrát před bránu na Volkova, Ohtamaa ovšem tomuto pasu dobře zabránil.

56:29

Janne Jalasvaara dostal přihrávku do mezikruží a okamžitě střílel! Jeho dělovku ale Karlsson dokázal vyrazit.

55:50

Domácí si vytvořili tlak a snažili se dostat do šance, ani jedna ze střel se ovšem neujala a Lazušin byl bez práce.

55:20

Jeden z obránců ale čekal přes 20 sekund za svou brankou a vyslechl si pořádný pískot domácích příznivců.

55:00

Ani jeden z týmů nechce chybovat a tak oba soupeři hrají opatrně. Dinamo má puk na své holi a založí útočnou akci.

54:26

Zatímco se domácí zlobili po zákroku na Mosese, skončil puk pod domácím brankářem. Hra je přerušena.

53:19

Střela Kokareva z pravé strany nadělala pořádný rozruch před Karlssonovo svatyní, nikdo z hostů ale puk do branky nedokázal dopravit.

52:41

Nakonec je z toho icing Jokeritu.

52:41

Jani Rita čekal v mezikruží na přihrávku, tu ale nakonec díky dobrému přístupu obránců neobdržel.

51:56

Henrik Karlsson a jeho lapačka opět v akci! Tentokráte si parádním semaforem vychutnal Brjuvkinovu střelu z levé strany.

51:29

Menší rozruch byl před Lazušinem po střele Todda, nakonec byl ale puk odpálen do ochranné sítě.

51:14

Andrej Mironov zkusil Karlssonovu pozornost z mezikruží. Ten obstál a puk chytil, následuje komerční přestávka.

50:56

Gorovikov před brankou promáchl puk, měl to ovšem těžké, neboť byl hlídaný hned dvěma obránci.

50:37

50:28

Maxim Solovjov střelou od modré trefil Karlssona do masky, rozhodčí raději přerušil hru a zkontroloval, jestli je brankář Jokeritu v pořádku. A je.

50:12

Ohtamaa poslal puk na střídačku Dinama, hra se přerušuje a následuje vhazování.

49:54

Ben-Amor skvěle vybojoval puk a poslal ho přes všechny čáry.

49:22

A další výhoz domácích. Na ledě chvíli ležel hostující útočník Maxim Karpov, rozhodčí ale nepřerušil a hráč Dinama tak musel odjet na střídačku po svých.

49:02

Mäki vyhodil přes všechny čáry, Dinamu začala přesilová hra.

48:54

48:37

A máme tu další vyloučení, tentokráte ovšem na domácí straně. Podruhé v zápase je vyloučen Petr Koukal (JOK), nyní za podražení.

48:28

Dělovka Gundersona šla mimo branku.

48:07

Ohtamaa před bránou čekal na přihrávku, tu ovšem nedostal. Jokerit přesto nepolevuje v tlaku!

Petr KOUKAL - 1:1

47:35

Jokerit právě vstřelil branku!
A máme vyrovnáno, český útočník PETR KOUKAL dává na 1:1! Bývalý pardubický forvard obdržel perfektní přihrávku před branku od Linuse Omarka a bez problémů dopravil puk do sítě Alexandra Lazušina. Asistence: Ryan Gunderson a Linus Omark.

47:24

Mosesův dobrý pokus byl neúspěšný, Jokerit tlačí.

46:54

Martins Karsums (DMS) je vyloučen, Dinamo bude hrát tedy 54 sekund ve třech.

46:52

Omark měl dobrou šanci na vyrovnání, jeho dorážku ale zblokovali obránci. Došlo ovšem i k faulu.

46:30

Kapanen v rohu prohrál souboj s Daugavinšem, lotyšský útočník tedy vyhodil puk přes všechny čáry.

45:54

Hosté ovšem hned po vhazování vyhodili puk.

45:48

Po souboji u mantinelu je vyloučen Jegor Dugin (DMS) za držení. Jokerit může vyrovnat v přesilové hře. Podaří se?

45:41

Koukal odvedl výbornou práci u mantinelu a udržel útočné pásmo.

45:06

Nejproduktivnější hráč Jokeritu to nyní hned po vhazování zkusil, když objel branku a zakončil na vzdálenější tyč. Lazušin se ale roztáhl a puk chytá.

45:01

Moses to zkoušel bekhendem, Lazušin byl ovšem pozorný a puk podržel.

44:40

Z rychlého protiútoku finského týmu střílel Todd vedle brány.

44:21

Kokarev a Volkov teď mohli potrestat chybu domácích v rozehrávce, nakonec ale ani jeden nedokázal vystřelit.

43:30

Niko Kapanen odváděl dobrou práci, chyběla mu ovšem podpora spoluhráčů, kteří po dlouhém střídání potřebovali vyměnit na ledě novými spoluhráči.

43:11

Jokerit branku dát musí a je to hodně vidět. Momentálně je aktivnějším týmem.

42:49

Gunderson dostal nabito na modrou čáru a okamžitě pálil, Alexandr Lazušin i přes zakrytý výhled puk dokázal vyrazit.

42:10

Domácí formace číslo tři opět vytvořila dobrý tlak, který skončil Lazušinovým zásahem proti Jaakolově pokusu.

41:33

Kokarev nejprve na levé straně přišel o puk, boj o něj ovšem nevzdal a získal ho zpět. Poté ho poslal přímo do lapačky Henrika Karlssona.

40:51

Ani tentokráte ovšem nic nevymysleli a Jalasvaara založil nebezpečnou protiakci, která ovšem skončila zblokováním přihrávky na Karsumse.

40:30

Domácí se v útoku neprosadili a tak se do něj musí pokusit dostat znovu.

40:01

Hokejisté už krouží po ledové ploše a těší se na třetí třetinu dnešního utkání.
Dnešní utkání sleduje 13396 diváků.
Střely: 16:19
Vhazování: 24:19
Vyloučení: 2:2
Využití: 0:0
Máme za sebou 40 minut dnešního utkání. Pěkného hokeje jsme se dočkali až od poloviny této třetiny, viděli jsme i první branku. Tu vstřelil hostující člen čtvrté formace Konstantin Glazačev po perfektní práci Jegora Dugina. Za zmínku ovšem stojí i skvělý zákrok Henrika Karlssona ze 32. minuty, když vychytal volného Mironova před brankou.
Další třetina začne přibližně v 19:13.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:55

Žerděvův pokus byl vyražen Karlssonem do rohu.

39:28

Žerděv zblokoval střelu a šel do protiútoku, kde ještě nahrál na Daugavinše, jehož střelu dokázal Karlsson chytit. Tuto akci hosté moc dobře nesehráli.

39:00

Začala poslední minuta hry ve druhé třetině. A začala neúspěšným pokusem Daugavinše o útok.

38:43

Puk v hledišti, mělo by se vhazovat ve středu hřiště.

38:02

Ani Cvetkov ale nedokázal vybojovat více, než puk. Ten posléze ztratil.

37:47

Domácí se neprosadili v útočném pásmu a dopředu tak jdou hosté.

Konstantin GLAZAČEV - 0:1

36:54

A máme tu první branku dnešního zápasu, Dinamo Moskva se dostává do vedení! KONSTANTIN GLAZAČEV se po skvělé práci Dugina, který ač vhazování prohrál, tak dokázal přihrát před branku, prosadil a otevřel skóre! Asistence: Jegor Dugin.

36:51

Nahození Todda nebylo vůbec povedené – je z toho totiž icing.

36:39

Omark se obtočil okolo branky a chtěl nahrávat na Koukala, Daugavinš ho ale tělem odstavil od puku.

36:28

Opět to zkoušel Daine Todd, tentokráte ale pouze nahodil od mantinelu a získal vhazování v útočném pásmu pro Jokerit.

36:04

Nyní ale po ofsajdu musí pásmo vyklidit.

35:52

Toddův bekhendový pokus byl zblokován do rohu kluziště. Domácí jsou ovšem stále v útoku.

35:16

Mäki dlouho držel puk za brankou a Jokerit se nyní usadil v útoku.

34:35

Gundersonovu střelu Lazušin pouze vyrazil, k dorážce se ale naštěstí pro hosty nikdo nedostal!

34:06

33:52

Ofsajd Jokeritu. Hra se ovšem v posledních minutách zvedla a diváci se skvěle baví.

33:30

Dobrou střelu Ohtamaaho z mezikruží skvěle vyrazil Lazušin!

32:48

Lazušin byl nyní po Kapanenově dobré práci donucen podržet puk. Střílel Huhtala.

32:30

Hagmanův pas na spoluhráče v mezikruží byl zblokován, moskevský celek posléze vyhodil.

32:06

Následuje komerční přestávka.

32:06

Moses se dostal do velkék šance, byl ovšem faulován a Alexandr Osipov (DMS) tak bude vyloučen na dvě minuty.

Skvělý zákrok domácího brankáře

31:26

Gorovikov posunul před branku puk na obránce Andreje Mironova, jehož bekhendovou střelu ale naprosto neuvěřitelně lapačkou chytil Henrik Karlsson! Fantastický zákrok domácího brankáře!

30:38

Huhtala vyzkoušel Lazušinovu pozornost. Ten v jeho zkoušce obstál na jedničku, puk vyrazil.

30:00

Puk byl přidržen u mantinelu, rozhodčí tedy hru přerušil. Máme za sebou polovinu základní hrací doby a branku jsme stále neviděli.

29:35

Moses se nyní hodně zlobí na čárové, že mu byl odpískán ofsajd. Nic už s tím ale neudělá.

29:09

Moses z pravé strany našel ve velmi dobré pozici Linuse Omarka, puk ovšem skákal a tak se nakonec odrazil od hole švédského forvarda do ochranné sítě nad ledem.

28:42

Linus Omark pomalým průchodem po levé straně postavil svůj tým mimo hru. Ofsajd byl dokonce posouzen jako úmyslný.

28:37

Gorovikovovu střelu vyrazil Karlsson do bezpečí.

28:15

Po dlouhé době se do útoku dostaly také Helsinky, jenže proti dobře bránícím hráčům Dinama nedokázaly nic vymyslet.

27:45

Střelu Jalasvaary od modré čáry bez problémů chytil brankář Jokeritu.

27:37

Nahození Kokareva sebral domácí brankář ze vzduchu, vhazovat se bude po jeho pravici.

27:26

Wirtanen nedokázal ve středním pásmu odehrát puk, hrají tedy opět hosté.

26:58

Dobrý Višněvského pokus Karlsson dokázal lapit. Dinamo by rádo otevřelo skóre dnešního utkání.

26:33

Dělovou ránu Alexandra Osipova od modré čáry vyrazil Karlsson do ochranné sítě! Jokerit si teď jistě oddychne, že byla zahlášena komerční přestávka, ocitl se totiž pod velkým tlakem.

25:45

Glazačev za brankou vybojoval puk a vyjel s ním před Karlssonovu svatyni, švédský gólman ovšem dokázal puk udržet před brankovou čárou! To byla ovšem dobrá příležitost Dinama.

25:19

Na druhé straně po Mosesově střele bekhendem podržel kotouč Lazušin.

24:45

Do protiútoku tedy vyrazilo Dinamo. Před brankou byli velmi nebezpeční Denisové Mosaljov a Kokarev, ani jeden ale nedokázal dopravit puk do odkryté branky, a to díky výtečné práci bránících hráčů!

24:35

Hagmanův pas v útočném pásmu byl zachycen.

24:00

Zajímavý pas před branku obdržel Semir Ben-Amor, jehož střelu z první ale Lazušin chytá!

23:42

Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

23:27

Puk zapadl za mantinel, hra je tedy přerušena. Vhazovat by se mělo ve středním pásmu.

23:14

Henrik Karlsson chytil lehkou střelu Kasparse Daugavinše, nejproduktivnějšího hráče Dinama Moskva.

22:57

Když je na ledě formace Omark – Koukal – Moses, soupeřům hrozí velké nebezpeční. To se ukázalo i nyní, český útočník ale v rozhodující chvíli nezachytil pas.

22:38

Helsinští se natlačili do útočného pásma, tam si ovšem nenahráli přesně a tak se z něj sami vyhnali.

22:14

Konstantin Volkov vjel do ofsajdu, bude se tedy vhazovat.

22:03

Väänänenův pokus od modré čáry byl zblokovaný.

21:42

Eetu Poÿsti po přechodu do útočného pásma přišel o kotouč.

21:12

20:52

A další výhoz, zaplněná Hartwall Arena tleská Jaakolovi.

20:26

Jokerit dokázal opět vyhodit puk, Dinamu se početní výhody dnes zatím nedaří.

20:01

Hokejisté už přichází na ledovou plochu, blíží se začátek třetiny číslo 2. Doufajme, že nás čeká lepší hokejová podívaná. Jak jsem již zmiňoval, Dinamu zbývá ještě část přesilové hry – konkrétně 72 vteřin.
Střely: 9:7
Vhazování: 8:9
Vyloučení: 2:1
První třetina utkání je za námi. Zatím očekávání pěkného zápasu moc splněno nebylo, sledujeme spíše bojovný hokej. Oba týmy dobře bránily.

Do druhé třetiny vstoupí Dinamo Moskva přesilovou hrou, kterou získali na konci té první.
Další třetina začne přibližně v 18:21.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59

Nebezpečnou střelu Kasparse Daugavinše dokázal Karlsson chytit do své lapačky!

19:29

Karlsson připraven proti pokusu Mata Robinsona od modré.

19:12

Petr Koukal (JOK) šel po puku, který měl v moci Višněvskij, nedovoleným způsobem. Dvě minuty za podražení.

19:08

Puk byl sražen do ochranné sítě, vhazuje se v útočném pásmu Jokeritu.

19:00

Začala poslední minuta první třetiny.

18:57

Petr Koukal se natlačil přes obránce do samostatného úniku, v těžké pozici tísněný obráncem dokonce i vystřelil, puk ale poslal těsně vedle!

18:32

Gunderson střílel od modré, pokus byl ještě tečovaný, ale skončil těsně vedle branky.

18:12

Oba týmy se ale teď dopustili řady nepřesností a puk tak byl chvíli v "moci nikoho".

18:00

Dinamo rozjíždí útočnou akci zpoza své branky.

17:29

Koukal zkoušel projít po levé straně. Nedokázal se ovšem uvolnit k přihrávce na lépe postavené spoluhráče.

17:01

Při přechodu do útočného pásma vjel kapitán Jokeritu Niko Kapanen do ofsajdu.

16:14

Linus Omark poslal kotouč na branku, kde se o dorážku snažili hned dva jeho spoluhráči! Alexandr Lazušin ale skvěle udržel puk. Následně ho odehráli obránci a nebezpečí bylo zažehnáno.

15:55

Steve Moses to zkusil zpoza branky, Lazušin byl ovšem připraven a puk vyrazil!

15:21

15:10

Dinamo se vůbec nemůže dostat do útočného pásma.

14:52

A to platí i nyní, kdy se o výhoz postaral Topi Jaakola.

14:30

Mironov nahodil puk do pásma, Dinamo ovšem nic nevymyslelo. Přesilovka se hostům zatím vůbec nedaří.

14:10

S ledovým klidem nyní vyhodil Ossi Väänänen.

13:49

Nyní už se jim to ovšem povedlo a puk je až u Lazušina.

13:35

Přihrávka na Cvetkova neprošla, domácí ale nedokázali vyhodit.

13:21

Žerděv byl na modré čáře podražen a Niklas Hagman (JOK) si za to odpyká dvě trestné minuty. První přesilovku si tedy zahrají i hosté z Moskvy.

12:51

Vladimir Brjuvkin napadal Karlssona při rozehrávce, švédský brankář tedy pro jistotu podržel puk a zajistil komerční přestávku.

12:11

Střela Ben-Amora z levé strany šla nad branku.

12:00

Ta ovšem neměla dlouhého trvání a dopředu míří domácí tým.

11:47

Kokarev krásně prošel po pravé straně a založil útočnou akci Dinama.

11:08

10:56

Kombinace na jeden dotek měla skončit u Mosese, k němu ale kotouč nakonec neprošel.

10:30

Gunderson střelou od modré vybízel spoluhráče k teči, puk ovšem skončil v lapačce Lazušina.

10:15

V mezikruží se zjevil zcela volný Niklas Hagman, který okamžitě vystřelil zápěstím! Alexandr Lazušin byl ovšem připraven a puk chytil.

10:00

Jokerit si vytvořil velký tlak a stále se drží v útoku!

09:47

Wirtanenův nebezpečný pokus od modré byl zblokovaný.

09:08

Dmitrij Višněvskij (DMS) totiž před střetnutím ještě hákoval. Dvě minuty pro moskevského obránce.

09:08

Za brankou se srazil Riku Hahl s Dmitrijem Višněvským. Rozhodčí bude zřejmě vylučovat.

08:48

Tomi Mäki to zkoušel z otočky, branku ale trefit nedokázal, neboť pokus byl ztečovaný.

08:32

Kokarev hrál vysokou holí, Dinamo Moskva přijde o útočné pásmo.

08:03

Omark se snažil projít do útoku, ale nedovedl to.

07:33

Karsums čekal na teč před brankou, trefil ovšem pouze betony Henrika Karlssona.

07:22

Solovjovova dělovka od modré čáry šla mimo.

07:16

Pokus Cvetkova z kruhu pro vhazování byl zblokovaný do ochranné sítě.

06:37

Todd to zkoušel od modré čáry, branku ale netrefil.

06:15

Útočná akce Helsinek neslavila úspěch, puk skončil v hledišti. Následuje komerční přestávka.

05:36

A další zákrok Lazušina, který přeruší hru. Tentokráte po zblokovaném pokusu Rity.

05:21

Domácí ale vyrazili do protiútoku, přečíslení 3 na 2 zakončoval Moses, Lazušin ale chytá puk.

05:06

Karlsson trochu zaváhal v rozehrávce za brankou a hráči Dinama se tak dostali k puku.

04:48

V přečíslení 2 na 1 dostával přihrávku obránce Višněvskij, na poslední chvíli jí ale skvěle zblokoval Atte Ohtamaa! Následně podržel puk Karlsson a máme tu první přerušení dnešního utkání.

04:36

Kombinace ale nevyšla a do protiútoku míří hosté.

04:20

Jokerit získal puk do své moci a vyráží zpoza branky dopředu.

03:26

Robinson to zkoušel od modré, jeho pokus byl ale zblokován. Stále hrajeme bez jediného přerušení.

02:40

Dobrá útočná akce Dinama skončila nepřesným pasem Volkova.

02:15

Omark čekal v dobré pozici před brankou, ale obránci mu zamezili v zakončení.

01:58

Volkovovu přihrávku zachytili pouze obránci Jokeritu.

01:25

Jani Rita se rozjel dopředu po pravé straně a zkusil vystřelit, zakončení mu ale moc nesedlo.

01:00

Cvetkov před brankou čekal na přihrávku. Dostal jí, ale Karlsson byl připraven.

00:36

Žerděv na pravé straně nahrával na Gorovikova, nic z toho ale nebylo.

00:02

Úvodní buly vyhráli hostující hráči.

00:01

Ruská i finská hymna dozněla, vše je nachystáno k dnešnímu zápasu! Za pár okamžiků začínáme.
A nastoupeni jsou i hosté! Následovat budou hymny obou národů.
Domácí hokejisté již nastupují na ledovou plochu své Hartwall Areny!

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Korpikari, Gunderson, Väänänen, Todd, Ohtamaa, Jaakola – Hagman, Kapanen, Huhtala – Ben-Amor, Wirtanen, Pöysti – Omark, Koukal, Moses – Mäki, Hahl, Rita

Dinamo Moskva: Lazušin (Jerjomenko) – Robinson, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Osipov, Mironov, Budkin – Řerděv, Gorovikov, Daugavinš – Karsums, Cvetkov, Karpov – Mosaljov, Volkov, Kokarev – Glazačev, Dugin, Brjuvkin – Sopin

Rozhodčí: Anisimov, Olenn – Nesterov, Aljošin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ještě jednou přeji všem pěkné pondělní odpoledne! Atraktivní souboj mezi finským a ruským týmem začne za necelou hodinu, během několika minut bychom si měli představit sestavy obou celků.
Petr Koukal (JOK) – 51 zápasů, 11+18
Filip Novák (DIN) – 32 zápasů, 3+12
Vzájemné zápasy
Vzájemné střetnutí už se v této sezoně odehrálo. Svěřenci trenéra Erkky Westerlunda zvítězili na ledě moskevského Dinama 3:1.

Dinamo Moskva 1:3 Jokerit Helsinky
31. Mironov – 7. Rita, 13. Kapanen, 56. Aaltonen
Dinamo Moskva
Jak jsem již zmiňoval níže, kluby jsou si v tabulce blízce. Moskevské Dinamo má na svém kontě o dva zápasy méně, stejný počet ale ztrácí na Jokerit i v počtu bodů.

V posledních pěti zápasech Dinamo nenašlo přemožitele. A stejně jako Jokerit, i ruský celek držel sérii čistých kont. Nejprve porazil Nižněkamsk 2:0, Soči 3:0, Jaroslavl 1:0, Čechov 3:2 a naposledy Kazaň 4:1.

V posledním zápase na ledě Ak Bars Kazaň sice od osmé minuty prohrával, nakonec ale skóre otočil a vyhrál 4:1. Postupně se v tomto utkání trefili Nikolaj Žerděv, Alexandr Budkin, Konstantin Glazačev a Martins Karsums.

Kazaň 1:4 Dinamo Moskva
8. Möller – 17. Žerděv, 25. Budkin, 32. Glazačev, 55. Karsums

Statistické okénko:
Nejproduktivnější hráč: Kaspars Daugavins (21+15)
Nejlepší střelec: Kaspars Daugavins (21 branek)
Nejlepší nahrávač: Maxim Pestuško (17 asistencí)
Nejproduktivnější obránce: Mat Robinson (9+11)
Nejtrestanější hráč: Jurij Babenko (59 TM)

Nejvíce zápasů z brankářů moskevského Dinama odchytal zkušený gólman Alexandr Jerjomenko – 29. Úspěšnost zásahů má 92%. Jeho náhradníci ale mají čísla lepší – Alexandr Lazušin odchytal 16 utkání (95,4%) a Alexandr Šaryčenkov 13 (93,7%). Šaryčenkov odchytal i dvojzápas s Českou republikou.
Jokerit Helsinky
Finský celek odehrál v aktuálním ročníku KHL již 54 zápasů. Získal v nich 111 bodů a momentálně je třetí v Západní konferenci.

Z posledních pěti zápasů Jokerit prohrál dvakrát – s Omskem a Záhřebem. Poté ale třikrát v řadě vyhrál, a to dokonce s čistým kontem – 4:0 proti Slovanu, 2:0 proti Atlantu a 2:0 proti Ufě.

Naposledy ale přišla zmíněná prohra s Omskem. Utkání bylo napínavé až do samotného konce. Avangard vedl 1:0, Gunderson ale srovnal. Následně vedl Omsk dvakrát o dvě branky, vždy ale Jokerit dokázal snížit na rozdíl jediné a utkání tak zdramatizovat. Na vyrovnání už se ale nezmohl.

Omsk 4:3 Jokerit
14. Kalinin, 24. a 56. Širokov, 34. Gončarov – 20. Gunderson, 41. a 57. Moses

Nejproduktivnější hráč: Steve Moses (35+20)
Nejlepší střelec: Steve Moses (35 branek)
Nejlepší nahrávač: Linus Omark a Ryan Gunderson (oba 27 asistencí)
Nejproduktivnější obránce: Ryan Gunderson (6+27)
Nejtrestanější hráč: Ossi Väänänen (56 TM)

Jedničkou mezi třemi tyčemi je Henrik Karlsson. 31letý Švéd zasáhl do 35 zápasů a úspěšnost zákroků má 92,4%. Jeho náhradníkem je RIku Helenius, který chytal celkem 20krát a úspěšnost zásahů má na hodnotě 91,3%.
Zdravím všechny hokejové příznivce u atraktivního přenosu utkání mezi Jokerit Helsinky a Dinamo Moskva! Oba celky se drží v tabulce vysoko a tak můžeme očekávat atraktivní utkání. Doufejme, že se očekávání splní!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:2

Branky a nahrávky: 48. Koukal (Gunderson, Omark) – 37. Glazačev (Dugin), 58. Karpov (Dugin)

Dynamo Moskva: Lazušin (Jerjomenko) – Robinson, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Osipov, Mironov, Budkin – Řerděv, Gorovikov, Daugavinš – Karsums, Cvetkov, Karpov – Mosaljov, Volkov, Kokarev – Glazačev, Dugin, Brjuvkin – Sopin

Rozhodčí: Anisimov, Olenn – Nesterov, Aljošin

Diváci: 13396