07.02.2015, 17:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Radoslava Harvánková sk

Tipsport: 2.1 4.2 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Najlepším hráčom Slovenska sa stáva: Ján Sýkora
Najlepším hráčom Švajčiarska sa stáva: Dean Kukan
Zároveň sa takisto odovzdávajú aj ceny pre víťaza turnaja Slovensko a aj pre tím Švajčiarska, ktorý sa umiestnil na druhom mieste.
Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok víkendu. (19:03:25)
Skončilo sa stretnutie medzi Slovenskom a Švajčiarskom, v ktorom dokázali Slováci zvíťaziť jasne 5:0.

60:00

MIKLÍK - 5:0

59:28

Slovensko dalo gól! Tak predsa vidíme ešte jeden presný zásah, keď sa strelou spoza hráča dokázal presadiť MICHEL MIKLÍK,
Asistencie: Marek Viedenský

59:10

Hráči rovnako ako aj diváci si užívajú posledné sekundy zápasu a pomaly sa oslavuje víťazstvo domáceho tímu.

SUROVÝ - 4:0

58:06

Slovensko dalo gól! Slováci pár sekúnd pred koncom pridávajú aj štvrtý presný zásah! TOMÁŠ SUROVÝ sa dokázal dostať k puku pred brankárom Wolfom a poľahky ho doklepol až za jeho chrbát.
Asistencie: Ján Sýkora, Peter Cehlárik

57:41

Glen Hanlon si berie oddychový čas.

57:36

Šikovne to ešte skúšal Cehlárik, ale jeho zakončenie skončilo iba na ochrannej sieti.

56:30

Domáci i naďalej s pukom na vlastných hokejkách, zdá sa, že zápas majú pod kontrolou.

55:26

Slováci sa opäť previnili zakázaným uvoľnením.

54:58

Scherwey pálil z ľavej strany, Hudáčkovi puk z lapačky vypadol, ale dokázali s k nemu dostať jeho spoluhráči a upratať ho do rohu.

53:55

Kukan sa medzi kruhmi snažil presadiť na dvakrát, ale Hudáček odolal aj s výraznou pomocou svojich spoluhráčov.

52:43

Po ďalších nepresnostiach slovenských hokejistov sa píska ďalšie zakázané uvoľnenie.

51:53

Následne sa opäť prerušuje po zakázanom uvoľnení slovenských reprezentantov.

51:46

Tentokrát je odpískaný ofsajd hostí.

50:45

Ladislav Nagy sa dostal k puku za modrou čiarou, ale Wolfa pri zakončení triafa priamo do lapačky.

49:54

Slovenskú akciu prerušuje tesný ofsajd.

49:26

Slovenský gólman si po čase opäť siahol na puk, keď sa strelou zápästím snažil presadiť Haas.

49:16

Sýkora mohol pridať aj svoj druhý gól, ale so strelou váhal príliš dlho, až sa napokon ocitol príliš z uhla.

48:28

Tentokrát to od modrej vyskúšal Mikuš, Wolf puk prikryl a vhadzuje sa po jeho ľavici.

47:45

Slovákom dnes hokej naozaj chutí a i napriek pohodlnému vedeniu 3:0 sa stále snažia svoj náskok navýšiť.

47:13

Sýkora sa snažil nájsť na opačnej strane voľného Cehlárika, ale švajčiarska obrana jeho úmysel prečítala a prihrávku vystihla.

46:00

Graňák iba nahodil puk pred Wolfa, ten mal však veľké problémy s tým, ale neprešiel až za jeho chrbát.

45:12

Radoslav Tybor sa dostal do dobrej príležitosti na ľavom kruhu, Wolf si však s jeho strelou dokázal poradiť.

44:50

Po strele Kukana z ľavej strany klziska Hudáček hru radšej prerušil.

44:21

Píska sa ofsajd Švajčiarska, obidve mužstvá striedajú.

43:46

Po krátkej potýčke medzi Jánošíkom a jedným z hráčov súpera sa v hre opäť pokračuje, vylučovať sa nebude.

43:20

Kozák nastreľoval puk od modrej na teč, ale pred bránou Švajčiarska nebol nikto z jeho spoluhráčov.

42:16

Slováci v prečísleni dvoch proti jednému, ale hostia si situáciu postrážili a ich prihrávku zachytili.

SÝKORA - 3:0

41:41

Slovensko dalo gól! JÁN SÝKORA dokázal si dokázal pred bránou v skrumáži hráčov poradiť najlepšie a úspešne doťukol puk až do siete súperovej brány.
Asistencie: Marek Viedenský, Radoslav Tybor

41:11

Švajčiari sa opäť dopúšťajú ofsajdu, ten je posúdený ako úmyselný a buly v ich obrannom pásme.

40:47

Vandas sa snažil prejsť cez obranu hostí, ale tí ho šikovne vytlačili až do rohu klziska.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina stretnutia, v ktorej sme gól padnúť nevideli, a preto pod Urpínom naďalej vyhráva Slovensko 2:0.
Tretia tretina sa začne o 18:28.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:45

Švajčiari v závere ešte v tlaku o strelenie kontaktného gólu, ale Slováci odolávajú statočne.

38:55

Vandas sa dostal k puku pred bránou súpera, ale nedokázal ho umiestniť až do siete.

38:05

Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

37:14

Hra je prerušená pre ofsajd švajčiarského tímu.

36:45

Po chybe v rozohrávke sa do šance mohli dostať hostia, ale Slovensko svoju chybu rýchlo napravilo a brankár Hudáček bol opäť bez práce.

35:55

Opäť zvoní iba žŕdka Wolfovej brány, tentokrát po strele Vladimíra Draveckého.

35:02

Cehlárik v krásne príležitosti, Wolf puk prikrýval až na dvakrát.

34:36

Slovensku robí problém dostať sa s pukom z obrannej tretiny, až po dlhšom trápení sa dostáva do útočného pásma.

33:59

Na opačnej strane klziska je posunutá brána Slovenska, buly uvidíme po Hudáčkovej ľavej strane.

33:36

Po Ďalogovej akcii zakončoval Mikuš, Wolfa ale z uhla triafa iba do hrude.

32:52

Hra je opäť prerušená, vhadzuje sa v strednom pásme.

32:13

Sersen po prihrávke od Jaroša pálil od modrej, z následnej dorážky zvonila iba žŕdka Wolfovej svätyne.

31:22

Jarošova strela od modrej prinútila Wolfa podržať puk v lapačke a hru opäť prerušiť.

31:05

Zakázané uvoľnenie Švajčiarska presúva hru späť pred Wolfa.

30:44

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

30:18

Až teraz sa o to postaral Viedenský a domáce mužstvo môže konečne striedať.

30:00

Hostia zvyšujú svoj tlak a Slovákom sa nedarí vyhodiť puk.

29:36

Až teraz sa Švajčiari dokázali dostať až pred Hudáčka, no k zákroku ho stále neprinútili.

29:07

Puk sa ocitá mimo hracej plochy, buly v strednom pásme.

28:44

Lušňák inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

28:40

Miklíkov pokus spoza obrancu Wolf iba vyrazil, na jeho šťastie sa k nemu dostal skôr jeden z jeho spoluhráčov.

27:35

Teraz sa však zakázaným uvoľnením previnili aj slovenskí hokejisti.

27:24

Vandas sa ocitol v dobrej pozícii medzi kruhmi, ale skackavý puk nedokázal usmerniť až za chrbát švajčiarského gólmana.

27:01

Švajčiari opäť poslali puk cez všetky čiary, vhadzuje sa po pravici Wolfa.

26:30

Rovnako sa dlhšie neprerušovalo sa ani jednému mužstvu nepodarilo si vytvoriť vážnejšiu streleckú príležitosť.

25:44

Sýkora doviezol puk do pásma po pravej strane, tam ho ale rýchlo stratil a Slováci sa musia brániť.

25:03

Surový iba nastrelil puk ešte zo stredného pásma, zakončovať skúšal Cehlárik, ale nie príliš vydarene.

24:10

Zakázané uvoľnenie Švajčiarska prerušuje hru opäť.

23:55

Hráčom v modrých dresoch sa v tejto početnej výhode príliš nedarí, hostia už na ľade v plnom počte.

23:02

Spoza hráča skúsil vystreliť Nagy, ale jeho pokus neprešiel na gólmana hostí.

22:36

Slovákom sa nedarí dostať do útočnej tretiny kvôli výbornej hre hostí v strednom pásme.

21:55

Za faul na Cehlárika dostáva dve minúty Švajčiar Froidevaux.

21:12

Puk za vlastnou bránou vybojoval Viedenský, ale neúspešne sa snažil o založenie útočnej akcie.

20:36

Simekova strela od modrej čiary bola nepresná a Hudáček zasahovať nemusel.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Štatistiky po prvej tretine:
Pomer striel nabránu: 12:4
Zásahy brankárov: 4:10
Skončila sa úvodná tretina zápasu, v ktorej si Slováci dokázali gólmi Viedenského a Draveckého vytvoriť sľubný náskok 2:0.
Prostredná časť sa začne o 17:45.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:45

Hostia hrajú v plnom počte.

19:00

Švajčiarsky kapitán Scherwey sa dostal v oslabení do samostatného nájazdu, ale Hudáčka oklamať nedokázal a skóre zápasu sa zatiaľ nemení.

18:38

Švajčiarom sa opäť darí vyhodiť puk a domáci začínajú spoza Hudáčka.

18:00

Nagy skúsil Wolfa prekvapiť strelou spoza brány, ale jeho pokus úspešný nebol.

17:45

Opäť sa vylučuje na strane Švajčiarska, tentokrát pre príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. trest odpyká Simek.

17:12

Slováci na ľadovej ploche už v plnom počte.

16:45

Domácim s darí vyhodiť puk cez všetky čiary a rýchlo prestriedať.

16:30

Loeffel vystrelil od modrej, puk ale tesne minul bránu Slovenska.

16:00

Švajčiari korčuľujú po puk až za Wolfa, rýchlo sú ale späť v útočnej tretine.

15:41

Hostia v pätici a začína sa ich skrátená presilová hra.

15:12

Sily na ľade sa vyrovnajú – vylúčený je za hrubosť Nagy.

14:39

Puk opäť až za Hudáčkovou bránou, obe mužstvá striedajú.

14:10

Švajčiari sa dokázali oslobodiť vyhodením puku, ale Slováci sú rýchlo späť pred Wolfom.

13:41

Opäť sa vylučuje na strane hostí – za podrazenie v obrannom pásme dostáva dve minúty Bertaggia.

12:30

Dlho sa teraz bojovalo o puk v rohu klziska, napokon ho získali Slováci, ktorí sa snažia založiť ďalšiu útočnú akciu.

11:43

Švajčiari na ľade v plnom počte.

11:03

Miklík pálil z prvej z ľavého kruhu, ale strela minula Wolfovu bránu.

10:15

Graňákova strela od modrej čiary bola ešte tečovaná, ale gólom ani tak nekončí.

09:43

Vylúčenie hostí – jedne zo švajčiarských hráčov dostáva dve minúty za hákovanie.

09:25

Slovensko si hneď z buly vypracovalo ďalšiu šancu, keď sa s pukom pred bránu natlačil Sýkora, švajčiarsky brankár si ale poradiť dokázal.

09:10

Po nie príliš nebezpečnej strele Draveckého spoza modrej čiary Wolf opäť hru radšej prerušuje.

08:49

Pre avizovaný ofsajd museli hráči v modrých dresoch vyprázdniť útočnú tretinu.

DRAVECKÝ - 2:0

07:45

Slovensko dalo gól! VLADIMÍR DRAVECKÝ po získaní puku z buly prekonáva z blízka Wolfa po druhýkrát a Slovensko vedie už 2:0!
Asistencie: Patrik Lušňák, Ján Sýkora

07:22

Ďalšie prerušenie pre hru so zdvihnutou hokejkou, vhadzovanie v obrannom pásme Švajčiarska.

07:10

Marcel Haščák opäť v šanci, tentokrát vystrelil od modrej čiary, Wolf mal ale výhľad odkrytý a bez problémov zakročil.

06:50

Po dlhšom čase sa opäť prerušuje, keď sa hostia previnili zakázaným uvoľnením.

06:00

Kreis to takisto skúšal z pozície medzi kruhmi, ale nepodarilo sa mu ohroziť gólmana Hudáčka.

05:17

po pravej strane sa pokúšal presadiť Tybor, Wolf hru prerušuje.

05:00

Opäť to pekne vymyslel Haščák, ktorý sa snažil nájsť medzi kruhmi voľného spoluhráča, ale jeho prihrávka bola príliš prudká.

04:12

Haščák priviezol puk do útočnej tretiny, tam sa ho ale zmocnili Švajčiari, ktorí sa ho snažia posunúť aspoň do stredného pásma.

03:25

K puku sa medzi kruhmi dostal Surový, ale v zakončení bol nepresný.

02:55

Strela Cehlárika spomedzi kruhov bola Wolfom vyrazená iba do rohu klziska.

VIEDENSKÝ - 1:0

01:40

Slovensko dalo gól! Slováci sa dostávajú do vedenia! MAREK VIEDENSKÝ nahodil puk pred bránkovisko, kde ho na niekoľkokrát dorážali jeho spoluhráči, ale napokon ho za bránkovú čiaru pretlačil samotný Marek.
Asistencie: Ján Sýkora, Radoslav Tybor

01:02

Švajčiari sa dostali s pukom do útočného pásma, ale Slováci ich dobre vytláčajú do rohov klziska.

00:15

Pri úvodnej akcii Slovenska sa puku dotkol niekto z hráčov na striedačke hostí, buly sa bude opakovať.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Milí fanúšikovia, pred vhodením úvodného buly si ešte vypočujeme štátne hymny obidvoch krajín.
Na ľadovú plochu práve vykorčuľovala rozhodcovská štvorica, spolu s nimi aj slovenskí reprezentanti v modrých dresoch a Švajčiari v dresoch bielych.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Hudáček J. (Lašák) – Jánošík, Sersen – Mikuš, Ďaloga – Graňák, Čerešňák – Kozák, Jaroš – Nagy, Haščák, Vandas – Tybor, Viedenský, Sýkora – Dravecký, Lušňák, Miklík – Cehlárik, Surový, Hudáček L.

Švajčiarsko: Wolf (Conz) – Kukan, Hächler – Genazzi, Schlumpf – Kreis, Loeffel – Frick, Erni – Bertaggia, Schäppi, Simek – Sieber, Haas, Bertschy – Hofmann, Froidevaux, Pestoni – Scherwey, Diem, Künzle

Rozhodca: Baluška, Konc D. – Korba, Šefčík.
Vážení fanúšikovia,

dovoľte mi privítať Vás pri treťom. a zároveň poslednom, zápase turnaja Slovakia cup, v ktorom sa reprezentanti Slovenska stretnú s hokejovým výberom Švajčiarska.

Slovenská hokejová reprezentácia odohrala na Slovakia cupe zatiaľ jeden duel, v ktorom sa stretla s Nemeckom. V zápase sa Slováci ujali vedenia už v prvej minúte, keď skóroval Ladislav Nagy. V prostrednej časti Slovensko pridalo ďalšie dva presné zásahy, keď sa postupne presadili Hudáček a Sersen. Začiatok záverečnej tretiny využil na zvýšenie náskoku svojho tímu Hudáček, ktorý zvyšoval už na 4:0. Nemci síce dokázali prekonať Lašáka, keď jediný gól svojho tímu strelil Krueger. Slovensko napokon porazilo Nemecko jasne 4:1.

Nominácia SR na Slovakia cup 2015:

Brankári: Július Hudáček , Ján Lašák
Obrancovia: Marek Ďaloga, Dominik Graňák , Adam Jánošík, Christián Jaroš, Juraj Mikuš, Michal Sersen, Tomáš Starosta, René Vydarený
Útočníci: Peter Cehlárik, Lukáš Cingel, Marcel Haščák, Patrik Lušňák, Libor, Michel Miklík, Ladislav Nagy, Martin Réway , Tomáš Surový, Ján Sýkora, Radoslav Tybor, Marek Viedenský, Vladimír Dravecký

Tréneri: Vladimír Vůjtek a Peter Oremus

Švajčiarskí hokejisti si vo včerajšom zápase zmerali sily takisto s Nemeckom. Do vedenia sa Švajčiari dostali využitím trestného strieľania, keď Pielmeiera prekonal Pestoni. V prostrednej časti Švajčiari síce pridali druhý presný zásah, no Nemci dokázali v priebehu pár minút streliť kontaktný gól. Až v záverečnej tretine Švajčiari definitívne poistili svoje vedenie, keď sa najprv presadil Hofmann a pri záverečnej power-play pridal štvrtý gól Krämmer. Švajčiari si tak poradili s výberom Nemecka rovnako 4:1.

Nominácia Švajčiarska na Slovakia cup 2015:

Brankári: Benjamin Conz, Tim Wolf
Obrancovia: Samuel Erni, Lukas Frick, Joël Genazzi, Cédric Hächler, Samuel Kreis, Dean Kukan, Romain Loeffel, Dominik Schlumpf
Útočníci: Alessio Bertaggia, Christoph Bertschy, Nolan Diem, Etienne Froidevaux, Gaëtan Haas, Gregory Hofmann, Mauro Jörg, Mike Künzle, Inti Pestoni, Reto Schäppi, Tristan Scherwey, Lukas Sieber, Juraj Simek

Tréneri: Glen Hanlon, John Fust, Thierry Paterlini

Historická bilancia vzájomných zápasov:

Dnešní dvaja súperi sa v medzinárodných zápasoch stretli už päťdesiat deväťkrát. Slováci sa z víťazstva tešili dvadsaťštyrikrát, Švajčiari o štyri razy viac. V siedmich prípadoch sa stretnutie skončilo nerozhodným výsledkom. Skóre vzájomných zápasov z pohľadu Slovenska je 141:134.

Ja Vás už srdečne pozývam sledovať záverečný zápas tohtoročného Slovakia cupu, v ktorom sa zároveň rozhodne aj o víťazovi turnaja. Prajem Vám príjemný športový zážitok!

5:0

Branky a nahrávky: 2. Viedenský (Sýkora, Tybor), 8. Dravecký (Lušňák, Sýkora), 42. Sýkora (Viedenský, Tybor), 59. Surový (Sýkora, CVehlárik), 60. Miklík (Viedenský)

Slovensko: Hudáček J. (Lašák) – Jánošík, Sersen – Mikuš, Ďaloga – Graňák (C), Čerešňák – Kozák, Jaroš – Nagy (A), Haščák, Vandas – Tybor, Viedenský, Sýkora – Dravecký, Lušňák, Miklík – Cehlárik, Surový (A), Hudáček L.

Švýcarsko: Wolf (Conz) – Kukan, Hächler – Genazzi, Schlumpf – Kreis, Loeffel – Frick, Erni – Bertaggia, Schäppi (A), Simek – Sieber, Haas, Bertschy – Hofmann, Froidevaux (A), Pestoni – Scherwey (C), Diem, Künzle

Rozhodčí: Baluška, Konc D. – Korba, Šefčík