06.02.2015, 17:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Radoslava Harvánková sk

Pomer striel: 21 : 33
Zásahy brankárov: 32 : 17 (19:10:37)
Najlepším hráčom Nemecka je: Kai Hospelt
Najlepším hráčom Švajčiarska je: Benjamin Conz
Zároveň sa odovzdáva aj cena za tretie miesto, ktoré napokon na turnaji obsadilo mužstvo Nemecka.
Ďakujem Vám za pozornosť a srdečne Vás pozývam sledovať zajtrajší zápas, v ktorom si sily zmerajú Slováci s výberom Švajčiarska.
Skončilo sa stretnutie medzi Švajčiarskom a Nemeckom, v ktorom dokázali uspieť Švajčiari výsledkom 4:1

60:00

59:36

Hrá sa opäť pred bránou Nemecka, Švajčiari už pomaly oslavujú víťazstvo.

59:05

Začala sa posledná minúta dnešného zápasu.

58:24

Švajčiarsko dalo gól!
Nemci to skúsili v power-play, ale Švajčiari získali puk a do prázdnej brány bez problémov zakončil GREGORY HOFMANN
Asistencie: Cédric Hächler

58:02

Strelu Kruegera brankár Conz iba vyrazil pred seba.

57:45

Puk majú naďalej na hokejkách Švajčiari, ktorí sa už snažia najmä neinkasovať.

57:00

Švajčiari sa snažia vyhadzovať puky čo najďalej od vlastnej brány, ale dávajú si veľký pozor, aby z toho nebolo ich zakázané uvoľnenie.

56:24

Následne sa opäť prerušuje a vhadzovanie uvidíme v stredovom kruhu.

56:17

Puku sa dotkol jeden z hráčov na švajčiarskej striedačke, buly v strednom pásme.

55:59

Nemci pálil okamžite z buly, Conz svoje mužstvo podržal.

55:48

Zakázané uvoľnenie Švajčiarska a Glen Hanlon si berie oddychový čas.

55:10

Nemci hrajú v plnom počte.

54:40

Švajčiari musia opäť začínať spoza vlastne brány.

53:49

Nemci sa opäť oslobodili vyhodením puku, darí sa im aj zakončiť, ale Krueger skóre zápasu v oslabení neznižuje.

53:10

Vylúčený hráč Nemecka za hákovanie, Švajčiari budú hrať ďalšiu presilovú hru.

52:56

ŠVajčiari poisťujú svoj náskok! Pop presnej prihrávke sa pred odkrytou bránou ocitol GREGORY HOFMANN, ktorý už nemal problém zakončiť.
Asistencie: Inti Pestoni, Etienne Froidevaux

52:16

Tečovaný puk sa opäť ocitá medzi divákmi, buly napravo od Conzu.

51:46

Následne sa opäť prerušuje, Švajčiari sa dopustili postavenia mimo hru.

51:10

Puk sa ocitá v strednom pásme a obidva tímy striedajú počas hry.

50:46

V šanci aj Nemci, no dostať puk za Conzu je pre nich dnes nesmierne náročná úloha.

49:50

Švajčiari dlho váhali s rozohrávkou, napokon sa im aj tak nedarí, keď puk stratili v strednom pásme,

48:35

A ďalšie zakázané uvoľnenie, tentokrát sa previnili Švajčiari.

47:43

Piettova strela Conzovi vypadla z lapačky, ale rýchlo svoju chybu napravil a puk následne opäť prikryl.

46:58

Zakázané uvoľnenie Nemecka vracia hru späť pred Pielmeiera.

46:14

Nastrelený puk zo stredného pásma končí medzi divákmi, buly v obrannom pásme Nemecka.

45:48

Krueger sa po prihrávke ocitol sám na ľavej strane, ale z dobre pozície prestrelil bránu súpera.

44:56

V šanci aj Švajčiari, strela Piestoniho tesne minulapravú žŕdku Pielmeierovej brány.

43:46

Nemecký kapitán to teraz zobral na seba, prešiel s pukom až pred Conza, ale ten proti nemu predviedol krásny zákrok lapačkou.

43:13

Nemci sa snažia vyrovnať skóre zápasu, ale absolútne sa im nedarí prejsť cez útočnú modrú čiaru bez straty puku.

42:07

Teraz sa hra prerušuje pre zakázané uvoľnenie Švajčiarska.

41:47

Po strele Haasa nemecký brankár podržal radšej puk v lapačke.

40:57

Ofsajd nemeckého mužstva.

40:42

Švajčiari získali útočné pásmo, ale Pielmeiera výraznejšie neohrozili.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Štatistiky po druhej tretine:
Pomer striel: 14 : 25
Zásahy brankárov: 24:12
Percentuálna úspešnosť zásahov: 96% : 85,71%
Skončila sa druhá tretina stretnutia, v ktorej dokázali Švajčiari pridať svoj druhý gól, ale len pár minút na to Nemci znížilil kontaktným presným zásahom.
Tretia tretina sa začne o 18:34.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:36

V závere tretiny aktívnejší Švajčiari, Nemci sa musia veľmi snažiť, aby neinkasovali gól do šatne.

39:02

Začala sa posledná minúta prostrednej časti.

38:14

Nemecko hrá s piatimi hráčmi.

37:51

Postavenie mimo hry Švajčiarska prerušuje hru opäť.

37:30

Hra sa po postavení hráča v bránkovisku presúva do stredného pásma.

37:05

Švajčiari hrajú v plnom počte a začína sa ich skrátená presilová hra.

36:48

Švajčiari nezachytili puk na modrej čiare a opäť sa o puk bojuje v strednej tretine.

36:14

Vylúčenie Nemecka – Pietta dostáva dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou v útočnej tretine.

35:55

Švajčiari úspešne vyhadzujú puk cez všetky čiary a Nemci musia opäť prechádzať cez dobre pokryté stredné pásmo.

35:05

Vylúčenie Švajčiarska, dve minúty dostáva Künzle za nedovolené bránenie v hre.

34:44

Nemecko dalo gól! Nemecku sa darí streliť kontaktný gól, keď vyrazený puk Conza doklepol do siete NICOLAS KRAMMER.
Asistencie: Daniel Pietta, Leonhard Pfőderl

33:50

Po strele Müllera Conzovi puk vypadol, následnú dorážku ale dokázal podržať v lapačke.

33:15

Z uhla skúsil strelu Weiss, ale tá cez obrancu neprešla až na brankára Conza.

32:33

Nemecko toto oslabenie ustálo a hrá v plnom počte.

32:12

Nemci posielajú puk cez všetky čiary, dokonca sa snažia aj zaútočiť, ale Švajčiari ich do zakončenia nepúšťajú.

31:26

Ďalšia pekná strela z hokejky Švajčiarska, ktorá ale končí iba na hrudi Pielmeiera.

30:55

Nemcom sa darí posunúť puk do stredného pásma, striedať však už nie.

30:33

Vylúčenie Nemecka – za podrazenie dostáva dve minúty Höfflin.

29:38

Nemci síce strieľajú z každej možnej pozície, ale čo nezblokuje švajčiarska obrana s tým si poradí Conz.

28:36

Švajčiari využívajú presilovú hru, keď sa z pravého kruhu strelou spoza hráča presadil JURAJ SIMEK
Asistencie: Joël Genazzi

28:07

Vylúčenie Nemecka – za hákovanie dostáva dve minúty Plachta.

27:25

Teraz sa však na ľavej strane dostal z ničoho-nič do šance Pietta, opäť však výborne zasahoval Conz.

26:46

Nemeckí hokejisti sa snažia vyrovnať skóre zápasu, no cez švajčiarsku obrana sa budú zrejme presadzovať iba ťažko.

25:29

Nemci si dokázali vytvoriť súvislejší tlak, ale svoj tím podržal niekoľkými výbornými zákrokmi brankár Conz.

24:30

Opäť sa dlhšie hrá bez prerušenia, ale ani jednému mužstvu sa nedarí dostať do jasnejších streleckých pozícii.

23:50

Loeffel vystrelil od modrej čiary, jeho šanca ale končí iba na ochrannej sieti a vhadzuje sa po pravej strane nemeckého gólmana.

22:30

Švajčiari sa sami nepresnou hrou pripravili o útočné pásmo, znovu tak musia začínať spoza vlastnej brány.

21:58

Sulzerova strela z pravej strany prešla Conzovi pomedzi betóny, ale mierila iba mimo brány.

21:04

Hru prerušuje tesný ofsajd Švajčiarska.

20:49

Bertschy mohol po krásnej akcii celého tretieho útoku zakončovať do odkrytej brány, ale puk netrafil dobre.

20:15

Hneď v úvode druhej tretiny sme svedkami zakázaného uvoľnenia Nemecka.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Štatistiky po prvej tretine:
Pomer striel: 5:15
Zásahy brankárov: 15:4
Percentuálna úspešnosť brankárov: 100% : 80%
Skončila sa úvodná tretina dnešného zápasu, v ktorej sa po využití trestného strieľania dostali do vedenia Švajčiari gólom Piestoniho.
Prostredná časť sa začne o 17:48.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:44

19:16

Do šance sa dostával v oslabení Höfflin, ale od puku ho telom odstavil obranca hostí.

18:27

Nemcom sa darí držať puk čo najďalej od vlastnej brány, Švajčiari majú problém prejsť stredným pásmom.

17:44

Ďalšie vylúčenie, teraz ale na strane Nemecka – Ehliz dostáva dve minúty za seknutie v obrannom pásme.

17:06

Švajčiari sú už na ľade v plnom počte.

16:34

Po potýčke po prerušení hry sa bude vylučovať na oboch stranách za hrubosť, hrá sa stále v pomere piati proti štyrom.

16:20

V obrovskej šanci sa ale ocitol Pietta, no spomedzi kruhov bránu prestrelil.

16:00

Nemci sa ešte stále ani len poriadne neusadili v útočnej tretine, Švajčiari hrajú toto oslabenie ukážkovo.

15:35

Švajčiari získali puk pri rozohrávke Nemecka, dostali sa až pred Pielmeiera, ale ten ich šancu zlikvidoval.

15:06

Prvé vylúčenie zápasu – Simek dostáva menší trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

14:46

V podobnej situácii ako pred chvíľou Seidenberg sa teraz ocitol Boyle, ale tomu puk skĺzol z čepele a k zakončeniu sa napokon ani nedostal.

13:57

Seidenberg sa po krásnej prihrávke ocitol s pukom pred odkrytou bránou, no Conz sa stihol rýchlo presunúť a zasiahnuť lapačkou.

13:00

Teraz sa síce hrá z jednej strany na druhú, ale ani jedno mužstvo si nedokáže vypracovať jasnejšiu streleckú príležitosť.

12:10

Plachtov pokus spomedzi kruhov sa ešte snažil dorážať Hospelt, ale ani na dvakrát úspešný nebol.

11:20

Tentokrát sa píska ofsajd Švajčiarska.

10:55

Piettov pokus z pravej strany tesne minul švajčiarsku bránu.

09:52

Sieber sa snažil na dvakrát dotlačiť puk zblízka do brány, Nemci vyhadzujú iba na zakázané uvoľnenie.

09:00

Postavenie mimo hry Nemecka opäť prerušuje dnešný zápas.

08:20

Nemci zvýšili svoj tlak, ale švajčiarska obrana si zatiaľ dokáže úspešne poradiť s ich šancami.

07:01

Seidenber strelou spomedzi kruhov narobil Conzovi výrazné problémy, pri zásahu mu výrazne pomohli spoluhráči v obrane.

06:33

Následne sa opäť prerušuje pre zakázané uvoľnenie Švajčiarska.

06:10

Boyle sa dostal k puku v útočnej tretine, hra sa ale prerušuje pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku a vhadzuje sa v strednom pásme.

05:42

Švajčiarom strelený gól výrazne pomohol, do šancí sa dostávajú podstatne častejšie než v úvode zápasu.

04:44

INTI PESTONI svoju šancu využíva dokonalo a strelou do odkrytej ľavej časti nemeckej brány posiela svoj tím do vedenia!
Bez asistencie.

04:44

Pestoni bol v čistej šanci faulovaný, uvidíme trestné strieľanie.

04:36

Krämmer iba nahadzoval puk do pásma spoza modrej čiary, no Conz opäť hru upokojuje a puk drží v lapačke.

04:04

Po zakázanom uvoľnení Švajčiarska sa bude opäť vhadzovať v obrannom pásme hostí.

03:46

Na opačnej strane vkorčuľoval do útočného pásma s pukom na hokejke Jörg, ale nemecká obrana ho šikovne vytlačila až do rohu klziska a nedovolila mu ohroziť Pielmeiera.

03:33

Hospelt si s pukom našiel priestor medzi kruhmi a Conz puk iba tesne vyrazil ľavým betónom do rohu klziska.

02:39

Po ďalšej nemeckej akcii brankár hostí hru pre istotu prerušuje.

02:30

Fauserova strela tečovaná mimo ľadovej plochy, buly v stredovom kruhu.

02:02

Weiss sa snažil Conza prekvapiť strelou z uhla, ale tá na bránu Švajčiarska ani neprešla.

01:25

Puk po súboji v strednom pásme končí mimo ľadovej plochy, vhadzuje sa takisto v strednom pásme.

01:15

Buly vybojovali Nemci, ktorí sa strelou Boyla dostali do prvej šance. Conz puk prikryl lapačkou.

00:39

Prerušuje kvôli ofsajdu švajčiarských hráčov.

00:24

Dlho sa o puk bojovalo v strednom pásme, napokon sa do prvej šance zápasu dostali Švajčiari.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Nemeckí hráči sa predstavia v typickej čierno-žltej kombinácii dresov, hostia v bielo-červenej.
Na ľadovú plochu práve vykorčuľovali hráči oboch mužstiev, nasledovať budú štátne hymny obidvoch tímov.
Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Conz (Wolf) – Kukan, Hächler – Frick, Schlumpf – Kreis, Loeffel – Genazzi, Erni – Jörg, Schäppi, Simek – Bertaggia, Haas, Bertschy – Hofmann, Froidevaux, Pestoni – Scherwey, Diem, Künzle – Sieber

Nemecko: Pielmeier (Aus den Birken) – Baxmann, Krueger – Sulzer, Boyle – Kohl, Müller – Ebner, Krupp – Seidenberg, Pietta, Ehliz – Höfflin, Hospelt, Plachta – Krämmer, Fauser, Möchel – Ohmann, Weiss, Riefers.
Milí hokejoví fanúšikovia,

dovoľte mi privítať Vás pri druhom stretnutí Slovakia cupu, v ktorom proti sebe nastúpia tím Švajčiarska a výber Nemecka.

ŠVAJČIARSKO

Hokejisti Švajčiarska sa v úvode aktuálnej reprezentačnej sezóny takisto predstavili na Nemeckom pohári. Vo svojom prvom zápase na turnaji podľahli Švajčiari výberu domáceho Nemecka 1:3. V nasledujúcich dvoch stretnutiach už ale dokázali bodovať naplno a napokon obsadili na turnaji druhé miesto hneď za víťazným Nemeckom.

Nemecký pohár 2014:

Nemecko – ŠVAJČIARSKO 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) Góly Švajčiarsko: Suri
ŠVAJČIARSKO – Kanada 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) Góly Švajčiarsko: Walser S., Wieser
Slovensko – ŠVAJČIARSKO 1:2 (0:0, 1:0. 0:2) Góly Švajčiarsko: Martschini, Walser S.

Hokejová reprezentácia zo Švajčiarska sa na Slovakia cupe naposledy predstavila v roku 2011, pričom po jednej prehre a rovnako jednej výhre obsadila konečné druhé miesto. Na tohtoročnom Slovakia cupe dnes čaká Švajčiarov ich prvý zápas.

Nominácia Švajčiarska na turnaj Slovakia Cup 2015:

Brankári: Benjamin Conz, Tim Wolf
Obrancovia: Samuel Erni, Lukas Frick, Joël Genazzi, Cédric Hächler, Samuel Kreis, Dean Kukan, Romain Loeffel, Dominik Schlumpf
Útočníci: Alessio Bertaggia, Christoph Bertschy, Nolan Diem, Etienne Froidevaux, Gaëtan Haas, Gregory Hofmann, Mauro Jörg, Mike Künzle, Inti Pestoni, Reto Schäppi, Tristan Scherwey, Lukas Sieber, Juraj Simek

Tréneri: Glen Hanlon, John Fust, Thierry Paterlini

NEMECKO

Reprezentanti Nemecka včera odohrali duel proti reprezentácii Slovenska. V zápase Nemci prehrávali už v úvode prvej minúty, keď inkasovali z hokejky Nagya. V priebehu prostrednej tretiny ešte nemecký hokejový tím inkasoval ďalšie dva góly a v úvode záverečnej časti zvyšoval už na 4:0 pre Slovensko gólom Haščák. Nemci síce dokázali znížiť presným zásahom Kruegera, ale napokon zápas prehrali výsledkom 1:4.

Nominácia Nemecka na turnaj Slovakia Cup 2015:

Brankári: Danny aus den Birken ,Timo Pielmeier
Obrancovia:Justin Krueger, Daryl Boyle, Jens Baxmann, Benedikt Kohl, Björn Krupp, Alexander Sulzer, Moritz Müller, Bernard Ebner
Útočníci: Kai Hospelt, Matthias Plachta, Mirko Höfflin, Nicolas Krämmer, André Rankel, Philip Riefers, Yannic Seidenberg, Yasin Ehliz, Gerrit Fauser, Patrick Hager, Alexander Weiss, Philip Gogulla, Sebastian Uvira, Daniel Pietta

Tréneri: Pat Cortina, Ulrich Liebsch

Dnešní dvaja súperi sa na medzinárodnej úrovni stretli zatiaľ iba dvadsaťkrát. Nemecko sa tešilo z výhry osemkrát, Švajčiarsko sedemkrát. V piatich prípadoch sa zápas skončil v riadnom hracom čase nerozhodným výsledkom.

Ja Vás už srdečne pozývam sledovať aj dnešné hokejové stretnutie prostredníctvom nášho online prenosu. Prajem Vám príjemný športový zážitok!

4:1

Branky a nahrávky: 5. Piestoni (TS), 29. Simek (Genazzi), 53. Hofmann (Pestoni, Froidevaux), 59. Hofmann (Hächler) – 35. Krämmer (Pietta, Pfőderl)

Švýcarsko: Conz (Wolf) – Kukan, Hächler – Frick, Schlumpf – Kreis, Loeffel – Genazzi, Erni – Jörg, Schäppi (A), Simek – Bertaggia, Haas, Bertschy – Hofmann, Froidevaux (A), Pestoni – Scherwey (C), Diem, Künzle – Sieber

Německo: Pielmeier (Aus den Birken) – Baxmann, Krueger – Sulzer (A), Boyle – Kohl, Müller – Ebner, Krupp – Seidenberg (A), Pietta, Ehliz – Höfflin, Hospelt (C), Plachta – Krämmer, Fauser, Möchel – Ohmann, Weiss, Riefers – Pfőderl

Rozhodčí: Konc D., Müllner – Výleta, Šefčík