06.02.2015, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 2.2 3.75 2.94 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Jakob Silfverberg (ANA) 2+0
2. Frederik Andersen (ANA) 46 zák., 2 góly, 95,7%
3. Rickard Rakell (ANA) 0+2
Střely: 46:26 (10:8, 12:16, 24:2)
Utkání skončilo, Anaheim se stává novým lídrem NHL! Na ledě Nashvillu totiž dokázal zvítězit 5:2 a ukončit tak devítizápasovou sérii domácích výher Predators.

Do vedení se dostali Kačeři už ve čtvrté minutě, když se ve vlastním oslabení prosadil Jakob Silfverberg. Na 2:0 zvyšoval ve 14. minutě Sami Vatanen, jehož střelu zápěstím si do vlastní branky srazil Gabriel Bourque. Klíčovým okamžikem se zřejmě stalo období 24.-25. minuty ve druhé třetině. Nejprve v čase 23:51 skóroval po výborné Rakellově akci Matt Beleskey, o 43 sekund později se prosadil Jakob Silfverberg a bylo to 4:0. Trenér Peter Laviolette si vzal timeout a promluvil si s Pekkou Rinnem. Hned po něm ale mohlo být ještě hůře, Perry z úhlu trefil pouze tyč. Třetí třetinu už ovládl Nashville, který se dokázal dostat do zápasu. Ve 44. minutě se prosadil Colin Wilson, o 12 minut později vykřesal naděje pro domácí celek James Neal. Bylo to 2:4 a Predators svého souepře mačkali, jenže na více už se ani přes výraznou střeleckou převahu nezmohli. A když 79 sekund před koncem do prázdné branky dopravil puk Corey Perry, bylo rozhodnuto.

Frederik Andersen tak v počtu výher vyrovnal v čele NHL právě svého dnešního protivníka Pekku Rinneho!

60:00

59:50

Utkání se dohrává v útočném pásmu domácích.

59:18

Volčenkov nahazoval do pásma, puk byl ovšem ztečován do ochranné sítě.

59:00

Začala poslední minuta zápasu.

PERRY - 2:5

58:41

Anaheim právě vstřelil branku!
A máme rozhodnuto! Anaheim přečkal útočný tlak nashvillských Predátorů a dostal se do protiútoku, kde Ryan Kesler z levé strany posunul kotouč před prázdnou branku na volného COREYHO PERRYHO, pro kterého nebyl problém dopravit kus černé gumy do brány. Asistence: Ryan Kesler a Andrew Cogliano.

58:13

Nystrom se před brankou dostal překvapivě k puku. Byl z toho ovšem překvapen i on sám, a tak ho poslal vedle klece.

57:59

Weberova tvrdá rána šla vedle branky.

57:49

A další akci Predátorů ukončil Andersen lapením Smithovy střely od modré.

57:39

Ekholm dlouho váhal se střelou, nakonec poslal puk do betonů Andersena.

57:25

Ribeiro hledal Wilsona před brankou, ten ovšem puk nedokázal trefit.

57:02

Rinne jde opět na střídačku, Nashville vybojoval útočné pásmo.

56:44

Thompson napálil puk na střídačku Nashvillu.

56:35

Přihrávkou rukou se provinili domácí hráči, ti tak nyní ztratí útočné pásmo. Rinne se tedy vrací do branky. Zůstává ovšem na půli cesty mezi brankou a střídačkou.

2:5

Branky a nahrávky: 44. Wilson (Bartley, Jones), 56. Neal (Forsberg, Josi) – 4. Silfverberg, 14. Vatanen (Stoner, Rakell), 24. Beleskey (Rakell, Beauchemin), 25. Silfverberg (Fowler, Brewer), 59. Perry (Kesler, Cogliano)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Ekholm, Volčenkov, Bartley, Jones – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Fisher, Neal – Cullen, Järnkrok, G. Bourque – Nystrom, Gaustad, Beck

Anaheim Ducks: Andersen (Bryzgalov) – Fowler, Brewer, Lindholm, Beauchemin, Stoner, Vatanen – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Beleskey, Thompson, Palmieri – R. Bourque, Rakell, Perry – Maroon, Smith-Pelly, Jackman

Rozhodčí: Lemelin, Joannette – Cherrey, Devorski