06.02.2015, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Tomáš Reiner

Tipsport: 3.1 3.74 2.12 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Milan Michálek (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:30 (04:22:47)
Tři hvězdy utkání

1. Brandon HOLTBY (WSH) 26 zák., 1 gól, 96,2
2. Kyle TURRIS (OTT) 1+0
3. Erik KARLSSON (tým) 0+0
Washington Capitals ve druhé třetině dokázal otočit nepříznivý vývoj, když na úvodní gól Turrise odpověděli během necelých dvou minut Kuznětsov a Ovečkin a Caps si připsali v letošním ročníku NHL 27 vítězství. Konečný výsledek. Ottawa Senators 1 Washington Capitals 2.

60:00

59:55

Laich minul prázdnou bránu, když jeho táhlá střela po ledě minula levou tyč. Capitals to ale vadit nemusí, protože už je o vítězství nic nepřipraví.

59:00

Do konce první třetiny zbývá 1 minuta. Oba týmy hrají v plném počtu.

58:35

Senators v letošní sezóně NHL vstřelili 4 góly v oslabení, dnes ale další zřejmě nepřidají.

57:51

Brouwer vybruslil z rohu kluziště a poté tvrdě vypálil. Mimo.

56:50

Michálek dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

56:50

Michálek u mantinelu za bránou dohrál souboj s protihráčem a zřejmě usedne na trestnou lavici.

55:04

Caps ve třetí třetině pečlivě brání a drží těsný jednobrankový náskok.

54:28

Lazar zavezl puk za bránu Washingtonu a tam následně útočná akce Senators skončila.

54:04

Hillen se dostal v pravém kruhu pro vhazování ke střele, kterou ukryl v lapačce u své levé tyče včas připravený Lehner.

53:43

Ryan posílal před bránu Capitals přihrávku, kterou vleže dokázal odvrátit do bezpečí Johansson.

52:53

Po krátké reklamní přestávce jsme zpět a pokračujeme za stavu 2:1 pro Washington Capitals, který v úvodu třetí třetiny přežil tři hry v oslabení.

51:43

Washington sevřel Senators v jejich obranném pásmu a poté se dostal ke střele od modré čáry, Lehner ale zůstal nepřekonán.

50:31

Lehner pomohl svým spoluhráčům zastavit nahozený puk a Senators mohou vystřídat.

49:47

Tak Johansson nakonec zřejmě bránu minul, podstatné však je, že gól nevstřelil.

47:43

Washington se dostal do přečíslení tři na jednoho, které zakončil střelou do protipohybu Johansson, Lehner ale dokázal jeho střelu vytáhnout mimo!

47:10

Capitals přežili třetí hru v oslabení a Matt Greene se vrací zpět na ledovou plochu.

46:17

Senators se dostali ke střele, tu ale kryl pozorný Holtby.

45:47

Capitals se ocitají pod velkým tlakem, když hrají potřetí v rychlém sledu v oslabení.

45:08

Mike Greene usedne na trestnou lavici na 2 minuty poté, co zahákoval svého protihráče, který se mohl řítit do samostatného úniku.

44:23

Ryan se dostal na pravém křídle k odraženému puku a poté ho z první posílal na bránu, jeho střela ale skončila vedle vzdálenějšího levého horního rohu Holtbyho brány.

43:50

Cowen vypálil od levého mantinelu, jeho střelu ale zastavil pozorný Holtby.

43:02

Ottawa se během úvodní přesilové hry ve třetí třetině dostala k jednomu závaru, čeho se dočkáme nyní?

42:25

Další přesilová hra pro Senators poté, co Laich dostal menší trest, 2 minuty podražení.

41:16

Ceci a Ryan se snažili dorazit puk za záda Holtbyho, ten ale puk rychle přikryl a Ovečkin zůstává na trestné lavici.

40:45

Capitals nevstoupili do třetí třetiny zrovna ideálně a Ottawa má jedinečnou šanci rychle vyrovnat.

40:20

Ovečkin dostal menší trest, 2 minuty vražení na hrazení.

40:01

Hráči obou týmů jsou zpět na ledové ploše a třetí třetina může začít. Věřme, že bude tak atraktivní, jako ta prostřední, během níž padly tři góly.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:41

Jason Chimera mohl těsně před koncem druhé třetiny navýšit vedení Capitals, jeho střelu ale dokázal Robin Lehner zneškodnit.

37:01

Matt Niskanen se vrátil zpět na hrací plochu, stejně jako Wilson s Neilem, a oba týmy hrají v plném počtu.

35:01

Tom Wilson a Chris Neil dostali menší trest, 2 minuty hrubost.

35:01

Na hrací ploše se vzápětí strhla další roztržka a rozhodčí budou udělovat tresty.

35:01

Matt Niskanen dostal menší trest, 2 minuty držení.

Alexandr OVEČKIN - 1:2

34:17

Washington právě vstřelil branku!
ALEXANDER OVEČKIN stál ve správný čas na správném místě a ze vzduchu puk uklidil přesně k pravé tyči. Gól ještě zkontrolovali videorozhodčí a poté ho uznali. Asistence: Jay Beagle, Marcus Johansson.

Jevgenij KUZNĚTSOV - 1:1

33:28

JEVGENIJ KUZNĚTSOV číhal u pravé tyče na svou šanci tak dlouho, až se k němu puk odrazil a následně ho dorazil do prázdné brány. Asistence: Brooks Orpik, Tom Wilson.

TURRIS - 1:0

32:15

Ottawa právě vstřelila branku!
KYLE TURRIS dostal před bránu krásnou přihrávku od Marka Stonea a táhlou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh! Asistence: Stone a Hoffman.

29:36

Jason Chimera napřáhl ke tvrdé ráně, Robin Lehner se ale překonat nenechal.

23:01

Clarke MacArthur se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, Braden Holtby byl ale připraven a proti oběma pokusům dokázal zakročit.

20:30

Alex Ovečkin se po 30 sekundách od zahájení druhé třetiny dostal do potyčky Bobby Ryanem a oba se šli zchladit na 2 minuty za hrubost na trestnou lavici.

20:01

První třetina branku nenabídla, bohužel ale ani žýdnou gólvou příležitost a pomalu ani střelu, kterých bylo, jak šafránu. Druhá třetina začne ve 2:28.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:01

Poslední minuta 1. třetiny.

18:35

Ovečkin hledal Bäckströma, ale jeho úmysl přečetla domácí obrana a zabránila přihrávce.

17:00

Lehner si po delší době připisuje zákrok. Zároveň raději uschoval puk v rukavici.

16:15

Caps jsou sice v útočném pásmu delší dobu, ale chybí tomu střelba.

14:43

Dnešní utkání jo hodně opatrné. Oba hrají zejména ze zabezpečené obrany a tak se hraje převážně za brankami obou soupeřů.

13:15

Přerušuje se až nyní a to po hodně dlouhé době.

12:43

Oba týmy chtějí mít zřejmě zápas co nejdříve za sebou, poněvadž se hraje již 9 minut bez přerušení. Je to tedy na úkor střelby a gólových šancí.

11:33

Opět se hraje u mantinelů, tentokrát v pásmu Ottawy.

10:20

Po úvodních deseti minutách jsou střely na branku v poměru 4:2.

09:02

Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale s kotoučem hrají pouze za brankou Holtbyho.

08:06

Senátoři musí znovu začít od své branky.

07:00

Zatím se přerušuje jen minimálně a na spádu hry je to znát.

06:05

Hillenova střela se proletěla těsně kolem Lehnera.

05:12

Na druhé straně přidržel Holtby kotouč po střele Pageaua.

04:29

Carlson to zkoušel od modré, ale jeho pokus k Lehnerovi nedoputoval.

03:35

Nyní se dopouští i zakázaného uvolnění.

03:08

Větší problémy se založením útoku mají Sens a nemohou se dostat z obranné třetiny.

02:10

Icing Washingtonu.

01:32

Zatím se hraje převážně v rozích. Oba brankáři zatím nemuseli zasahovat.

00:52

Oba celky se v úvodu oťukávají a vyčkávají tak s rozehrávkou.

00:01

Před začátkem utkání je slavnostně oceněn Chris Phillips, který nastoupil k již 1179 utkání a vytvořil tak nový rekord Ottawy.

Ottawa Senators: Lehner (Hammond) – Karlsson (C), Methot, Ceci, Cowen, Gryba, Phillips – Ryan, Zibanejad, MacArthur – Lazar, Turris, Hoffman – Stone, Legwand, Michálek – Neil, Pageau, Condra.

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Green, Hillen – Johansson, Bäckström, Ovečkin (C), Brouwer, Kuzněcov, Burakovsky – Ward, Fehr, Laich – Wilson, Beagle, Volpatti.

Rozhodčí: Dwyer, Lee – Cormier, Nansen.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dobrý pozdní večer, pro někoho už ráno, dnes se opět spolu podíváme na duel nejslavnější hokejové ligy světa a tentokráte nás budou bavit týmy Ottawy Senators a Washingtonu Capitals. Zápas začíná v 1:30 a domácí bude tým z kanadského hlavního města.

Ottawa Senators: (20-20-9)
12.místo ve Východní konferenci, 49 bodů. Z posledních pěti zápasů získala Ottawa 5 bodů za 2 výhry a prohru po prodloužení. Na play off je ztráta poměrně vysoká (12 bodů) a postup do čtvrtfinále konference je tak jen v rovinách teorie.

Washington Capitals: (26-15-10)
7.místo ve Východní konferenci. 62 bodů. Play off je hodně blízko. Náskok na nepostupové 9.místo činí 8 bodů. Z posledních pěti zápasů získal Washington 5 bodů. Porazil mimo jiné i Pittsburgh a to jednoznačně 4:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

1:2

Branky a nahrávky: 33. Turris (Stone, Hoffman) – 34. Kuznětsov (Orpik, Wilson), 35. Ovečkin (Beagle, Johansson)

Rozhodčí: Dwyer, Lee – Cormier, Nansen