06.02.2015, 14:00 • Omsk Arena • Alan Šrámek (@TramekCZ)

Tipsport: 2.36 3.9 2.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa

Vladimír Sobotka (Omsk) –do utkání nezasáhl

Miroslav Blaťák (Omsk) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 24:27

Petr Koukal (Jokerit) – do utkání nezasáhl (16:55:24)
Třetí třetina nám nabídla slibované drama. Nejprve snížil v dvojnásobné početní převaze Moses. Jokerit se snažil o vyrovnání, ale v šestapadesáté minutě přišla studená sprcha z hole Širokova. Netrvalo dlouho a bylo to opět pouze o gól. To se podruhé v utkání prosadil Moses. Hosté to zkoušeli při závěrečné power play, ale obrana domácích v čele s Barulinem nedovolila Jokeritu vyrovnat. S konstatováním, že Omsk doma poráží Jokerit 4:3, se s Vámi loučím.

60:00

59:33

Kotouč je v obranném pásmu Jokeritu. Perežogin střílel do prázdné branky, ale trefil pouze jednoho z hostujících hráčů do brusle.

59:23

Oddechový čas pro Jokerit Helsinky.

59:23

Hagmanův pokus končí pouze pod betonem domácího gólmana.

58:58

Tentokrát se hosté usadili v pásmu a Karlsson opouští svou branku.

58:38

Omsk se zatím dobře brání a kotouč posílá pouze do střední třetiny.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:18

Domácí vyváží kotouč ven ze svého pásma.

Steve MOSES - 4:3

56:24

Jokerit právě vstřelil branku!
Tak pozor! Konec utkání slibuje veliké drama. Na levé straně se dostal ke střele z první STEVE MOSES jehož dělovka se odrazila od zadního břevna. Platnost branky musel potvrdit videorozhodčí. Asistence: Daine Todd.

Sergej ŠIROKOV - 4:2

55:43

Avangard právě vstřelil branku!
Že by bylo rozhodnuto? Z pravé strany nahodil kotouč před branku Paršin. Při závaru před brankou se nejlépe zorientoval SERGEJ ŠIROKOV, který dorazil kotouč za záda bezmocného Karlssona. Asistence: Denis Paršin, Anton Kurjanov.

55:18

Jokeritu se čas velmi rychle krátí. Hraje se již dlouho bez přerušení, což vyhovuje domácím.

54:27

Před brankou se snažil tečovat Huhtala Hagmanův pokus, ale to se mu nepovedlo. Hosté ovšem zůstávají v útočné třetině.

53:37

Gunderson nahodil v tísni kotouč na branku Omsku. Barulin na puk viděl a stihl dát včas betony k sobě.

52:46

Domácí napadají pouze v jednom hráči a soustředí se již spíče na defenzivní činnost.

51:37

Na druhé straně zatlačili hosté domácí Avangard. Peltola nenašel zpoza branky přesně hůl Mosese, který by jinak sám zakončoval.

50:23

Domácí mohli přidat další branku. Kurjanov si s Kalininen udělali dobrý den z obrany Jokeritu. Karlsson sebou cloumal v brankovišti a jen díky šťastným odrazům hosté neinkasovali.

50:01

Hosté mají posledních deset minut na to, aby s výsledkem něco udělali, pomýšlí-li na nějaký bodový zisk.

49:20

Gončarov hledal od pravého mantinelu před brankou Semjonova, ke kterému se nakonec kotouč vůbec nedostal.

48:45

Od modré vystřelil tahem Peltola, jehož pokus zablokovala obrana domácích.

48:01

Na druhé straně schoval kotouč do své rukavice Karlsson, který raději nechal přerušit hru.

47:31

Hosté jsou opět v obranném pásmu Omsku, kde se snaží dostat do střeleckých pozic.

46:28

Jokerit přitvrzuje. Rita se dral z pravé strany přes obránce do šance a jeho bekhend nadělal Barulinovi spousty práce.

45:54

Moses se uvolnil na levé straně přes obránce, ale jeho rána šla pouze do plexiskla za domácí brankou.

45:08

Domácí mají kotouč za svou brankou a nikam se neženou. Semjonov následně nezachytil přihrávku, která končí na zakázaném uvolnění.

44:17

Kotouč prolétl Karlssonovi kolem hlavy. Perežogin svůj projektil nenamířil mezi tři tyče.

43:15

Barulin musel zasahovat svou lapačkou po střele jednoho z hostujících hráčů.

42:43

Hráči Helsinek začali aktivněji. Nicméně nyní jsou u kotouče hokejisté Omsku.

41:33

Domácí jsou kompletní a po delší době se bude hrát 5 na 5.

Steve MOSES - 3:2

40:33

Nyní už hosté vystřelili na branku a střela to byla výborná. Na modrou čáru dostal nabito STEVE MOSES, který ranou z první překonal Barulina a vstřelil důležitou branku Jokeritu. Asistence: Ryan Gunderson.

40:21

Hosté se ihned usadili v pásmu, kde kombinují. Barulin ještě nemusel zasahovat.

40:01

Druhá třetina je již minulostí. Domácí šli ve čtyřiadvacáté minutě do vedení, když se trefil Širokov. Jokerit se radoval z vyrovnání, když dopravil kotouč do branky Ohtamaa, ale rozhodčí po poradě s videorozhodčím branku neuznali. Na druhé straně udeřil pěknou tečí Gončarov, který zvýšil na 3:1. Do třetí části půjde Jokerit ve dvojnásobné početní výhodě, tak uvidíme, jestli hosté utkání zdramatizují.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52

Vaananenova bomba skončila nad brankou domácí svatyně a kotouč se po mantinelu svezl ven z pásma.

39:34

Ohtamaa byl před branku sražen zezadu Musatovem, který si jde sednout vedle Kalinina. Hosté budou hrát dvojnásobnou přesilovou hru. Rozhodčí trest nejdříve zrušili a poté ho opět obnovili. Zajímavá situace.

39:24

Jokerit se rozestavil v útočném pásmu a kombinuje.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:51

Kapitán domácích, Kalinin, se provinil proti pravidlům a tak ho rozhodčí vykazují na trestnou lavici.

38:50

Ve veliké šanci se ocitl Hagman, který netrefil zcela odkrytou klec ranou z první.

38:16

Denis Paršin nezachytil rozehrávku a kotouč končí pouze na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po pravé ruce Barulina.

37:13

Dobrou práci odvedl Neprjajev, který dojel za brankou Helsinek kotouč, vytočil se zpoza branky a zakončil, ovšem proti němu stál pozorný Karlsson, který jeho pokus vyrazil levým betonem.

36:38

Gundersonovi utekl kotouč do středního pásma a hosté musí začínat opět znovu.

35:35

Hraje se převážně ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nikam nežene směrem dopředu.

34:43

Hagmanova formace zatlačila domácí v jejich obranném pásmu, ale finský útok se nedostal ani ke střele.

Maxim GONČAROV - 3:1

33:18

Od modré čáry střílel tahem Ljamin, jehož pokus tečoval před Karlssonem MAXIM GONČAROV. Karlsson byl bez šance. Asistence: Kirill Ljamin.

32:38

Kulik výborně napadal a vybojoval kotouč pro Avangard. Domácí se ovšem dlouho v pásmu neudrželi a hosté šli rychle do protiútoku.

31:46

Peltola spíše nahodil kotouč na Barulina, kterému kotouč vypadl z výstroje, ale nikdo z hostů nebyl poblíž, aby kotouč dorazil do branky.

31:14

Domácí útok zastavilo postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:24

Branka není uznána a hra bude pokračovat za jednobrankového vedení Omsku.

30:24

Huhtala vstřelil branku, ale rozhodčí volají s videorozhodčím, zda-li branku uznat.

29:31

Musatov objel branku Jokeritu, následně vypálil z levého kruhu. Před brankou ještě clonil Semjonov, ale Karlsson si poradil a kotouč ukryl ve své lapačce.

28:51

Peltola má kotouč za hostující brankou a hledá, komu by mohl přihrát.

28:05

Moses vyslal ránu z kleče, ale ta nebyla příliš přesná.

27:34

Hokejisté v černých dresech zatlačili svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale Karlsson nemusel ani zasahovat. Huhtala navíc vyvezl kotouč ven a na druhé straně protáhl Barulina střelou tahem z levé strany.

26:58

Omsk je při chuti. Kurjanov zakončoval z pravé strany, ale Karlsson byl u své tyče připraven a nenechal se překvapit střelou ruského hráče.

26:20

Blaťák volil místo střeli od modré nahození za branku, kde se puku zmocnili hostující obránci a ti zklidnili hru.

25:19

Musatov přenechával kotouč do druhé vlny, ale jeho spoluhráč tuhle myšlenku nepřečetl a kotouče se tak zmocnili hosté.

24:34

Hráči Helsinek se ihned hnali do pásma Omsku, ale tam nic nevymysleli.

Sergej ŠIROKOV - 2:1

23:45

Tak nakonec se domácím podařilo využít druhou přesilovou hru. Paršinovi se nepodařilo překonat z pravé strany Karlssona, který kotouč vyrazil zpět na jeho hokejku. Ruský útočník objel branku a předložil kotouč na volného SERGEJE ŠIROKOVA, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou klec Jokeritu. Asistence: Denis Paršin.

23:16

Nepřesná přihrávka jednoho z domácích končí na zakázaném uvolnění. Jokerit se zatím brání bez větších potíží.

22:51

Kotouč je za brankou Barulina, odkud Avangard zakládá další útok.

22:07

Závar před Karlssonem vyřešili hostující obránci, kteří vydolovali kotouč a vyhodili ho ven z pásma.

21:52

Dvě minuty za nedovolené bránění odpískal rozhodčí Petteri Wirtanenovi. Domácí budou hrát v početní převaze.

21:31

Jeden z hostujících hráčů jel jeden na jednoho, ale pokus hostujícího hráče bekhendem minul domácí branku.

21:04

Kurjanov nahazoval kotouč do pásma, ale kotouč nakonec skončil pouze mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:32

Domácí se dostali do útočného pásma, ale příliš dlouho se tam nezdrželi.

20:01

Je za námi první třetina. Zatím jsme svědky vyrovnaného utkání. Zápas začal opatrně a oba celky se soustředili spíše na defenzivní činnost. Domácí poslal z přesilové hry do vedení ve čtrnácté minutě kapitán Kalinin. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 1:0 pro domácí, tak napřáhl na modré Gunderson a vyrovnal šestatřicet vteřin před sirénou na 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

Ryan GUNDERSON - 1:1

19:24

Jokerit rychle využívá přesilovou hru. Todd oslovil na modré čáře RYANA GUNDERSONA, který se opřel do kotouče a ten skončil za zády Barulina. Asistence: Daine Todd.

19:16

Domácí půjdou navíc do čtyř. Na dvě minuty za hákování byl vyloučen Neprjajev.

19:04

Hosté hrají v pěti.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:43

Kalinin si udělal výlet před branku, kde ovšem o kotouč přišel, ale ten se odrazil mezi kruhy na hůl osamoceného Blaťáka, který ve veliké šanci nepřekonal Karlssona.

17:56

Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry a unavená čtveřice jde vystřídat.

17:18

Střelou z levé strany zkusil překvapit Perežogin hostujícího gólmana, který pokus ruského útočníka vyrazil do rohu kluziště.

17:04

Omsk bude mít další možnost přesilové hry. Na trestné lavici již sedí Jani Rita, který obdržel dvě minuty za sekání.

16:27

Kolarik si dělal v útočné třetině co chtěl, ale když přišlo na přihrávku, tak ta se mu příliš nepodařila a hosté získali snadno kotouč.

15:59

Hráči Helsinek se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

15:20

Silanpaa nedosáhl na levé straně na nepřesnou přihrávku Ben-Amora, který tak ukončil nadějnou akci hostů.

14:38

Hosté se snaží o rychlou odpověď, ovšem přes obranu Omsku se nemohou prosadit.

Sergej KALININ - 1:0

13:36

Vteřinu před vypršením Toddova trestu se domácí prosazují. V útočné třetině našel Perežogin volného SERGEJE KALININA, který z levé strany prostřelil Karlssona mezi tělem a rukou. Asistence: Alexander Perežogin.

12:58

Hráči v černých dresech se opět usadili v pásmu, ale tentokrát se přes dobře pracující čtveřici Jokeritu nemohou prosadit.

12:14

Hokejisté Omsku se rozestavěli v útočné třetině, kde se dostal do zakončení jeden z domácích hráčů, ale Karlsson byl pozorný a lapačkou překazil radost domácím hráčům.

11:37

Domácí si oddychnou. Na trestnou lavici totiž putuje Todd na dvě minuty hákování.

11:25

Nicméně Wirtanenova formace se vrátila zpět do pásma a Barulin musel být neustále ve střehu.

10:42

Wirtanen vlétl po levé straně do pásma, kde hosté zatlačili domácí hráče, ale ti se následně ubránili a dostali kotouč do středního pásma.

09:46

Ben-Amor nahodil kotouč do útočného pásma, ale tam byli pouze obránci Avangardu, kteří ihned rozehráli útok domácích.

08:42

Dobrou přihrávku dostal mezi kruhy Hagman, který nikým nehlídán nepřekonal připraveného Barulina v brance Omsku.

08:33

Hagman byl příliš rychlý a ocitl se v postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

08:01

Domácí jsou kompletní a opět se hraje s plným počtem hráčů na obou stranách.

07:24

Jokerit je v pásmu a snaží se dostat do zakončení. Barulin zatím nemusel zasahovat.

06:55

Ani hostům se přesilová hra příliš nedaří. Kotouč je za brankou Karlssona.

06:01

Denis Kuljaš oslabuje svůj tým. Za vyhození kotouče si odsedí dvě minuty na trestné lavici.

05:58

Pěknou individuální akcí se prezentoval Rita, který se vymotal skrze obránce před branku, ale nedokázal zakončít

05:10

Kulik mohl zakončovat z pravé strany, ale kotouč se mu zamotal mezi bruslemi a tak ze šance nebylo vůbec nic.

04:33

Gustafsson se snažil vyjez zpoza branky a zakončil, ale tísni mu sjel kotouč z čepele.

03:24

Hraje se zatím opatrný hokej. Obě mužstva se spíše seznamují a do ničeho vážnějšího se neženou.

02:17

Gunderson je zpět na ledě a ihned se zapojuje do hry.

01:50

Omsku se přesilová hra vůbec nedaří. Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

01:22

Domácí se usadili v pásmu, ale jeden z hostujících hráčů kotouč vypíchl a ten je opět ve středním pásmu.

00:41

Jokeritu se podařilo dvakrát vyhodit kotouč za branku Barulina.

00:17

Hned z kraje utkání si zahrají domácí přesilovou hru. Za držen je vyloučen na dvě minuty obránce hostů Gunderson.

00:01

Obě mužstva jsou již na ledové ploše a po následných ceremoniích budeme svědky úvodního vhazování.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Gustafsson, Blaťák, Chomitskij, Kuljaš, Ljamin, Kulik, Gončarov, Gluchov – Perežogin, Kalinin "C", Kolarik – Paršin, Kurjanov, Širokov – Musatov, Neprjajev, Pervušin – Semjonov, Rasskazov, Lauta

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Vaananen, Gunderson, Todd, Korpikari, Peltola, Ohtamaa – Hagman, Kapanen "C", Huhtala – Rita, Maki, Hahl – Moses, Wirtanen, Omark – Ben-Amor, Sillanpaa, Poysti

Rozhodčí: Zacharov, Gašilov – Lazarev, Otmachov.
Vzájemné utkání v letošní sezóně

21.10.2014 Jokerit – Omsk 1:2

Vladimír Sobotka (Omsk) – 50 zápasů, 38 (10+28)

Miroslav Blaťák (Omsk) – 40 zápasů, 8 (2+6)

Petr Koukal (Jokerit) – 51 zápasů, 29 (11+18)
Jokerit Helsinky

Hostující Jokerit má odehráno v letošním ročníku KHL již třiapadesát utkání s bilancí čtyřiatřiceti výher, dvou výher po prodloužení, výhry po samostatných nájezdech, dvou proher v prodloužení, prohry po samostatných nájezdech a třinácti proher. S celkovým počtem 111 bodů se Helsinky nachází na třetí příčce západní konference.

Avangard Omsk

Avangard je na čtvrté pozici ve východní konferenci, když dokázal z třiapadesáti odehraných utkání vytěžit čtyřiadevadesát bodů, za sedmadvacet výher, výhry po prodloužení, dvou výher po samostatných nájezdech, dvou proher po samostatných nájezdech, pěti proher v prodloužení a šestnácti proher.

03.02.2015 Omsk – SKA Petrohrad 2:3
01.02.2015 Omsk – Severstal Čerepovec 2:3pp
30.01.2015 Omsk Torpedo Nižnij Novgorod 2:3

Denis Paršin 50 (24+26)
Alexander Popov 38 (13+25)
Vladimír Sobotka 38 (10+28)
Krásné, dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí Avangard Omsk, který přivítá na svém ledě Jokerit Helsinky. Úvodní vhazování je naplánováno na 14:00. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

4:3

Branky a nahrávky: 14. Kalinin (Perežogin), 24. Širokov (Paršin), 34. Gončarov (Ljamin), 56. Širokov (Paršin, Kurjanov) – 20. Gunderson (Todd), 41. Moses (Gunderson), 57. Moses (Todd)

Rozhodčí: Zacharov, Gašilov – Lazarev, Otmachov