2:4

konec (1:1, 1:1, 0:2)

04.02.2015, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • Radek Francouz (@Radek2693)

Tipsport: 1.63 3.57 4.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších zápasů National Hockey League. Na shledanou a dobrou noc, případně dobré ráno. (03:48:50)
Tento duel je již minulostí a skončil poměrně velikým překvapením, když Florida dokázala na ledě Islanders ukořistit velice drahocenné dva body. Skóre otevřel ve druhé minutě Lee. Florida bleskurychle srovnala zásluhou Hayese. Zápas byl velmi dramatický a vyrovnaný do chvíle, kdy Hayes dokázal využít přesilovou hru a získat tak jednobrankový náskok. Do prázdné brány pečetil výhru hostů Pirri.

1. Jimmy Hayes (FLA) 2+0, +1, 3 střely, 15:14
2. Anders Lee (NYI) 2+0, +0, 4 střely, 19:08
3. Erik Gudbranson (FLA) 1+0, +2, 3 střely, 20:05
Československá stopa v utkání:

Jaroslav Halák (NYI) 26 zásahů, 89,7% úsp.

Florida právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, BRANDON PIRRI vyvezl kotouč z obranného pásma a měl spoustu času na trefení prázdné branky. Boychukovi se nepodařilo zachytit jeho pokus. Asistence: Jonathan Huberdeau.

58:59

Puk je v rohu hřiště, kde o něj bojuje Tavares.

58:29

Islanders jsou v šesti!

58:25

Nielsen našel dobře postaveného kapitána Tavarese, ten trefil pouze dobře postaveného Montoyu.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:50

Oddechový čas pro domácí.

57:50

MacKenzie zblokoval střelu Boychuka a kotouč se ocitl na střídačce Panterů.

57:12

Tu však promarnili a Campbell vyhazuje přes všechny čáry.

57:03

Domácí kombinují a čekají na správnou příležitost.

56:38

Vzápětí rozhodčí píská nedovolený zákrok a Ostrované si zahrají další přesilovou hru. Na dvě minuty je vyloučen Pirri za zdržování hry.

56:33

Florida vyhazuje na icing.

55:17

Nádherně to teď sehráli domácí. Lee našel Višňovského, který z první posunul na volního Boychuka. Johnny tvrdou ránou z nápřahu vyprášil betony floridského muže v masce.

54:19

Panteři opět zatlačili Islanders, kteří musí čelit kombinacím Hayese a Ekblada.

53:25

Hráčům domácích se vůbec nelíbí verdikt čárových rozhodčí a navíc reklamují údajný faul, Charron a Lee však nebudou vylučovat.

52:51

Matt Martin to zkusil z mezikruží, ale z ideální pozice minul bránu.

52:34

Gudbranson nepřesně rozehrál a puk se ocitl až za Halákovou brankou. Vhazování po pravici floridského brankáře.

51:28

Fanoušci se snaží nastartovat své hrdiny k nějakému náporu, ale Islanders mají veliký problém se ziskem kotouče.

50:38

V posledních minutách sledujeme mírnější převahu Floridy, která těží více ze hry a zaměstnává domácího ochránce svatyně.

49:56

Kulikov tvrdě vypálil a donutil Haláka k dalšímu zákroku.

49:41

Halák si pohlídal nahození od Ekblada.

48:36

Hostující Panteři zmáčkli New York v jejich třetině. Domácí se nedokáží vymanit z tohoto náporu.

47:47

Grabner ujel po pravé straně hřiště, až se dostal před samotného brankáře, ten skvělým zákrokem zachránil Floridu.

47:14

Jokinen trestuhodně neproměnil obrovskou příležitost! Puk se mu odrazil přímo na čepel a měl před sebou zaskočeného Haláka. Finský úročník však netrefil bránu.

47:03

Bojuje se o každý centimetr na ledě, hra se zasekla ve středním pásmu, kde sledujeme řadu nepřesných rozehrávek z obou stran.

46:08

Dobrou střelu vyslal na Montoyu Bailey, ale ten neměl zakrytý výhled a kotouč bez větších problému vyrazil.

45:29

Pirri dostal příliš mnoho prostoru a bekhendem zkoušel jako Gudbranson překvapit Halák, tentokrát si dal slovenský reprezentant daleko větší pozor.

44:56

Dlouho se o puk bojovalo ve středním pásmu, až se ho zmocnili hostující hráči.

44:19

Višňovský zakládá útok svého týmu, ale Jokinen s Bjugstadem skvěle brání a nedovolují domácím žádné větší manýry.

43:02

Kopecký byl v dobré šanci, ale nepodařilo se mu zvýšit náskok.

HAYES - 2:3

42:10

Panthers bleskově využívají přesilovou hru!Nick Bjugstad vyslal prudký projektil na Haláka, který jej nedokázal udržet a puk mu vypadl před sebe, kde se k němu nejrychleji dostal nehlídaný JIMMY HAYES. Ten ho neměl problém doklepnout za bezmocného brankáře Ostrovanů – 2:3. Asistence: Aaron Ekblad, Nick Bjugstad.

42:01

Pirri byl faulován a Clutterbuck dostává menší trest za hru vysokou holí.

41:46

Fleischmann vyslal na slovenského brankáře další střelecký pokus. Halák jej bez větší problémů lapil a pod maskou byl vidět úsměv, který byl adresován českému forwardu.

40:53

Tvrdá rána Leddyho, Montoya jeho střelu vyrazil do rohu, kde se ke kotouči snažili dostat Ostrované, bez úspěchu.

40:27

Domácí v plném počtu. Tavares se navíc dostal do šance, jeho střela byla sražená mimo hrací plochu.

40:12

Nielsen ihned po získání kotouče vyhazuje.

40:01

Čtyřicet minut uteklo jako voda a my jsme ve druhé třetině viděli, stejně jako v té první dvě branky. V čase 30:15 poslal hosty do vedení Gudbranson, když načapal Haláka na švestkách. New York na odpověď nečekal příliš dlouho. Početní výhodu zužitkoval Anders Lee, který si připsal svůj druhý gól v tomto utkání.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:48

Výbornou práci odvedl Boychuk, který nadvakrát osvobodil svůj tým.

39:21

Domácí vyhazují přes všechny čáry.

38:49

Ekblad a Huberdeau kombinují, ale Islanders mají vykryté všechny střelecké pozice.

38:27

John Tavares dostane dvě minuty za sekání. Neudržel své emoce a sekl jednoho z Panterů do nohy po čistém souboji.

37:58

Fleischmann a Kopecký se v rohu prali o puk jako lvi, ale Hickey si jej zkušeně pokryl.

37:29

Panthers se dostali do mírného tlaku. Petrovic nahodil na Haláka skákavý puk a ten měl co dělat, aby jej vyrazil.

36:37

Cizikas vystřelil na Montoyu, který puk vyrazil pouze před sebe, kde ho nejrychleji našel Clutterbuck. Ke smůle domácích nedokázal trefit odkrytou bránu.

36:17

A opět Lee motal hlavy obráncům Floridy, ale nakonec se mu nepodařilo správně nahrát, odpískáno zakázané uvolnění.

35:48

Bolland po dlouhé době prověřil i Haláka.

34:39

Ryan Strome už zvedal ruce nad hlavu, ale kde se vzal tu se vzal beton floridského brankáře!

34:35

Kotouč opustil hrací plochu, následuje komerční přestávka.

34:02

Islanders jsou jako polití ledovou vodou. Všude jsou dřív a dostávají se do obrovských šancí. Frans Nielsen minul branku z bezprostřední blízkosti a hned po něm se do šance dostal i Kulemin.

LEE - 2:2

32:45

Islanders právě vstřelili branku!
Domácí využívají přesilovou hru! Halák je zachránil od inkasování branky v oslabení. Vzápětí se Ostrovanům podařilo usadit v útočném pásmu. Leddy posunul puk na Hamonica, který ostře vypálil. ANDERS LEE správně přiložil čepel a lehce tečoval letící projektil, který zaplachtil za hostujícího brankáře. Asistence: Travis Hamonic, Nick Leddy.

31:42

Tavares zadovkou našel Višňevského, který přihrával Boychukovi, ten z první prověřil Montoyu.

31:25

Domácí však dostávají šanci k vyrovnání utkání. Na dvě minuty si na trestnou lavici půjde odpočinout Brandon Pirri.

GUDBRANSON - 1:2

30:15

Tak tento gól snad zaskočil všechny přítomné. Tomáš Fleischmann sklepl kotouč do jízdy ERIKU GUDBRANSONOVI, který se dostal před obránce a bekhendem poslal kotouč za Halákova záda. Asistence: Tomáš Fleischmann.

29:45

Kulikov z dobré pozice nedokázal trefit branku. Kotouč se navíc dostal přímo ke Grabnerovi, který donutil gólmana Panthers k přerušení hry.

28:17

Hamonic vyvezl kotouč z vlastní třetiny a snažil se střílenou nahrávku najít Grabovského, ale ten se nedokázal dostat ke střele.

27:21

Bailey hledal čepel najíždějícího Tavarese, který nedokázal nasměrovat černou gumu za Montoyu.

26:33

Hayes si počkal na přihrávku od Pirriho a hned po přijetí puku se snažil překvapit Haláka, ten se nenechal zaskočit a ukryl puk v lapačce.

26:02

Následuje komerční přestávka

25:47

Lee málem překonal Montoyu, ten si pohlídal tyč, když zpoza brány zkoušel mladý Američan překvapit floridského brankáře.

25:01

De Haan v roku kluziště atakoval Upshalla, vše bylo v rámci pravidel.

24:58

Kopecký posílá kotouč do útočného pásma.

24:02

Mitchell chyboval ve vlastní třetině a Grabovski ihned hledal Višňovského, kterému však puk přeskočil čepel.

23:39

Další ze střeleckých pokusů Brandona Pirriho končí v ochranné síti.

22:56

Boychuk chytře nahazoval kotouč na Leeho, který si sjížděl před Montoyu, ale puk se k bráně nakonec vůbec nepřiblížil.

21:54

Barkov dostal od Boyese nahrávku, mladý Fin vystřelil, ale narazil na Haláka.

21:16

Boychuk tvrdě vypálil, ale jeho střela byla zblokovaná. U kotouče jsou floridští.

20:47

20:23

Islanders se již dokázali usadit v útočné třetině.

20:03

Do druhé třetiny nastupují hosté v početní nevýhodě.

20:01

Dvacet minut je za námi a my jsme viděli hodně zajímavý vývoj první třetiny. Dost divoké byly první minuty zápasu, kdy v té druhé otevřel gólový účet Lee. Za chvíli však dostali příležitost i hosté a Jimmy Hayes se jí zhostil na výbornou. Po úvodní periodě tak máme stav nerozhodný – 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:53

Islanders dlouho kombinovali a nakonec se ke střele dostal John Tavares, který provětral Montoyovi výstroj na hrudi. Americký brankář byl opět bezchybný.

18:47

A New York si zahraje přesilovou hru. Ekblad vyhodil kotouč mimo hrací plochu a dostane 2 minuty za zdržování hry.

18:23

Divákům se nelíbilo řešení Lubomíra Višňovského, který mohl střílet, ale raději nahrával. Nahrávka k Hickeymu se vůbec nedostala.

17:25

Vhazování ve středním pásmu vyhráli domácí a ihned se hnali na bránu Panterů. Grabovski dostal prostor a z poměrně dobré střelecké pozice prověřil Montoyu, který si připisuje další úspěšný zákrok.

16:11

Domácí kapitán chytře nahodil kotouč na floridskou branku, kde se jej snažil tečovat Lee, což se mu také povedlo. Ke smůle útočníka Ostrovanů nenabral puk správný směr.

15:03

Hickey lehce nahodil kotouč, který se dostal až Kuleminovi, který se snažil o navrácení vedení svého týmu. Montoya nemusel tentokrát zasahovat.

14:10

Travis Hamonic právě zaklekl do střely Kulikova, kotouč se odráží k hráčům Islanders.

13:21

Mitchell se vydal na výlet do útočného pásma, kde si nebezpečně sjel před Halákovu bránu a jen tak lehce kotouč nasměroval na new yorskou svatyni. Halák si připisuje další zákrok.

13:00

Kuleminova střela sražená do ochranné sítě, vhazování po pravici Ala Montoyi.

11:56

Nelson ostře prověřil Montoyu, ten kotouč vyrazil pouze do rohu, kde se o něj hodně tvrdě bojuje.

10:40

De Haan zavezl kotouč do obranného pásma Panterů, kde ho však vybojovali hráči Floridy a zakládají protiútok.

10:16

Hra se ihned přenesla před Montoyu, který musel hasit požár, jenž mu způsobil Cizikas svou prudkou střelou.

09:43

Tyč zazněla po střele Scottieho Upshalla! Halák měl pořádnou porci štěstí.

08:53

Fleischamann srazil Hamonica a nahrával ještě Bollandovi, ten však nechal vyniknout pouze Haláka. Český hráč se ještě tlačil k dorážce, ale branku nedal.

07:54

Casey Cizikas to zkoušel z pozice blízko levého kruhu, ale Montoya si připsal další úspěšný zákrok.

06:49

A pozor si Halák musel dát i na Tomáše Fleischmanna, který zkusil střelu zápěstím a slovenský brankář vyrazil kotouč pouze před sebe, kde se k dorážce tlačil MacKenzie.

06:19

Nelson se snažil ještě o kličku před středním pásmem, ale Grabner přejel do útočné třetiny příliš brzo.

05:12

Vzápětí musí Halák opět čarovat! Pirri se bekhendovým pokusem snažil o vstřelení branky, ale slovenský čaroděj se nenechal překonat.

HAYES - 1:1

04:48

Tak to byla bleskurychlá odpověď! Ihned po vhazování nahazoval puk na bránu Gudbranson, Halák jeho střelu vyrazil, ale Panthers se dál tlačili ke střele. Bjugstad nakonec krásnou střílenou nahrávkou našel JIMMYHO HAYESE, který překvapil Haláka. Asistence: Nick Bjugstad, Jussi Jokinen.

03:48

Ke kotouči se také dostali Panteři, kteří uklidňují hru za bránou, aby mohli vystřídat.

01:59

A další šance Ostrovanů, tentokrát z dobré pozice minul Nielsen.

LEE - 1:0

01:44

Nápor domácích pokračoval, první útočná lajna dnes vlétla na hosty jako kolibřík na ovoce. Tavares zachytil rozehrávku ve středním pásmu, nahrál Baileymu, který z první přiklepl puk na volného ANDERSE LEEHO, ten neměl problém vymést pavučiny levého rohu hostující brány. Asistence: Josh Bailey, John Tavares

01:06

Obránce Leddy hned dvakrát za sebou prověřil pozornost brankáře.

00:20

Gudbranson chyboval v rozehrávce a Lee s Tavaresem ihned zmáčkli Pantery v jejich pásmu, kotouč však opustil hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.

00:01

Domácí tým právě nastupuje na ledovou plochu, utkání každým okamžikem vypukne.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Al Montoya, který dnes nastoupí v brance Floridy Panthers má proti Ostrovanům velice kladné statistiky. Za svou kariéru vychytal new yorský tým dvakrát ze dvou zápasů. Navíc v posledních utkáních ukazuje, že si zaslouží dostávat více prostoru. Uvidíme tedy, jak se své šance zhostí a jestli se mu podaří vyšachovat Islanders i napotřetí.

New York Islanders: Halák (Johnson) – de Haan, Hamonic, Boychuk, Leddy, Višňovský, Hickey – Lee, Tavares, Bailey – Grabovski, Nielsen, Kulemin – Cizikas, Nelson, Grabner – Martin, Strome, Clutterbuck.

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Campbell, Ekblad, Mitchell, Gudbranson, Petrovic, Kulikov – Huberdeau, Barkov, Boyes – Hayes, Bjugstad, Pirri – Upshall, Bolland, Jokinen – Kopecký, MacKenzie, Fleischmann.

Rozhodčí: Charron, Lee – Murphy, Cameron.
Do dnešního utkání určitě nenastoupí dva hráči Islanders. Kyle Okposo, který je druhý v kanadském bodování svého týmu prodělává zranění horní části těla. Dalším z Ostrovanů, který se nachází na marodce je Eric Boulton. To Panteři se tímto nemusí vůbec trápit, protože mají zcela prázdnou marodku.
Dnešní duel budou pískat pánové Francis Charron a Chris Lee. Na čarách jsou Brian Murphy a Lonnie Cameron.
Československá stopa v utkání

Tomáš Fleischmann (FLA) 39 záp., 13 bodů (5+8)
Tomáš Kopecký (FLA) 43 záp., 7 bodů (2+5)
Lubomír Višňovský (NYI) 30 záp., 12 bodů (4+8)
Jaroslav Halák (NYI) 36 záp., 91,2% úsp., 26 výher
Předpokládané sestavy pro dnešní utkání:

NYI: Halák (Johnson) – de Haan, Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Višňovský – Grabovski, Tavares, Bailey – Lee, Nielsen, Strome – Grabner, Nelson, Kulemin – Martin, Cizikas, Clutterbuck.

FLA: Luongo (Montoya) – Campbell, Ekblad, Petrovic, Kulikov, Mitchell, Gudbranson – Pirri, Bjugstad, Hayes – Huberdeau, Barkov, Boyes – Bergenheim, Bolland, Jokinen – Kopecký, MacKenzie, Thornton.
Tahouni New Yorku
To v Islanders jsou hráči průměrní a výjimeční. Tým také táhne za jeden provaz, což se jednoznačně projevuje v tabulce. Jediné v čem Ostrované zaostávají jsou hry v oslabení.

• John Tavares 49 záp., 48 bodů (23+25), -1
• Kyle Okposo 46 záp., 44 bodů (14+30), -2
• Ryan Strome 49 záp., 34 bodů (9+25), +15
• Jaroslav Halák 36 záp., 91,2% úsp, 26 výher
Tahouni Floridy
Podíváme-li se na kanadské bodování Panterů, neuvidíme nikoho, kdo by vyčníval. Florida hraje velice týmově a všichni dokonale odvádí svou práci.

• Nick Bjugstad 48 záp., 29 bodů (16+13), -2
• Aaron Ekblad 48 záp., 28 bodů (7+21), +4
• Jonathan Huberdeau 45 záp., 26 bodů (9+17), 0
• Roberto Luongo 40 záp., 91,8% úsp, 18 výher
Florida Panthers

To tým ze slunečné Floridy má úplně jiné starosti, jelikož se pohybuje těsně pod hranicí, která zaručuje účast v playoff. Na Washington ztrácí již osm bodů a nutně potřebují bodovat. Stejně jako Islanders i oni mají k dobru dva zápasy. V Atlantické divizi jsou hosté na pátém místě s dvaapadesáti body.

03.02.2015 NYR – FLA 6:3
01.02.2015 NJD – FLA 3:1
30.01.2015 FLA – CBJ 3:2
28.01.2015 FLA – DET 4:5
20.01.2015 FLA – VAN 1:2
New York Islanders

Tým z Long Islandu se pohybuje na první příčce Metropolitní divize, což před začátkem sezóny očekával jen málokdo. V konferenci drží druhé místo hned za Tampou Bay Lightning, na kterou ztrácí tři body. Domácí však mají o dva zápasy méně a případná dnešní výhra by je mohla posunout blíže vytouženému prvnímu místu v konferenci.

31.01.2014 DET – NYI 4:1
30.01.2015 NYI – BOS 2:5
28.01.2015 NYI – NYR 4:1
19.01.2015 NYI – PHI 7:4
18.01.2015 MTL – NYI 6:4
Posledních pět vzájemných utkání:

15.11.2014 Florida – NY Islanders 3:4 sn.
02.04.2014 NY Islanders – Florida 4:2
02.03.2014 NY Islanders – Florida 3:5
15.01.2014 Florida – NY Islanders 4:2
17.04.2013 NY Islanders – Florida 5:2
Dnes si kanadsko-americká NHL připravila pro své fanoušky hned jedenáct zápasů. Společně se zaměříme na velmi atraktivní a nepředvídatelný duel mezi New Yorkem Islanders a hostujícími Panthers z Floridy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:4

Branky a nahrávky: 2. Lee (Bailey, Tavares), 33. Lee (Hamonic, Leddy) – 5. Hayes (Bjugstad, Jokinen), 31. Gudbranson (Fleischmann), 43. Hayes (Bjugstad, Ekblad), 60. Pirri (Huberdeau)

Rozhodčí: Charron, Lee – Murphy, Cameron

Diváci: 14704