Česko – Rusko

5:9

konec (1:2, 2:2, 2:5)

30.01.2015, 15:00 • Schruns (Rakousko) • Michal Kuba (@MikKuba)

Češi si na turnaji vybojovali stříbrnou medaili. S Rusy bojovali statečně, ale bohužel výsledkově na ně nestačili. (17:15:54)
Je konec, Rusko vítězí a je tak majitelem zlatých medailí.

60:00

59:51

Ještě jeden trest padne. Ondřej Vála dostává dvě minuty za faul kolenem.

59:28

Zápas se již dohrává, o vítězi je jasno.

59:03

Zpestření na konec zápasu. Havelka a Ivaňuženkov si na středu hřiště sundali rukavice i helmy a pustili se nelítostně do sebe. Český hráč sklidil potlesk a oba odchází předčasně do sprch.

58:31

Hrdinka pálí kousek vedle pravé tyče.

58:01

Zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny, troufám si tvrdit že i celého zápasu. Kořenář vyráží poskakující puk až do ochranné sítě.

56:27

Zakázané uvolnění Ruska.

55:30

Rusko právě vstřelilo branku!
Nahozený puk rychle dobruslil MAXIM BAIN a posílá jej rychle za záda Kořenáře. Asistence: Michail Sergačjov.

54:13

Česko právě vstřelilo branku!
Češi se nevzdávají ani při nepříznivém skóre. Na levém křídle dostal přihrávku TOMÁŠ ŠMERHA a trefuje se pod horní tyčku. Asistence: Martin Havelka.

53:02

Rusové využívají i tuhle přesilovku. Na pravý kruh dostal puk NIKITA POPUGAJEV a z ostrého úhlu zametá kotouč do brány Česka. Asistence: Michail Sergačjov.

52:31

Marek Zachar dostává dvě minuty za krosček a osobní desetiminutový trest.

51:34

Oddechový čas pro Rusko.

51:34

Icing Rusů.

51:07

Česko je velmi aktivní a bojuje s pukem v útočném pásmu.

49:38

Ještě to třeba půjde! Jiskru naděje pro Česko vykřesal MATYÁŠ KAČÍREK, který dostává čtvrtý puk za brankovou čáru Ruska. Bez asistence.

48:26

Sedmá trefa do branky Česka. O tu se postaral pohotový DMITRIJ SOKOLOV. Asistence: Michail Sergačjov.

47:43

Nikita Popugajev poslal po zemi kotouč na pravou tyčku Kořenářovy brány. Kořenář puk zakrývá lapačkou.

47:06

Igor Geraškin zkusil zleva dostat puk za Kořenáře, což se mu málem povedlo!

46:25

Rusové jsou v plné síle.

45:28

Česku se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.

44:23

Je tu další početní výhoda pro Česko. Maxim Bain dostává dvě minuty za hákování.

43:48

Česko si bere oddechový čas, po něm do branky nastoupí Josef Kořenář.

43:48

Tohle vypadá zle. Rusové rychle přidávají šestou trefu do sítě Adama Brízgaly. DMITRIJ SOKOLOV najel mezi kruhy a trefuje se pod břevno. Bez asistence.

43:21

Pátá trefa Rusů je tady. Z levé strany vyslal puk na českou branku PLATON POPOV a ten doputoval až do sítě. Možná tam byla i teč české brusle. Asistence: Igor Geraškin.

42:39

Karafiát si nerozuměl s pukem a nestihl na pravém křídle rychle vypálit.

42:19

Česko je v pěti.

41:52

Maximu Bainovi chybělo velmi málo k vsítění páté trefy Ruska! U odkryté klece nedorazil jedoucí puk.

41:09

Minulin se málem dostal ke střele od modré, puk mu ale přeskočil hokejku.

40:01

Prostřední část nabídla čtyři góly. Češi dokázali dotáhnout výsledek na 3:3, jenže Meščerjakov vrátil ve 34. minutě vedení na stranu Ruska.
Další třetina začne přibližně v 16:37.

40:00

39:43

Hrdinka vypálil z první od modré a nadělal velké problémy brankáři Ruska.

39:20

Budík vypálil z pravého kruhu, ale pouze do lapačky gólmana.

38:47

Igor Geraškin dostává dvě minuty za hákování.

38:47

Jiří Karafiát by si zasloužil dát gól. Na pravé straně se prokličkoval přes tři hráče Ruska a poté nepřetlačil beton Kaljajeva. byl ale faulován.

38:27

Šmerha z levé strany neuspěl.

37:45

Petr Kodýtek pálil z pravého kruhu, jen o kousek přestřelil horní tyčku a chytá se za hlavu.

36:58

Kofroň málem tečoval puk do brány Ruska.

36:14

Zachar velmi rychle vyvezl puk do útočné třetiny, zblokovaná rána se dostala mezi kruhy ke Kačírkovi, který ale nedokázal rychle vypálit.

35:43

Puk se stále drží v pásmu Česka, Rusové vysílají několik střel, které jsou tečovány do ochranné sítě.

35:12

Šmerha si nahodil puk do útočné třetiny, který ale jen o kousek nedostihl a nemohl tak vypálit.

34:20

Zakázané uvolnění Česka.

33:07

Rusko si bere zpět vedení. Na pravém kruhu se k puku dostal a najel si až ke střele pod horní tyč MICHAIL MEŠČERJAKOV. Asistence: Maxim Bain a Vatalij Abramov.

32:11

Bělohorský měl velkou šanci. Hrdinka na sebe navázal dva ruské hráče a Matouš Bělohorský mohl přejet na levý kruh. Střela šla ale těsně mimo.

31:22

Sborná si opět vytvořila tlak, který zakončil střelou od modré Arťom Minulin, který ale neudělal zmatek před brankou Brízgaly.

30:28

Karafiát získal na pravém kruhu puk, který vypálil před branku, kde ještě mohl tečovat Havelka, ale těsně netrefil bránu Ruska.

29:25

Rusové střídají gólmany, do brány nastupuje Mxim Kaljajev.

29:25

Je vyrovnáno! Po nevyužité šanci Ruska přichází třetí trefa České republiky! Z levé strany se na branku Ruska vřítil DAVID KOFROŇ a zakončil. Asistence: Vojtěch Budík.

27:54

Šmerha se v útočném pásmu dostal k puku, ale nestihl vypálit. Obrana Ruska se k němu rychle sjela.

26:46

Popugajev nedokázal potáhnout puk ještě dál a vypálit.

26:10

I Češi využívají přesilovku a dotahují se na ztrátu jediné trefy! Před brankovištěm získal puk ONDŘEJ NAJMAN a posílá jej až za záda Berdina. Asistence: Radovan Pavlík.

26:01

Válova tečovaná střela prudce narazila na zadní mantinel!

25:35

Hrdinka nahodil puk na Berdina, ten přerušuje hru.

25:06

Platon Popov dostává dvouminutový trest za hákování.

25:05

Karafiát se na pravém křídle dostal téměř do gólového zakončení, bekhendem ale nepropasíroval puk za záda gólmana!

24:48

Bělohorský nahodil puk do útočné třetiny a vystřídal. Hra je přerušena kvůli zakázanému uvolnění Ruska.

24:04

Rusy brzdí v jejich dalším útoku ofsajd.

23:31

Rusové využívají i svoji další přesilovku. Skvělou přihrávku dostal na hůl NIKITA POPUGAJEV a trefuje se nad levý beton Brízgaly. Asistence: Georgij Ivanov a Michal Sergačjov.

23:14

Za nedovolené bránění dostává dvouminutový trest Tomáš Šmerha.

22:46

Platon Popov prokličkoval většinu kluziště, až zakončení mu nesedlo tak, jako celý průjezd hřištěm.

22:13

Kodýtek dostal mezi kruhy přihrávku od Kantnera, jenže nedokázal vypálit na bránu Ruska.

21:40

Geraškin dostal nabídku před odkrytou klec, ale nevypálil.

20:48

Popugajev přenechal puk Abrahamovi, ten se ale proti Adamu Brízgalovi neprosadil.

20:03

Rusové se ujímají puku po buly.

20:01

Hráči nastupují zpátky na led, druhá třetina začne za necelé dvě minuty.
Máme za sebou prvních dvacet minut a ve vedení je Rusko. Češi ale dokázali vstřelit první gól finálového boje. Nejrychlejší trefa Čechů na turnaji přišla v čase 2:28, když se před odkrytou brankou zjevil Matouš Bělohorský a trefoval se přesně. Přišlo ale srovnání z hole ruského Maxima Baina a půl minuty před první sirénou poslal Rusko do vedení Vatalij Abramov.
Další třetina začne přibližně v 15:48.

20:00

19:24

Rusové využívají početní výhodu a dávají tak vedoucí gól do kabiny! VATALIJ ABRAMOV vypálil z pravého kruhu z ostrého úhlu a trefil se pod břevno. Asistence: Michail Sergačjov.

19:09

Bain clonil před Brízgalou a pokoušel se o dorážku, ale marně.

19:01

Začala poslední minuta první třetiny.

18:40

Rusové se znovu drali před brankoviště k zakončení. Česká branka ale vypadla ze svého postavení.

18:18

Kodýtek se dostal ve vlastním oslabení ke střele, na levém kruhu napřáhl a trefil nachystaného brankáře Berdina.

17:47

Ondřej Vála inkasuje dvouminutový trest za zdržování hry.

17:09

A můžeme začít od začátku. Tentokrát se Rusům jejich přihrávka na volného hráče povedla a vyplatila. Meščerjakov přihrál na levou stranu volnému MAXIMU BAINOVI a ten se trefuje do odkryté branky. Asistence: Michail Meščerjakov a Michail Sergačjov.

15:47

Popugajev se natahoval po dorážce na pravé straně, ale na puk nedosáhl.

14:57

Pavlík nezpracoval puk mezi kruhy a nemohl tak střílet z první.

14:23

Sokolov podruhé v šanci! Na levém kruhu dostal přihrávku a byl zcela sám. Jeho střela šla ale do ochranné sítě!.

13:12

Sokolov se držel na puku tak dlouho, dokud z mezikruží neposlal jedovku z otočky.

12:33

Maxim Bain zkusil z levého křídla pozornost Brízgaly. Ten se se svojí lapačkou nemýlí.

12:18

Budík ze středního pásma nahazuje kotouč na Berdina.

12:04

Reichel nemohl hrát, protože byl v ofsajdu.

11:10

Šmerha byl při přechodu pásma tvrdě atakován. Vybojoval ale vhazování u branky soupeře.

10:22

Bělohorský zkusil střelu zápěstím, ta šla ale na mantinel.

10:10

Rusko je více u puku a téměř se z něj nepouští.

09:29

Češi jsou pod tlakem ve vlastním pásmu jakoby hráli oslabení, jenže se hraje pět na pět.

08:35

Kačírek dostává kotouč do útočné třetiny.

08:20

Dmitrij Sokolov se snažil protlačit puk za ležícího Brízgalu, to se mu ale nepovedlo a sudí přerušil hru.

08:00

Hrdinka zblokoval svým tělem střelu Rusa.

07:27

Šmerha zavezl kotouč do pásma a vypálil. Střela skončila v ochranné síti.

06:55

Platon Popov se projel po pásmu Česka a zleva vystřelil. Puk zamířil na zadní plexisklo.

06:27

Opět Meščerjakov si sjížděl do nadějné pozice na pravém kruhu, nepodařilo se mu ale zpracovat puk.

06:14

Rusové jsou v pěti.

05:33

Rusové opět u puku, který zavezl až za českou branku a následně jej odehráli do svého pásma. Výborně šetří čas.

04:55

Vzápětí ale nenechal prchnout Ivanova, který málem šel do samostatného úniku.

04:45

Vála od modré vypálil jen na zadní mantinel.

04:11

Michail Meščerjakov inkasuje dvouminutový trest za poražení. využijí Češi i svoji druhou možnost?

03:36

Michail Meščerjakov dostal přihrávku před brankoviště, kde byl nikým nehlídán. Skvělým výkopem levým betonem se blýskl Adam Brízgala!

03:04

Kačírek nadvakrát vypálil na Berdina, ten si jeho pokusy pohlídal.

02:28

Brízgala musel pevně držet puk ve svojí moci před dotírajícími Rusy. Úspěšně.

02:00

Nakonec Češi využívají první přesilovku! Po nevinném nahození se k dorážce do odkryté klece dostal MATOUŠ BĚLOHORSKÝ. Asistence: Petr Kodýtek a Matyáš Kantner.

01:40

Ivanov přijel po prvém křídle až k brance České reprezentace. Bekhendového zakončení se ale nedočkal. Branka Brízgaly vypadla ze svého postavení.

01:13

Icing Čechů. Rusové jsou velmi aktivní při oslabení.

01:00

Geraskin ale vyváží puk ve vlastním oslabení až do třetiny České republiky.

00:24

Rusové vyhazují puk až za branku Česka.

00:16

Začínáme rychlým trestem ruského hráče. Dvě minuty za podražení dostává Nikita Popugajev.

00:02

Češi vyhráli úvodní buly.

00:01

Na řadě je hymna České republiky, po ní vše vypukne!
Halou zní hymna našeho soupeře – Ruska.
Pět minut do začátku utkání! Jste připraveni?
Hráči jsou na ledové ploše a rozbruslují se. Zbývá něco málo přes půl hodiny do začátku zápasu!

Česko: Brízgala (Kořenář) – Hrdinka, Doudera, Budík, Vála, Kachyňa, Novák – Zachar (C), Kačírek, Reichel – Pavlík, Kofroň, Najman – Bělohorský, Kantner, Kodýtek – Havelka, Karafiát, Šmerha

Rusko: Berdin (Kaljajev) – Griščenko, Jakovenko, Sergačjov (C), Ryženkov, Minulin, Alexejev, Plechov – Popugajev, Ivanov, Sokolov – Abramov, Meščerjakov, Bain – Ivaňuženkov, Geraškin, Popov – Podkorytov, Manukjan.

Rozhodčí: Berneker, Graber – Kalb, Marent.
Oba finalisté si ve dvou utkáních ve skupině připsali 100% možných bodů – šest. Češi odstartovali vysokou výhrou 8:2 nad Švýcary, ten samý den po nich hráli Rusové s Finy. Rusko vytěžilo tři body po těsné výhře 3:2. Druhým soupeřem našeho soupeře ve finále bylo Rakousko, se kterými si sborná poradila 5:0. Mnohem těžší utkání sehrálo Česko ve středu proti Slovensku. Vedení 2:0 dokázali Slováci stáhnout na jednobrankovou ztrátu, kterou se také snažili smazat. Třetí trefa do sítě Slovenska již znamenala zpečetění druhé výhry a tedy postup do finále.
Pěkný den. Celý hokejový turnaj na Zimním evropském olympijské festivalu mládeže konaném ve Vorarlbersku a Lichtenštejnsku vyvrcholí právě pátečním zápasem o olympijské zlato! Od tří hodin začne nejsledovanější utkání celého týdne mezi Českou republikou U17 a Ruskem U17. Již nyní je jasné, že celý stadion bude narvaný k prasknutí, lístky již pomalu nejde sehnat. Podrobnou online reportáž pro vás přineseme přímo z místa dění.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

5:9

Branky a nahrávky: 2. Bělohorský (Kodýtek, Kantner), 27. Najman (Pavlík), 30. Kofroň (Budík), 50. Kařírek, 55. Šmerha (Havelka) – 18. Bain (Meščerjakov, Sergačjov), 20. Abramov (Sergačjov), 24. Popugajev (Ivanov, Sergačjov), 34. Meščerjakov (Bain, Abramov), 44. Popov (Geraškin), 44. Sokolov, 49. Sokolov (Sergačjov), 54. Popugajev (Sergačjov), 56. Bain (Sergačjov)

Rozhodčí: Berneker, Graber – Kalb, Marent