konec (0:2, 1:1, 1:0)

29.01.2015, 18:00 • Tipsport arena • Karel Janeba (@Kajaneba)

Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám hezký zbytek dne. (20:04:53)

Dnešní utkání sledovalo 90 diváků!
Je dobojováno, obrat se nekonal, i když po něm sahali domácí. Ve 44. minutě snížil na konečných 2:3 z pohledu domácích Chvojka. Domácí se poté snažili, nicméně Růžičku nedokázali potřetí překonat. Mladá Boleslav si tak z Pardubic odváží vítězství 3:2.

60:00

59:47

Puk je sice na útočné polovině Pardubic, domácí se ovšem ke střele nedostanou.

59:21

Oddechový čas pro domácí.

59:21

Útočné snažení domácích překazil ofsajd.

59:01

Perníkáři podnikají výpad dopředu, nedaří se jim však usadit se v pásmu bruslařů.

58:44

Pardubice to zkouší v šesti!

58:10

Boleslav si nyní drží kotouč a za žádnou cenu nechce inkasovat.

57:39

Rohlík získal kotouč zcela sám před klecí, nicméně jej nedokázal uklidit za záda Růžičky.

57:01

Ďuráčův pokus vykryl Husár. Bernad nakonec zlomil hůl a Husár schoval puk do lapačky. Hra se tedy přerušuje.

56:29

Pardubicím se nedaří vyhodit, nyní se tvrdou střelou blýskl Bernad, nicméně jeho pokus zastavil Husár.

55:51

Radovan Chvojka (PCE) je vyloučen na dvě minuty za podražení. Toto se tedy domácím moc do karet nehodí.

55:01

Střelu Barkóciho ponechal Růžička v lapačce. Vhazovat se tak bude po levici gólmana bruslařů.

54:42

54:38

Bažantův pokus Růžička pohotově vyrazil.

54:04

Jejich útočné snažení však vyústilo v ofsajd.

53:51

Puk opět v pásmu Pardubic, ti podnikají další útok.

53:05

Pardubice natřikrát neprotlačily kotouč za záda Růžičky a Boleslavští se osvobozují.

52:42

Šance pro domácí. Šimon Červinský (MBL) je vyloučen na dvě minuty za napadení

52:12

Rozehrávku bruslařů raději Husár podržel, vhazovat se tak bude v pásmu Pardubic.

51:35

A opět Pilný, ani tentokrát však jeho pokus neproletěl za záda Růžičky.

51:12

Nepřesná rozehrávka Východočechů končí icingem.

50:51

Sonnek nastřelil tyč! A chvíli poté se prezentoval další střelou, tu ale semaforem vyrazil Husár.

50:43

50:12

Boleslav se nedokáže usadit a vytvořit si souvislý tlak, Pardubice dobře brání.

49:51

Bažant si nezpracoval dobře kotouč a tak se píská ofsajd.

49:36

Kapitán hostů David Bernad se nyní prezentoval dělovkou, tu ale Husár zastavil.

49:08

Boleslav si ani nestihla vystřelit a už se musí stěhovat, Nedbal vyhodil kotouč poctivě přes všechny čáry.

48:43

Po zmatcích za brankou je vyloučen na dvě minuty Otakar Husár (PCE), který podrazil soupeře. Trest odpyká Hlaváček.

48:29

48:01

Pilný se dostal do velké šance, nicméně jeho střela neletěla zjevně tam, kam by chtěl.

47:14

Husár nepřesně rozehrál a jeho pas tak projel přes všechny čáry.

46:42

Pohotovou střelou se prezentoval Kysela, ovšem Růžička vytáhl ještě pohotovější zákrok.

46:29

Další přesilovka pro Pardubice. Menší trest pro hráčskou lavici Mladé Boleslavy za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Vojtěch Němec (MBL).

46:06

45:27

Kyselův pokus se od výstroje Růžičky odrazil pryč. Následně opět Pardubice vyjíždí z pásma.

44:41

Pardubice po dvou střelách opustily pásmo a zakládají nový útok.

44:06

Další šance pro domácí. Stanislav Brzák (MBL) si jde sednout na 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku.

43:41

Pardubice právě vstřelily branku!
Tak to byl úžasný gól! Nejprve se úchvatnými kličkami dostal před Růžičku Kusý, ten poté usměrnil kotouč na Pipka a ten místo střely přihrál na volného RADOVANA CHVOJKA, který tak snižuje. Asistence: Tomáš Pipek, Denis Kusý

43:07

Přesilovku však zatím tráví Pardubice ve středním pásmu, souvislejší tlak si zatím nevytvořily.

42:37

42:04

Za držení si jde sednout Ivan Ďurač (MBL). Počet hráčů na ledě se tak vyrovnává.

41:02

Podsedníčkův pokus Husár blokoval, Boleslav se avšak i nadále drží v pásmu Pardubic.

40:37

Tomáš Pipek (PCE) si jde sednout na dvě minuty za hákování.

40:22

Jiří Kysela si najížděl do samostatného úniku, avšak mu ujel kotouč.

40:04

Poslední část zahájily Pardubice hrou ve svém pásmu.

40:01

Je za námi druhá perioda. I po této třetině vede Boleslav o dvě branky, tentokrát ovšem 1:3. Hned ve 21. minutě navýšil náskok hostů Kotala, ovšem za 6 minut snížil Bažant. Jak dopadne poslední třetina? Ta začne zhruba v 19:29.

40:00

39:12

Poslední chvilky druhé třetiny koriguje Boleslav.

38:21

Nyní to opět zkoušel Podsedníček, avšak jeho projektil se zastavil o beton Husára.

37:58

Barkóciho střela z otočky si nenašla cestu do klece.

37:51

Další tvrdý pokus z hole Pilného skončil na hrudi Růžičky.

37:11

Hra se již dlouho dobu nezastavila, čehož se snažil využít Pilný. Jeho dělovka se však zastavila až o mantinel.

36:19

Filip Havrda si ukázkově obehrál Maška a řítil se sám na klec, puk mu ovšem chvíli poté odebral Štosek.

35:33

Ihned po návratu z trestné se dostal Adam do samostatného úniku! Jeho pokus si však našel cestu pouze do lapačky Růžičky.

35:26

35:15

Víceméně celá přesilovka se odehrává v pásmu Pardubic.

34:07

Brzák dostal přihrávku před branku, avšak úchvatnou zadovkou přenechal puk Kurkovi! Ten však bohužel pro hosty přestřelil.

33:58

Kurkova dělovka prosvištěla kolem klece. Boleslav i nadále kombinuje v pásmu Pardubic.

33:26

Za nedovolené bránění si jde sednout Luboš Adam (PCE).

32:50

Hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:05

Podsedníček špatně tečoval kotouč, který tak nedoputoval do sítě. Puk je ale stále v pásmu perníkářů.

31:35

Projektil Kotaly jen těsně proletěl nad brankou Husára!

31:02

Boleslavští nahodili kotouč do pásma Pardubic a zahajují kombinace.

30:33

Oddechový čas pro hosty.

30:03

Hra se přesunula do rohu pásma hostů. Pardubice se snaží vyrovnat, nicméně bruslaři je moc ke střelám nepouští.

29:12

Boleslav je nyní u kotouče a zakládá útok.

28:42

Havrdova zadovka se dostala až na Nedbala, ten ale střílel velmi nepřesně.

28:12

Kotouč má na holi Mladá Boleslav a momentálně koriguje dění na ledové ploše.

27:02

Nepřesnou rozehrávku domácích hosté nezužitkovali a tak šli Pardubice do přečíslení, ovšem ani to nevyužily.

26:41

Pardubice nyní zasypaly Růžičku jednou střelou za druhou, hostující gólman ale chytá výborně.

26:23

Přesilovka zužitkována po dvaceti vteřinách! Od modré čáry si najel MATĚJ BAŽANT a přesnou střelou zápěstím snižuje skóre. Asistence: Jiří Kysela.

26:03

Patrik Podsedníček (MBL) si odsedí dvouminutový trest za krosček.

25:41

Adamův pokus zkoušel dorážet Hlaváček, stále ale platí nerozhodný stav.

25:04

Brzák vyslal střelu mířenou mezi betony Husára, toto místo si pardubický gólman pokryl.

24:11

Barkoči nezachytil přihrávku přes 2 čáry, nicméně i tak jsou domácí v pásmu hostujícího celku, což nyní zužitkoval Rohlík střelou. Ta Růžičkovi do branky nepropadla.

23:40

Martin Hlaváček si vybruslil do mezikruží, odkud však nezamířil přesně. Nyní jsou u puku hosté.

23:09

Hra momentálně nabrala klidnější tempo, u puku jsou hosté a zakládají útočnou akci.

22:27

Nedbalův pokus ze středního pásma vykryl Růžička, následně se na druhé straně prezentoval střelou Kurka, i jeho pokus zastavil Husár.

22:01

Do útoku se dostal Průšek, jeho projektil blokoval svým tělem Husár.

21:40

Domácí se nyní drží v pásmu Mladoboleslavských a snaží se zarputile vyrovnat.

20:59

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Nepříjemná situace pro domácí. V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval JAKUB KOTALA a uklidil kotouč do sítě. Asistence: Vojtěch Sedmík, David Bernad

20:18

Červinský se dostal k první střele této třetiny, Husár byl připraven.

20:01

První třetina je minulostí. Nesla se v hodně velkém vyrovnaném duchu, ovšem Boleslav měla více štěstí. V 16. minutě šli hosté do vedení, když přesně zamířil Sonnek. Sekundu před koncem první třetiny ještě přidal druhý gól Podsedníček. Další třetina začne přibližně v 18:44.

20:00

19:59

Tak to je silný kalibr pro domácí, ti inkasují sekundu před koncem. PATRIK PODSEDNÍČEK si skvěle najel před Husára a vystřelil, pardubický gólman kotouč vyrazil přímo zpět na boleslavského hráče, který tak dává domácím gól do šatny. Asistence: David Bernad

19:30

Nyní se hra přesunula před Růžičku, k vážnějšímu ohrožení klece však nedošlo.

19:04

Hosté se stále drží v pásmu Pardubic.

18:19

Pardubice špatně vystřídaly, čímž daly prostor pro atak Němce, ten přenechal kotouč Štoskovi, který ale nezamířil přesně.

17:45

Martin Hlaváček vyslal pěknou střelu zápěstím, Růžička byl však pozorný.

17:10

Pipek se vydal na výlet, nicméně jej zastavil Žalud. Následný pokus Průška kryje Husár. Vhazovat se bude před pardubickým brankářem.

16:40

Adam nahazuje kotouč do útočného pásma a domácí začínají s kombinacemi.

16:09

Následně šli do akce domácí, nicméně Barkočiho pokus skončil na hrudi Růžičky.

15:30

Hosté jdou do vedení! Z pravého kruhu bezchybně zamířil JAN SONNEK a překonal dosud bezchybného Husára. Asistence: Jakub Kotala, Matěj Hes

14:31

Poljanyčkův pokus vyrazil Husár na zcela volného Kroniho, nicméně i tento pokus domácí gólman fantastickým zákrokem zastavil.

14:09

Mladoboleslavským byl odpískán úmyslný ofsajd.

13:17

Adam pohotovým zákrokem zabránil Ďuráčovi ke skórování.

13:06

Atak domácího celku zastavuje ofsajd.

12:37

Podsedníček se z ničeho nic ocitl sám před Husárem, ten však jeho pokus zlikvidoval.

11:30

Růžička vykryl pokus Kusého. Pardubice se drží v pásmu bruslařů.

10:53

Rohlík vybojoval kotouč pro Pardubice v útočném pásmu, avšak domácí o něj vzápětí přišli. Hra se stěhuje před Husára.

10:21

Přerušení hry pro přihrávku rukou.

09:17

Nepřesné kombinace Pardubic dovolily Poljanyčkovi vyjet si do útočného pásma, tam ovšem i on ztratil kotouč.

08:53

08:34

Stanislav Brzák z bezprostřední blízkosti nepropálil Husára!

08:23

Jiří Kurka po dlouhém vymýšlení, co vlastně s kotoučem, vypálil. Husár však byl připraven.

07:53

To ovšem napravil Šťáva, jeho projektil však v síti neskončil.

07:30

Mladoboleslavští se usadili v pásmu Pardubic a kombinují, zatím však beze střely.

06:53

Karel Nedbal (PCE) si jde sednout na dvě minuty za nedovolené bránění.

06:04

Stylovou rozehrávku Hlaváčka překazil ofsajd.

05:31

Bažantův pokus se od mantinelu odrazil před brankoviště, kde byl ovšem do branky poslán mimo rámec pravidel. Gól domácích tedy neplatí.

05:25

Pěknou střelou od modré čáry se prezentoval Adam, nicméně jeho pokus zamířil přesně do lapačky Růžičky.

05:11

Martincův pokus se odrazil do ochranné sítě, vhazovat se bude před Růžičkou.

04:33

Pardubice využily chybu v rozehrávce Mladé Boleslavi a drží si puk.

03:57

03:46

Chvojka se nepříjemně srazil se Sonnkem. U kotouče jsou domácí, ovšem ve vlastním pásmu.

03:26

Bernad se protlačil do pásma domácího celku a nedovoluje jim založení souvislé kombinace v pásmu Mladé Boleslavi.

02:49

Nyní jsou již u puku Pardubice a začínají kombinovat, ke střele se dostal Adam, ovšem jeho pokus skončil na levém betonu Růžičky.

02:16

V pásmu se však usadili Bruslaři, nenápadná střela Štoska jen těsně přeletěla branku Pardubic.

01:57

První vyloučení, Zdeněk Borovec (MBL) si jde sednout na dvě minuty za faul kolenem.

01:08

Po chybě v defenzívě Pardubic se dostal k puku Kotala, jeho projektil však mířil mimo.

01:01

Filip Havrda z bezprostřední blízkosti neprostřelil Růžičku! U kotouče jsou stále domácí.

00:25

Icing hostů, vhazovat se bude před Růžičkou.

00:04

Utkání začaly lépe Pardubice, ovšem ve vlastním pásmu ztratily kotouč a ke střele se dostal Sedmík. Jeho pokus vykryl Husár.

00:01

Hráči jsou již na ledě, utkání začne za pár okamžiků.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Husár (Klouček) – Pilný, Franc, Bažant, Adam, Nedbal – Chvojka, Havrda, Rohlík – Barkóci, Kusý, Hlaváček – Pipek, Kysela, Martinec

BK Mladá Boleslav: Růžička (Příhonský) – Mašek, Štosek, Kurka, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala – Poljanyčka, Kroni, Podsedníček – Brzák, Borovec, Ďurač – Sedmí, Sonnek, Motloch

Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Tasch.
BK MLADÁ BOLESLAV

Zato hosté jsou na tom lépe, nachází se na pátém místě se ztrátou pouhých dvou bodů na čtvrtý Třinec, který dnes zavítá na led Sparty, a tak se i hosté případnou výhrou posunou výše. A právě Spartu hosté porazili v posledním zápase na svém ledě 3:0, tudíž i oni budou chtít navázat na předešlý výkon. Komu se to povede?
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE

Domácí jsou v tabulce celkově osmí, což by jistě chtěli změnit. Se sedmou Kometou však mají shodně bodů, pokud tedy Kometa dnes podlehne Plzni a Pardubice porazí Boleslav, posunou se na sedmé místo. Perníkáři v posledním duelu vyhráli 5:4 na ledě Liberce, na utkání tak jistě budou chtít dnes navázat.
Zdravím všechny fanoušky hokeje. Od 18:00 přivítá v Tipsport aréně celek HC ČSOB Pojišťovna Pardubice tým BK Mladá Boleslav. Utkáním vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:3

Branky a nahrávky: 27. Bažant (Kysela), 44. Chvojka (Pipek, Kusý) – 16. Sonnek (Kotala, Hes), 20. Podsedníček (Bernad), 21. Kotala (Sedmík, Bernad)

HC Dynamo Pardubice: Husár (Klouček) – Pilný, Franc, Bažant, Adam, Nedbal – Chvojka, Havrda, Rohlík – Barkóci, Kusý, Hlaváček – Pipek, Kysela, Martinec

Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Tasch