3:0

konec (2:0)

27.01.2015, 20:45 • De Grolsch Veste, Twente • Alan Šrámek (@TramekCZ)

Tipsport: 1.67 3.7 4.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Rozhodčí Blom nenastavil ani o minutu navíc a dnešní utkání ukončil. Domácí Twente si šlo od samého začátku za vítězstvím, když se nejprve v prvním poločase trefil Castaignos a těsně před přestávkou Ziyech. Druhá půle byla taktéž v režii domácích, kteří přidali další branku zásluhou Ziyecha, který přidal svou druhou branku v dnešním utkání. Hosté se poté osmělili, ale žádná z jejich akcí gólem neskončila a tak dnes zaslouženě vítězí fotbalisté FC Twente na svém trávníku 3:0 nad AZ Alkmaar. (22:35:26)

90

90

S následným rohem si poradil domácí gólman, který si pro balón vyskočil a stáhl si ho do náruče.

90

Jóhanssonovu ránu vyrazil Stevens s obtížemi pouze na rohový kop.

89

Útočné snažení Alkmaaru končí kvůli nepřesnému centru Hayeho, který končí v zámezí.

87

Střela jednoho z hostujících hráčů končí pouze za brankou domácích a tak bude odkopávat od branky Stevens.

87

Domácí se již soustředí na zabezpečenou obranu a do ofenzívy se příliš neženou.

85

Berghuis se před vápnem pěkně uvolnil a pravačkou vyslal projektil na branku, ale tam si Stevens věděl rady a balón chytil do rukavic.

84

Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, ale přes dobře pracující obranu domácího celku se nemohou prosadit.

82

Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Ziyech, přichází Børven.

80

Míč odkopl Johansson, ale domácí i tak zůstávají u balónu a dobývají branku Alkmaaru.

79

Twente bude zahrávat rohový kop.

79

Pokusem z levé strany nad branku se prezentoval jeden z hostujících hráčů.

77

Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Tapia, přichází Engelaar.

76

Mokhtarův pokus zablokoval nohou Hoedt, hosté šli ihned do protiútoku, který ovšem nikam nevedl.

75

Hraje se ze strany na stranu, ale zatím je to bez zakončení a tak nemají oba brankáři mnoho práce.

74

Nová tvář na hřišti, Haps, dával přízemní přihrávku do vápna, na kterou si ovšem počkal Stevens, který lapil balón do rukou.

72

Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Poulsen, přichází Haps.

72

Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Corona, přichází Ould-Chikh.

70

Tankovic nedoběhl míč na hřišti a a se svým spoluhráčem si navzájem mění názory na hřišti.

69

Mokhtar posílal z levé strany balón do ohně, ale jeho nepřesná přihrávka nenašla nikoho v červeném dresu.

68

Ten rozehrál sám Ziyech, ale hosté se bez problémů ubránili a odvrátili balón do bezpečí.

67

Další výstavní ranou z dálky se prezentoval Ziyech, jehož pokus skončil nakonec na rohovém kopu.

66

Žlutou kartu dostává Gouweleeuw (AZ Alkmaar).

66

Z levé strany poslal balón do vápna Haye, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

64

Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Gudelj, přichází Elm.

64

Twente je při chuti a snaží se přidat další branku. Hosté působí odevzdaným dojmem.

Hakim ZIYECH - 3:0

62

Twente právě vstřelilo branku!
Domácí udeřili potřetí a nutno říci, že parádně. Před vápnem se dostal k míči HAKIM ZIYECH, který nádhernou ránou vymetl pavučinu v levém horním rohu hostující branky. Pro holandského útočníka je to dnes již druhá branka.

61

Velmi nepřesná přihrávka Jóhannssona končí až v zámezí. Stevens bude odkopávat od své vlastní branky.

60

Poulsen se vymotal s míčem a vystřelil přes Lachmana. Stevens na balón viděl a tak ho bez větších problémů chytil do rukavic.

58

Hráči Alkmaaru podnikli další výpad mezi obranu domácích, ale tentokrát se ke střele nedostali a jeden z domácích obránců dostal míč daleko od branky.

Po delší době se ke střele dostali i hosté, ale jejich pokus skončil v náručí brankáře Stevense.

57

Na druhé straně se dostal ve vápně k míči hostující Haye, který vypálil pouze do připraveného Stevense. Nutno dodat, že střele hostujícího hráče chyběla razance.

55

Za obranu se dostal Corona, který nepřekonal připraveného Alvarada. Nakonec byl povyk zbytečný, jelikož byl mexický hráč přistižen v ofsajdu.

53

Berghuis se u postranní čáry zamotal do balónu a skončil s ním nakonec v zámezí.

51

Castaignos byl na polovině hřiště faulován a domácí tak zůstanou i nadále u balónu.

50

Střílený centr Mokhtara skončil vysoko nad hostující brankou.

49

Z levé strany vypálil jeden z domácích hráčů, jehož pokus vyrazil Alvarado.

49

Hráči Alkmaaru začali druhou půli mnohem aktivněji, než-li tu první dohrávali, ovšem nepřesné přihrávky je brzdí v cestě směrem k brance.

47

Stevens si při výkopu nepočínal příliš jistě, když nakopl, jednoho z hostujících hráčů.

46

Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Henriksen, přichází Jóhansson.

46

Vše se schyluje k zahájení druhého poločasu, který za pár málo okamžiků začne.
Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli jednostranný fotbal v podání domácího Twente. To svého soupeře do ničeho nepustilo a samo dvakrát udeřilo. Nejprve se trefil ve čtyřiadvacáté minutě Castaignos a ke konci poločasu přidal druhou branku Ziyech.

45

Hakim ZIYECH - 2:0

44

Domácí zvyšují zaslouženě na 2:0. Před vápnem si zpracoval balón HAKIM ZIYECH, který ho následně poslal nechytatelně k pravé tyči hostující branky.

43

Alvarado chytil do rukavic skákavý balón, který mířil na jeho branku a rychle rozehrál.

41

Pokus Mokotji zblokoval jeden z hostující obránců. Domácí se snaží navýšit skóre ještě před přestávkou.

40

Hlavička Bjellanda skončila těsně vedle pravé tyče, kterou střeží Alvarado.

39

U rohového praporku fauloval Gudelj a domácí budou rozehrávat balón směrem na branku.

38

Žlutou kartu dostává Poulsen (AZ Alkmaar).

37

Berghuis sice vstřelil branku Alkmaaru, ale ta nemohla být uznána, jelikož byl předtím odmáván a odpískán ofsajd.

35

Hráči hostujícího mužstva kombinovali na polovině domácích, ale přes dobře pracující obranu Twente se nemohou dostat do zakončení.

34

Castaignos byl za obranou a upadl, ale rozhodčí Blom je neoblomný a nechává pokračovat ve hře.

Castaignos těsně míjí branku.

33

Domácí vyšachovali obranu. Do zakončení se dostal na vrcholu vápna Castaignos, který minul pravou tyč pouze o milimetry.

32

Nejprve fauloval Haye a posléze také Henriksen. U balónu tak zůstanou i nadále domácí fotbalisté.

31

Obraz hry se nemění. Domácí jsou týmem, který udává tempo v dnešním utkání.

29

Z toho pro domácí nezapršelo. Obrana hostujícího mužstva bez větších problémů odvrátila balón do bezpečí.

29

Následný přímý kop odvrátila obrana Alkmaaru na rohový kop.

28

Na zemi zůstal ležet Tapia, ale vypadá to, že bude v pořádku.

26

Domácí se dostali zaslouženě do vedení a vstřelená branka je ještě víc nabudila. Domácí se ženou do další šance.

Luc CASTAIGNOS - 1:0

24

Ziyech vyslal nádherný centr na zadní tyč, kde byl připravený LUC CASTAIGNOS, který nastavil nohu a překonal Alvarada.

23

Z levé strany se dostal k míči Castaignos, který vypálil technickou ránu na Alvarada, který nakonec nemusel zasahovat, jelikož balón mířil vedle pravé tyče.

21

Zmatky ve vápně Alkamaaru vystrašili Alvarada, ovšem jeho obrana nakonec dostala míč daleko od své branky.

20

Alkmaar si vybojoval další rohový kop. Ve vápně se tlačil do hlavičky Gudelj, ale míč netrefil a ten nakonec skončil v zámezí.

19

Z levé strany centroval do vápna Tapia, kde na jeho balón nedosáhl hlavou Mokhtar.

17

Stevens byl ve vápně jako ryba ve vodě a došel si pro míč, který od rohového praporku vyslal jeden z hostujících hráčů.

16

Schilder odvrátil balón pouze na rohový kop.

15

Po čtvrthodině hry můžeme říci, že se hraje útočný, rychlý fotbal, který se musí divákům líbit.

Ziyecha zakončil pěknou kombinaci domácích, ale jeho střela letěla nad branku.

13

Domácí předvedli nádhernou akci na jeden dotek, na jejímž konci stál Castaignos, jehož pokus obrana zablokovala. Následná střela Ziyecha mířila nad břevno hostující branky.

13

Žlutou kartu dostává Ortiz (AZ Alkmaar).

12

Snažení Alkmaaru zastavil ofsajd, ve kterém byl přistižen Haye.

11

Osmělili se také hosté, kteří kombinují před vápnem Twente, ale do šancí se zatím nemohou dostat.

9

Pokus Ziyecha z větší dálky schoval bez problémů v rukavicích Alvarado.

8

Domácí hráči v červených dresech hrají mnohem aktivněji a svého soupeře příliš nepouští k míči.

7

Castaignos byl přistižen v ofsajdovém postavení, ačkoliv se mu to vůbec nelíbí.

5

Z pravé strany posílal míč do vápna Henriksen, jehož pokus odvrátil na roh Bjelland. Alkmaar ovšem z rohového kopu nevytěžil vůbec nic.

4

Corona si špatně zpracoval balón, se kterým následně skončil za postranní čarou.

3

Tlak Twente nepřestává. Je tu v pořadí druhý roh, který ovšem nenadělal hostujícím fotbalistům problémy.

Tapiova střela končí na tyči.

2

Z hranice vápna se do míče opřel Tapia, který orazítkoval pravou tyč hostující branky.

2

Domácí si v úvodu vybojovali rohový kop. Balón následně vyboxoval Alvarado do bezpečí.

1

Hosté uvedli míč do dnešního utkání.

1

FC Twente: Stevens – Martina, Lachman, Bjelland, Schilder – Corona, Mokotjo, Ziyech, Tapia – Mokhtar, Castaignos
Náhradníci: Ould-Chikh, Koppers, Ebecilio, Marsman, Engelaar, Bengtsson, Børven

AZ Alkmaar: Alvarado – Johansson, Gouweleeuw, Hoedt, Poulsen – Henriksen, Ortiz, Gudelj – Berghuis, Haye, Tankovic

AZ Alkmaar

Stejně jako Twente, tak byli hosté nalosování do druhého kola, kde se střetli s EVV Echt, kde jedinou branku v utkání vstřelil právě Alkmaar. Další kolo bylo o poznání jednodušší, když si AZ odvezlo vysokou výhru 5:0 ze hřiště GVVV Veenendaal. Osm dní před vánoci dokázali na svém hřišti v rámci čtvrtého kola porazit i NEC Nijmegen v poměru 2:1 a postoupit tak do čtvrtfinále, kde vyzvou svého dnešního soupeře.
FC Twente

Domácí celek byl nalosován do druhého kola poháru, kde se střetl s Achilles ´29, které na jeho hřišti porazil snadno 3:1. Třetí kolo bylo již o poznání těžší, když Twente bojovalo o postup na hřišti Go Ahead Eagles až do penaltového rozstřelu, kde se favoritovi dařilo lépe. Ve čtvrtém kole narazilo Twente na BV De Graafschap, se kterým bez větších problémů postoupilo do dnešního čtvrtfinále po vítězství 4:2.
Krásný, dobrý večer. Vítám Váš u sledování čtvrtfinálového utkání nizozemského poháru, kde se dnes střetne domácí FC Twente, které na svém hřišti přivítá AZ Alkmaar. Úvodní výkop utkání je naplánován na 20:45, tak u toho buďte s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.