2:3

po prodl. (0:1)

27.01.2015, 18:30 • Cambuur Stadion • Jan Číhal

Tipsport: 2.07 3.4 3.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání je u konce, domácí Cambuur v něm nakonec po prodloužení podlehl Zwolle 2:3. Hosté tak postupují do semifinále nizozemského poháru, rozhodla o tom branka Lukokiho ze 108. minuty. Domácí byli po celý zápas lepším mužstvem, v prodloužení svého soupeře zřídka pouštěli za polovinu, přesto ale dnes odchází jako poražení. Ode mě je to pro tento zápas vše, loučím se s vámi a zase někdy u onlajnů, nashledanou. (22:50:29)

120+3

120+3

Hosté se dopustili faulu uprostřed hřiště, poslední šance pro domácí.

120+2

Žlutou kartu dostává hostující Ferfelis.

120+2

Po akci domácích se ve vápně skácel k zemi Rosheuvel, penalta se nepíská.

120+1

Na druhé straně se dostával do šance Lukoki, v poslední chvíli byl ale zablokován.

120+1

Nastavují se 3 minuty.

120

Po velkém závaru nakonec končí míč v rukavicích Hahna.

119

K míči se postavil právě faulovaný Bytyqi, Hahn vyrazil míč po jeho ráně na další roh!

118

Bytyqi se výborně zvolnil a dva metry za velkým vápnem byl faulován, tohle je velká šance pro Cambuur!

117

Mac-Intosch se dopustil faulu a hosté si mohou na chvíli oddechnout.

116

Obrovský tlak domácích, hosté brání v desíti lidech.

115

Po stříleném centru vyboxoval Hahn míč na další rohový kop.

115

Dva velké závary před Hahnem, hosté se ubránili jen za cenu dalšího rohu.

114

Bytyqi to přehnal s razancí a bude se kopat od Hahnovy brány.

113

Domácí se ubránili, následně se ale dopustili faulu. První žlutou kartu utkání dostává hostující van der Werff, další přímý kop pro domácí.

112

Domácí vybojovali další rohový kop.

112

Poslední střídání hostů, Drosta nahrazuje Bjelica.

110

Po přímém kopu byl nakonec faulován Hahn a hosté s rozehrávkou nebudou spěchat.

109

Van Polen fauloval Rosheuvel a domácí budou zahrávat zajímavou standardní situaci.

Jody LUKOKI - 2:3

108

Zwolle právě vstřelilo branku!
Ale jsou to hosté kdo dávají gól! Po dlouhém autu se ve vápně dostal k míči JODY LUKOKI, který tvrdou přízemní střelou prostřelil Zeinstru.

107

Mac-Intosch byl v souboji zasažen do hlavy a svírá se ze země jen velmi těžko.

106

Domácí už svého soupeře v podstatě do ničeho nepouštějí, uvidíme tedy, jestli ve druhé polovině prodloužení svou převahu zúročí.

105+1

Po Rosheuvelově sraženém centru další roh pro domácí.

101

Ojedinělý brejk Zwolle, domácí se ale rychle vrátili a je z toho jen odkop od Zeinstrovy brány.

100

Po rohovém kopu se k míči na hranici vápna dostal Pereira, jeho rána ale minula Hahnovu bránu.

99

Pokračuje tlak domácího mužstva, které nechce nechat utkání dojít do penaltového rozstřelu. Po dobré práci Barta budou domácí kopat roh.

98

Ogbeche se v souboji s Reijnenem provinil faulem, hosté ale míč na svých kopačkách dlouho neudrželi.

97

Hosté už fyzicky příliš nestíhají a spoléhají spíše na rychlé protiútoky.

95

Van der Streek dostal dobrou přihrávku od Bytyqiho, ve vápně si zasekl míč na pravou nohu, následně ale přestřelil Hahnovu bránu.

94

A Narsingh skutečně opouští hrací plochu, nahrazuje ho Barto.

93

Jeden z domácích hráčů má svalové potíže a nejspíš bude muset střídat, vypadá to, že je to Furdjel Narsingh.

92

Domácí pokračují v aktivitě ze druhého poločasu, Narsinghův průnik zastavil až na poslední chvíli Van Polen.

91

Začal první poločas prodloužení.
Ve druhém poločase jsme viděli tři góly, nejprve zvýšil vedení hostů na rozdíl dvou branek Thomas, následně ale vyrovnal dvěma brankami skóre Narsingh. Utkání tak bude pokračovat prodloužením.

90+3

Druhý poločas skončil.

90+3

Cambuur přece jen vybojoval další roh, poslední šance jak rozhodnout v normální hrací době.

90+2

Ani z rohového kopu domácí neuspěli a vypadá to, že utkání dospěje do prodloužení.

Rosheuvel neproměnil velkou šanci.

90+1

Obrovská šance domácích, po rychlém protiútoku šel Rosheuvel na Hahna z pravé strany zcela sám, gólman hostů jeho ránu vyrazil na roh!

90+1

Nastavují se 2 minuty.

90

Do vápna se dostával Thomas, kterého ale zastavil čistý skluz Rosheuvela.

89

Pereira hledal svým centrem ve vápně Ogbecheho, kterému chyběl krok navíc.

88

Domácí zatlačili svého soupeře, nakonec hlavičkoval nepřesně Ogbeche.

87

Z dálky zkusil štěstí van de Streek, Hahn jeho tvrdou ránou nadvakrát chytá.

87

Velmi nadějný protiútok Cambuuru ztroskotal na Narsinghově nepřesné přihrávce.

86

Ani jeden z centrů před Zeinstrovu bránu se ale neujal a domácí vyvážejí míč.

86

Hosté vybojovali rohový kop.

85

Po dvou ostřejších soubojích na obou stranách se nakonec píská ve prospěch Zwolle.

84

Pěkná akce domácích, po Bytqiho centru odvrátil míč na roh van der Werff.

83

Hosté střídají, Beckera nahrazuje Ferfelis.

81

Na dlouhý pas si nabíhal Lukoki, Zeinstra byl ale z brány včas a odkopl míč.

80

Po jednom takovém se prosadil Becker přes Bijkera, hostující útočník byl nakonec ve velkém úhlu sám proti Zeinstrovi a jen těsně minul vzdálenější tyč!

79

Tentokrát byl faulován právě Narsingh, oba týmy už se uchylují spíše k dlouhým nákopům.

78

Narsingh se na pravé straně neprosadil a nakonec fauloval.

76

Z následného útoku se hráči Zwolle neprosadili a domácí začínají svou akci u Zeinstry.

75

Brama se zlobí, když po jeho souboji s El Makrinim nebyl odpískán faul, hosté budou ale alespoň vhazovat.

74

Na kolmou přihrávku za domácí obranu si nabíhal Lukoki, Zeinstra byl ale z brány venku včas a míč sebral.

73

Van de Streek se dostal k hlavičce po centru z pravé strany, mířil ale nad Hahnovu bránu.

72

Domácí se ubránili krátkému tlaku hostů a zakládají útočnou akci.

70

K hlavičce se dostal Van Polen, mířil ale nad Zeinstrovu bránu.

69

Po Bijkerově zaváhání budou hosté kopat rohový kop.

67

V posledních minutách vidíme pohledný fotbal, vypadá to, že ani jedno mužstvo nechce hrát prodloužení.

65

Hosté se ale ubránili přímému kopu i následnému dlouhému autu a po faulu Bytqiho budou rozehrávat u poloviny hřiště.

64

Domácí jsou na koni, nyní vybojovali přímý kop z pravé strany.

63

Cambuur se ubránil a vybojoval míč.

62

Na druhé straně vybojovali hosté roh a po van der Werffově zakončení musel zasahovat Zeinstra, je z toho další rohový kop.

Furdjel NARSINGH - 2:2

60

Cambuur právě vstřelil branku!
A je vyrováno! Domácí zastavili útok Zwolle už na polovině hřiště, na levé dostal přihrávku FURDJEL NARSINGH, který si navedl míč na střed a tvrdou střelou na bližší tyč překonal Hahna podruhé za pět minut.

59

Domácí fanoušky kontaktní gól probudil a ženou svůj tým za vyrovnáním.

58

Narsingh zabojoval a v souboji s Van Polenem vybojoval aut pro svoje barvy.

57

Hosté hned pokusili svému soupeři vrátit úder, Lukokiho centr ale končí jen v Zeinstrových rukavicích.

56

Domácí střídají, odcházejí De Ridder a Bakker, na hřiště se podívají Bytqi a Rosheuvel.

Furdjel NARSINGH - 1:2

55

Dlouhý Zeinstrův výkop prodloužil Ogbeche pro FURDJELA NARSINGHA, který přesprintoval Van Hintuma a střelou na bližší tyč prostřelil Hahna. Narsingh se tak prosazuje proti svému bývalému klubu.

54

Mac-Intosch zkusil štěstí z dálky, sražená rána ale končí v Zeinstrových rukavicích.

53

Pereira poslal míč před bránu, obrana hostů si ale poradila.

52

Domácí jsou viditelně otřeseni, nyní se s míčem dostali až před vlastního brankáře Zeinstru.

Ryan THOMAS - 0:2

50

Tentokrát už se ale RYAN THOMAS prosazuje! Útočník Zwolle se na útočné polovině snadno zbavil El Makriniho, dostal se s míčem až před velké vápno a přízemní ranou k pravé tyči překonal Zeinstru.

49

De Sutter zkusil štěstí na levé straně, proti přesile se ale neprosadil.

Velká šance Thomase.

47

To byla obrovská šance hostů! Zeinstra vyběhl až za vápno, v souboji s Lukokim ale vůbec netrefil míč, Lukoki následně našel před bránou Thomase, jehož střelu zastavil na brankové čáře obránce Mac-Intosch, který skvěle zastoupil chybujícího brankáře.

46

A domácí vstoupili i do druhé půle aktivně, hosté se ubránili jejich prvnímu útoku jen za cenu odkopnutí do autu.

46

Oba týmy vstoupily do druhého poločasu beze změn ve svých sestavách.

46

První poločas je u konce, domácí Cambuur v něm byl sice lepším týmem, z poločasového vedení se ale můžou radovat hosté. Ve 24. minutě se totiž přesnou hlavičkou po rohovém kopu prosadil Thomas Lam. Jestli se domácím podaří průběh utkání zvrátit uvidíme ve druhém poločase, který začne zhruba v 19:32.

45

45

Aktivní Ogbeche si zabíhal za obranu hostů, míč ale odkopl do zámezí střelec zatím jediného gólu, Lam.

43

Cambuur ale rozehrál rohový kop nakrátko a tato varianta domácím vůbec nevyšla, nakonec tak začínají útok až od brankáře Zeinstry.

43

Po individuální akci De Riddera budou domácí kopat roh.

42

Van der Werff fauloval Ogbecheho a domácí budou opět rozehrávat na vlatsní polovině.

41

Za obranu hostů si zaběhl Narsingh, jeho halfvolej ale nebyl přesný.

39

Zwolle se dostalo na delší dobu s míčem na útočnou polovinu, nakonec byl ale faulován Ogbeche a tak budou rozehrávat domácí.

37

Hosté se dostávali do nadějného protiútoku, stopeři Cambuuru však nakonec zareagovali včas.

36

Domácí se následně dopustili faulu a hrát může Zwolle.

Velká šance Ogbecheho gólem neskončila.

34

Tentokrát poslal Bakker míč před Hahna hned a byla z toho obrovská šance! Po velkém závaru mohl vyrovnat zejména Ogbeche, Hahn ale jeho ránu z bezprostřední blízkosti skvělým zákrokem vyrazil.

34

Pěkná akce domácích, Bakker ale hodně váhal s centrem a nakonec trefil jen bránícího Bijkera.

32

O střelu z velké dálky se pokusil Ogbeche, byl ale velmi nepřesný.

31

Hosté se znovu ubránili, u míče jsou ale nadále hráči Cambuuru.

30

Ogbeche se výborně uvolnil ve středu hřiště a po faulu hostů je z toho přímý kop.

29

Po Lukokiho akci centroval Van Polen, pro míč si ale bez problémů došel Zeinstra.

27

Další nebezpečný centr na zadní tyč, van der Werff byl ale velmi důrazně bráněn a k zakončení se nedostal.

26

Lukoki pronikal do vápna domácích, dobrým zákrokem ho ale zastavil Reijner. Další roh pro hosty.

Thomas LAM - 0:1

24

Hosté vybojovali rohový kop a po následném centru zůstal na zadní tyči zcela volný THOMAS LAM, který přesnou hlavičkou otevírá skóre!

23

Hosté se po centru od rohového praporku ubránili a následně vybojovali míč.

22

Aktivní Narsingh se uvolnil na pravé straně, jeho centr ale srazil na rohový kop Lam.

22

Po následném centr z přímého kopu míč bez problémů sebral Hahn.

21

Van Polen poslal tvrdým zákrokem k zemi Ogbecheho a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

20

Na druhé straně udržel míč Thomas, po zásahu Reijnena budou hosté vhazovat hned u pokutového území soupeře.

19

Narsingh se na pravé straně statečně pral proti přesile, nakonec je z toho aut pro domácí.

18

K míči se postavil Van Hintum, přehnal to ale s razancí a nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

17

Hosté se ale dostali do rychlého brejku, který hráči Cambuuru přerušili faulem. Přímý kop pro Zwolle.

16

Domácí jsou aktivnější a svého soupeře nyní drží před jeho pokutovým územím.

15

Ogbeche to v souboji s van der Werffem přehnal s důrazem a rozehrávat budou hosté.

13

Na druhé straně poslal centr před bránu Lukoki, obrana Cambuuru si ale poradila.

12

Po centru od rohového praporku se pokusil o akrobatické zakončení Bijker, v těžké pozici ale pálil nad.

11

Mac-Intosch vypálil z velké dálky a jeho povedenou střelu vyráží na roh Hahn!

10

De Ridder poslal z levé strany nebezpečný centr do vápna, kde byl chvíli volný Ogbeche, Hahn si nakonec ve spolupráci s obránci poradil.

9

Becker sice nasadil jesle Mac-Intoschovi, dál se ale nedostal.

8

Pereira našel svým centrem ve vápně de Riddera, ten chtěl ještě vylepšit pozici jednomu ze svým spoluhráčů, jeho přihrávka ale neprošla.

7

I na druhé straně jsme byli svědky faulu, dopustil se jej Becker.
Po centru de Riddera se domácí provinili útočným faulem, akci hostů zakládá van der Werff.

5

Útok hostů zastavil Pereira a domácí začínají až od Zeinstry.

4

Z následného rohového kopu se domácí neprosadili a u míče je Zwolle.

3

Narsingh se opřel do míče z 25 metrů a Hahn měl co dělat, aby jeho tvrdou ránu vyrazil na roh!

2

Hosté začali aktivně, při prvním útoku se ale provinili faulem.

1

-2

Hráči nastupují na hrací plochu, utkání začne za pár minut.

SC Cambuur Leeuwarden: Zeinstra – Pereira, Mac-Intosch, Reijnen, Bijker – El Makrini, Bakker, van de Streek – Narsingh, Ogbeche, De Ridder
Náhradníci: Nienhuis – Vytas, Droste, Dijkstra, Bytyqi, Barto, Rosheuvel

PEC Zwolle: Hahn – Van Polen, Lam, van der Werff, Van Hintum – Rienstra, Drost, Brama – Lukoki, Becker, Thomas
Náhradníci: de Jong – Bjelica, Ferfelis, Ehizibue, Dekker, Moro, Marinus

Rozhodčí: Gözübüyük – Goossens, Steegstra.
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Serdar Gözübüyük, na čarách mu budou vypomáhat Dave Goossens a Hessel Steegstra.
Vzájemná utkání:

Cambuur 2 – 1 Zwolle (20.12.2014)
Cambuur 3 – 1 Zwolle (16.02.2014)
Zwolle 2 – 0 Cambuur (24.08.2013)
Cambuur 3 – 0 Zwolle (01.04.2012)
Zwolle 3 – 0 Cambuur (02.12.2011)
Hostující Zwolle bylo taktéž nasazeno do druhého kola, do čtvrtfinále se hosté dostali po výhrách nad Oss (3:2), HHC (6:1) a Venlem (1:0). V Eredivisii patří hostům čtvrtá příčka. V posledních pěti soutěžních utkáních dokázalo Zwolle stejně jako jeho soupeř třikrát vyhrát, jednou remizovat a v jednom utkání na svého soupeře nestačilo.
Domácí Cambuur byl nasazen do druhého kola poháru a ve třech zápasech byl zatím naprosto suverénní, Den Bosch, Scheveningen a Heracles vyřadil výsledky 4:0, 2:0 a 3:0. V nizozemské Eredivisii se Cambuur nachází na osmé příčce, jen stupínek pod pohárovými místy. Z posledních pěti soutěžních utkání dokázali domácí třikrát vyhrát, jednou remizovat a jedno utkání skončilo prohrou.
Dobrý den, v dnešním utkání čtvrtfinále nizozemského poháru se střetne domácí SC Cambuur Leeuwarden proti hostujícímu PEC Zwolle. Textovým přenosem vás bude provázet Jan Číhal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.