Zámky ho zvládli a najmä vďaka výbornej tretej časti sa radujú z výhry 5:2!
To je odomňa na dnes všetko, ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok dňa! (20:16:13)

60:00

59:56

HC Nové Zámky dali gól!

Weissmann sa neulakomil, prihral MAREKOVI DUBCOVI, pred ktorým stále prázdna brána a uzatvára tak dnešný výsledok na konečných 5:2! Asistenie: Erik Weissmann, Martin Baron.

59:20

Zámky hrajú s piatimi hráčmi.

58:31

Bravúrný zákrok Krajčoviča! Po strele Mihályho z modrej čiary vytiahol zákrok lapačkou.

58:18

Salugova strela končí v náruči Krajčoviča, ktorý stále drží dvojgólový náskok Nových Zámkov.

58:00

Saluga prihral pred bránu Mihálymu, jeho strela z otočky bola zblokovaná, puk končí na ochrannej sieti.

57:30

Brašov to skúša so šiestimi hráčmi.

57:20

Tréner hostí požiadal o oddychový čas.

57:20

Dubec odchádza na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

56:42

Brašov sa stále drží v útočnej tretine, Filipova strela bola ztečovaná, následne sa k dorážke dostal Saluga, ale puk netrafil ideálne.

56:09

Teraz bol sám pred bránou Péter, ale našťastie pre domácich prihrávku nedostal. Brašov naďalej zostáva v útočnej tretine.

55:14

Strelu z hokejky Frolíka chytá Polc do lapačky, následne sa ku strele dostal ešte Kowalczyk, ale jeho strela skončila na zadnom mantineli.

54:17

Tábimu sa podarilo prejsť individuálne cez Jánosa, ale tam už zasiahol aj Obsut.

53:34

Brašov sa previnil postavením mimo hry, vhadzuje sa v strednom pásme.

52:59

Brašov hrá s piatimi hráčmi.

52:39

Brašov vyhadzuje puk cez všetky čiary. Zámky túto presilovú hru odohrali naozaj veľmi zle.

50:52

Janos je vylúčený a Zámky tak budú hrať opäť presilovú hru!

50:21

Faith prihral pri prečíslení 2 na 1 MARTINOVI FROLÍKOVI, ten počkal kým si Polc ľahne a puk usmerní nad Polca. Asistencie: Juraj Faith, Erik Weissmann.

49:55

V tejto časti je hra veľmi kúskovaná. Tentokrát hru prerušuje postavenie mimo hry.

49:40

Antal vystrelil puk na bránu, po jeho strele nevedel hlavný rozhodca, kde sa nachádza puk a tak je hra prerušená.

48:58

Pri puku sú hostia, Baronovi sa nepodarilo vyhodiť puk.

48:40

48:37

Zámkom sa táto presilová hra vôbec nedarí.

47:54

Podstavek triafa iba pred ním stojaceho Hietamakiho, Zámky ostávajú pri puku.

47:35

Filip posiela puk cez všetky čiary.

46:54

Saluga prihral pri prečíslení 2 na 1 Kloudovi, ten ale nedokázal puk trafiť, do útoku môžu ísť Zámky.

46:40

Podstavek odchádza ležať na ľadovej ploche po páde mu spadla prilba, vylúčený bude Petres, dostáva dve minúty, čo sa nepáči domácim fanúšikom, ani domácej striedačke.

45:59

Štefankovu strelu vyrazil Polc iba pred seba, ale Dubec sa už ku strele nedostal.

44:41

Hrudík vystrelil puk od modrej čiary, Polc ho vyrazil presne pred seba, kde stál JURAJ FAITH, ktorý ho bekehendom zasunul za chrbát hosťujúceho brankára. Asistencia: Jakub Hrudík, Martin Frolík.

42:55

Od modrej čiary vystrelil Michal Šiška, Polc puk stihol vyraziť, ale rovno iba na hokejku PATRIKA BEDNÁRIKA, ktorý prestrelil Petra Polca pomedzi jeho betóny. Asistencia: Michal Šiška.

41:39

41:23

Vhadzuje sa v strednom pásme, potom čo puk opustil ľadovú plochu.

41:03

Ďurčovu strelu chytá na dvakrát do lapačky Polc.

40:30

Saluga posiela puk cez všetky čiary.

40:10

Pri puku sú teraz domáci hráči, kombinujú v útočnej tretine.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina začne približne o 19:35.
Skončila sa nám aj druhá tretina v nej sme videli dovedna 2 góly, po jednom na oboch stranách. Sledujeme výborný hokej, no ani jednému z tímov sa nedaria presilové hry, ktorých je dnes neúrekom.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:57

Pri puku sú hostia. Mihály môže zaútočiť vo vlastnom oslabení, ale zaznela nám siréna.

39:39

Na trestnú lavicu odchádza Antal za hákovanie.

39:00

Ostáva nám ešte minúta do konca druhej tretiny.

38:18

Tečovaná strela Frolíka trafila Polca iba do betónov.

37:16

Ďurčo teraz ukľudnuje hru za vlastnou bránou, do rozohrávky sa nehrnie, čaká kým jeho spoluhráči prestriedajú.

36:57

Tábi sa natlačil z ľavej strany do šance, ale výborný Polc proti jeho strele bekhendom, vytiahol lapačku.

36:03

Zsolt prenikal po pravej strane, bol atakovaný, ale vylučovať sa nebude.

35:56

Strelu z hokejky Brandisa, ihneď po vhadzovaní, Polc schoval do lapačky.

35:56

35:38

34:38

Klouda sa ocitol v samostatnom nájazde proti Krajčovičovi, strela končí na jeho ramene.

34:01

Brašov bol úspešnejší na vhadzovaní, Filip preniká po pravej strane, ale ďalší výborný zákrok si pripisuje Krajčovič.

33:56

Na trestnú lavicu odchádza Virág za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou. Hrať sa tak bude 4 proti 4.

33:38

Na trestnú lavicu odchádza Faith za hákovanie.

33:24

Ďurčo sa teraz oprel do strely z prvej, hneď po vhadzovaní, ale jeho strela končí na ochrannej sieti.

33:17

Brašov sa previnil zakázaným uvoľnením. Hra sa presťahuje pred brankára Polca.

33:11

Klobučníkovu strelu príklepom Polc bezproblémov chytil.

33:11

Peter Klobučník pôjde trestné strielanie, pretože Saluga ho fauloval.

33:04

32:27

Obšutova strela končí na betónoch Krajčoviča.

31:39

Zakončiť mohol tentokrát Virág, ale neuspel bekhendom.

31:09

Brašov bol na vhadzovaní úspešnejší. Puk má na modrej teraz Nagy.

31:04

Za podrazenie dostáva dve minúty Krajčovič, odsedieť trest si pôjde Peter Klobučník.

30:37

Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

30:06

Podstavek bol o puk pripravený a tak ho vyviezol do stredného pásma Filip.

29:53

Antal výborne zapracoval v obrannom pásme a posiela puk cez všetky čiary.

29:25

28:58

Weissmann zatiahol puk do útočnej tretiny a Zámky sa už rozostavali.

28:37

Na trestnú lavicu odchádza Mihály za napadnutie. Hrať sa nám tak bude 4 proti 4.

27:58

Zámky posielajú puk cez všetky čiary zásluhou Barona.

27:25

Faith sa v útočnom pásme previnil faulom nedovolená hra so zdvihnutou hokejkou.

27:12

Zámky naozaj hrajú v tejto časti hry výborne, po teči Martin Frolíka je to žrdka. Zámky naďalej zostávajú pri puku.

26:38

Zámky vyvíjajú na súpera enormný tlak, Brašov teraz ani nevedel čo skorej.

25:41

Po strele Kowalczyka sa puk odrazil ku Tábimu, ten netrafil bekhendom takmer prázdnu bránu hostí.

24:07

Brašov Wolves dal gól!
Klouda so Salugom sa dostali do prečíslenia 2 proti 1, druhý menovaný prihral PETROVI KLOUDOVI a ten strelou z prvej prekonáva Krajčoviča popod jeho lapačku. Asistencie: Martin Saluga, Csanád Fodor.

23:04

Ďurčova strela tesne minula pravú žrdku Polcovej brány, následne puk končí na striedačke Nových Zámkov.

22:15

Brašov sa dostal do prečíslenia 3 proti 2, Mihály však chybuje a hostia prišli o puk.

22:03

Molnár neprihral presne Virágovi, ale Brašov naďalej ostáva v útočnom pásme.

21:27

Petres sa dostal do výbornej šance, ale v rozhodujúcej chvíli mu odskočil puk.

20:33

Ondrej Štefanka našiel krížnou prihrávkou cez celé pásmo ALBÍNA PODSTAVEKA, ten si spracoval puk a bekhendovým zakončením nedal Polcovi ani najmenšiu šancu. Asistencie: Ondrej Štefanka, Mare Dubec.

20:02

Na úvodnom vhadzovaní boli úspešnejší hostia.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina začne približne o 18:50.
Skončila sa nám prvá tretina, v ktorej sme videli viacero vylúčení, no videli sme iba jeden gól a to po výbornej akcii Kloudu so Salugom, keď druhý menovaný otváral skóre zápasu. Po prvej tretine je tak stav 0:1.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:26

Obrovská príležitosť domácich!
Miroslav Štefanka prihral Brandisovi, títo dvaja hráči sa dostali do situácie 2 na 1, Brandis prihrával prvému menovanému puk späť, ale ten ho nestihol spracovať, ak by to stihol, tak by zakončoval do prázdnej brány.

19:07

Šiška prihral Brandisovi, ale ten vystreliť nestihol.

18:29

Fodor sa dostal cez Šišku, ale nestihol zakončiť.

17:55

Saluga poslal Kloudovi prihrávku, ale Klouda ju nestihol spracovať. Následne Huba posiela puk cez všetky čiary.

17:24

Weissmann šikovne prihral Frolíkovi, a jeho jemný teč tesne míňa Polcovu žrdku.

17:11

Zámky sa previnili postavením mimo hry, vhadzuje sa v strednom pásme.

17:02

16:21

Zámky výborne bránia stredné pásmo, a svojho súpera naozaj nepúšťajú do žiadnej príležitosti.

15:20

Výborná strela z hokejky Kloudu, jeho strela však bola zblokovaná.

15:02

Weissmann odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

14:01

Hostia sa dostal do prečíslenia 2 proti 1, Klouda našiel výbornou prihrávkou MARTINA SALUGU a ten si Krajčoviča vychutnal bekhendovým blafákom. Asistencie: Peter Klouda, Richard Filip.

13:36

Pri puku sú hostia, tí sú ale skvele atakovaní domácimi hráčmi.

13:15

Brašov sa previnil zakázaným uvoľnením, vhadzuje sa po ľavici Polca.

12:53

Štefanka to skúsil z pravej strany, ale Polc si bližšiu žrdku dokázal postrážiť.

12:29

Antal prihrával pred bránu, ale nenašiel nikoho zo svojich, výborne sa vrátil Frolík.

11:52

Tentokrát to skúsil János, jeho strelu chytá Krajčovič do lapačky.

11:19

Zámky iba nahodili puk za Polca a striedajú.

10:18

09:59

Hubovu strelu vyráža Polc. Zámky ostávajú v útočnej tretine.

09:46

Strela z hokejky Weissmanna končí na hrudi Polca.

08:41

Kowalczykovu tvrdú strelu vyráža Polc na plexisklo, Zámky sa stále držia pri puku.

08:18

Na trestnú lavicu odchádza Nagy a Petres. Zámky tak budú hrať dlhé 2 minúty v presilovke o dvoch hráčov.

08:02

Štefanka bol úspešnejší na vhadzovaní, Zámky sa dostali do útoku, ale Dubec bol atakovaný.

07:53

Nové Zámky hrajú s 5 hráčmi.

07:23

Zámky hrajú so 4 hráčmi.

07:00

Ku dorážke sa dostal Molnár, ale Krajčovič mu dal v poslednej chvíli do strely betón.

06:44

Až teraz sa hostia usadili v útočnej tretine.

06:17

Strelu Obšuta posiela Krajčovič do rohu ihriska.

05:53

05:40

Výborná strela Virága, ale ďalší skvelý zákrok si pripisuje Krajčovič.

05:23

Martin Frolík odchádza trestnú lavicu za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche, hrať sa nám bude 3 proti 3.

05:06

Brašov sa oslobodzuje, vyhadzuje puk cez všetky čiary.

03:57

Hietamaki odchádza na trestnú lavicu za držanie.

03:51

Ďalšia výborná šanca Albína Podstaveka, po strele Kowalczyka, tomu sa však nepodarilo bekhendovým zakončením prekonať Polca.

03:49

Na trestnú lavicu odchádza Molnár za hákovanie a Martin Dubec za filmovanie.

03:20

Vhadzovať sa bude v obrannej tretine Zámkov, potom čo bola strela Nagyho tečovaná na ochrannú sieť.

02:49

Weissmann sa dostal do skvelej príležitosti, ocitol sa sám pred bránou, ale opäť Polc aj túto šancu zlikvidoval.

01:47

Tentokrát to skúsil Brandis, ale výborný pravý betón hosťujúceho brankára neprekonal.

01:11

Faithova strela z pravej strany, ale Polc si pripisuje ďalší výborný zákrok.

00:42

Ondrej Štefanka prenikol po pravej strane do útočnej tretiny a prihral Podstavekovi, ale jeho strela bola tentokrát zblokovaná.

00:19

Podstavekova strela bola tečovaná až na ochrannú sieť.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

ASC Corona Brašov Wolves: Polc (Fülöp) – Filip (A), Obsut, Saluga, Klouda, Fodor – János, Hietamaki, Virág, Mihály (C), Molnár – Imecs, Nagy, Antal, Zsók (A), Petres – Mátyás, Bálint, Péter, Márton.

Rozhodca: Varjú, Kincses – Berger, Pálkövi..
Nové Zámky odohrajú behom dvoch dní hneď dva zápasy v MOL lige. Najskôr cestujú v nedeľu 25.1. na zápas do Budapešti, kde sa stretnú s miestnym Újpeštom. Hneď na druhý deň zavíta do Nových Zámkov rumunské mužstvo Corony Brašov. Pre novozámockého diváka to bude vôbec posledná možnosť vidieť svojich hráčov na domácom ľade v základnej časti, pretože potom nasleduje trip do Rumunska a následne štartujú štvrťfinálové série.

Nové Zámky si po sérii 4 prehraných zápasoch konečne napravili aspoň čiastočne chuť. Pri trénerskej premiére Hurtaja na lavičke HC si totiž pripísali výhru nad do vtedy vedúcim celkom z Dunaujvárošu 4:1. Bielo- zelení sa stále nachádzajú na 3. mieste v ligovej tabuľke, pričom majú na svojom 70 bodov. Už istý postup priamo do semifinále má Miškolc s 85 bodmi, na druhom mieste je Dunaujvároš s 80 bodmi, no a na štvrtom je Brašov, ktorý ich má na svojom konte 68.

Už zajtra, teda v pondelok 26.1. budeme svedkami ďalšieho mimoriadne atraktívneho zápasu. Veď do Nových Zámkov zavíta minuloročný finalista MOL liga a to Corona Brašona. Pôjde vôbec o posledné stretnutie bielo-zelených na domácom ľade v základnej časti.

"Corona" je, ako už bolo spomenuté na 4. mieste, pričom stráca na našich hráčov iba 2 body, no treba povedať, že v kolonke odohraných zápasov má o jeden viac. Aj toto však bude určite mimoriadne zaujímavý duel, veď tieto dve mužstvá si zrejme zahrajú o tretie, respektíve štvrté miesto a teda aj o súpera vo štvrťfinále, ktorým by mali byť buď Debrecén, alebo Újpešt.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

5:2

Branky a nahrávky: 21. Podstavek (Štefanka O., Dubec Marek), 43. Bednárik (Šiška), 45. Faith (Hrudík, Frolík), 51. Frolík (Faith, Weissmann), 60. Marek (Weissmann, Baron) – 15. Saluga (Klouda, Filip), 25. Klouda (Saluga, Fodor)

HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (Cikánek) – Huba (A), Ďurčo, Frolík, Weissmann, Faith (A) – Kowalczyk, Šiška, Podstavek, Marek Dubec (C), O.Štefanka – Baron, Hrudík, Brandis, M.Štefanka, Tábi – Leško, Král, Martin Dubec, Klobučník, Bednarik.

Rozhodčí: Varjú, Kincses – Berger, Pálkövi.