HC RT TORAX Poruba 2011 – HK Nový Jičín

5:1

konec (1:1, 3:0, 1:0)

26.01.2015, 18:00 • Zimní stadion Ostrava-Poruba • René Chyla

Skončilo utkání mezi týmy HC RT TORAX Poruba a HK Nový Jičín, jehož konečný výsledek je 5:1. Domácí toto utkání ovládli zejména výsledkově. Další utkání sehrají oba celky již tuto středu. (20:20:07)

60:00

59:34

Současně vyloučeni Robin Gebauer (NJČ) a Aleš Kilnar (POR) oba na dvě minuty za hrubost.

58:19

Pavlačka chytil na modré přihrávku od Javína, dojel do rohu kluziště, kde byl ale o kotouč připraven a Nový Jičín se tak může pokusit alespoň o snížení.

57:13

RT TORAX si náskok hlídá a již jen nahazuje puk do útočného pásma.

57:01

Flašar to znovu zkoušel od modré, ale domácí gólman je dnes bezchybný.

56:03

Vnenk nedokázal zkrotit kotouč, a tak jsou hosté zase vyhnáni do středního pásma.

55:25

Obě mužstva v plném počtu.

55:12

Buček se zbavil Kabeláče a zakládá další útok domácího celku.

54:30

Střelu Kabeláče i dorážku Hrušky Adam Vrba chytá.

53:25

Současně vyloučeni David Mikšan (NJČ) na dvě minuty za sekání a David Vajda (POR) za nedovolené bránění. Hraje se 4 na 4.

53:01

Peslarovu střelu tečoval před bránou Zachar, jeho pokus ale úspěšný nebyl.

52:23

Hlavní sudí nechává hru až příliš plynout, což vzbuzuje na ledě pochopitelné emoce.

51:53

Ofsajd hostujícího celku.

51:09

Poruba právě vstřelila branku!
Domácí skórují a je to jejich třetí branka v přesilovkách! David Vajda pálil od modré, jeho střelu ještě před brankovištěm dokázal tečovat JAKUB SCHWARZ, který se tak raduje z druhé branky za porubské áčko – 5:1! Asistence: David Vajda, Jakub Peslar

50:53

Píská se pohyb útočícího hráče v brankovišti, vhazuje se ve střední třetině.

50:18

Po kombinaci v útočném pásmu nakonec Javín nepřesně přihrával Bučkovi a domácí musejí z pásma ven.

49:56

Vyloučen Jakub Ižacký (NJČ) na dvě minuty za podražení.

48:59

Cabák chyboval ve své obranné třetině, domácí hokejisté ale byli natolik zaskočeni, že této šance nedokázali využít.

48:31

47:02

Ižacký přenechal Mrázovi, ten ještě přihrál za sebe Kabeláčovi, ale jeho střela jen těsně minula pravou tyčku domácí svatyně!

46:37

Baca získal kotouč a vyhazuje přes všechny čáry.

46:31

Vyloučen Rostislav Vaněk (POR) na dvě minuty za sekání.

46:24

Seidler teď nadvakrát neuspěl, nejprve byla jeho střela od modré tečována a poté dostal kotouč mezi kruhy. Z tohoto místa ale nastřelil jen Šrámkovy betony.

45:49

Lehečkův únik dokázal zastavit Vajda.

45:18

Hra se kouskuje, teď se zakázaným uvolněním provinili porubští hokejisté.

44:48

Žák opět začíná akci až od Šrámkové branky.

44:33

Icing hostů.

44:28

Domácí nikam nespěchají a uzavírají tak své útočné pásmo, hosté se tak nemohou dostat ani za červenou čáru.

43:57

Ofsajd Nového Jičína.

43:19

Jakub Peslar vyhazoval, puk ale zasáhl jednoho z Novojičínských, od kterého se kotouč odrazil a málem si našel cestu až za Vrbova záda!

42:18

Jakub Baca teď skvělým zákrokem zastavuje novojičínskou kombinaci.

41:32

Petr Seidler vybojoval puk za brankou a RT TORAX může začít kombinovat.

40:33

Jakub Schwarz se dostal před Šrámkovu branku, tam byl ale atakován a nedokázal tak již zakončit!

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:34.
Skončila druhá třetina, ve které domácí třemi brankami otočili skóre na 4:1. Pro Novojičínské je to ale velmi kruté, jelikož i v této třetině se hrála velmi vyrovnaná partie.

40:00

39:57

Střelu od modré ještě dokázal tečovat Červenka, ovšem mimo tři tyče.

38:41

Petr Sidler přesně přihrál z rohu kluziště mezi kruhy MARTINU BUČKOVI, který se trefuje z první přesně – 4:1. Asistence: Petr Seidler, Jakub Peslar

37:52

Zacharova přihrávka na modrou byla tečována a domácí se stěhují do středního pásma.

37:35

Vyloučen Přemysl Vašut (NJČ) na dvě minuty za sekání.

37:10

Peslar si od modré udělal ještě pár kroků, jeho střelu ale Šrámek chytá.

36:46

Vyloučen David Mikšan (NJČ) na dvě minuty za krosček.

35:43

35:36

Flašar pálil od modré, Vrba opět připraven.

35:13

Do přečíslení dvou na jednoho se dostali Červenka s Vránou. Prvně jmenovaný ale vzal vše na sebe a snažil se překonat Šrámka, ten byl ale úspěšnější!

34:28

Mráz přihrával Ižackému, ten trefuje ale jen výborně postaveného Vrbu.

34:19

Nový Jičín kombinuje v útočném pásmu.

33:43

Vyloučen David Zachar (POR) na dvě minuty za vysokou hůl.

33:43

Střela Vašuta od modré se neujala a končí v náruči Adama Vrby.

32:42

Petr Prokop (NJČ) vyloučen na deset minut + osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.

31:59

Javín nahazoval puk před brankoviště, kde se kotouč několikrát odrazil od porubských hráčů až se dokutálel do branky. Autorem je PETR SEIDLER. Asistence: Marek Pavlačka, Miroslav Javín

31:49

Na druhé straně v šanci Ižacký, Vrbova vyrážečka je ale připravena.

31:28

Javín z prostoru mezi kruhy jen těsně míjí levou tyčku hostující svatyně!

30:49

Hulva přenechal na modré Peslarovi, ten napálil pouze Šrámka v bráně.

30:28

Gebauer osvobozuje svůj tým.

30:02

Střela Peslara míří mimo.

29:50

Vyloučen Jakub Hruška (NJČ) nad dvě minuty za hákování.

28:01

Krásné sportovní gesto! Dominik Novotný se přiznal rozhodčím, že nebyl faulován, a Peslar tak na trestnou nemusí!

27:40

Ve skrumáži před Vrbovou brankou se nejlépe zorientoval Flašar, jeho střelu ale Vrba dokázal vytěsnit do rohu.

26:39

Porubská formace Kilnar – Schwarz – Zachar opět motala hlavy v Novojičínským v útočném pásmu.

25:56

Icing Nového Jičína.

25:42

Ofsajd Poruby.

25:26

Porubská obrana teď fatálně chybovala, z čehož se hosté dokázali dostat do stoprocentní šance. Do samostatného úniku se dostal Tomáš Mráz, jeho střelu pak ještě dorážel Novosad, Vrba byl ale v této chvíli bezchybný!

25:13

Schwarz přihrával Bacovi, který se dokázal prodrat až mezi kruhy, kde zakončil bekhendem. Jeho pokus ale Šrámek chytá.

24:03

V signalizované výhodě jdou domácí do vedení! Adam Červenka nastřelil pouze Šrámkův beton, od kterého se kotouč odrazil na hůl JAKUBA HULVY, který se do prázdné branky nemohl netrefit – 2:1. Asistence: Adam Červenka, Jakub Peslar

23:43

23:06

Pokus Ižackého z levého kruhu Vrba vyráží.

22:15

Nový Jičín kombinuje v útočném pásmu, ke střele se však zatím nedostal přes výbornou brannou hru domácího celku.

21:49

Střelu Flašara od modré chytá Vrba do lapačky.

21:48

Poruba ve čtyřech.

21:43

Vyloučen Lukáš Vrána (POR) na dvě minuty za hákování.

21:21

Pavlačka dokázal vystihnout kombinaci hostů a Poruba se tak osvobozuje.

20:29

Hosté pokračují v přesilovce, Hanák zkoušel z levého kruhu překvapit Vrbu, avšak neuspěl.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:46.
Skončila první třetina mezi čtvrtým a pátým celkem druholigové tabulky. Hosté šli nejdříve do vedení zásluhou Novotného, domácí pak zaslouženě srovnali v početní převaze, kde dokázal Šrámka přemoci Miroslav Javín. Do druhé třetiny se tak půjde za stavu 1:1.

20:00

19:50

Peslar vyhazuje, v této třetině se již nic nestane.

19:48

Vyloučen Aleš Kilnar (POR) na dvě minuty za vysokou hůl.

18:42

Střela Peslara neměla taktéž gólové parametry.

17:50

Javínovu střelu vyráží před sebe Šrámek, před brankovištěm se puku ujal Mráz a ten vyhazuje.

17:33

Vyloučen Adam Uhlár (NJČ) na dvě minuty za hákování.

16:49

Podobná situace jako před chvílí, ani tentokrát nejsou domácí úspěšní.

16:28

Jakub Schwarz se prodral do pásma, kde přenechal kotouč najíždějícímu Kilnarovi, jeho následná přihrávka na Zachara ale byla nepřesná a celá akce tak končí.

16:14

Flašarova střelu od modré končí na hrudi Vrby.

14:58

Slavík dokázal přihrát volnému MIROSLAVU JAVÍNOVI, který z levého kruhu přesnou střelou k pravé tyči vyrovnává – 1:1. Asistence: Marek Slavík

14:12

Slavíkova pumelice od modré jen prosvištěla celým útočným pásmem.

13:47

Peslarovu střelu tečoval Schwarz, puk jen o centimetry minul levou tyč Šrámkovy branky!

13:05

Vyloučen Petr Prokop (NJČ) na dvě minuty za nedovolené bránění.

12:29

Hulva přihrál zpoza brány Červenkovi, který nastřelil pouze hostujícího brankáře.

11:35

Nový Jičín právě vstřelil branku!
Lehečka se ocitl před brankou a několikrát dorážel, všechny jeho pokusy ale Vrba vychytal. Jedna dorážka se ale odrazila přesně na hůl DOMINIKA NOVOTNÉHO, který měl před sebou odkrytou branku – 0:1. Asistence: Jakub Lehečka

11:26

Nový Jičín se na chvíli udržel ve svém útočném pásmu, střelu Hrušky od modré ale Vrba kryje.

10:51

Zakázané uvolnění domácího celku.

10:46

10:31

Na druhé straně se ocitl sám před brankou Pavlačka, ten ale Vaňkovu přihrávku nedokázal dostat za Šrámkova záda.

10:00

Ižacký z bezprostřední blízkosti nastřelil pouze vyrážečku Adama Vrby!

09:45

Mráz z pravého kruhu jen do Vrbových betonů.

09:10

09:04

Schwarzova střela z mezikruží nebyla tak razantní, aby Šrámka překvapila.

08:37

08:11

Seidler se dostal do samostatného úniku, jeho pokus ale končí vysoko nad břevnem!

07:54

Prokopova střela z levého kruhu se mezi tři tyče nevešla, Vrba zasahovat nemusel.

07:27

Zachar vybojoval kotouč ve středním pásmu, následnou domácí akci ale zastavuje ofsajd.

07:10

Vyloučen Dominik Novotný (NJČ) na dvě minuty za sekání.

06:58

Flašarova střela míjí Vrbovu bránu.

06:37

Vyloučen Martin Buček (POR) na dvě minuty + deset minut osobní trest za vražení zezadu.

06:19

Střelu Javína od modré likviduje hostující brankář.

06:11

Vaněk se dostal až před Šrámka, v rozhodující chvíli ale nedokázal patřičně zakončit.

05:44

Novosad obral o kotouč Schwarze a hosté zakládají novou akci.

05:20

Zachar vyhazuje puk za cenu zakázaného uvolnění.

04:52

Hruška se ocitl sám před brankou, těžkou střelu ale Vrba dokázal zneškodnit!

04:39

Vránovu střelu z prostoru mezi kruhy Šrámek vyráží.

03:54

Baca výborným obranným zákrokem ve středním pásmu zastavuje hostující rozehrávku.

03:26

Lehečka se pokoušel zaskočit Vrbu z nulového úhlu, jeho střela se ale neujala.

03:02

Pavlačka vybojoval puk ve svém útočném pásmu a RT TORAX začíná kombinovat.

02:29

Souboj Peslara a Hanáka vyhrává u porubské brány domácí obránce.

01:31

Novosad se protáhl do útočného pásma, kde byl ale o kotouč obrán a Poruba začíná svou novou akci znovu od Vrby.

00:56

Bučkova střela od modré míří mimo.

00:01

Úvodní buly vyhrál domácí Zachar a RT TORAX vyráží do útoku.

00:01

Hráči nastupují na ledovou plochu, za malou chvíli se začne hrát.

HC RT TORAX Poruba: Vrba (Tihlář) – Peslar, Vajda, Baca, Slavík, Javín, Buček – Pavlačka, Schwarz, Červenka, Kilnar, Seidler, Hulva, Zachar, Brnčál, Vrána, Vaněk

HK Nový Jičín: Šrámek (Iláš) – Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Vašut, Vnenk, Cabák – Gebauer, Mráz, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Novosad, Ižacký, Hanák, Novotný, Uhlár

Rozhodčí: Koliba – Jureček, Rychlý.
Hlavním sudím pro pondělní utkání byl zvolen Richard Koliba z Karviné, čárovými rozhodčími by měli být pánové Jiří Jureček z Ostravy a Pavel Rychlý z Krnova.
Vzájemná utkání v letošní sezóně:
5.kolo: Nový Jičín – Poruba 1:2
16.kolo: Poruba – Nový Jičín 0:1
27.kolo: Nový Jičín – Poruba 3:4 pr.
Mužstvo HC RT TORAX Poruba 2011 dělí od svého pondělního soupeře jen jedna pozice v druholigové tabulce. Porubští vyhráli devětkrát v řadě, tuto skvostnou sérii ale ukončil v minulém kole na Lapači Vsetín, který porazil Porubu těsně 4:3. Kanadské bodování týmu vede stále kanonýr týmu Luděk Krayzel. Ten nasbíral 29 bodů za jedenáct branek a osmnáct asistencí. O bod méně získal Aleš Kilnar (12+16) a na třetím místě ve statistikách týmu se nachází Adam Červenka, který je nejlepším střelcem týmu a skóroval již patnáctkrát. Obráncům vládne dvaadvacetiletý Jakub Peslar se sedmi góly a dvaceti asistencemi. Premiérovou trefu za porubské áčko zaznamenal v posledním utkání ve Vsetíně nadějný devatenáctiletý mladík Jakub Schwarz, pro něhož to byl teprve třetí start mezi muži.
Mužstvo HK Nový Jičín aktuálně okupuje páté místo druholigové tabulky. Na čtvrtou příčku ale ztrácí již osm bodů. Nový Jičín naposledy překvapil na ledě Techniky Brno, kde vyhrál 3:2 po prodloužení. Tomuto vítězství předcházely ale dva domácí zápasy, ze kterých dokázali Novojičínští získat pouze bod za prohru po nájezdech se Vsetínem. Valašské Meziříčí ale v Novém Jičíně bodovalo naplno. Nejproduktivnějším v týmu je Patrik Lehečka, který také nejvíce asistoval u vstřelených branek. Celkem získal 32 bodů za 9 branek a 23 asistencí. Nejlepším střelcem je Jakub Ižacký, který nastřílel již dvanáct branek (12+9). Nejplatnějším obráncem je podle kanadského bodování Patrik Flašar se 17 body (4+13). Zároveň je ale také nejtrestanějším hráčem v poli, obdržel již 54 trestných minut.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:1

Branky a nahrávky: 15. Javín (Slavík), 25. Hulva (Červenka, Peslar), 32. Seidler (Pavlačka, Javín), 39. Buček (Seidler, Peslar), 52. Schwarz (Vajda, Peslar) – 12. Novotný (Lehečka)

HC RT TORAX Poruba 2011: Vrba (Tihlář) – Peslar, Vajda, Baca, Slavík, Javín, Buček – Pavlačka, Schwarz, Červenka, Kilnar, Seidler, Hulva, Zachar, Brnčál, Vrána, Vaněk

Rozhodčí: Koliba – Jureček, Rychlý