4:2

konec (1:1, 1:1, 2:0)

23.01.2015, 17:00 • ZS Luďka Čajky • Vojtěch Jurák

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji vám za pozornost a ze Zlína přeji příjemný zbytek večera. (18:59:43)
Utkání je u konce a z vítězství se nakonec radují domácí hokejisté. Velký podíl má na tom zejména zlínský kapitán Nicolas Werbik. Ten dnes vstřelil tři branky a dovedl svůj celek k zisku tří bodů.

60:00

59:10

Zlín právě vstřelil branku!
Domácímu celku se podařilo vybojovat puk a FILIP STIKSA jel poté sám na odkrytou klec. Svým gólem zřejmě definitivně rozhodl o dnešním vítězi. Asistence: Nicolas Werbik.

58:50

Hosté sevřeli zlínské mužstvo v obranném pásmu.

58:31

Vhazovat se bude v obranném pásmu Zlína, a Žajdlík proto opustil svou klec.

58:31

Liberec si vzal oddechový čas a střádá plány na vyrovnání.

58:31

Odložilík raději přikryl kotouč před dotírajícím Jursou.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:47

V těchto chvílích se hostům vůbec nedaří dostat se do nějakého souvislého tlaku. Čas jim začíná rychle utíkat.

57:02

Zlínští teď poněkud komplikovaně, ale nakonec úspěšně vyhodili puk ze své vlastní třetiny.

55:24

Hosté se nechtějí smířit s takovým stavem a tlačí se do útočného pásma.

53:55

Jako blesk z čistého nebe přišel gól do liberecké sítě! NICOLAS WERBIK se dostal do ideální střelecké pozice, odkud vyslal střelu, na kterou Žajdlík nedosáhl. Domácí kapitán dovršuje svůj hattrick a posílá poprvé v utkání Zlín do vedení. Asistence: Michal Gago, Jakub Sirota.

52:14

Mečíř na modré čáře zlomil hokejku, čehož se snažil využít jeden z domácích útočníků.

51:51

Brankář Liberce se jen ohlédl za prudkou ranou, která skončila vedle.

50:57

Váňovi přeskočil při rozehrávce puk přes hokejku, Stiksa jej však podpořil a pomohl mu.

49:38

Odložilík vyrazil Hylenovu střelu před sebe, o zbytek se postarali domácí obránci.

48:57

Jenáček se dostal v obranném pásmu pod tlak, a tak raději jen vyhodil puk ven.

47:49

Werbik opět hledal najíždějícího Stiksu, tentokrát však byli u kotouče první hosté.

47:03

Vyhozený kotouč končí na holi Odložilíka, ten jej posílá Sirotovi.

45:49

Rubeš a Jursa nadělali velké starosti domácí obraně, nakonec se však do zakončení nedostali.

44:30

Rozhodčí přerušuje hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Zlína.

43:40

Werbik vyslal do útoku Stiksu, ten ovšem trefil pouze Žajdlíkův pravý beton.

42:49

Hraje se dlouho bez přerušení, navíc obě mužstva viditelně přidala na rychlosti.

41:50

Velký závar před brankou Liberce! Žajdlík zuby nehty udržel puk před čárou, obráncům se poté podařilo vyhodit.

40:32

Opět jsou to domácí, kdo se po vhazování žene do útočného pásma.

40:01

Také ve druhé třetině se obě mužstva jednou prosadila, a tak je stav před třetí částí stále nerozhodný. Domácí hokejisté sice byli v útočném pásmu o něco nebezpečnější, hosty však několikrát podržel brankář Žajdlík. Copak přinese třetí třetina? Utkání bude za chvíli pokračovat, buďte s námi u toho.
Další třetina začne přibližně v 18:28.

40:00

39:39

Odložilík si připisuje ještě jeden zákrok. Buly v útočném pásmu Liberce.

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

38:45

Miko se už už dostával do samostatného úniku, když rozhodčí přerušili hru pro ofsajd.

38:04

Domácí ovšem záhy vyrovnávají na 2:2! Brankář Žajdlík pouze vyrazil puk před zcela volného NICOLASE WERBIKA. Ten sice netrefil kotouč zcela ideálně, za čáru ho ovšem dostal. Asistence: Michal Gago, Filip Stiksa.

36:59

Liberec právě vstřelil branku!
Hosté se opět dostávají do vedení a opět je to zejména díky důrazné práci před brankou MARTIN JURSA využil toho, že se Odložilíkovi nepodažilo uržel libereckou střelu, a dorazil puk do sítě. Asistence: Filip Rubeš, Filip Chlum.

36:02

Hosté hrají v plném počtu.

35:54

Padrnos bojuje o kotouč proti dvojici libereckých obránců.

35:05

Dobré střídání domácí formace v branku nevyústilo. Žajdlík spolu s obránci odolávají zlínskému tlaku.

34:02

Po necelé minutě přichází další vyloučení. Mečíř (LIB) si jde odpykat trest za zdržování hry.

33:04

Strmiska se vrací zpět na led, Zlín hraje v plném počtu.

32:37

Ševci vyhazují a jdou okamžitě střídat.

31:58

Hosté se usadili v útočném pásmu ve snaze připravit si nějakou gólovou příležitost.

31:04

Teď naopak početní výhoda pro Liberec. Strmiska (ZLN) si jde sednout za hákování.

30:31

Hosté hrají v plném počtu, tato přesilovka tedy zůstala nevyužita.

30:03

Zlín se nadále tlačí do útočného pásma.

29:25

Velké chvíle brankáře Žajdlíka, který teď hned dvěma výbornými zákroky podržel Liberec. Nejprve zasáhl lapačkou, poté pravým betonem.

28:31

Rubeš (LIB) dostává dvě minuty za sekání.

28:31

Brankář Liberce si vychutnal Mikulcovu střelu a pohotově zasáhl lapačkou.

27:48

Tentokrát však útok domácích končí dřív než vlastně pořádně začal. Rozhodčí přerušují hru a bude se vhazovat v útočném pásmu.

26:53

Zlínští přidali v posledních minutách trochu na aktivitě.

25:56

Fryšara si najel s pukem do prostoru mezi kruhy, odkud jen těsně minul branku.

25:02

Na druhé straně zasáhl skvěle Žajdlík proti voleji útočníka Mikulce!

23:57

Černý byl nyní blízko ke gólu! Odložilík neudržel puk a ten poskakoval před brankovou čárou. Útočník hostů se po něm natahoval, nakonec jej však odpálil jeden z obránců!

22:34

Žajdlík zachytil za svou brankou puk a pomáhá svým obráncům s rozehrávkou.

20:57

Jeden z domácích útočníků skončil po své akci na mantinelu a těžce se zvedá z ledu. Vypadá to na nějaké potíže s kolenem, doufejme tedy, že to nebude nic vážného.

20:15

Žajdlík raději přikryl nahozený puk svou lapačkou, rozhodčí přerušují.

20:01

Je za námi dvacet minut utkání, jehož stav je zatím nerozhodný 1:1. Hosté se sice ujali vedení, Zlín ovšem zanedlouho vyrovnal. Jinak ale duel moc hokejové krásy nepřinesl. Obě mužstva bojují a snaží se neudělat chybu, což mimo jiné s sebou nese i malý počet šancí. Těch bylo skutečně jako šafránu. Uvidíme tedy, zda se obraz hry ve druhé třetině změní.
Další třetina začne přibližně v 17:42.

20:00

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:48

Odložilík předvedl dobrý postřeh a podržel svůj tým v ošemetné situaci.

17:58

Stiksa (ZLN) tvrdě atakoval libereckého Starostu, za což je vyloučen na dvě plus deset minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

17:21

Také Zlín hraje v plném počtu.

16:46

Liberečtí hrají v plném počtu a začíná jim zkrácená přesilová hra.

16:12

Chytil uvolnil krásnou žabkou volného Váňu, ten však sám před gólmanem nedokázal svou kličku přesně zakončit, kotouč poslal mimo branku!

15:21

Početní výhoda Zlína ovšem končí. Sirota (ZLN) je potrestán za podražení, bude se tedy pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

15:10

Mladí ševci jsou usazeni v útočném pásmu.

14:46

Domácí si zahrají přesilovou hru. Hylena (LIB) odchází na dvě minuty za hákování.

13:45

Zlínským barvám se podařilo poměrně brzy vyrovnat díky přesné střele NICOLASE WERBIKA mezi betony brankáře Žajdlíka. Asistence: Michal Gago, Filip Stiksa.

12:05

Sviták dostal trochu více prostoru, jeho únik však na poslední chvíli zastavil jeden z obránců.

11:04

Domácí si špatně pokryli útok hostů a Liberec se tak ujímá vedení. Petr Sviták našel volného MIROSLAVA HYLENU před brankou, který nasměroval puk do sítě. Asistence: Petr Sviták, Martin Starosta.

09:01

Několik zajímavých šancí si teď vytvořili Liberečtí, pozorný Odložilík ovšem odolal.

08:23

Procházka se vydal do útoku a projel s pukem až do útočného pásma. V rozhodující chvíli mu však kotouč uskočil do rohu. Domácí hokejisté z celé akce vytěžili alespoň vhazování před Žajdlíkem.

07:23

Odložilík byl pozorný ve svém brankovišti a ukryl nepříjemně skákající puk.

07:10

Werbik stíhal nahozený kotouč, ale obránce Bednář u něj byl dříve.

06:15

U dalšího zákroku už si brankář Liberce tak jistý nebyl a kotouč chvíli hledal pod svou výstrojí. Obránci u něj však byli včas a pro hosty všechno dobře dopadlo.

05:48

Procházkova rána od levého mantinelu skončila pouze v lapačce pozorného Žajdlíka. Hra je přerušena.

05:23

Nepovedená rozehrávka Liberce končí zakázaným uvolněním. Hra se přesouvá před Žajdlíka.

04:44

Hosté jen nahodili puk za domácí branku a šli střídat.

03:58

Útočný výlet Zlína neměl příliš dlouhého trvání. Domácí rychle přišli o kotouč a nyní je to Liberec, kdo hrozí.

02:51

Chlum vybojoval ve středním pásmu puk a vydal se do útočného pásma, nepřešel však přes domácího obránce.

01:45

Dobrý obranný zákrok Fridricha, jenž zastavil nebezpečnou přihrávku v útočném pásmu Liberce.

00:57

Váňa s pukem v obranném pásmu, jeho rozehrávku rušil jeden z hostů.

00:16

Domácí se hned po vhazování vrhli do útoku a získali alespoň buly v útočném pásmu.

00:01

PSG Zlín: Odložilík (Šimonů) – Pardnos, Sirota, Váňa, Jenáček, Procházka, Fridrich – Fryšara, Strmiska, Miko, Mikulec, Stiksa, Kotek, Bainar, Gago, Chytil, Werbik (C).

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Petruželka) – Bednář, Krejsa, Kunst, Mečíř (C), Velechovský, Starosta – Sviták, Rubeš, Wiencek, Černý, Jursa, Chlum, Chrtek, Hylena.

Rozhodčí: Obadal – Novák, Valentík.
Obě mužstva už na sebe v letošní sezoně jednou narazila – v půlce prosince na ledě Bílých tygrů. Tenkrát se z vítězství 5:3 radovali Liberečtí. Jak dopadne druhé vzájemné měření sil? Zápas začíná v pátek odpoledne, buďte u toho s námi.
Bílí tygři Liberec

Hosté jsou na tom výsledkově zatím lépe, nasbírali více bodů a také v tabulce jsou výše než jejich moravský soupeř – na 4. místě. Poslední utkání však mladí Bílí tygři prohráli 0:2 s Chomutovem. Tabulka je okolo 4. místa velmi vyrovnaná, a hostům se tedy bude každý bod hodit. Tento víkend čeká na Liberecké „moravský trip“, po zápase ve Zlíně se přesunou do Brna, kde se v sobotu střetnou s Kometou.

Poslední utkání
Liberec – Chomutov 0:2
Liberec – Karlovy Vary 4:1
Plzeň – Liberec 6:2
PSG Zlín

Zatímco základní část vyšla domácímu celku velmi dobře, v té nadstavbové se dlouho výsledkově trápil. Až v minulém kole dokázali Zlínští porazit Pardubice 4:1, čímž ukončili sérii osmi porážek v řadě a více než měsíc dlouhé čekání na tři body. Mladé ševce čekají během víkendu dva duely doma a udělají jistě maximum proto, aby z nich vytěžili co nejvíc bodů a dostali se zpět do pohody. V tabulce skupiny A jim aktuálně patří 8. příčka.

Zlín – Pardubice 4:1
Zlín – Hradec Králové 3:4sn
Chomutov – Zlín 4:3
Zdravím všechny příznivce mládežnického hokeje. Už jen hodiny zbývají do utkání extraligy staršího dorostu mezi Zlínem a Libercem, který se odehraje na Zimním stadionu Luďka Čajky. Nadstavbová část nejvyšší soutěže se přehoupla do druhé poloviny a s každým dalším kolem bude o něco jasnější konečné umístění týmů a nakonec i složení dvojic pro play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:2

Branky a nahrávky: 14. Werbik (Gago, Stiksa), 39. Werbik (Gago, Stiksa), 54. Werbik (Gago, Sirota), 60. Stiksa (Werbik) – 12. Hylena (Sviták, Starosta), 37. Jursa (Rubeš, Chlum)

Berani Zlín: Odložilík (Šimonů) – Pardnos, Sirota, Váňa, Jenáček, Procházka, Fridrich – Fryšara, Strmiska, Miko, Mikulec, Stiksa, Kotek, Bainar, Gago, Chytil, Werbik (C).

Rozhodčí: Obadal – Novák, Valentík