2:0

po prodl. (0:0)

22.01.2015, 08:30 • AAMI Park (Melbourne) • Petr Bílek

Tipsport: 1.86 3.2 4.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je za námi konec krásného čtvrtfinále mistrovství Asie mezi Jižní Koreou a Uzbekistánem. Rychlonozí Korejci byli v zápase fotbalovější a navíc měli očividně více sil, díky čemuž nakonec vyhráli po prodloužení 2:0. Uzbekové podali především v prvním poločase dobrý výkon a měli i šance, avšak na svého dnešního soupeře nestačili. (11:03:47)

120+1

120+1

Uzbekové měli ještě jeden náznak šance, gólman Kim Jin-hyeon ale zasahovat nemusel.

120

Son Heung-min se ani neradoval z gólu, protože ho do obou nohou chytili křeče. Trávník opustil na nosítkách, ale rychle se vrátil na hřiště.

Son HEUNG-MIN - 2:0

120

Jižní Korea právě vstřelila branku!
A je definitivně rozhodnuto. Po rychlém protiútoku do otevřené obrany dostal SON HEUNG-MIN přihrávku před bránu a ranou pod břevno překonal podruhé v zápase brankáře Nestorova – 2:0!

119

Uzbekové obléhají vápno soupeře a tlačí se do útoku.

118

Uzbekové se snaží hrát vabank, jenže defenziva Jižní Koree stojí zatím na pevných základech.

117

Zoufalý nápor Uzbekistánu zatím k ničemu nevede. Stav zápasu se nemění a lépe jsou na tom nadále Korejci.

116

Uzbekové se přeci jen pokoušejí o závěrečný nápor, zatím se ale do vyložené šance nedostali.

115

Problémy s křečí měl nyní také Ki Sung-yueng. Dlouho nechtěl opustit hrací plochu a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.

114

Uzbekům se čas rychle krátí. Do konce prodloužení chybí něco málo přes pět minut.

113

Přímo po rohu Uzbekové bránu soupeře neohrozili, avšak následný centr do vápna musel boxovat Kim Jin-hyeon.

112

Kwak Tae-hwi nyní v nouzi odkopl ve vlastním vápně míč na rohový kop.

112

Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Lee Keun-ho, přichází Jang Hyun-Soo.

110

Nyní byl u vlastního rohového praporku faulovaný Denisov a rozehrávat budou Uzbekové.

109

Lee Keun-ho zůstal s křečí ležet na trávníku a šetří tak Korejcům cenné vteřinky.

108

Denisov nyní fauloval unikajícího soupeře a je pískáno.

107

Problémem Uzbeků je to, že očividně nemají již dostatek sil. I ve druhém poločase prodloužení se hraje na jejich polovině.

106

Začalo druhé prodloužení.
Prvního gólu v zápase jsme se dočkali na konci prvního poločasu prodloužení. Jižní Korea vede 1:0 a pokud chtějí Uzbekové usilovat o postup, musí rychle vstřelit vyrovnávající gól.

105+2

První poločas prodloužení skončil.

105+2

Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Tursunov, přichází Sergejev.

105+1

V prvním poločase prodloužení se budou nastavovat dvě minuty.

105

Korejci se hodně dlouho radovali, až je musel rozhodčí popohnat, aby se rychleji vrátili na vlastní polovinu.

Son HEUNG-MIN - 1:0

104

Očekávaným vyústěním tlaku Korejců je gól na 1:0. Po lehce ztečovaném centru se na malém vápně nejlépe zorientoval asi nejlepší hráč zápasu SON HEUNG-MIN, který hlavou překonal Nestorova – 1:0!

103

První poločas prodloužení patří jednoznačně Korejcům, kteří zcela ovládají hru. Uzbekové se již pouze brání.

101

Z velké dálky zkusil korejského gólmana překvapit Rašidov, jeho rána šla ale těsně nad.

100

Dobré dvě minuty chyběl Uzbekům za lajnou ošetřovaný Denisov, již se ale opět hraje v plném počtu.

99

Jižní Korea svého soupeře nadále tlačí, Uzbekové se ale drží.

98

Hodně nebezpečný byl také následný rohový kop Korejců, Uzbekové se ale znovu dokázali ubránit.

97

Střílený centr do vápna odhlavičkoval Hajdarov.

96

Rašidov fauloval na rohu velkého vápna a je z toho hodně nebezpečná standardka pro Korejce.

95

Také v prodloužení mají míč více pod kontrolou Korejci, zatím ale daleko od brány soupeře.

94

Úvod prodloužení je hodně opatrný, ani jedno z mužstev nechce udělat chybu.

92

Už se zdálo, že se na pravé straně k míči dostane Nasimov, balon mu ale odskočil do zámezí.

91

Začal první poločas prodloužení.
Ani ve druhém poločase jsme se gólu nedočkali a dnešní první čtvrtfinálové utkání mistrovství Asie mezi Jižní Koreou a Uzbekistánem spěje do prodloužení.

90+3

Druhý poločas skončil.

90+3

Nyní jsou v tlaku Uzbekové, skórovat ale již asi nestihnou a zápas spěje do prodloužení.

90+1

Rašidovův centr do vápna defenziva soupeře odehrála a úspěch nepřinesla ani následná dorážka z hranice vápna, která byla zblokovaná.

90+1

Nastavovat se budou tři minuty.

90

Ještě tu máme rohový kop pro Uzbekistán po zásahu Kim Jin-su, který odehrál míč před Rašidovem.

90

Již se hraje poslední minuta normální hrací doby. Stav je stále nerozhodný 0:0 a zdá se, že zápas půjde do prodloužení.

89

Útočná akce Korejců zakončení nepřinesla a následuje odkop od Nestorovy brány.

87

Závěr devadesáti minut se rychle blíží a stále není rozhodnuto, který z týmů postoupí do semifinále.

86

Ismajlov nyní zastavil rodící se šanci Korejců a dostává žlutou kartu.

85

Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Turajev, přichází Iskanděrov.

84

S blížícím se koncem normální hrací doby jsou to Korejci, kteří jsou nastěhovaní na polovině Uzbekistánu. Uzbekové se zuby nehty brání.

83

Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Lee Jeong-hyeop, přichází Han Kook-young.

82

Teď měli Uzbekové štěstí. Po centru Son Heung-mina následovala hlavička Lee Jeong-hyeopa, která sice mířila vysoko do vzduchu, dopadající míč ale prolétl asi půl metru vedle levé tyče!

81

Po faulu Rašidova je tu navíc standardka pro Koreu.

80

Teď jsou to ale Korejci, kteří jsou natlačeni na polovině soupeře.

Šance Turajeva

78

Asi největší šanci zápasu měl po centru Rašidova veterán Turajev, svou hlavičku z malého vápna ale poslal trestuhodně mimo!

77

Dlouhý pas do vápna posílal Rašidov. Korejci ale celou situaci zvládli a míč odehráli.

77

Nyní si standardní situaci vyzkoušejí Uzbekové. Je to ale daleko od brány, kterou střeží Kim Jin-hyeon.

76

Dlouhý aut do vápna Uzbekistánu posílal Kim Jin-su, defenziva soupeře byla ale připravená.

75

Hajdarov si nechtěl dělat ve vápně problémy a před dotírajícím protihráčem poslal míč raději na tribunu.

74

Do konce normální hrací doby chybí méně než dvacet minut a na úvodní gól stále čekáme.

72

Do vápna se dostal Lee Keun-ho, jeho rána z úhlu ale skončila na boční síti.

71

Nyní se skoro zdálo, že se do zakončení po individuální akci dostane Son Heung-min. Obešel dva hráče, avšak třetí ho zastavil.

70

Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Kim Chang-soo, přichází Cha Du-ri.

69

Kim Jin-su poslal do vápna něco mezi centrem a přímou střelou. Gólman Nestorov byl pozorný.

69

Korejci nyní také chystají první střídání. Zdá se, že bude dokonce dvojnásobné.

68

Ismajlov ve snaze odehrát míč fauloval kousek za vápnem a je z toho standardka pro Koreu.

67

Oba celky začínají více spoléhat na defenzivu. Konec normální hrací doby se začíná blížit a je jasné, že jeden gól nasměruje skórující tým k postupu.

65

Centr do vápna mířil na Nasimova, ten ale v záklonu nezakončil dobře.

65

Poměrně dlouhé ošetřování Kim Jin-hyeona je u konce. Je tu roh pro Uzbekistán.

63

Přihrávku za obranu dostal Rašidov, který mířil sám na brankáře. Kim Jin-hyeon výborně vyběhl a sebral Rašidovovi balon těsně před zakončením. Při zákroku se ale zranil a musí být ošetřovaný.

62

Hra je chvílemi plná nepřesností a týmům se nedaří dostat se do zakončení.

61

Ve vápně soupeře se k míči dostal Turajev, svou ranou z úhlu ale brankáře Kim Jin-hyeona nepřekvapil.

60

Uzbekové se dostali k rychlému brejku a hned z toho byla málem šance. Nasimov předkládal z pravé strany míč do vápna na Rašidova, kterému chyběl na zadní tyči k zakončení jen malý kousek.

58

Po následném přímém kopu byl ve vápně faulovaný stoper Mulladžanov. Míč pro Uzbekistán.

58

Korejci rychle získali míč a okamžitě se nadechli k protiútoku. Denisov musel faulem za žlutou kartu zastavit Nam Tae-heea.

57

Hodně přísnou žlutou kartu nyní dostal Kwak Tae-hwi, kterému vyloženě spadl míč na ruku a je okamžitě pískáno.

56

Jihokorejci mají ve druhém poločase velkou převahu a jsou lepším týmem. Stav zápasu je ale stále nerozhodný 0:0.

55

Další hodně nebezpečný centr do vápna nyní musel opět likvidovat Nestorov. Ten míč vyboxoval mimo pokutové území.

54

Mulladžanov nyní v nouzi odehrál míč na roh.

53

Centr do pokutového území v podání Son Heung-mina opět v pohodě lapil gólman Nestorov.

52

Na trávníku se sice ocitl Turajev, faul je ale pískaný proti Uzbekistánu.

51

Na druhé straně mohli po zaváhání brankáře Kim Jin-hyeona skórovat i Uzbekové, jenže Nasimov poslal míč z hranice vápna po zemi mimo.

50

Další skvělý zákrok uzbeckého gólmana! Nestorov teď po přímém kopu Korejců skvěle vyrazil gólovou hlavičku Lee Jeong-hyeopa!

49

Mulladžanov nyní opět vlétl ostře do soupeře a je opět pískáno. Uzbecký stoper dostal navíc poslední varování od rozhodčího.

48

Opět je pískáno v neprospěch Uzbeků. Tentokrát je to ale o poznání dál od brány a Korejci zvolili rozehrávku nakrátko.

47

Střílený centr do vápna posílal Son Heung-min a zasahovat musel Nestorov. Míč sice nikdo před Nestorovem nezasáhl, ale kdyby uzbecký brankář balon nevyrazil, byl z toho gól.

46

Mulladžanov nyní u lajny fauloval a i když se mu to nelíbí, rozehrávat budou Korejci.

46

Druhý poločas začne přibližně v 9:31.
Je tu konec prvního poločasu zápasu mezi Jižní Koreou a Uzbekistánem. Sledovali jsme rozhodně zajímavý fotbal, oba celky si vytvořily několik zajímavých šancí, avšak prim v rozhodujících okamžicích hráli brankáři. Gólu jsme se tak nedočkali a do kabin se odchází za stavu 0:0.

45+1

45+1

Nastavovat se bude jedna minuta.

45

Son Heung-min se pokoušel zakončit podobným způsobem jako Cristiano Ronaldo, míč ale poslal vysoko nad bránu.

44

Uzbekové se dohadují s rozhodčím, očividně se jim nelíbí jeho verdikt. Nic na něm ale nezmění a již si staví čtyřčlennou zeď.

43

Kousek za vápnem byl faulovaný Son Heung-min a je z toho zajímavá standardka pro Koreu.

42

Míč mají opět ve své moci Korejci, v závěru poločasu ale nejsou tak přímočaří jako v předchozích minutách.

40

Do konce poločasu chybí něco málo přes pět minut. Stále se hraje ve vysokém tempu.

39

O spektakulární zakončení přes hlavu se nyní pokoušel Nasimov, míč ale netrefil ideálně a poslal ho mimo. Přesto to byl jednoznačně zajímavý fotbalový moment.

37

U míče jsou opět Korejci, zatím ale jen na vlastní polovině.

36

Zpoza vápna zkoušel střílet Denisov, jeho rána nebyla ale povedená a šla hodně mimo.

35

Pomalu se nám začíná blížit konec zápasu a stav je stále bezbrankový 0:0. Přesto ale sledujeme zajímavou podívanou.

33

Korejci se pokoušejí o rychlý přímočarý přechod do útoku, zatím se jim ale moc nedaří. Defenziva Uzbekistánu funguje dobře.

31

Na levé straně se o přihrávku hlásil Denisov, míč ale doputoval jen do zámezí a je z toho aut pro Jižní Koreu.

30

Hned po střídání kopali Korejci rohový kop, bránu soupeře ale neohrozili.

29

Odil Achmedov není ale v pořádku a musí střídat. Místo něj nastupuje Timur Kapadze.

28

Nasimov si nyní jedním dotekem dobře přebral přihrávku od Achmedova, následnou ránu zpoza vápna ale poslal vysoko nad.

27

Po rohu se dokázali Uzbekové ubránit, avšak o malou chvilku později se ke střele z hranice vápna dostal kapitán Ki Sung-yueng a Nestorov mohl být nyní rád, že střele korejského fotbalisty mířila nad bránu.

26

A další zákrok Nestorova. Tentokrát po střele zpoza vápna předvedl něco pro diváky, když ránu mířící dost možná nad bránu vytěsnil konečky prstů povedenou robinzonádou na rohový kop.

25

Velkou šanci si nyní vypracovali také Korejci. Až do zakončení se dostal Nam Tae-hee, jenže Nestorov skvěle vyběhl a míč zblokoval.

23

Jenže o malou chvilku později opět fauloval Nasimov a hra je znovu přerušena.

23

Rozehrávka brankáře Kim Jin-hyeona skončila v zámezí a je z toho aut pro Uzbekistán.

22

Nasimov ve snaze vybojovat balon fauloval a míč tak budou mít opět Korejci.

21

U balonu jsou opět fotbalisté Jižní Koree, teď ale v poklidu kombinují na polovině hřiště.

20

Dobrý pas mezi obránce nyní dostal Lee Jeong-hyeop, svou střelu z levé strany ale poslal jen do boční sítě.

19

A další pokus o útočný výpad Jižní Koree skončil ofsajdem. Rozehrávat bude Nestorov.

18

Nyní to byli pro změnu Korejci, kteří se tlačili do vápna soupeře, Nestorova ale nakonec nezaměstnali.

17

Uzbekové měli nyní dvě velké šance dostat se do vedení. Nejprve zůstal na zadní tyči zcela nehlídaný Tursunov, kterého skvěle vychytal Kim Jin-hyeon. Akce ale pokračovala a po centru do vápna zakončoval Achmedov, jehož rána prolétla těsně nad bránou!

16

Uzbekové se snažili natlačit na polovinu soupeře, nyní vybojovali alespoň autové vhazování.

15

Zatím se hraje ve vysokém tempu. Zápas navíc doprovází bouřlivá kulisa, fanoušci jsou v dobrém rozpoložení a své miláčky hlasitě podporují.

14

Po dlouhém odkopu Nestorova se Uzbekové snažili svého soupeře překvapit, defenziva Jižní Koree byla ale pozorná.

13

První rohový kop zápasu kopal Son Heung-min, jeho centr na přední tyč ale šanci pro Koreu nepřinesl.

12

Míč se velmi rychle dostal až k druhé bráně, kde Nestorov raději odkopem poslal míč na tribunu. Aut pro Jižní Koreu.

11

Míč postupně doputoval až ke korejskému brankáři Kim Jin-hyeonovi, který rozehrál nakrátko na své stopery.

10

Dalšího faulu přesně na polovině hřiště se dopustil Turajev. Velmi krátké písknutí rozhodčího značí, že ani po tomto faulu uzbecký fotbalista kartu nedostane.

9

Kim Chang-soo nyní hodně pokazil přihrávku na polovině soupeře a poslal míč do zámezí. Následovat bude aut pro Uzbekistán.

8

Turajev nyní zastavil rodící se brejk Korejců a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

6

Zajímavá příležitost pro Uzbekistán. Centr z pravé strany chtěl rybičkou zakončit Turajev, chybělo mu snad dvacet centimetrů, aby míč zasáhl a poslal do brány.

5

Denisov při hlavičkovém souboji u vlastního vápna nekontrolovaně padl na záda s zůstal chvilku ležet. Rozhodčí raději zapískal faul proti Korejcům. Denisov bude ale v pořádku.

4

První přímý střelecký pokus zaznamenal Nasimov, mířil po zemi doprostřed brány, kde byl připravený Kim Jin-hyeon.

3

Nyní se už zdálo, že Denisovovi utekl na levé straně míč do zámezí. Sudí ho ale nechali k nelibosti Korejců pokračovat ve hře. Akce přesto ale rychle skončila, když se Denisov sám utopil v kličkách.

2

Do vápna soupeře se snažil vniknout Kim Chang-soo. Obešel jednoho protihráče, druhý mu ale míč odkopl.

1

O výkop se postarali korejští fotbalisté. Ti jsou dnes v červeném s modrými trenýrky. Uzbekové jsou celí v bílém.

1

Hráči obou týmů jsou již nastoupeni na trávníku. Máme za sebou již také státní hymny. Zápas po nezbytných předzápasových oficialitách za pár chvil začne.

Jižní Korea: Kim Jin-hyeon – Kim Chang-soo, Kwak Tae-hwi, Kim Young-gwon, Kim Jin-su – Park Joo-ho, Ki Sung-yueng – Lee Keun-ho, Nam Tae-hee, Son Heung.min – Lee Jeong-hyeop
Náhradníci: Jung Sung-ryong – Kim Ju-Young, Kim Min-woo, Cho Young-cheol, Han Kyo-won, Han Kook-young, Lee Myung-joo, Jang Hyun-soo, Kim Seung-gyu, Cha Du-ri

Uzbekistán: Nestorov – Muchammadžev, Mulladžanov, Ismajlov, Denisov – Hajdarov, Achmedov – Rašidov, Turajev, Tursunov – Nasimov
Náhradníci: Sujunov – Krimets, Džeparov, Iskanděrov, Sergejev, Chasanov, Šodjev, Kapadze, Turajev, Sajfijev, Šorachmedov.
Cesta Uzbekistánu do čtvrtfinále mistrovství Asie byla rozhodně trnitější než v případě Korei. V prvním zápase ve skupině vyhrál Uzbekistán nad KLDR 1:0, když se po hodině hry prosadil Sergejev. Ve druhém zápase pak Uzbekové vedli nad Čínou 1:0 díky gólu Achmedova, jenže Číňané zápas otočili a nakonec vyhráli 2:1. Dramatický byl také třetí zápas ve skupině, kdy se opět Uzbekistán dostal do vedení (trefil se Rašidov), jenže poté za Saúdskou Arábii srovnal Al Sahlawi a Uzbekům se tak vzdálil postup. Svěřenci kouče Qosimova se ale nevzdali a díky gólům Šodjeva a Rašidova dotáhli zápas do vítězství 3:1.
Fotbalisté Jižní Korei vyhráli tři zápasy ve skupině a stačilo jim k tomu pouze vstřelení tří gólů. V prvním zápase vyhráli nad Ománem díky brance Young-Cheol Choa, druhou výhru nad Kuvajtem zajistil Tae-Hee Nam a třetí vítězství pak vystřelil v zápase s domácí Austrálií Jung-Hyub Lee.
Hezké čtvrteční ráno při sledování online reportáže z čtvrtfinále mistrovství Asie mezi Jižní Koreou a Uzbekistánem. Korea do zápasu nastoupí jako tým, který v základní skupině A vyhrál všechny tři zápasy. Uzbekistán skončil ve skupině B na druhém místě, když nestačil jen na Čínu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:30.