2:2

po penal. (5:4) (0:0)

22.01.2015, 21:00 • Stadio San Paolo, Neapol • Dario Becci

Tipsport: 1.34 5.05 9.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Neapol ve čtvrtfinále narazí na Inter Milán. Její dnešní výhra je zasloužená, v první půli navíc neproměnila penaltu a trefila tyč. V poslední sekundě prodloužení mohl hlavu rozhodnout Mertens, ale netrefil branku. (23:44:29)

120

Mertens netrefil branku hlavou z bezprostřední blízkosti!

118

Útočná akce Udinese pohořela, vpřed se opět řítí Neapol.

116

Nevyšlo to, u míče je zase Neapol.

116

Sražený centr domácích je zárodkem akce pro Udinese.

115

Hamšík mířil nepřesně, Udinese se stále drží.

115

Pět minut. Přesně taková doba zbývá do konce prodloužení a následného penaltového rozstřelu.

114

Nepřesná rána z dílny domácích, Scuffet bude odkopávat.

113

Další rohový kop pro Udinese.

112

Útočný faul hostů, míč si vezme na starost tým domácích.

112

Rohový kop pro Udinese.

111

Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Zapata, přichází Higuaín.

110

Stále se hraje kolem pokutového území hostujícího týmu, který se neustále brání, Neapol se ale už nemůže dostat ani ke střele.

108

Neapol se ne a ne prosadit, obranný val hostů funguje výborně.

107

Zapatova rána byla odražena obráncem.

106

Neapol začíná hodně aktivně, Udinese se brání.

Udinese právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné, je znovu vyrovnáno! Po centru zprava na střed vápna se střelou k tyči prosadil PANAGIOTIS KONE.

102

Hra pokračuje dál, Neapol si vytvořila další šanci, ale Giandomenico Mesto mířil nad.

99

Neapol právě vstřelila branku!
A je dost možná rozhodnuto! MAREK HAMŠÍK napřáhl ke střele z dálky a z levé strany vymetl šibenici!

HAMŠÍK - 2:1

98

Domácí se ubránili proti náporu soupeře a jdou vpřed.

97

Neapol se dostává více do hry, přesto si ale nevytváří moc šancí.

96

Callejón poslal míč mimo branku, akce Neapole končí nezdarem.

95

Míč letěl nad, následuje odkop Andújara.

94

Přímý kop pro Udinese z nadějné pozice.

94

Žlutou kartu dostává Mesto (SSC Neapol).

93

Aktivnější je nyní Udinese, Neapol se jen brání.

92

Rána z dálky byla tečována, roh pro Udine.

91

Neskutečné! Mesto odkopl míč z brankové čáry a hra pokračuje! Velká smůla pro Udinese.

91

Začal první poločas prodloužení.
Základní hrací doba skončila nerozhodně, následuje prodloužení.

90+3

Druhý poločas skončil.

90+3

Tak to vypadá, že se dočkáme prodloužení.

90+2

Mertens poslal míč do náruče Scuffeta, který s následným odkopem nespěchá.

90+2

Neapolští hráči se snaží prosadit, stále marně.

90+1

Střela hlavou letěla nad, míče se ujímá Neapol.

90

Nastaveny byly tři minuty.

90

Přímý kop z dobré pozice pro Udinese.

90

Momentálně se hraje na polovině domácích, míč má Udinese.

89

Udinese je pod velkým tlakem, Neapol se snaží vsítit vítěznou branku.

88

Zapata ztratil míč, přesto se k němu po chvilce opět dostávají domácí.

87

Hamšík netrefil míč ideálně, poslal jej úplně mimo branku.

86

Střela hlavou letěla mimo, odkopávat bude Andújar.

86

Další roh pro hosty.

85

Roh pro Udinese.

84

Pakliže bude i po základní hrací době nerozhodný stav, bude zápas pokračovat prodloužením, případně penaltovým rozstřelem.

83

Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Gabbiadini, přichází Callejón.

81

Domácí se ubránili a hbitě se snaží prodrat vpřed.

80

Volný přímý kop pro Udinese z pravé strany.

78

Neapol měla několik střel, ale ani jedna neprošla. Udinese by pochopitelně ráno také řešilo spíše útok, protože v posledních minutách jen brání, domácí ale značně zabrali a dávají najevo svou nespokojenost s výsledkem a touhu vyhrát.

76

Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Hallberg, přichází Guilherme.

75

Marek Hamšík vystřelil z levé strany po zemi, gólman Scuffet měl s jeho ránou problémy, se štěstím ji ale nakonec odrazil do zámezí. Roh pro Neapol.

74

Dries Mertens napálil míč zpoza šestnáctky, beka hostů ale nepropálil.

74

Akce Udinese skončila nezdarem, odkopávat bude Andújar.

73

Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jaadi, přichází Kone.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Thereau, přichází Aguirre.

72

Henrique poslal míč hlavou do zámezí.

72

Rohový kop pro Neapol.

71

Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Gargano, přichází de Guzmán.

70

Žlutou kartu dostává Jorginho (SSC Neapol).

69

Dries Mertens se snažil něco vymyslet stříleným centrem, ale to se nepovedlo.

69

Volný přímý kop pro Neapol těsně u vápna – z levé strany.

68

Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Widmer (Udinese Calcio).

JORGINHO - 1:1

65

Je vyrovnáno! Na malém vápně upadl Duván Zapata, a tak se zahrávání pokutového kopu ujal Brazilec JORGINHO, který poslal míč k levé tyči. Gólman Scuffet padal na opačnou stranu, a tak neměl nejmenší šanci zabránit vyrovnání.
Jorginho zahraje penaltu Neapole.

63

Další faul ve vápně na Zapatu, další penalta pro Neapol, a to přesně po hodině hry!

63

Žlutou kartu dostává Heurtaux (Udinese Calcio).

62

Andújar lapil ránu z levé strany a připsal si úspěšný zákrok. Neapol ale musí zabrat, na obrat má ještě půl hodiny. Povede se jí to?

THEREAU - 0:1

58

Hosté jdou do vedení po bleskurychlé akci! CYRIL THEREAU dostal nahrávku před vápnem Neapole, načež šel sám na bránu z pravé strany. Jeho přízemní rána proletěla kolem gólmana a rozjásala hostující fandy, protože mířila přesně mezi tři tyče.

57

Marek Hamšík se snažil projít do vápna, jeho naivní pokus ale přečetli obránci hostů, a tak se také zmocnili míče.

55

Henriqueho fauloval Allan, domácí hráči budou tak pokračovat v kombinaci s míčem kolem středového kruhu.

54

A z následného rohu nakonec nic nebylo, míč získalo Udinese.

53

Po nezdařilé akci Neapole následuje roh. Jorginho posunul míč na střed vápna, Mertens jej poslal k nohám Hamšíka, ale defenzivní blok se hráčům Neapole nepovedlo propálit.

53

Scuffet předvedl parádní zákrok, když odrazil Hamšíkovu střelu z pravé strany.

52

Dries Mertens s míčem vyběhl z levého křídla do středu a chtěl vystřelit, jeho střelu ale odrazil obránce.

51

Hra je spíše pomalá, ani jeden z týmů nikam nespěchá a nechce udělat chybu. S míčem operuje převážně Neapol, ale do šance se ne a ne dostat.

49

Widmer fauloval brankáře Andújara, a proto balon zůstane v moci Neapole.

49

Gargano fauloval u postranní čáry, míč si proto ponechají hosté.

47

Thereau dorážel míč, který nechytil Andújar, balon byl však útočníkem Udinese poslán mimo tři tyče.

46

V Neapoli se během poločasové pauzy hustě rozpršelo. Déšť sice do úvodu druhé půle mírně ustál, přesto je trávník velmi mokrý a přestat stále nepřestalo.

46

Střely na branku: 4 – 1.
První pětačtyřicetiminutovka nabídla poměrně neatraktivní podívanou, ve které navíc nepadl žádný gól. Neapol měla možnost dostat se do vedení po pokutovém kopu, Dries Mertens ale tuto šanci odmítl, protože trefil břevno. Tyč posléze trefil také Walter Gargano, a tak je po první půli stav bezbrankový.

45

45

Volný přímý kop pro Neapol, zahrávat jej bude Mertens.

44

Žlutou kartu dostává Widmer (Udinese Calcio).

43

Chytrý centr vyslal z levé strany Mertens, na malém vápně však výborně zapracoval obránce, který odvrátil balon z pokutového území.

42

S míčem operuje Neapol, ale tradičně sledujeme jen kombinaci kolem středového kruhu.

41

Nezávratně se nám blíží konec první půle, která bude u konce za nějakých pět minut. Míč má Udinese, podaří se tomuto týmu vstřelit gól do šatny?

39

Gargano skluzem sestřelil trenéra Udinese, hra ale v poklidu pokračuje dál, o faul se totiž rozhodně nejednalo, jen to dnes hodně klouže.

38

Scuffet trochu nejistě odrážel míč před Zapatou, gólman hostů si se situací ale nakonec poradil a dostal balon pryč.

37

Snaha domácích k ničemu nevedla, Udinese se vymanilo z náporu a dostalo míč do bezpečné vzdálenosti od branky.

36

36

Tyč! Walter Gargano se napřáhl a ranou z dálky orazítkoval konstrukci branky!

34

Domácí hráči se snaží napadat soupeřovu rozehrávku, zatím marně.

33

Rohový kop pro domácí tým.

33

Nebude. Udinese získalo míč a zakládá protiútok.

32

U balonu už je Neapol, která taktéž při svém útočení nikam nepospíchá. Uvidíme, zda jí tato strategie bude platná.

31

Aktivněji se prezentuje Udinese, které se snaží nepouštět svého soupeře k míči. To se částečně daří, ale to, že by to k něčemu závratnému bylo, se říct nedá.

30

A bude to další roh pro Udinese.

30

Dlouhá přihrávka končí v autu, míče se proti zmocní Neapol.

29

29

Žlutou kartu dostává Thereau (Udinese Calcio).

27

Tempo hry mírně uvadlo, s míčem nyní kombinuje Udinese, které nikam nespěchá, ba naopak, v klidu s balonem operuje kolem půlící čáry.

25

Duván Zapata čaroval ve vápně a s míčem tancoval kolem kvarteta obránců, kteří jej obrali o míč přesně v moment, kdy si rovnal míč pro střelu.

24

Příliš prudká nahrávka Jorginha na Mertense má za příčinu zánik akce domácích a to, že nyní bude od své branky odkopávat Scuffet, míč totiž zaplul o zámezí.

23

Dries Mertens centroval do vápna z levé strany, obránce hostů však míč odrazil do bezpečí.

23

Udinese dostalo míč z vápna a může si oddechnout.

22

22

Přestože se to vzhledem ke skromné návštěvě na stadionu San Paolo příliš neočekávalo, panuje tu velmi dobrá atmosféra. Těžko odhadovat, kolik fanoušků je momentálně přítomných, ale i tento nízký počet příznivců vytváří výbornou atmosféru pro zápas.

20

Neapoli to nevyšlo, hosté se ujali míče před pokutovým územím a snaží se dostat kupředu.

19

Další volný přímý kop pro Neapol.

18

Zapata chtěl projít středem hřiště, to se mu ale nepovedlo a míč mu sebrala defenziva hostujícího týmu.

17

Partenopei se opět ubránili a hbitě přecházejí do útoku.

16

Andújar musel ven z brány, aby lapil míč před dobíhajícím Thereauem, což se mu nakonec povedlo.

16

Domácí to nyní zkusili dlouhým nákopem, míč vyslal vpřed Mesto, ale našel pouze Scuffeta. Míč pro Udinese.

14

Hru uklidnili domácí, jenž s míčem operují na vlastní polovině. Udinese zatím vyčkává.

13

Po rohovém kopu hostů se nic zásadního nestalo, Neapol se v klidu ubránila.

12

Udinese je mírně aktivnější, přesto se většinu času hraje kolem půlící čáry.

10

Henrique poslal míč mimo branku, Scuffet bude odkopávat.

10

Ve vápně se k hlavičce propracoval Gabbiadini, Scuffet však jeho ránu vyrazil. Následuje rohový kop pro domácí.

9

Volný přímý kop pro Neapol.

9

Žlutou kartu dostává Hallberg (Udinese Calcio).

7

Neapol nesmyslně chybovala na pravém křídla a darovala soupeři míč. Hosté se následně propracovali ke slibné šanci, střela z pravé strany ale nakonec letěla mimo branku.

6

Domácí se snažili rychle přejít do ataku, příliš se jim to ale nevyvedlo. Obrana soupeře jim znemožnila průchod poté, co se ujala nepřesné přihrávky na středu hřiště.

5

Vše se mohlo rýsovat zcela jinak, Neapol však svou první možnost nevyužila. Tak s čím přijde Udinese, které má nyní balon?

Neproměněná penalta

4

Nedal! Belgičan Dries Mertens napálil břevno!

3

Žlutou kartu dostává Gabriel Silva (Udinese Calcio).

3

Penalta! Gabriel Silva fauloval ve vápně a Neapol bude zahrávat pokutový kop. Ve vápně byl za dres přitažen Zapata.

2

Jen podotýkám, že vítěz dnešního utkání se v dalším kole střetne s Interem Milán, který vyřadil Sampdorii. Případný další vítěz narazí na jednoho z dvojice AC Milán – Lazio.

1

Míče se hned v úvodu ujali hráči Udinese, okamžitě se snažili projít vpřed, ale nic nevymysleli. Dlouhý míč si pohlídal Andújar.

1

Atmosféra je na stadionu San Paolo vždy fantastická, o tom není pochyb, těžko ale předpokládat, jak to dnes večer bude vypadat, na tento starý italský stadion si totiž moc fanoušků cestu nenašlo. Tribuny zejí prázdnotou.
Fotbalisté obou celků přicházejí za doprovodu rozhodčích na trávník. Už nyní je jasné, že domácí k tomuto duelu nastoupí ve tmavě modrých dresech, Udinese bude hrát v klasické pruhované černobílé kombinaci.

SSC Neapol: Andújar – Mesto, Henrique, Britos, Strinič – Jorginho, Gargano – Gabbiadini, Hamšík, Mertens – Zapata
Náhradníci: Cabral, Colombo – Callejón, de Guzmán, Higuaín, David Lopez, Maggio, Koulibaly

Udinese Calcio: Scuffet – Widmer, Danilo, Heurtaux, Pasquale – Allan, Jaadi, Hallberg, Gabriel – Fernandes, Thereau
Náhradníci: Karnezis – Aguirre, Jadson, Di Natale, Bochniewicz, Faraoni, Jankto, Guilherme, Kone, Piris, Vutov, Pontisso

Rozhodčí: Orsato – Musolino, De Pinto – Doveri.
Stadion

Dnešní utkání se odehraje v Neapoli na stadionu San Paolo, který pojme 60 240 diváků.
Vzájemná bilance

2014: Výhra Udinese 1:0, remíza 1:1
2013: Remízy 0:0 a 3:3
2012: Výhra Neapole 2:1 a remíza 2:2
2011: Výhra Neapole 2:0 a výhra Udinese 1:2
Neapol si v posledních pěti zápasech v Serii A připsala tři výhry, postupně porazila Parmu (2:0), Cesenu (1:4) a v uplynulém kole také Lazio (0:1). Narazila však na AC Milán (2:0) a porážku zaznamenala také s Juventusem (1:3). V Italském poháru letos odehraje první zápas, vzhledem k minulému ročníku je totiž nasazená právě do toho kola – dnešního osmifinále.

Udinese se v lize nijak závratně nedaří, a proto bude do dnešního duelu vstupovat jako outsider. Posledních pět zápasů? Tři body za tři remízy – s Cagliari (2:2), Sassuolem (1:1) a Sampdorií (2:2). Pak také prohra s římským AS (0:1) a Hellasem Verona (1:2).

V Serii A je Neapol třetí a na kontě má třiatřicet bodů, Udinese je až dvanácté a bodů má jen čtyřiadvacet.

Udinese ve čtvrtém kole Italského poháru vyřadilo Cesenu až po prodloužení, zápas skončil výsledkem 4:2. Ve třetím kole Udinese porazilo Ternaru poměrem 5:1.
Příjemný čtvrteční večer, srdečně Vás vítám u sledování textového online přenosu z osmifináového zápasu Italského poháru, ve kterém na sebe narazí SSC Neapol a Udinese Calcio. Tímto přenosem Vás bude provázet Dario Becci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.