6:2

konec (1:0, 1:2, 4:0)

19.01.2015, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Filip Ardon (@FifArdon)

Tipsport: 1.95 4.3 2.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Máme zde konec dnešního utkání, ve kterém zaslouženě zvítězili domácí Rytíři. Hostující Slavia odjíždí z Kladna bez bodu a bodový rozdíl mezi těmito týmy se ještě zvýší. (18:02:41)

60:00

59:44

Kasala ještě zaváží puk do útočného pásma.

59:20

Hajný jakoby se chtěl pustit do bitky se Strakou už zahodil hokejku, ale následně se žádné vzrušení nekonalo. Oba borci jsou vyloučeni za sekání.

58:04

Kladno právě vstřelilo branku!
A domácí v kanonádě pokračují! Po krásně sehrané situaci zůstali před brankou osamoceni Yuki Miura a PETR HAVLŮJ. Japonský šikula našel křižnou přihrávkou přímo hůl svého spoluhráče a ten už jen doklepl puk do poodkryté branky. Asistence: Yuki Miura a Daniel Kružík.

57:31

A dnešní zápas už je pravděpodobně rozhodnutý. PATRIK MACHAČ zamířil přesně do prázdné branky hostí! Asistence: Vojtěch Šilhavý a Vladimír Macháček.

57:10

Hosté to zkusí v šesti mužích v poli!

56:56

Ječný si střelu dlouho připravoval a ta taky nakonec Vladařovi vypadla. Naštěstí pro kladenského gólmana si nikdo nesjížděl na dorážku.

56:20

Frodl si připisuje další zákrok a po kontaktu puku s ochrannou sítí se vhazuje po jeho levici.

55:41

Janeček přihrál zpoza branky kolem bližší tyče před brankoviště a puk se málem odrazil od Kasalovy brusle až do sítě!

55:27

Po dalším rychlém protiútoku domácích končí puk v ochranné síti nad Frodlem.

54:54

Hosté mohli ujíždět do přečíslení dva na jednoho, ale Yuki Miura se stihl vrátit.

53:35

Machač s Šilhavým dlouho motali hlavy hostujícím obráncům, až nakonec vypíchl kotouč Frodl před sebe, ale přímo na hůl VLADIMÍRA MACHÁČKA, který už se nemýlil a vymetl levý roh slávistické branky. Bez asistence

52:53

52:27

Slánský vypálil od modré do chumlu těl před Frodlem, ale trefil pouze připravené betony.

51:38

Matula se nejprve snažil najít žabičkou Slánského hůl, což se mu nepodařilo, ale následně se dostal ke střele Doležal, jehož střela byla sražena mimo.

51:21

50:53

Síly se vyrovnají. Hlinka (SLA) je vyloučen za sekání.

50:28

Drahorádovu vysokou střelu vytěsnil Vladař bez problému vyrážečkou.

49:56

Šilhavý se s kotoučem zkušeně vrátil a našetřil nějaké vteřinky z oslabení.

49:26

Domácí ve čtyřech.

49:21

Domácí půjdou na pět vteřin do tří! Vladař (KLA) je vyloučen za zdržování hry.

49:12

Potěchin si neuhlídal Červeného, který obdržel před brankoviště kotouč a dokázal i vystřelil, ale jen do připraveného Vladaře.

48:46

Saňova dělovka od modré skončila sražena v rohu kluziště.

47:57

Šilhavý se nyní zajímavým způsobem zahákl s Ječným, a tak musel několik vteřin jet s jednou nohou nahoře, než se vymotali.

47:26

Větrovec (KLA) je vyloučen za vražení na hrazení.

47:12

Janeček si nyní dvakrát sjížděl na přihrávku do samostatného úniku, ale ani jednou nedostal puk tak, jak by potřeboval.

46:25

Novákův střílený pokus ještě ze středního pásma nemohl Vladařovi nadělat mnoho problémů a skončil bezpečně v modrobílé lapačce.

45:49

Miura nyní dokázal, že se i přes svoji malou výšku nevyhýbá osobním soubojům a u mantinelu dohrál Saňu.

44:55

Frodl měl naprosto odkrytý výhled, a tak pro něj Šilhavého střela nemohla znamenat žádný problém.

44:00

Macháčkovu střelu z otočky Frodl asi příliš neviděl, ale i tak ji dokázal na dvakrát odehrát do rohu kluziště.

43:44

Hlinka znovu hned po přechodu do pásma zvolil rychlou střelu zápěstím, ale mířil nad Vladařovu bránu.

42:58

MARTIN SLÁNSKÝ nejprve sám krásně přihrál zpoza brány na Janečka, ale s tím se ještě Frodl stihl stáhnout. Následně ale skončil hostující brankář natažený na ledě a kladenskému forvardovi už stačilo jen vybruslit před branku a sám doklepnout puk do sítě. Asistence: Petr Janeček.

42:23

Domácí byli pod obřím tlakem ze strany Slavie, která si s nimi nyní dělal doslova co chtěla. Vladař nakonec nemusel zasahovat, neboť Nestrašil pálil mimo.

41:34

Procházka se hned z trestné lavice aktivně zapojuje do hry a nyní se mu podařilo vybojovat pásmo.

41:03

40:31

Domácí už vybojovali pásmo, ale rychle o něj přišli kvůli důraznému výpadu Hlinky.

40:02

Třetí třetina začala, hosté budou hrát ještě přes minutu v oslabení.

40:01

Máme tu konec druhé třetiny, která byla velmi divoká a stav utkání je po ní vyrovnaný 2:2. Domácí nejprve dokázali zvýšit svůj náskok na dvoubrankový, ale následně se do hry začali dostávat více hosté, kteří během čtyř minut srovnali. Rozuzlení dnešního zápasu se tak dočkáme ve třetí třetině, který začne přibližně v 17:31.

40:00

39:59

39:28

Nestrašil si po chybě domácích v rozehrávce sjížděl do zajímavé pozice, ale nakonec mu byl puk vypíchnut.

39:03

Procházka (SLA) zastavil Doležala v úniku jen za cenu sekání.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:53

38:34

Saňa vypálil hodně znovu tvrdě, ale Vladař byl u své tyčky včas!

38:18

Hostů se podařilo rozjet zajímavý kolotoč zakončení a přihrávek před Vladařem, ale ten nakonec ukryl Procházkovu dorážku z blízkosti pod svoji lapačku.

37:59

A tohle není pro domácí vůbec dobré. Miurovo (KLA) vyloučení za zdržování hry znamená téměř minutu přesilovky pěti proti třem pro Slavii.

37:19

Nestrašil hodně rychle objel branku a pokusil se zasunout k tyčce, což se mu nepodařilo jen díky rychlé reakci Zajíce!

36:53

Šilhavý (KLA) je vyloučen za sekání.

36:22

Potěchin se znovu zapojil do útočného snažení domácích, ale nakonec zavezl puk do ofsajdu.

35:28

Miura nezachytil přihrávku o mantinel, ale k jeho štěstí puk vyputoval až za modrou čáru, takže byl odpískán ofsajd hostí.

35:08

Ječný byl hodně důrazný před Vladařem, a ten tak měl co dělat, aby co nejrychleji zakryl kotouč. To se mu nakonec povedlo.

34:10

Po Burešově střele z levého křídla se síťka Vladařovy brány znovu rozvlnila, ale tentokrát jen zvenku.

33:40

Slavia právě vstřelila branku!
JOSEF SAŇA si s kotoučem na holi sjel do útočného pásma, stáhl se k pravému mantinelu a vyslal nechytatelnou střelu k Vladařově vzdálenější tyči. Asistence: Marek Novák a Dominik Frodl.

33:22

33:12

Bunda ihned po vhazování vyhodil kotouč za Frodla.

33:06

Domácí střídačka dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Domácí budou 16 vteřin ve třech!

32:29

Bunda v souboji u mantinelu tvrdě dohrál Červeného a hosté kvůli jeho nepřesné přihrávce ztratili pásmo.

31:47

Havelkova dělovka narazila do Vladařových betonů, ale kladenský gólman zkušeně usměrnil puk do rohu.

31:22

Větrovec (KLA) je vyloučen za držení protihráče.

31:03

Patzeltova křižná přihrávka mířila jen na Furchovy paty a hostující útočník tak nemohl zakončit.

29:47

Z ničeho nic vznikl obrovský závar před Frodlem a hostující gólman už sám ležel na ledě. K jeho štěstí ale Slánský nedokázal zvednout puk dostatečně.

29:05

Nahození od modré čáry Vladař vyrazil jen před sebe, kam si sjel FILIP JEČNÝ a následně už se mohl kladenský gólman natahovat jak chtěl, neboť slávistický útočník už měl snadnou pozici. Asistence: Josef Saňa.

28:41

Macháček se stáhl až na pozici obránce a výborným způsobem zastavil postupujícího Ječného.

28:04

Patzelt už nestihne puk dojet a je odpískáno zakázané uvolnění hostí.

27:15

Procházka zamířil od mantinelu hezky k bližší tyči, ale Vladař měl lapačku včas na svém místě.

26:17

Větrovec s rozehrávkou za brankou až příliš váhal a nakonec byl sražen napadajícím Hlinkou. Následně měl Vladař problémy ale na poněkolikáté uklidil puk do své lapačky.

25:04

PATRIK MACHAČ byl sice zahákovaný zezadu, ale i tak neztratil rychlost a v signalizované výhodě si sjel před Frodla, kterému technickým způsobem uklidil puk do vzdálenějšího koutu sítě. Asistence: Vladimír Macháček a David Bunda.

24:35

24:15

Drahorád se snažil statečně, ale nakonec přeci jen přejel s kotoučem do středního pásma, čehož si rozhodčí na čáře dobře povšiml – ofsajd.

23:39

Hosté si nyní opravdu krásně rozebrali kladenskou obranu a po Hlinkově přihrávce mohl z mezikruží střílet z první Červený, který však mířil mimo. Vladařova branka byla navíc špatně ukotvena a skončila o pěkný kus mimo předepsanou pozici.

23:05

Doležal se v oslabení dostal k puku, proháčkoval se mezi několika soupeři a mohl i zaútočit, ale nakonec raději našetřil vteřiny.

22:35

Janeček (KLA) je vyloučen za podražení.

22:28

Ječný si i s obráncem na zádech vybruslil před Vladaře a pokusil se trefit vzdálenější růžek. Puk se nakonec odrazil od tyče do ochranné sítě!

21:50

Domácí drželi pásmo, ale stále jen honili kotouč po hrazení. Matula nakonec o puk přišel a hra se stěhuje do středního pásma.

20:57

Zderadičkova střela mířící k bližší tyči nakonec proletěla mimo.

20:35

Macháček se snažil tečovat jednu ze střel směřujících na Frodla, ale puk nakonec skončil mimo.

20:05

Na úvodním buly druhé třetiny uspěl Kasala a hosté přecházejí do útoku.

20:01

První třetina nám přinesla jednu jedinou branku, kterou vsítil v 19. minutě krásnou trefou domácí obránce Potěchin. Domácí Rytíři si dokázali vytvořit více nebezpečných šancí než jejich soupeř a vedou tak zaslouženě. Druhá třetina začne přibližně v 16:43.

20:00

19:59

Červený byl před brankovištěm hodně důrazný, ale Vladař dokázal přikrýt puk svojí lapačkou.

19:17

Šilhavý předvedl svoji rychlost a natlačil se přes obránce až před Frodla, kde už ale dokázal zakončit jen bekhendem. Puk se následně začal sunout za odkrytou brankovou čáru, odkud jej na poslední chvíli vymetl Hlinka!

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

Michail POTĚCHIN - 1:0

18:23

Tak tato branka byla opravdu výstavní! MICHAIL POTĚCHIN si obkroužil branku a vytočil se až do zakončení, ve kterém naprosto nádherně trefil bližší růžek Frodlovy brány. Asistence: Jakub Kaprál a Jakub Hajný.

17:58

Vladař si nyní se svojí rozehrávkou za klecí nebyl příliš jistý a musel si pospíšit zpět na své místo.

16:58

Zderadička hned po rychlém přejezdu do pásma vypálil a Vladař už se jen ohlédl zap ukem. K jeho štěstí střela nemířila mezi tři tyče.

16:43

16:24

Šilhavý si s pukem vyjel od mantinelu na střed a pěkně protáhl Frodla. Puk nakonec prolétl jen kousek od jeho vzdálenější tyče.

16:04

Machačově formaci se podařilo až nyní na delší dobu udržet puk v útočném pásmu.

15:19

A další kotouč vylétá z pásma Slavie. Domácím dnes přesilové hry zatím příliš neklapou.

14:52

Hosté hned dostali hru ze svého pásma a málem ještě nastartovali do protiútoku Furcha.

14:43

Saňa (SLA) je vyloučen za podražení.

14:19

Macháček na levé straně naznačil střelu a následně sám zakončil. Frodl se proti jeho střele ale dokázal přesunout ke své bližší tyči včas.

13:41

Hosté se v útočném pásmu dopustili přihrávky rukou a hra se stěhuje do středního pásma.

12:56

Fortelkovu střelu z mezikruží dokázal Vladař vyrazit alespoň před sebe.

12:48

12:44

Potěchin vyhodil kotouč a domácí zvládnou toto oslabení již bez problému.

12:14

Hlinka hned po přejezdu modré čáry vystřelil, ale jeho dělová rána rozezvučela jen zadní mantinel.

11:44

Machač nyní předvedl svůj tlak do branky, když i v oslabení byl nesmírně aktivní před Frodlovým brankovištěm a nakonec dostrkal hostujícího gólmana málem až do sítě.

11:20

I domácím se v úvodu oslabení podařilo uvolnit, ale hosté se vrací zpět do útoku.

10:48

Matula (KLA) je vyloučen za nedovolené bránění.

10:33

Hosté se dlouhou přihrávkou pokusili vysunout Červeného, ale puk srazil do rohu Bunda.

10:10

Domácí ve středním pásmu získali puk do své moci, ale Doležal následně vjel do ofsajdu.

09:35

Šilhavý ještě zpětnou přihrávkou hledal Macháčka, ale přes zhuštěný prostor už puk neprošel.

09:24

08:41

Po krásné kombinaci domácích zůstali před Frodlem osamocení Šilhavý s Macháčkem, ale druhý jmenovaný nedokázal zužitkovat přihrávku od svého kapitána a vypálil mimo!

07:45

Hosté ale rychle vyhazují kotouč ze svého pásma a Ječnému se dokonce daří šetřit drahocenné sekundy za Vladařovou klecí.

07:24

Havelka (SLA) je vyloučen za držení protihráče.

06:57

Machač svým důrazným napadáním připravil o puk Josefuse, ale následně nenašel svojí přihrávkou žádného ze spoluhráčů.

06:37

Nestrašil se pokusil ve středním pásmu obhodit si Kaprála, ale ten si připsal dobrý defenzivní zákrok.

05:54

Hosté se ocitli pod velikým tlakem ze strany Rytířů, z kterého se nedokázali vymanit jinak než za cenu zakázaného uvolnění.

05:36

Nestrašil se pokusil o rychlé vyhození puku, ale Bunda u něj byl včas a zabránil mu v jeho úmyslu.

04:45

Straka se ocitl úplně osamocený na pravé straně kluziště, ale nakonec svojí tvrdou střelou jen vyprášil Vladařovu výstroj.

04:00

Machač dlouho motal za Frodlovou brankou obránce, až se konečně uvolnil a přihrál do mezikruží Macháčkovi, jehož střela ale mířila jen do betonů hostujícího brankáře.

03:12

Hosté mají problémy s přechodem do útoku. Nyní je zastavuje již třetí ofsajd v první třetině.

03:06

Po tvrdém střetu v rohu kluziště se Šilhavý hodně ztěžka zvedal s ledu a následně zamířil rovnou na střídačku.

02:30

Zajíc znovu jen nahodil po mantinelu puk až za Frodla, ale hostům pomohl jejich brankář s rozehrávkou a nebyly z toho žádné nepříjemnosti pro Slavii.

01:55

Doležal hned za půlící čárou začal napadat Drahoráda a ten nakonec musel s pukem až za gólmana Frodla.

01:11

Domácí nahodili puk do útočného pásma, ale v rohu kluziště byl jako první Novák.

00:19

Do prvního útoku se hnali Rytíři, ale obrana Slavie hned za modrou zafungovala a zastavila útočný výpad.

00:01

Soupisky budou kvůli technickým problémům doplněny v průběhu první třetiny.
Ledová plocha je již připravena, utkání může každou chvíli začít.

Rozbruslení

Na kladenském ČEZ Stadionu právě probíhá standardní rozbruslení obou týmů.
Poslední vzájemné utkání

Své poslední zápasy odehrály týmy v rámci 11. kola proti sobě, tentokrát na ledě pražské Slavie. Utkání to bylo velmi vyrovnané a vzhledem k tomu, že základních 60 minut ani následné prodloužení vítěze neurčili, přišly na řadu nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí, kteří se nakonec radovali z bodu navíc a z výhry 4:3 po samostatných nájezdech.
HC Slavia Praha

Hosté se drží jen o příčku za svým dnešní m soupeřem, což znamená, že Slavia je s padesáti devíti body na čtvrté příčce a na Kladno ztrácí tři body. Slávisté mají stejně jako jejich dnešní soupeř pozitivní celkové skóre, ale nižší 106:103. Slavia odehrála svůj poslední zápas doma a právě proti dnešnímu soupeři. Na svém ledě pražané nezklamali a připsali si vítězství 4:3 po samostatných nájezdech.