HC Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec

6:3

konec (2:1, 1:1, 3:1)

19.01.2015, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • Patrik Martiník

Vítkovičtí odčinily minulou porážku z přechozího mače v Mladé Boleslavi a v domácím utkání porazili bílé tygry z Liberce 6:3.
Skóre otevřel v šesté minutě Patrik Zdráhal, který se činil také při gólu Illéše z 54.minuty. V jedenácté minutě avšak vyrovnával hostující Matěj Paločko.
Ve druhé třetině padly tři branky. Ve 13.minutě zvrátil vedení na vítkovickou stranu David Ballner a o dvoubrankové vedení se postaral v 29.minutě Filip Kuťák. Naději libereckým vykřesal Matěj Paločka, takže po druhé třetině byl stav 3:2.
V poslední periodě padlo nejvíce branek – čtyři, první z nich vzešla z brejkové situace, u které se radoval Jakub Illéš. O pár sekund později Vítkovice navýšily náskok na 5:2 díky gólu Davida Sysaly. Liberec si nechal menší radost na třetí gól v tomto utkání, když jej vstřelil Daniel Svoboda, ale poslední slovo měli opět vítkovičtí, když v 54.minutě vsítil šestou branku Jakub Illéš.

Vítkovičtí tak vítězí nad Tygry 6:3 a upevňují své postavení v tabulce.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám přijemné prožití prvního dne týdne a zase příště u vítkovického hokeje, napočtenou. (19:13:13)

60:00

59:55

Poslední střela zápasu nerozhodne o dalším gólu, protože Stezka střelu kryl.

59:44

Střela Hawlíka, která byla především na teč, skončila u Stezky.

59:00

Ballner nahodil puk do třetiny, Vítkovice se o něj v obranném pásmu Liberce statečně pere.
Ofsajd Vítkovic.

58:48

Zakázané uvolnění Vítkovic.

58:25

Česlík nahrál přímo na hůl libereckého zadáka, ten poslal puk do třetiny.

58:11

Svoboda pokryl puk lapačkou, za jeho svatyní probíhá menší potyčka. Vypadá to, že tresty se udělovat nebudou.

57:44

Liberečtí se snaží s výsledkem něco udělat a mírně tlačí vítkovické ve své třetině.

56:04

David Ballner dokázal potrápit Stezku, ten však pokus chytá.

55:46

Opět zakázané uvolnění Liberce.

55:20

Artl vystřelil na Svobodu, ten je připraven.

55:12

Zakázané uvolnění Liberce.

54:43

Gellnar drží puk v útočném pásmu.

53:51

Vítkovice právě vstřelily branku!
O šestou branku Vítkovic se postaral JAKUB ILLÉŠ. Asistence: Patrik Zdráhal, Adam Hawlík.

53:43

Pozemní střela Ballnera byla zblokována.

53:12

Divila dokázal vysokým obloučkem osvbodit svůj klub, nyní jsou však Vítkovice opět v pásmu.

6:3

Branky a nahrávky: 6. Zdráhal (Kafka, Jáchym), 13. Ballner (Kuťák, Ollender), 29. Kuťák (Charvát, Ollender), 45. Illéš (Blahuta, Demel), 45. Sysala (Charvát), 54. Illéš (Zdráhal, Hawlík) – 11. Paločko, 36. Paločko (Huňa, Solenský), 49. Svoboda (Divila)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda R. (Zavadil) – Adamík, Hawlík, Demel "A", Puzič, Charvát M. "C", Ďurkáč – Ballner, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák "A", Ollender, Zdráhal, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar. Trenér: Roman Ryšánek.

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Pírs) – Šír "A", Arlt "A", Husa, Mečíř, Divila, Tržický – Babec, Suska, Huňa, Svoboda D., Jedlička "C", Solenský, Lakatoš, Žďárský, Paločko, Heřmánek. Trenér: Petr Haken

Rozhodčí: Jiří Jeřábek – Jiří Jureček, Marián Řezáč