NHL

Ottawa Senators – Montreal Canadiens

4:1

konec (2:1, 1:0, 1:0)

16.01.2015, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 2.3 3.7 2.66 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to vše a já vám přeji příjemně strávený konce pracovního týdne. (04:23:05)
3. Erik Karlsson (OTT) 1+0
Dnešní utkání je u konce a Ottawa po zásluze vítězí 4:1. V poslední třetině zpečetil vítězství Ottawy trefou do prázdné brány Erik Condra, který definitivně rozhodl o konci šestizápasové šňůry vítězství na ledech soupeřů Montrealu.

60:00

Erik CONDRA - 4:1

59:24

Ottawa právě vstřelila branku!
Je hotovo! Po vyhraném buly se ve středním pásmu dostal k puku ERIK CONDRA a ten již zamířil přesně do prázdné brány Montrealu. Bez asistence.

59:15

Znovu se bude vhazovat ve středním pásmu a Ottawa se blíží vítězství.

59:08

Hodně nervózní souboj na buly Legwanda s Plekancem končí vykázáním Tomáše Plekance.

59:08

I Michel Therrien využívá svůj oddechový čas a dává závěrečné pokyny svým svěřencům.

59:08

Je tady poslední minuta třetí třetiny a po nepřesné střele Sekáče, která skončila v ochranné síti je hra vykázána do středního pásma.

58:37

Tentokrát měl Hoffman šanci trefit prázdnou bránu, ale tomu pro změnu sjel puk z čepele.

57:57

Bobby Ryan dostal puk do útočného pásma, ale následně nedokázal vystřelit na prázdnou bránu přes padajícího Subbana.

57:34

Puk končí v hledišti a vhazovat se bude u Andersona.

57:19

Dobrá střela Subbana, ale puk nakonec končí ve středním pásmu.

57:09

Dustin Tokarski zůstává na střídačce a Montreal to zkusí v šesti!

57:09

Domácí vyhazují pouze na zakázané uvolnění a lodivod Senátorů Dave Cameron si bere oddechový čas, aby si mohla jeho pětice odpočinout.

56:28

Lars Eller hledal někoho ze svých před Andersonem, ale našel jen hokejku Jareda Cowena.

55:43

Wierciochova střela od modré byla sražena a puk je ve středním pásmu.

55:04

Erik Condra šel zboku zcela sám na Tokarskiho, ale ještě před zakončením mu ujel puk a ze šance nic nebylo.

54:47

Nahození od modré čáry zlikvidoval celkem bez problémů Dustin Tokarski.

54:11

5 minut a 49 sekund před koncem je Montrealu odpískán ofsajd a následuje zřejmě poslední komerční přestávka.

53:54

Markov hodně nejistě rozehrál na své spoluhráče a Montreal nakonec na chvíli ztratil puk.

53:24

53:17

Po Ceciho střele naprázdno promáchl Ryan před odkrytou bránou!

52:51

Anderson musel být opět pozorný! Ellerovu střelu sice jen vyrazil, ale poté dokázal zastavit dorážku Jemelina, po které se puk šoural k brankové čáře.

52:31

Přesilová hra se zatím domácím vůbec nedaří a na druhou stranu naopak postupuje Plekanec.

51:24

Curtis Lazar inkasoval u mantinelu nepříjemný zákrok holí do obličeje a Pierre-Alexandre Parenteau (MTL) oslabuje Montreal.

51:00

Eller se dostal s jedním ze spoluhráčů do přečíslení dvou na jednoho, avšak puk se odrazil od obránce Ottawy před Andersona a domácí brankář skočil po volném kotouči.

50:51

Poprvé lze slyšet z tribun pokřik "GO SENS GO!" Ottawa zatím drží vedení 3:1 v tomto prestižním kanadském derby.

50:24

Hodně překvapivě se po Plekancově střele odrazil puk od jednoho z hráčů, ale Anderson může být v pohodě.

50:08

Jean-Gabriel Pageau se dostal do úniku, avšak v poslední chvíli přišel o kotouč a neřízeně narazil do tyčky Tokarskiho brány.

49:43

Hodně dlouhý souboj u mantinelu vyhráli domácí a dostávají se do útoku.

49:03

Zakázané uvolnění Senátorů a hra se stěhuje před Andersona.

48:43

Po delší době si zákrok připisuje Dustin Tokarski, který na hrudi udržel ránu Erika Karlssona.

47:54

Hra se poměrně rychle přelévá ze strany na stranu, ale žádná vyloženě gólová šance ve třetí třetině zatím nepřišla.

47:15

Osamocený Sekáč zavezl puk do útočného pásma, předal jen na modré čáře Beaulieuovi, který však trefil jen obránce před sebou.

46:22

Milan Michálek se i ve svém dalším střídání dostal do střelecké pozice nicméně i tentokrát nemířil mezi tři tyče.

45:40

Opět je na ledě nejlepší formace Montrealu a Gallagher se dokázal vytočit před bránu. Craig Anderson drží dvoubrankové vedení svého celku.

45:00

Rána Galchenyuka skončila jen na nohou Methota. Ten po zásahu pukem nemá ve tváři zrovna příjemnou grimasu.

44:34

Andrej Markov srazil hokejkou střelu Condry do ochranné sítě a vhazovat se bude v pásmu Montrealu.

43:54

Eller s Prustem nedokázali ohrozit Andersona střelou a na druhé straně se prezentoval velmi nepřesnou ránou Milan Michálek.

43:06

Už už se do úniku tlačil opět Pacioretty, ale tentokrát puk dokázali domácí zastavit ještě před jediným střelcem Montrealu.

42:48

Ofsajd zastavil snahu Montrealu o dobytí útočného pásma.

42:19

Wiese v tísni zakončoval na kolenou, ale jeho střela neznamenala nebezpečí pro bránu Craiga Andersona.

41:47

Velmi důrazně šel do brankoviště Tokarskiho Chiasson a brána je po jeho souboji s Gončarem posunuta.

41:09

Znovu musel být Tokarski velmi pozorný a likvidovat Michálkův pokus.

40:58

Na druhé straně měl před sebou odkrytou branku Pageau, ale jeden z hostujících obránců mu v poslední chvíli překazil zakončení.

40:16

Skvělý vstup do třetí třetiny měli hosté a Brendan Gallagher se mezi dvěma obránci dostal až k zakončení, které zlikvidoval betonem Anderson.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:33.
Čtyřicet minut utkání je fuč a Ottawa ve druhé třetině dokázala navýšit vedení. Již ve 23.minutě se prosadil po rychlém protiútoku Erik Karlsson a poté, co Sens přečkali čtyři oslabení půjdou do třetí třetiny s dvoubrankovým vedením.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56

Puk se ještě odrazil do hlediště a následuje zřejmě poslední vhazování u Andersona.

39:36

Po rychlé souhře dostal puk mezi dva obránce Jiří Sekáč, který však nezamířil mezi tři tyče!

38:50

Po hodně zvláštním odrazu se puk ocitl před Andersonovou bránou, ale nejblíže ke kusu černé gumy měli domácí hráči, kteří zažehnali nebezpečí.

38:26

Pageau vyvezl puk až do pásma Montrealu a domácí střídají.

37:57

Opět byl Pacioretty mozkem akce, avšak puk se přes Ceciho nedostal až ke Gallagherovi.

37:22

Pacioretty vymyslel přihrávku na modrou, ale následná Gončarova rána končí na betonech Craiga Andersona.

36:49

Až nyní se domácí dotkli puku a Mark Stone (OTT) už míří na trestnou lavici za podražení.

36:35

Fanoušci i hráči Ottawy se domnívali, že Stone byl faulován, avšak rozhodčí to viděli jinak a na trestnou lavici půjde právě Mark Stone.

35:27

Erik Karlsson předvedl podobné sólo jako Subban před pár minutami, ale Tokarski tentokrát nemusel zasahovat.

35:17

Hned po dojetí puku vypálil Mark Stone, ale Tokarski v pohodě zasahuje.

34:27

Nahození ze středního pásma se zastavilo o jednoho z rozhodčích a Tokarski může být velmi rád, že k puku neměl blízko žádný z domácích hráčů.

34:01

Bobby Ryan se neudržel na modré čáře a zavinil ofsajd při průniku Jareda Cowena.

33:37

Pár nepřesností bylo k vidění na straně Sens, ale Montreal toho zatím nedokázal zužitkovat.

33:19

Hned po návratu z trestné lavice se zapojil do akce MacArthur, ale ten svou střelou našel přesně lapačku Tokarskiho.

33:04

32:45

Sražená střela od modré končí v ochranné síti.

32:38

Subban dnes poprvé předvedl jedno ze svých úžasných sól, ale Anderson byl pozorný a podržel puk po bekhendovém zakončení Subbana v náruči.

32:13

Před Andersona si z rohu vyjel volný Plekanec, ale mezeru ve výstroji domácího brankáře nenašel.

31:34

P.K.Subban dostal přihrávku na brusle a kotouč se odrazil do středního pásma. Habs tak musí vyklidit pásmo útočné.

31:09

Hosté v plném počtu a pro změnu oni budou hrát přesilovou hru.

31:04

Během vhazování zasáhl Clarke MacArthur (OTT) jednoho z hostů vysokou holí a jde na lavici hanby.

30:59

Už to vypadalo, že se MacArthur dostane ke střele, ale nakonec mu je dopíská ofsajd.

30:26

Domácí v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.

29:55

Bobby Ryan sroloval obrovským hitem Galchenyuka a vysloužil si bouřlivé ovace domácích fanoušků.

29:09

Andrej Markov (MTL) – 2 minuty za podražení

29:09

Přihrávka na Andreje Markova se zpomalila o mantinel, Legwand vypíchl kotouč hostujícímu obránci a Markov musel faulovat.

28:30

Jedovatá střela Gončara, ale Anderson trochu akrobaticky vyráží puk.

28:26

Cody Ceci (OTT) zahákoval Ellera a jde na trestnou lavici.

28:26

Domácí se sice ubránili v oslabení, ale po pár sekundách si zkusí hru v početní nevýhodě podruhé.

28:16

27:59

Na druhé straně se musel hodně činit Anderson, který čelil asi čtyřem, pěti nebezpečným střelám Montrealu!

27:10

Jean-Gabriel Pageau se v oslabení dostal do úniku, dokázal zakončit, ale puk zůstal před brankovou čárou!

26:30

Hosté se okamžitě drží v útočném pásmu a rozvíjí svou přesilovkovou kombinaci. Ta byla velmi úspěšná ve včerejším zápase, ve kterém se dokázali Habs třikrát prosadit právě v přesilovkách.

26:16

Erik Gryba (OTT) míří na trestnou lavici za hákování.

26:16

Jiří Sekáč dostal puk mezi kruhy a trefil tyčku Andersonovy brány! Na straně Senátorů však dojde k vyloučení.

25:28

Gryba zvolil hodně špatnou rozehrávku, když napálil puk podél mantinelu. Kotouč totiž zachytili hosté a Sens se dostali pod zcela zbytečný tlak, který však nakonec dokázali vyřešit.

25:01

Montreal se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění a hra se stěhuje zpátky před Tokarskiho.

24:15

Na druhé straně MacArthur řešil přečíslení přibržděním a nakonec se dostal do slibné pozice. Z mezikruží však Clarke MacArthur nezamířil přesně.

24:03

Rychlý přechod do útoku předvedli i hosté a Tomáš Plekanec dělovkou prověřil Andersona, který nakonec našel puk mezi tělem a rukou.

23:54

Při přerušení si Craig Anderson nechal přebrousit nůž na své pravé brusli a pokračuje se ve hře.

23:25

Prust se prezentoval nepřesnou střelou a Curtis Lazar opět bleskově zaváží puk do pásma Montrealu.

23:03

Vhazuje se v útočném pásmu Habs a snad každého fanouška může těšit návrat Maxe Paciorettyho zpět na střídačku. zdá se, že hvězda Habs je v pořádku.

Erik KARLSSON - 3:1

22:16

Tak to byla blesková akce domácích, která končí brankou! Milan Michálek s Pageauem bleskově obrátili hru směrem k Tokarskimu a právě český hráč přihrál ERIKU KARLSSONOVI, který propálil hostujícího brankáře. Asistence: Milan Michálek, Jean-Gabriel Pageau

21:46

Branka samozřejmě není uznána, ale důležitější je, že nejlepší hráč Montrealu Max Pacioretty odjíždí, po kontaktu svého kolene s tyčkou Andersonovy brány, do kabin.

21:46

Hlavní rozhodčí se ještě jede poradit s kolegou u videa.

21:46

Hodně sporný zákrok teď předvedl Cowen proti Paciorettymu, ale vylučovat se nebude a hra je přerušena, neboť Pacioretty skončil i s pukem v bráně.

21:04

Anderson vyrazil puk do ochranné sítě a Brendan Gallagher si to pak namířil do brány místo kotouče.

20:43

Bobby Ryan ještě využil tlaku po přesilové hře ke střele, ale Tokarski byl pozorný.

20:40

20:14

Domácí ještě dohrávají přesilovou hru a okamžitě se stěhují do útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:33.
Máme za sebou první třetinu kanadského derby mezi Ottawou a Montrealem a k vidění byl velmi pohledný hokej včetně tří branek.
Jako první se prosadil již po 69 sekundách z dorážky Mika Zibanejad, který poslal domácí do vedení. Na tuto branku Montreal dlouho nemohl najít odpověď, avšak v 15.minutě se dostal za záda všech hráčů Max Pacioretty a přesnou střelou mezi Andersonovy betony vyrovnal. Z vyrovnání se Habs radovali pouze necelé dvě minuty, protože po závaru před Tokarskim dokázal vstřelit svou první branku v sezóně Jean-Gabriel Pageau, který vrátil vedení na stranu Ottawy.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:47

Během krátké fáze bez časomíry se nic zásadního nestalo, ale ještě jednou se bude vhazovat před Tokarskim.

18:52

Domácí udrželi útočné pásmo a Tokarski musel zasahovat proti ráně Zibanejada.

18:40

Tomáš Plekanec (MTL) jde dnes podruhé na trestnou lavic, tentokrát za sekání.

18:28

Nakonec až Curtis Lazar po dvou minutách vyprodukoval střelu, se kterou však neměl Tokarski sebemenší problém.

18:16

Hodně nepřesností je nyní k vidění na obou stranách.

Jean-Gabriel PAGEAU - 2:1

16:26

Sens si berou zpět své vedení! Sražená Ceciho střela skončila před Tokarskim, avšak nikdo z hostujících hráčů nedokázal dostat puk pryč a po několika dorážkách dostal kotouč za Tokarskiho JEAN-GABRIEL PAGEAU, který si připsal první branku v sezóně. Asistence: Milan Michálek, Mark Stone

15:48

Eric Condra se od mantinelu dostal až do blízkosti brankoviště, avšak skulinku mezi betony Tokarskiho nenašel.

15:15

Karlsson se dostal při zpracování rukou pod tlak Ellera, ale nakonec jej "zachránil" odpískaný ofsajd hostujícího útočníka.

Max PACIORETTY - 1:1

14:35

Montreal právě vstřelil branku!
Cody Ceci předvedl na útočné modré fatální chybu, MAX PACIORETTY se dostal do úniku a i přes atak Cowena dokázal trefit přesně mezi nohy Andersona. Domácí brankář se pod maskou musí hodně červenat. Asistence: Brendan Gallagher, Tomáš Plekanec

13:29

Se závěrem vlastního oslabení si vypracovali hosté dobrou šanci, ale Jemelin nedokázal prostřelit Andersona, který nadvakrát zasahuje.

13:00

Dobrou šanci měl nyní Stone, kterému přihrával Ryan, ale hostující brankář opět zvládl situaci a hosté vyhazují.

12:53

Sens jsou zpět před Tokarskim, ale ten dokázal zasáhnout proti Ryanově ráně.

12:15

MacArthur v tísni přišel o kotouč a ten letí zpět k Andersonovi.

11:44

Cowenova dělovka skončila pouze na chráničích jednoho z bránicích hráčů Montrealu a hosté vyhazují puk.

11:29

Nyní si však domácí vykoledovali faul, přesněji Clarke MacArthur, kterého podrazil Tomáš Plekanec (MTL).

10:59

Přihrávka před Tokarskiho neprošla až na hůl Chiassona a domácí hosté dostali puk do středního pásma.

10:31

Zakázané uvolnění domácích a vhazovat se bude u Andersona.

10:25

Canadiens se pomalu dostávají do hry a usazují se v útočném pásmu. Momentálně je však hra přerušena vinou hry vysokou holí jednoho z hostů.

09:56

Beaulieu operoval s pukem hodně na hraně modré čáry a čárový rozhodčí mu nakonec píská ofsajd.

09:33

Malhotra špatně vyřešil přečíslení tří proti dvěma a zařídil jen další zákrok Andersona.

08:52

Curtis Lazar se pustil do průniku mezi dvěma obránci a dokázal vypustit střelu ze své hokejky. I Tokarski si připisuje úspěšný zákrok.

08:35

Z nepřesnosti domácích u střídaček vytěžil puk Eller, avšak jeho slabá střela nijak neohrozila Craiga Andersona.

07:52

Puk se ocitl mimo ledovou plochu a hra je proto pochopitelně přerušena.

07:37

Po další neúspěšné útočné snaze Montrealu je puk zpátky v obranném pásmu Habs.

07:08

Domácí zvýšili napadaní a vytěžili z toho zakázané uvolnění Montrealu.

06:46

Craig Anderson si připisuje jednoduchý zákrok, ale před chvílí bylo rozhodně zajímavější střídání Montrealu, které bylo více než na hraně a zřejmě se mělo vylučovat.

06:01

Kyle Turris rychle přenesl hru k bráně Habs, ale jeho slabá střela skončila pouze na betonech brankáře Montrealu.

05:42

Velmi riskantní Karlssonova rozehrávka skončila pouze na hokejce Subbana a jeho pohotová střela končí po teči v ochranné síti.

05:04

Cowen sice nedokázal vyvést puk z pásma Sens, avšak oba týmy střídají a Cowen má druhý pokus.

04:36

Vůbec poprvé se do útočného pásma dostávají i hosté a to zásluhou Jiřího Sekáče. Ke střela však zatím nedošlo.

03:52

Dvakrát tečovaná střela od modré čáry nakonec skončila vedle brány Tokarskiho.

03:46

Zpět na ledě je zatím jediný střelec Zibanejad a jeho pětka už zase kombinuje v útočném pásmu.

02:55

A další obrovská šance! Alex Chiasson před bránou usměrnil Karlssonovu přihrávku na Tokarskiho a ten musel předvést výtečný zákrok, aby zabránil druhé brance ve své síti.

02:24

Senátoři pokračují v aktivní hře a po přihrávce zpoza brány pálil zblízka Legwand. Zkušený útočník Sens trefil pouze lapačku Tokarskiho.

Mika ZIBANEJAD - 1:0

01:09

Domácí jsou odměněni za aktivní vstup do utkání a po 69 sekundách jdou do vedení. Dustin Tokarski pouze vyrazil střelu Hoffmana a MIKA ZIBANEJAD pohotově zasunul puk pod betonem Tokarskiho do brány. Asistence: Mike Hoffman, Bobby Ryan

01:03

Nyní je odpískáno dokonce icing Montrealu a hra se stěhuje před Tokarskiho.

00:42

Menší tlak Senatorů Habs ustáli, avšak po špatné rozehrávce Subbana je pískán ofsajd domácích.

00:18

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a okamžitě se dostávají do útočného pásma.

00:01

Momentálně zní kanadská státní hymna za doprovodu záběrů z MS do 20 let, které ovládli kanadští mladíci a kapitánem zlatého týmu byl navíc ottawský Curtis Lazar.
Zápas již tradičně začne s několikaminutovým zpožděním.

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Methot, Ceci, Cowen, Gryba, Wiercioch – Chiasson, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Lazar, Pageau, Condra – Stone, Legwand, Michálek

Montreal Canadiens: Tokarski (Price) – Subban, Markov, Gončar, Beaulieu, Gilbert, Jemelin – Gallagher, Plekanec, Pacioretty – Parenteau, Galchenyuk, Prust – Weise, Eller, Desharnais – Bournival, Malhotra, Sekáč

Rozhodčí: Dan O’Rourke, Francis Charron – Matt MacPherson, Steve Barton.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Milan Michálek (OTT) 5+6
Tomáš Plekanec (MTL) 11+16
Jiří Sekáč (MTL) 7+8
Posledních pět vzájemných zápasů
21.12.2014 MTL-OTT 4:1
5.10.2014 MTL-OTT 2:4 (přípravný zápas)
4.10.2014 OTT-MTL 4:3 pp. (přípravný zápas)
5.4.2014 OTT-MTL 4:7
16.3.2014 MTL-OTT 5:4 pp.
Montreal Canadiens
Hostující Montreal by měl být samozřejmě jasným favoritem na vítězství. V tabulce Východní konference se Montreal nachází na čtvrtém místě, na první Islanders ztrácí jen dva body a má o 15 bodů více než Sens.
Habs jsou v poslední době ve velmi dobré formě a nebodovali pouze v jednom z posledních devíti utkání. Z těchto zápasů navíc Montreal vytěžil sedm vítězství a celkem 15 bodů!
Komplikací dnes může být fakt, že Montreal svůj poslední zápas minulou noc a to v Columbusu. Zde si sice Habs připsali vítězství 3:2, když zápas otočili třemi brankami ve třetí třetině, ale dá se předpokládat že dnes budou hráči Montrealu unavení a do brány se zřejmě postaví náhradník Dustin Tokarski.
Ottawa Senators
Domácí celek má za sebou čtyři zápasy na venkovních stadionech, ze kterých urval jen tři body a i kvůli tomu se nachází stále na pozicích mimo playoff. Přesněji je Ottawa na 11.místě Východní konference.
Sens se sice prezentují pěknou hrou, avšak výsledky zatím příliš nepřichází. Z posledních pěti utkání se Ottawě podařilo zvítězit jen proti Arizoně a to je samozřejmě málo. Naposledy se Sens předvedli na ledě Dallasu a i přes vedení 1:3 po první třetině prohrála Ottawa 5:4. Zkrat přišel především ve druhé třetině, kterou Senátoři prohráli 4:0.
Vítáme vás u on-line přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes se podíváme na kanadské derby, ve kterém Ottawa Senators přivítá na svém ledě Montreal Canadiens. Utkání začíná v 01:30.

4:1

Branky a nahrávky: 2. Zibanejad (Hoffman, Ryan), 17. Pageau (Michálek, Stone), 23. Karlsson (Michálek, Pageau), 60. Condra – 15. Pacioretty (Gallagher, Plekanec)

Rozhodčí: Dan O’Rourke, Francis Charron – Matt MacPherson, Steve Barton