16.01.2015, 16:00 • Arena Lada • Martin Doležal

Tipsport: 1.6 4.3 4.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jiří Hunkes: 0+0, 1 střela na branku, čas na ledě: 18:04
Martin Zaťovič, 1+0, 1 střela na branku, čas na ledě: 11:43

Amur Chabarovsk
Michel Miklík: 0+0. 0 střel na branku, čas na ledě: 19:47
Marcel Haščák: 0+0. 1 střela na branku, čas na ledě: 17:15 (18:14:32)
Ačkoliv ve třetím dějství dokázali hosté snížit, bylo to z jejich, ale i z gólové stránky dnešního střetnutí vše. Togliatti bylo lepším týmem a zaslouženě vyhrálo. Naopak Amur prohloubil své trápení a i nadále zůstává na poslední místě konference. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.

58:22

A teď už je to jisté. Borisov zůstává mezi spoluhráči a Chabarovsk to zkusí s jedním hráčem navíc!

58:22

Oddechový čas pro hosty.

57:40

Stále se ale hraje většinou v útočné třetině Toglaitti, a tak Borisov nemůže odjet z branky. Hosté to tak stále nemohou zkusit v šesti.

56:41

Domácí muž v masce výborně zasáhl proti střele od modré. Ačkoliv měl zakrytý výhled, včas se přesunul a puk vyrazil ke straně.

55:20

Petrov dostal kus černé pryže k rohu mantinelu, kde ho chvíli podržel, čímž ušetřil cenné vteřiny ve prospěch svého týmu.

54:22

Už není na co čekat. Amur musí zabrat, pokud pomýšlí na body. Nahazuje kotouče před brankoviště, avšak Lada bez pítíž snahu hostů likviduje.

54:01

53:33

Dobrým projektilem vyslal Petrov puk z úhlu. Jen těsně letící kotouč minul horní tyč. Domácí jsou i nadále v útočné třetině.

52:38

Avšak vedoucí tým toho využívá k držení puku. Domácí nikam nespěchají a šetří cenný čas.

52:01

Safronovo míří na lavici hanby za držení. Je tu přesilová hra pro Ladu Togliatti.

51:20

Ránu z úhlu vyslal Nikitěnko, avšak hostující muž v masce číhal u tyče a opět včas zakročil.

50:28

Střelou z vrcholu kruhu se prezentoval Belousov. Jeho dělovka zaplula do výstroje Borisova, který raději přerušil hru.

49:11

Tak uvidíme, jak se s tím hosté dokáží vypořádat. Do konce zápasu zbývá ještě hodně času, a tak se dá očekávat ještě zajímavý závěr.

Vjačeslav LITOVČENKO - 4:2

48:21

Chabarovsk právě vstřelil branku!
A je to opět pouze o dva góly, protože Orlov výborně zabojoval, získal puk a z bekhendové strany jej přeposlal k mezikruží na VJAČESLAVA LITOVČENKA, jenž tvrdou ranou poslal kus černé pryže do hornho růžku, kde vymetl veškeré pavučiny. Asistence: Rafael Achmetov, Jevgenij Orlov.

47:48

Aktivní Shenfeld se vydal do útoku. Zkusil to sám a ačkoliv se neprosadil, tak domácí i nadále zůstávají v útočné třetině.

47:14

45:52

Jenže se hostům v útočné fázi prostě nedaří. Togliatti několikrát v krátkém sledu vyhodili puk přes celé kluziště.

45:14

Fjodorov putuje na trestnou lavici za podražení a je tu šance pro Chabarovosk snížit na rozdíl dvou branek.

44:25

Hraje se zatím bez jediného přerušení a bez náznaku šancí. Amur se sice snaží, ale nemůže se dostat přes dobře organizovanou obranu soupeře.

43:49

Na vzdálenější tyči si sjížděl A. Střelcov na teč. Od svého bratra dostal přihrávku, nicméně Borisov zachytil puk do své lapačky.

42:41

Haščák se chtělp prosmýknout podél mantinelu, nicméně se nedostal přes dobře postaveného protihráče.

41:42

Dá se očekávat, že Chabarovsk nebude na nic čekat a už od začátku třetiny bude hodně riskovat.

41:13

Shenfeld hledal kolnou přihrávkou na protější straně Belousova. Druhý zmiňovaný se ale k puku nepropracoval.

40:01

Ve druhém dějství padly hned tři góly. Ačkoliv na začátku periody snížil Tarasov, tak hosté nedokázali využít tlak a Togliatti dalšími góly zvýšilo skóre už na 4:1. Ve třetí třetině tak na Amur čeká nesmírně těžká práce, pokud chce prolomit pětizápasovou šňůru bez bodu, musí zabrat.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:04

A právě Valujskij si najel ze strany před brankoviště, kde se invdiviuální akci pokoušel prosadit. Kotouč ale za záda Borisova nepropasíroval.

38:36

37:32

Obrana domácích je semknutá a Chabarosvk se je těžce prosazuje.

36:36

Je tu další trest. Tentokrát na straně domácích. Valujskijs si odsedí dvě minuty na trestné kvůli hákování.

Georgy BELOUSOV - 4:1

35:50

Togliatti právě vstřelilo branku!
Nakonec svojí první početní výhodu Lada využívá. GEORGY BELOUSOV si sjel od modré čáry ke kruhu, kde následně tvrdě vypálil a trefil volný prostor nad vyrážečkou Borisova u pravé tyče. Asistence: Peter Podhradský.

35:00

Zatím se přesilová hra vedoucímu celku nedaří. Lada je usazená v útočné třetině, nicméně ji schází střelba.

33:51

Až teď přichází první vyloučení v zápase. Tarasov putuje na trestnou lavici za hákování

33:11

Ačkoliv hostující brankař pustil za svá záda už tři kotouče, chytá výborně a pochytal už několik dalších šancí soupeře.

32:24

Před svatyní hostů dlouho kroužil Shenfeld. Domácí hráč zakončoval k bližší tyči, avšak Borisov se opět rychle přemístil.

31:25

Střelcov šel sám na branku. Před Borisovem zvolil forhendovou kličku a následnou ránu do horní části, jenže to se domácímu útočníkovi nevyvedlo.

30:14

Přeci jen ale ukazuje Togliatti větší chuť a sílu. Domácí nechtějí povolit další sebemenší zaváhání.

29:26

Na vrcholu kruhu vystřelil Podhradský. Pokus slovenského hráče zneškodnil pozorný Borisov betonem.

28:49

Nikitěnko hledal Belousova zpětnou přihrávku, jenže ta mu nevyšla a hosté mohou zaútočit.

27:19

Hra je plynulá a rozhodně atraktivnější než v první třetině. Oba týmy se snaží hrát útočně.

26:12

Miklík si najel do útočné třetiny a pokoušel se zakončit individuálně. To se mu nepovedlo, jelikož jeho rána byla zablokována.

25:52

Tento gól by mohl celek Amuru nakopnout. Hosté mají kus černé pryže za svou svatyní a chystají se k náporu.

Dmitrij TARASOV - 3:1

24:45

Avšak domácí pochybili v rozehrávce a hosté toho využili tím nejlepším možným způsobem. Barancev nechal puk za sebou, čehož využil Miklík. Slovenský hráč si vyměnil puk s DMITRIJ TARASOVEM a v přečíslení dvou proti jediném obránci vypálil druhý zmiňovaný do prázdné branky. Asistejnce:Michel Miklík.

23:57

V této chvíli už to bude mít Chabarovsk nesmírně těžké. Prohrává o tři góly a domácí jsou aktivněším týmem.

22:16

Barancev poslal puk k modré čáře, kde si jej převzal ALEXANDR STŘELCOV. Druhý zmiňovaný vypálil a díky tomu, že měl Borisov zakrytý výhled, usměrnil kus černé pryže ke vzdálenější tyči. K té se hostující brankař nestihl přemístit včas. Asistence: Fedor Fjodorov. Denis Barancev.

21:23

Lugin naznačil střelu, čímž zmátl obránce. Poté si ale sjel před brankoviště, kde pálil k bližší tyči. Ivannikov opět zasáhl s přehledem.

20:51

Nutno dodat, že fanoušci Togliatti jsou perfektní. Fandí od první minuty utkání a jsou hodně slyšet.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Střely na branku: 8 – 9
Vyloučení: 0 – 0
Vyhrané buly: 6 – 8
Na začátku periody se domácí dostali do vedení, když se prosadil Martin Zaťovič. Následně se hra vyrovnala a v některých pasážích byl Amur lepším týmem. Jenže v závěru třetiny přišel druhý gól Lady o který se postaral Ogurcov.

20:00

Dmitrij OGURCOV - 2:0

19:40

Jenže v závěru jde Lada do dvoubrankového vedení. Nikitěnko nádhernou přihrávkou našel najetého DMITRIJE OGURCOVA. Ten vypálil a ačkoliv jeho střelu Borisov zneškodnil, tak se domácí hráč dostal k dorážce. I tu gólman Amuru vytěsnil, jenže pouze do vzduchu, kde jej Ogurcov poslal za jeho záda. Gól ještě museli potvrdit videorozhodčí, ale branka platí. Asistence: Andrej Nikitěnko.

18:18

V jednu chvíli to vypadalo, jak v přesilovkovém rozestavení. Nakonec Lada puk vyhodila a vystřídala.

17:49

Střela od modré z hokejky Kurbatova byla opět zblokována. Hosté ale mají kotouč i nadále ve své moci.

17:03

Bohužel se toho na ledě v závěru první periody moc neděje. Hra by rozhodně mohla být atraktivnější.

16:38

Togliatti se vydalo do útoku ve čtyřech proti třem. Protiútok ale domácím nevyšel a kotouč vzápětí přišli.

16:06

Fišenko zakončoval z první poté, co se dostal k odraženému puku, avšak kus černé pryže za záda gólmana nedokázal propasírovat.

15:15

Zůstalo to bez vyloučení, a tak se hraje v pěti na obou stranách. V posledních minutách je mírně aktivnější Chabarovsk.

14:59

Krátce na to vznikl před domácí brankou velký závar. Strhla se menší šarvátka, avšak tu rozhodčí včasně ukončili.

14:41

Jediný krok scházel Černikovi k tomu, aby se dostal za obranu. V tom případě by jel sám na branku.

13:27

V indiviudální akci se Haščák pokoušel prosadit individuálně. Dlouho mátl domácí obranu a poté zakončoval z otočky, ale Ivannikov za svá záda kotouč nepustil.

12:49

Následuje komerční přestávka. Poté se bude vhazovat před ve střední třetině.

11:48

Domácím jsou lepším týmem. Sice nestřílejí tak často, ale pokud se dostanu před branku soupeře, jsou nebezpeční.

10:20

Borisov vyjel z brány, čehož chtěl využít Šulakov. Jeho rána z dobrého prostoru ale mezi tři tyče nezamířila.

09:04

Hostům se v útoku nedaří a není divu, že jsou posledním týmem KHL. Ivannikvo zatím může zůstat víceménně v klidu

08:42

Nebezpečně vypadal individuální únik Šarova, který si najel ze strany před brankoviště, kde tvrdou ranou prověřil pozornost brankaře.

07:36

Následovat bude vhazování před svatyní Ivannikova.

07:26

Peretjagin si najel do útočné třetiny, kde následně vypálil od modré čáry. Jeho pokus byl ale zablokován.

06:05

Až příliš prostoru dostávají hráči domácího celku v útočné třetině. Borisov se tudíž musí mít neustále na pozoru.

05:14

Na protější straně získal Belousov kotouč, se kterým objel branku a zakončoval k bližší tyči. Borisov se ale přemístil včas.

04:38

Ivannikov nechtěl riskovat a nahozený puk, ke kterém si sjížděl Haščák schoval pod lapačku a počkal na hvizd rozhodčího.

03:21

Rázem je Lada na koni a tlačí se dopředu. Chabarovsk je pod tlakem a zatím se brání.

Martin ZAŤOVIČ - 1:0

02:47

Domácí udrželi puk v útočné třetině a krátce na to se poprvé prosazují. Valujskij vypálil z úhlu a kotouč se poté odrazil do volného prostoru. Toho využil MARTIN ZAŤOVIČ, který tažnou ranou usměrnil kus černé pryže za záda Borisova. Asistence: Semjon Valujskij.

02:05

Před brankou hostů hrozil Golubev, jenž chtěl zužitkovat přihrávku Petrovat, ale letící kotouč netrefil.

01:30

Shenfeld mířil do útoku, avšak byl tvrdě naražen hlavou na mantinel. Naštěstí to není nic vážného a hráč může pokračovat.

00:45

První útočnou akci si připsal hostující tým. Letící puk ale Ivannikov lapil do lapačky a přerušil hru.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Lada Togliatti: Ivannikov (Glass) – Hunkes, Romanov, Podhradský, Ogurcov, Šulakov, Vorobjov, Barancev – Černikov, Petrov, Golubev – Shenfeld, Nikitěnko (C), Belousov – A. Střelcov, Fedorov, V. Střelcov – Valujskij, Zaťovič, Sačov – Gurjanov.

Amur Chabarovsk: Borisov (Pečurskij)- Ježov, Safronov, Zub, Mantyla, Kurbatov, Peretjagin, Rzajancev, Terjajev – Fišenko, Lugin, Haščák – Tarasov, Šafigulin, Miklík – Achmetov, Krysanov, Orlov – Baškirov, Litovčenko, Železňov.

Rozhodčí: Bukin, Odins – Lazarev, Sadovnikov.