2:3

po s.n. (0:1) (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

15.01.2015, 18:30 • Arena Riga • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 4.39 4.5 1.57 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro tento zápas vše a u dalších onlajnů z KHL na shledanou. (21:07:07)
Československá stopa v utkání
Jakub Sedláček (RIG) 31 zák., 2 góly, 93,94%
Milan Jurčina (RIG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:56
Roman Červenka (PET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:51
Dnešní utkání je tedy u konce a bod navíc si díky Panarinově nájezdu připisují hosté z Petrohradu. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Lauris Darzinš (RIG) a Igor Šestjorkin (PET).

5. série 0:1

Artěmij PANARIN - 2:3

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým SKA Petrohrad.
Autorem vítězné branky je ARTĚMIJ PANARIN.

4. série 0:1

Artěmij Panarin si i přes první neúspěch věřil a rychlou střelou nedal Sedláčkovi šanci.

4. série 0:0

Ani Indrašisova forhendova klička gólem neskončila.

3. série 0:0

Linus Videll mířil mezi betony, ale Šestjorkin si mezírku pohlídal.

Roman Červenka již měl před sebou prázdnou bránu, ale Sedláček ho dokázal hokejkou rozhodit a Červenka tak neuspěl.

2. série 0:0

Lauris Darzinš tak dlouho míchal až mu podjela brusle a skončil v Šestjorkinovi.

Panarin zkusil pomalý bekhendový blafák a Sedláček dokázal vyrazit kotouč betonem těsně před brankovou čáru.

1. série 0:0

Roberts Bukarts předvedl solidní střelu, ale trefil jen Šestjorkinovu lapačku.

Jako první se k nájezdu rozjel Ilja Kovalčuk a neudělal vůbec nic.

Samostatné nájezdy začínají.
Je to tak. Ani prodloužení přes několik šancí rozhodnutí nepřineslo a na řadu přijde dovednostní disciplína, kterou samozřejmě jsou samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:42

Další šance byly k vidění na obou stranách, ale oba brankáři byli pozorní. Zřejmě budeme svědky samostatných nájezdů.

64:08

Další šance domácích! Indrašis našel při přečíslení dvou na jednoho kolegu na druhé straně, ale ten napálil puk opět pouze do Šestjorkina.

63:43

Tak to byla velká šance! Darzinš se dostal u tyče k puku, poslal jej o Alexandrovou brusli mezi nohy Šestjorkina a ten na poslední chvíli padl na led a zastavil kotouč před brankovou čárou.

63:06

Jeden z domácích upadl v útočném pásmu a hosté mohou zaútočit do rozhozené obrany Dinama.

62:41

Nejistý zákrok předvedl proti Džerinšovi Šestjorkin, ale nadvakrát nakonec dokázal přikrýt puk.

61:25

Opět je u kotouče Videll, který nyní vymyslel skvělou přihrávku na Redlihse. Ten v tísni poslal puk na Šestjokina, ale hostující brankář v pohodě zasáhl pravým betonem. Redlihs byl následně sešrotován obránci SKA.

60:58

Na druhé straně ztlumil Videllův pokus v náruči Igor Šestjorkin.

60:39

Domácí zatím nepředvedli vůbec nic a jako první musel na led Sedláček, který betonem zasahuje proti Kovalčukově střele.

60:01

Šedesát minut hry vítěze nepřineslo a budeme svědky prodloužení. Ve třetí třetině se hosté dostali opět zásluhou Dadonova do vedení, avšak v 59.minutě dokázalo Dinamo zcela po zásluze vyrovnat, když díky svému důrazu slavil branku Mikelis Redlihs.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50

Ještě jedna nebezpečná střela z hole Panarina, kterou vyrazil Sedláček do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici českého brankáře, který si musel vyměnit hokejku.

59:10

Hosté se nechtějí spokojit s remízou a snaží se zatlačit Dinamo.

58:51

Igor Šestjorkin (PET) navíc zřejmě za nepřiměřenou reakci dostává osobní trest, který odsedí Tony Martensson.

MikelisREDLIHS - 2:2

58:51

Riga právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno!!! Hráči SKA tentokrát špatně bránili a jsou potrestáni! Roberts Bukarts poslal z rohu puk přesně na hůl MIKELISE REDLIHSE a ten nadvakrát dokázal dostat puk za Šestjorkina. Jednoznačně zasloužené vyrovnání. Asistence: Roberts Bukarts,

58:28

Puk je v rohu u Sedláčkovy brány, což samozřejmě více vyhovuje hostujícímu celku.

57:45

Hosté však výborně brání a bez problému likvidují každý náznak šance.

57:23

Dinamo se usadilo v útočném pásmu a začíná dobývání Šestjorkinovy brány.

56:28

Rodrigo Abols posunul kotouč pouze na zakázané uvolnění.

56:20

Po zásahu vysokou holí se z ledu těžce sbírá Mikelis Redlihs, ale rozhodčí nevylučují.

55:59

Kablukov zastavil obětavým pádem Sotnieksovu střelu!

55:28

Až nyní se to domácím povedlo, avšak Indrašis vyjel s pukem zpátky do pásma středního.

55:00

Posledních pět minut třetí třetiny! Dinamo se ne a ne dostat do útočného pásma.

54:25

Chyba v rozehrávce domácích, ale hráči SKA Petrohrad překombinovali celou akci a Sedláček nemusel zasahovat.

53:48

Pomalu se nám blíží závěr zápasu a Dinamo rozjíždí další akci až zpoza vlastní brány.

Dnešní utkání sleduje 8590 diváků.

52:39

Se závěrem přesilové hry ještě pálil Cibulskis, ale ani on ani Videll na brankovišti gól nevytěžili.

52:04

Z kombinace v útočném pásmu vyplynula střela Gintse Mejjy, ale ta se zastavila o hradbu těl před brankářem SKA.

51:13

Domácí jsou kompletní a začíná jejich zkrácená přesilovka.

51:10

Miks Indrašis si to namířil přes celé hřiště až k Šestjorkinovi, ale v poslední chvíli mu sjel kotouč z hole.

50:39

Teď si dokonce domácí vykoledovali faul a za vysokou hůl jde na trestnou lavici Anton Bělov (PET).

50:36

Další vyhození Dinama, které se brání opravdu na výbornou.

50:13

Minuta přesilovky je pryč a puk je až na modré čáře u pásma SKA.

49:40

I tentokrát byl útok SKA zastaven a Dinamo může v pohodě vystřídat.

49:23

Domácí okamžitě vyhazují kotouč až k Šestjorkinovi.

49:13

Je tady vůbec první vyloučení zápasu! Brock Trotter (RIG) se provinil podražením a putuje na lavici hanby.

48:27

Na druhé straně číhal na přihrávku u volné tyče Šipačov, ale tentokrát se nejúdernější pětka SKA nedostala k zakončení.

47:30

Další výborný zákrok mladičkého brankáře SKA! Roberts Bukarts dostal nabito mezi kruhy, ale hostující gólman se stačil přesunout a vyrazit Bukartsovu dělovku.

47:19

Videll dokázal zabojovat a získat puk, ale jeho ránu zastavil opět Šestjorkin.

46:52

Po neúspěšné akci Andrise Džerinše a následném přerušení je tady komerční přestávka a chvilka oddechu pro oba celky.

46:04

Velký pozor si však domácí musí dát na brejky SKA. Po přečíslení dvou na jednoho se totiž puk ocitl před Sedláčkem a útočník hostujícího celku přehodil domácího brankáře i bránu Dinama.

45:46

Domácí se snaží okamžitě vyrovnat a sevřeli hosty v jejich pásmu! Dělovka z mezikruží skončila jen na Šestjorkinově ruce.

Jevgenij DADONOV - 1:2

45:07

Petrohrad právě vstřelil branku!
Tak toto byla opravdu nádhera! Panarin nejdříve střelou lízl břevno Sedláčkovy brány a v pokračující akci poslal puk na hokejku Šipačova, který ještě vyšperkoval akci posunutím na volného JEVGENIJE DADONOVA a ten v pohodě zakončil do odkryté brány. Asistence: Vadim Šipačov, Artěmij Panarin

44:26

Dělovku Jerofejevse od modré čáry dokázal Šestjorkin vyrazit a hosté mohou znovu zaútočit.

43:29

Hosté mají opět lepší vstup do třetiny a snaží se dostat do gólové šance. Zatím bez úspěchu.

42:46

Po objetí branky zakončoval Burdasov, ale puk se odrazil od bruslí Jerofejevse a Sedláček mohl být v klidu.

42:25

Judin již donutil Sedláčka k zákroku, ale český brankář v pohodě vyrazil puk do ochranné sítě.

41:30

Ke střele se snažil proháčkovat aktivní Panarin, ale nakonec nedostal dost prostoru a nedokázal poslat puk na Sedláčka.

40:53

Vůbec nic. To je zřejmě nejlepší odpověď na předchozí otázku.

40:30

Linus Videll zavezl kotouč do útočného pásma, uvidíme, co zde domácí vymyslí.

40:01

Je za námi u druhá třetina tohoto pohledného utkání a konečně jsme se dočkali branek. Ty padly po jedné na obou stranách a stav utkání je tedy logicky 1:1.
Jako první se ve 25.minutě prosadil po krásné akci přesnou střelou Darzinš, avšak osm minut po něm skóroval rovněž po pohledné akci, kterou měl na svědomí Panarin, Jevgenij Dadonov. Ten potvrdil výbornou formu z předchozích utkání a srovnal stav utkání na 1:1.
Další třetina začne přibližně v 20:10.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59

I přes snahu Dinamo nic nevymyslelo a druhá třetina končí.

39:38

Ještě jeden zákrok musel předvést Sedláček proti střele od modré čáry. Poslední útok budou mít k dispozici domácí.

39:06

Gints Mejja se snažil vytočit před Šestjorkina, ale bohužel pro domácí neuspěl.

38:50

Trochu netakticky teď hosté zahráli zakázané uvolnění a vhazovat se bude u jejich brány.

37:35

Šestjorkin neudržel ránu Cibulsise, ale hostující obrana zapracovala velmi dobře a nepustila domácí k dorážce.

36:58

Hokejově nevzhlednou minutu ukončil úmyslný ofsajd Bukartse. Hra se tedy stěhuje před Sedláčka.

35:51

Bylo tomu tak a hned z následného útoku musel řešit vybruslení před svou bránou Šestjorkin. Domácí hráč však byl ve velkém úhlu a nemohl zakončit.

35:35

Po třetí se bude opakovat vhazování u Sedláčka, snad bude platiti otřepaná věta: "Do třetice všeho dobrého."

35:35

Pjotr Chochrjakov byl velmi rychle u svého nahození a Sedláček proto kryje kotouč pod svou lapačkou. Vhazování po levici českého gólmana.

35:14

Indrašis jen protáhl Šestjorkina, avšak před pár vteřinami se dostal Dadonov s Kovalčukem do přečíslení dvou na jednoho. První zmiňovaný poslal puk na hůl Kovalčuka, ale tomu kotouč nakonec sjel a hostující kapitán tak nemohl zakončit do odkryté brány.

34:29

Pro změnu domácí dotírali na Šestjorkina, který si připsal velmi nejistý zákrok lapačkou proti střele z mezikruží.

34:10

Ani ten si ale nepočínal nejlépe a Kablukov z protiútoku donutil Sedláčka přerušit hru.

33:45

Další pobyt SKA v útočném pásmu neslavil úspěch a na druhou stranu již spěchá Videll.

33:20

Odpískáno zakázané uvolnění a je tady další komerční přestávka.

32:57

Domácí se dostali do přečíslení dvou na jednoho, avšak skvěle zakročil Čudinov a nenechal Dinamo ohrozit Šestjorkina. ten měl nakonec co dělat právě se sraženým pukem, který oklouzal v jeho brankovišti.

Jevgenij DADONOV - 1:1

32:13

SKA je odměněno za svou snahu a vyrovnává! Panarin se protáhl mezi trojicí domácích hráčů, předložil puk JEVGENIJI DADONOVI a ten z první nedal šanci přesouvajícímu se Sedláčkovi. Asistence: Artěmij Panarin, Vadim Šipačov

31:27

Už to mohlo být 2:0! Sotnieks nejdříve pálil z blízkosti modré čáry do ramene Šestjorkina a ten následně skvěle zasáhl i proti dorážce dalšího domácího hráče.

30:48

Hodně neurovnanou pasáž přerušuje ofsajd SKA.

29:42

Před bránu se snažil z rohu vyjet jeden z domácích, ale Šestjorkin byl pozorný a vypíchl puk hokejkou.

29:27

Další kombinace hostů ztroskotala na obraně Dinama a to tak může zaútočit.

28:48

Dadonov rychle objel bránu, ale Sedláček byl včas u své tyčky a nadvakrát zkrotil kotouč.

27:52

Ouuu! Ilja Kovalčuk měl na holi vyrovnání! Hostující kanonýr vypálil z mezikruží rychlou střelu a ta jen prosvištěla kolem tyče Sedláčkovy svatyně.

27:35

Dvakrát se snažil Tichonov dorazit Alexandrovovu střelu, ale jeho strážce mu nedal dostatek prostoru a Sedláček nemusel zasahovat.

27:23

Nyní se puk došoural až k Sedláčkovi a ten raději přerušuje hru.

27:11

Hra se opět velmi rychlé přelévá ze strany na stranu, avšak další šance zatím nepřišly.

26:31

Domácí povzbudila vstřelená branka a sevřeli hosty v jejich pásmu. Ke střele však nedošlo.

Lauris DARZINŠ - 1:0

25:00

Konečně je tady branka! LAURIS DARZINŠ se dostal u modré čáry k puku, rychlým zabržděním poslal obránce Kutějkina na projížďku po ledu a poté nechytatelnou střelou otevřel skóre dnešního zápasu. Asistence: Mikelis Redlihs

24:30

Dvakrát nyní hosté "centrovali" před Sedláčka, ale dvakrát skončil puk pouze na holích domácích obránců.

23:57

Je skvělé, že týmy pokračují v aktivitě z první třetiny, ale už by to chtělo nějakou tu branku.

23:02

Na druhé straně musel být hodně rychle u své tyčky Šestjorkin, ale i on situaci zvládl a nenechal si zasunout puk za záda.

22:12

Fantastický Sedláček! Tony Martensson našel zpoza brány najíždějícího Červenku, který z první napálil puk jen do lapačky přesouvajícího se Jakuba Sedláčka. Sedláček vs. Červenka poprvé, stav českého minisouboje 1:0!

21:55

Hosté vstoupili do druhé třetiny jednoznačně aktivněji a jsou všude rychleji.

21:12

Po nahození se hned od mantinelu snažil napálit puk na prázdnou Sedláčkovu bránu Dadonov, ale obránci Dinama zapracovali a nenechali Dadonova vystřelit.

20:18

Elitní formace SKA se okamžitě tlačí do útočného pásma, avšak puk se nachází u mantinelu. Odtud nebezpečí pro Sedláčka opravdu nehrozí.

20:01

Hráči se pomalu trousí na led, druhá třetina za malou chvíli začne.
Další třetina začne přibližně v 19:22.
Máme za sebou velmi pohlednou první třetinu, které chyběly jen góly. Oba týmy začaly zápas velmi aktivně a v první desetiminutovce si vytvořily dobré šance. Tu největší měl zřejmě v deváté minutě Burdasov, kterému ke skórování chyběly jen centimetry. Mířidla však zatím hráči nemají přesná a stav utkání je tedy bezbrankový. Doufejme, že v dalším průběhu nějaké ty branky padnou.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:48

Tak to byla hokejová paráda! Anton Burdasov si to namířil kolem čtyř hráčů Dinama až k Sedláčkovi a k dokonalosti chyběl jen gól v Sedláčkově síti.

19:11

Hodně rychle byl u puku Martensson, díky čemuž zabránil icingu, avšak kotouč hostující útočník okamžitě ztratil.

18:58

S devatenáctkou se probíjel do další šance Mikelis Redlihs, ale ani on si na mladého brankáře SKA nepřišel. Následnou rozmíšku mezi Redlihsem a Alexandrovem vyřešil Chochrjakov ve spolupráci s dvojicí sudích.

18:38

Velmi tvrdou ránu vypálil po dobré práci Mejjy Sotnieks, ale kotouč skončil přesně v lapačce Igora Šestjorkina.

17:17

Cibulskis hodně spěchal, aby stihl puk před modrou čárou. To se mu nakonec nepovedlo a domácí přišli o dobrou šanci, neboť před obráncem Dinama byla opravdová dálnice prostoru.

16:55

Hodně sporný zákrok byl k vidění na Viktora Tichonova, který se snažil dostat ke střele, ale rozhodčí nepískají a pokračuje se ve hře.

16:42

Alexandrov dostal puk na modrou čáru, pohotově vypálil, ale Sedláček ránu ztlumil v náruči. Clonící hráči SKA dorazili pozdě.

16:03

Výborně teď napadal Ilja Kablukov a domácí se kvůli tomu nedostali ke střele, ba co víc, skončili s pukem až ve středním pásmu.

14:58

Až nyní dokázal Skvorcovs dostat puk až za Šestjorkina a Dinamo může vystřídat.

14:13

Pěkná zadovka zpoza brány nenašla před Sedláčkem hůl nikoho z hostů, avšak ti zůstávají v útočném pásmu.

13:33

Po špatné a nepřesné kombinaci domácího celku se dostal k puku Viktor Tichonov, který otestoval Sedláčkovu pozornost.

13:00

Opět došlo ke střele od modré čáry a opět puk nedoletěl až k Šestjorkinovi.

12:25

Jevgenij Ketov sice dokázal zavést puk do útočného pásma, ale následně nepředvedl přesnou předávku a Dinamo otáčí hru.

12:10

Další rána od modré byla sražena do ochranné sítě a následuje druhá komerční přestávka.

12:07

Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

11:50

Puk je zpět v pásmu SKA a domácí borci jej mají pod kontrolou. Dělovku od modré vyslal Oskars Cibulskis, ale kotouč si to namířil vedle tyče.

10:21

Obrovská šance na druhé straně! Po střele Laurise Darzinše se natahoval po dorážce Indrašis a Šestjorkin zasáhl na poslední chvíli svým betonem!

09:57

Dadonov se objevil mezi kruhy, avšak místo střely volil přihrávku a zazdil celou šanci.

09:42

Nyní pro změnu útočí domácí, avšak jejich snahu nakonec zastavuje těsný ofsajd.

08:11

Anton Burdasov byl blízko prvního gólu zápasu! Svižná střela zápěstím sice trefila jen Sedláčka, ale ten kotouč vyrazil před odkrytou část branky a Burdasovovi chyběly opravdu centimetry k doklepnutí puku za brankovou čáru!

07:31

Velmi šikovně si počínali hosté u útočné modré čáry, avšak Martenssonova následná přihrávka nenašla nikoho z hostů a puk berou domácí.

06:58

SKA teďka točilo Dinamo v jeho vlastním pásmu a zejména střela Panarina byla velmi nebezpečná, neboť před Sedláčkem dobře clonil jeden z hostujících hráčů.

06:18

Málem jsem to zakřikl! Před malou chvílí si to totiž Ilja Kovalčuk namířil do otevřené obrany Dinama a nebezpečnou střelou ohrozil Sedláčka. Puk však letěl znovu vysoko.

05:48

Hosté se po solidním začátku ne a ne dostat do střeleckých pozic. Dinamo začalo zápas výborně.

05:28

Ač se Jurčina snažil, puk před modrou čárou nestihl a píská se ofsajd.

04:06

Po pohledné rychlé kombinaci střílel z výborné pozice Miks Indrašis, avšak puk letěl z jeho hole příliš vysoko. To byla zatím největší šance zápasu!

03:56

Domácí operují v útočném pásmu, zatím však nepřišla střela.

03:08

Roberts Bukarts nebyl úspěšný se svou tečí Videllova nahození a z protiútoku zahrozil z úhlu Ilja Kovalčuk. Sedláček byl opět připraven.

02:35

Po dalším menším zaváhání domácích střílel z mezikruží úplně volný Jevgenij Ketov, ale puk si to namířil přesně doprostřed brány, kde byl připravený Sedláček.

02:08

Velmi pěkně rozjeli hráči začátek utkání, doufejme, že v nastoleném tempu budou pokračovat.

01:15

Na druhé straně musel být v pozoru opět Šestjorkin, ale ani on nebyl donucen k prvnímu zákroku zápasu.

00:58

Po ztrátě Dinama se hosté řítili do přečíslení tří proti dvěma, ale to nakonec překombinovali a Sedláček nemusel zasahovat.

00:27

Domácí začínají zápas aktivně a Šestjorkin musel holí posunout pryč z předbrankového prostoru.

00:01

Z důvodu jakési menší ceremonie začne zápas se zpožděním. Až nyní zní lotyšská státní hymna.
Ještě jednou vítejte u Kontinentální hokejové ligy a zápasu mezi Dinamem Riga a SKA Petrohrad. Hráči jsou na ledové ploše a za pár minut zápas začne.

Dinamo Riga: Sedláček (Deslauriers) – K.Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Augstkalns – M.Redlihs, Videll, Bukarts – Darzinš, Indrašis, Trotter – Mejja, Dzerinš, Abols – Skvorcovs, Saulietis, Sarkanis – Bicevskis

SKA Petrohrad: Šestjorkin (Korobov) – Chafizullin, Rukavišnikov, Kutějkin, Alexandrov, Čudinov, Bělov, Judin – Tichonov, Kovalčuk, Ericsson – Dadonov, Panarin, Šipačov – Martensson, Červenka, Chochrjakov – Kablukov, Ketov, Burdasov – Barabanov

Rozhodčí: Alexej Anisimov, Alexander Sergejev – Sergej Mišjur, Stanislav Raming.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jakub Sedláček (RIG) 92,0%, 2,29 g/záp
Milan Jurčina (RIG) 3+4
Roman Červenka (PET) 9+19
Posledních pět vzájemných zápasů
22.11.2014 RIG-PET 4:2
13.10.2014 PET-RIG 2:1
17.8.2014 PET-RIG 3:1 (přátelské utkání)
8.12.2013 RIG-PET 6:4
26.10.2013 PET-RIG 4:3 sn.
SKA Petrohrad
Hosté jsou na zcela jiných pozicích a po 45.kolech se nachází na druhém místě konference. Nejbohatší celek ligy má navíc nejvíce nastřílených branek a ve svých řadách má také třetího nejproduktivnějšího hráče ligy Artěmije Panarina.
Stejně jako Dinamo i SKA drží sérii čtyř vítězství, s tím, že jedno přišlo až po prodloužení. V minulém zápase však Petrohrad zdolal nejlepší celek KHL CSKA Moskva na svém ledě 3:1 a stáhl ztrátu na moskevský klub na sedm bodů.
Dinamo Riga
Domácí celek měl velmi špatný vstup do sezóny, avšak v poslední době se Dinamu daří a lotyšský tým se postupně posouvá k playoff. Dinamo Riga je zatím na desátém místě, ale především na domácím ledě hraje výborně. Když se podíváme právě na domácí zápasy, tak najdeme Dinamo na 5.místě Západní konference!
V posledních čtyřech zápasech navíc Riga neztratila ani bod a naposledy si připsala vítězství 2:0 nad Čerepovcem.
Vítáme vás u on-line přenosu z Kontinentální hokejové ligy, dnes se zaměříme na zápas, ve kterém Dinamo Riga přivítá na svém ledě SKA Petrohrad. Utkání začíná v 18:30.

2:3

Branky a nahrávky: 25. Darzinš (M.Redlihs), 59. M.Redlihs (Bukarts) – 33. Dadonov (Panarin, Šipačov), 46. Dadonov (Šipačov, Panarin), rozh. náj. Panarin