1. Jaroslav HALÁK (NYI) 27 zákroků, 0 gólů, 100%

Jaroslav HALÁK (NYI) 27 zákroků, 0 gólů, 100%

New York Islanders: 44

3. třetina:

New York Rangers: 6

New York Islanders: 12
Dnešní utkání končí zaslouženým vítězstvím hostů, kteří na ledě Madison Square Garden odehráli velmi dobrý zápas, podpořený hlavně důrazem a výtečnou obranou, v čele s velmi dobře chytajícím Jaro Halákem. Ten udržel čisté konto, byť za tak výtečnou defenzivou to dnes nebyl tak nadlidský úkol. Slovenský gólman ale několik skvělých zákroků v zápase předvedl a po zásluze je první hvězdou zápasu.

Lehká potyčka po závěrečném hvizdu

Po zákroku Stempniaka na Cizikase, těsně po závěrečné siréně, se ještě mezi hráči obou klubů strhla mírná potyčka.

60:00

59:26

Jaro Halák stále drží čisté konto, platí to i po střele Lee Stempniaka.

59:00

Posledních šedesát vteřin dnešního utkání, Rangers v útočném pásmu.

58:28

Následně icing Islanders, ale to zhruba minutu a půl před koncem zápasu, který, což je již jisté, domácí prohrají.

57:52

Baileyho střelu Talbot lapačkou vytěsnil mimo branku, Islanders zůstávají v útočném pásmu.

57:10

R. Nash odstaven od puku v útočném pásmu, znovu dobrá práce obrany Islanders.

56:38

Hosté vyhazují puk ze třetiny a spěchají střídat, Talbot rozehrává.

56:15

Fast odvádí znovu dobrou práci za brankou Haláka a znovu vybojoval puk pro svůj tým.

55:52

Souboj o puk za brankou Haláka, dobrá práce domácího Fasta.

54:31

Halák má puk ve své lapačce, komerční přestávka.

54:12

Konec vítězné série Rangers začíná nabývat čím dál reálnějších rozměrů.

53:38

Nash postupuje po pravém křídle, ale místo útoku odchází na střídačku.

52:03

Vhazování po pravici Talbota, úspěšnější sice domácí, ti se ale nyní těžko dostávají ze své třetiny.

50:57

Až nyní musel Halák předvést své umění po střele Stempniaka a poté i dorážce Fasta.

50:22

Znovu však Halák nemusel zasahovat, střely domácích borců míří pouze mimo branku.

50:00

Poslední desetiminutovka třetí třetiny, Brassard bojuje o puk za brankou Haláka s Leddym, centr první lajny Rangers je úspěšnější.

49:22

Islanders střídají a dávají tak soupeři trochu prostor zaútočit. Ne, Rangers mají velké problémy vůbec s přechodem do útočného pásma.

48:16

Těžko se budou domácím dávat góly, když ani z dobré pozice netrefují branku, jako nyní Moore.

47:40

Grabner zachytil puk a nahazoval ho z pravé strany před branku, kde ale holí opět výtečně zasáhl Talbot.

46:43

Souboj o puk za brankou Rangers, nakonec domácí získávají puk, který ale hned ztrácejí, když ho v podstatě pouze posouvají do středního pásma.

45:50

Ve třetí třetině opět aktivnější hosté, kteří ohrozili branku soupeře již čtyřikrát, domácí "jen" jednou.

45:18

Talbot vyráží holí střelu Lee z pravé strany.

44:38

Rangers rozehrávají, ale není to snadné přes forčekujícího soupeře.

43:59

Okposo vybojoval puk ve středním pásmu a hosté hned útočí.

43:10

Strome se zmocňuje puku, akce Rangers v útočném pásmu opět neúspěšná.

42:32

Halák chytá střelu Hickeyho a raději přerušuje hru.

41:48

Registrujeme změnu v brance Rangers, do třetí třetiny nenastoupil Lundqvist, který své místo přenechal Talbotovi!

41:05

Rangers nevyužili svou první přesilovou hru alespoň ke snížení náskoku soupeře, mají před sebou ale ještě celou třetí část, během které mohou zvrátit nepříznivý vývoj zápasu.

40:48

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:04.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

New York Rangers: 12

New York Islanders: 19
Pískot na závěr druhé třetiny, není divu, domácí v této části třikrát inkasovali a o přestávce před třetí třetinou mají o čem přemýšlet. Islanders dnes v Madison Square Garden ukazují, v čem je jejich síla a vítězná série Rangers, zdá se, spěje ke svému konci!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:49

Girardi netrefuje branku střelou od modré.

39:40

Vhazování po pravici Haláka.

Frans NIELSEN - 0:3

39:19

Islanders právě vstřelili branku!
Při vlastním oslabení ujel po pravém křídle FRANS NIELSEN, který střelou z pravé strany překonal Lundqvista, tomu propadl puk do branky pod levou rukou, vše ještě z pohledu Islanders jistil na levé straně Kuljomin. Asistence: Johnny Boychuk.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny, domácí mají k dispozici přesilovou hru.

38:48

Travis Hamonic fauluje Dominica Mooreho a za krošček dostává dvouminutový trest, přesilová hra Rangers.

38:05

Na druhé straně tak Tavares neuspěl v souboji s gólmanem, Lundqvist si pohlídal svou levou tyčku.

37:41

Ani Nash z pravé strany na Haláka nevyzrál, puk míří ze třetiny Islanders.

Nikolaj KULJOMIN - 0:2

36:31

Docela nenápadná střela NIKOLAJE KULJOMINA z mezikruží končí v brance, za zády docela "zmrzlého" Lundqvista, který puk mířící k tyčce, od níž se ještě odrazil do branky, zřejmě vůbec nezaregistroval. Bez asistence.

35:06

34:55

Těžké oslabení z pohledu Rangers, ale zdá se, že domácí to ubrání.

34:30

Tavares zkouší přihrát z pravé strany, bránící Fast dokázal puk zachytit.

34:09

Islanders opět v útočném pásmu.

33:40

Výtečná akce Islanders, po bleskovém pasu Okposa pálí z pravé strany Nelson, ale Lundqvist se dokázal bleskově přesunout a puk chytit.

33:20

Islanders od úvodních vteřin v útočném pásmu.

33:06

Marc Staal (Rangers) prvním vyloučeným hráčem, za bránění ve hře dostává dvě minuty,přesilová hra Islanders.

32:46

Ale tentokrát již musí Halák zasahovat, po střele Brassarda, pravým betonem zkrotil tvrdou střelu a poté lapačkou ukryl puk.

32:05

Rangers těžko zachytávají útočné akce soupeře, ohrozit Haláka by mohli nyní. Tak nikoliv, Nash po nárazu do Boychuku upadl.

31:45

Vhazování po pravici Lundqvista, který se pořádně zapotí v této části.

31:02

Puk směřuje do třetiny Rangers, ale hosté střídají.

30:01

Téměř přesně v polovině zápasu hra přerušena, následuje komerční přestávka.

29:49

Puk za brankou Islanders, Jaro Halák má ale dostatek času na rozehrávku.

Anders LEE - 0:1

28:49

Nedůsledné bránění Girardiho zapříčinilo první gól utkání, střelu de Haana od modré Lundqvist pouze vyráží před sebe, kde se i přes snahu obránce Rangers dokázal bekhendovou střelou prosadit ANDERS LEE. Asistence: Calvin de Haan a Travis Hamonic.

28:01

Islanders v útočném pásmu.

27:32

Zatím nejpovedenější kombinace Rangers ve druhé dvacetiminutovce, kterou zakončil střelou z levé strany kapitán Jezdců McDonagh, Halák chytá.

26:41

Ale hosté branku Lundqvista neohrozili, protiútok Rangers končí ofsajdem, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

26:25

Souboj za brankou Rangers, Ryan Strome vybojoval puk pro svůj tým.

25:15

Islanders ale vládnou dosavadnímu průběhu druhé třetiny, což dokazuje nyní i icing Rangers. Domácí tak znovu budou čelit útoku soupeře.

Islanders dávají gól, který ale po ataku Lundqvista neplatí!

24:39

Puk přešel brankovou čáru za zády Lundqvista, ale rozhodčí okamžitě rozpažil, gól neplatí! Sudí Sutherland posoudil kontakt Cizikase s Lundqvistem, v brankovišti, jako nedovolený a gól správně neuznal!

24:22

Oddechový čas pro domácí.

24:12

Závar před brankou Rangers, Leddy a poté i Brock Nelson se tam snažili překonat Lundqivsta, který ale dokázal vždy zasáhnout a udržet puk před brankovou čárou.

22:56

Boychukův pokus končí v rohu třetiny Rangers, dobrý zákrok Lundqvista.

21:53

Na druhé straně řeší střelu Hickeyho Lundqvist, oba gólmani zatím drží své týmy.

21:08

Halák krotí dělovku Matse Zuccarella z pravé strany, hra přerušena.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:03.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

New York Rangers: 9

New York Islanders: 13
Je to jasné, v první třetině se gólu nedočkáme, oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu 0:0, hraje se pohledný hokej, ale bez šancí. Tu největší si vypracovali domácí, ovšem Brassard nedokázal trefit odkrytou část branky Islanders a trefil pouze tyčku. V první třetině se nevylučovalo, hraje se velmi "čistě".

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:25

Moore spěchá za pukem do třetiny Islanders, hraje ale Strome.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:45

Islanders dobře brání svou modrou čáru, Rangers se nedaří proniknout před Haláka.

18:08

Miller prošel s pukem do třetiny soupeře, souboj u mantinelu, hosté úspěšnější.

17:33

Icing Islanders, vhazovat se tak bude před Halákem.

Tyčky za zády Haláka

16:32

Halák měl nyní neskutečné štěstí, nejprve dvakrát se puk odrazil od tyčky, podruhé dokonce přešel po brankové čáře mimo branku, vše za zády slovenského gólmana ve službách Islanders!

16:01

A znovu se Bailey dostává do zakončení, tentokrát z bezprostřední blízkosti, ale znovu je úspěšnější Lundqvist. Komerční přestávka.

15:50

Josh Bailey pálí z levé strany, jeho bekhendovou střelu Lundqvist vyráží.

15:12

Rangers s pukem za vlastní brankou, Klein čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

13:08

Ofsajd Rangers na útočné modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

12:55

Také Rangers nezaostávají za svým soupeřem v tvrdosti, v počtu "hitů" vedou 10:6.

12:25

Stempniak nabruslil z pravé strany před Haláka, ale toho již překonat nedokázal.

11:46

Na druhé straně zkouší střílet do modré Boychuk, ale bránící Miller zblokoval.

11:06

R. Nash hledá v mezikruží Zuccarella, který zakončuje "z první", branku Islanders ale netrefuje.

10:46

Halák vyráží střelu Brassarda, který pálí z pravé strany, z ostrého úhlu.

10:22

Před svým odchodem na střídačku ještě Klein zastavil postup Kuljomina.

09:49

Nelson nahazuje puk do útočného pásma, následuje zblokovaná střela od modré, dobrá práce obránce Rangers Kleina.

08:53

Brassard udělal o jednu otočku před útočnou modrou navíc, mezitím mu Nash přejel do útočného pásma, ofsajd.

08:20

Miller s pukem za brankou Jaro Haláka, ale nedostal se do zakončení, hrají hosté.

07:15

Střela Zuccarella končí v lapačce Haláka, který přerušuje hru, následuje první komerční přestávka.

06:53

V počtu střel na branku zatím vedou jednoznačně hosté 7:3.

06:02

Hayes lehá před Halákem, po souboji s obráncem Islanders, ale není to faul, pokračuje se ve hře.

05:28

Kreider vybojoval puk v rohu třetiny Islanders, domácí získávají útočné pásmo.

04:50

Hickey se ocitl na ledě po souboji ve vlastní třetině, bylo to po střele Millera, kdy ho puk bolestivě zasáhl do pravého kotníku.

04:25

Islanders od úvodních vteřin hodně aktivní na puku, dohrávají souboje a získávají důležité puky.

04:18

Zakázané uvolnění Islanders, vhazování po pravici Haláka.

03:15

Domácí Hagelin opouští ledovou plochu a míří do kabin, zřejmě nějaký problém na výstroji.

02:42

Po střele Michaela Grabnera musí znovu zasahovat Lundqvist.

02:20

Střela Dominica Mooreho zblokována a hosté dostávají puk ze třetiny.

01:42

Lundqvist poprvé zasahuje, pálil Anders Lee.

01:28

Ofsajdem končí útočná akce Rangers, sudí nařizují vhazování přímo ve středovém kruhu.

00:45

Hosté nahazují puk za branku soupeře a odchází střídat.

00:01

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh, Girardi, Staal, Boyle, Moore, Klein – Kreider, Stepan, St. Louis – R. Nash, Brassard, Zuccarello – Hagelin, Hayes, Fast – Miller, Moore, Stempniak

New York Islanders: Halák (Johnson) – de Haan, Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Strait – Bailey, Tavares, Okposo – Grabner, Nelson, Kuljomin – Lee, Nielsen, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodčí: Devorski, Sutherland – Morin, Racicot.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

NEW YORK ISLANDERS
________________________________________

Také Ostrované prožívají velmi dobrou sezónu, aktuálně vedou Metropolitní divizi o bod před druhým Pittsburghem, který má ale o zápas méně. V pořadí celé Východní konference se drží Islanders na druhém místě za vedoucí Tampou, která má o bod více, zároveň však o dva zápasy navíc, oproti Ostrovanům. Na rozdíl od Rangers, nemají Islanders "v zádech" tak skvělou sérii, ale o to více jsou jejich výkony vyrovnané. Dnes na ledě městského rivala zakončí Islanders sedmizápasovou venkovní sérii, během níž zatím čtyřikrát vyhráli a dvakrát prohráli.
                        NEW YORK RANGERS

Rangers "jedou" naprosto neskutečně! Z posledních čtrnácti zápasů hned třináct vyhráli, prohráli jen těsně na závěr minulého roku 2:3 v Dallasu! Díky této famózní jízdě se Rangers dostali ve Východní konferenci na aktuální sedmé místo, ovšem jen s minimální ztrátou na nejlepší týmy konference! Do dnešního souboje s městským rivalem a vedoucím týmem "své" divize mohou jít Jezdci s klidným svědomím.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž New York Rangers přivítá na svém ledě New York Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

0:3

Branky a nahrávky: 29. Lee (de Haan, Hamonic), 37. Kuljomin, 40. Nielsen (Boychuk)

New York Rangers: Lundqvist (41. Talbot) – McDonagh, Girardi, Staal, Boyle, Moore, Klein – R. Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, St. Louis – Hagelin, Hayes, Fast – Miller, Moore, Stempniak

New York Islanders: Halák (Johnson) – de Haan, Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Strait – Bailey, Tavares, Okposo – Lee, Nielsen, Strome – Grabner, Nelson, Kuljomin – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodčí: Devorski, Sutherland – Morin, Racicot

Diváci: 18 006