NHL

Buffalo Sabres – Detroit Red Wings

1:3

konec (0:1, 1:2, 0:0)

14.01.2015, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • Jaroslav Svoboda (@JarSvoboda)

Tipsport: 3.8 3.55 1.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. Mike Weber (BUF) 1+0
Je hotovo! V den oslavy Dominika Haška vyznívá český souboj brankářů pro Petra Mrázka, který vychytal výhru Detroitu na ledě Buffala! Hosté šli do vedení zásluhou trefy v oslabení, když se prosadil Darren Helm. Na něj navázal trefou v přesilovce Gustav Nyquist, aby po snížení z hole Webera rozhodl o dvě minuty později Tomáš Tatar.

60:00

59:50

Kotouč dokonce až v obranném pásmu Sabres.

59:34

A hosté jen lehce posouvají hru do středního pásma, je rozhodnuto.

59:03

Čas se krátí, byť domácí hrají power-play velmi dobře, puk do sítě se jim nedaří dostat.

58:35

Dva obrovské závary před Mrázkem nakonec český mladík i s úpornou pomocí zadáků kryje!

58:15

Ti také vyhráli buly.

58:14

Ve třetí třetině bylo pravda Buffalo na buly úspěšnější, takže i teď ta šance tady je. A je to tak, Neuvirth zůstává na střídačce. Je tu power-play domácích.

58:14

A Neuvirth postává u střídačky, vypadá, že Ted Nolan ho už do hry nepustí.

58:14

Oddechový čas pro domácí.

58:14

Navíc Mrázek pokryl kotouč u tyče a přerušuje hru, ještě menší strkanice u tyčky, aktivní je Abdelkader, ale trestat se nebude, jen vhazovat po pravici Mrázka.

58:00

Tak přece jen ještě závar před Mrázkem, ten ale drží vedení 3:1!

57:22

A po okružní jízdě po celém kluzišti se kotouč znovu vrací na čepele obránců Red Wings v jejich obranném pásmu.

56:54

Teď navíc hosté prohazují kotouč ve vlastním obranném pásmu, takové malé bago šetří čas.

56:38

Šance Sabres na zvrat se tenčí.

56:16

Ale tady se již nyní v přítomnosti hraje, a Buffalo znovu zahnáno do vlastního pásma.

56:04

Jenže neměl Detroit dostatek času se uvolnit a zakončit, ve stísněných podmínkách hry u hrazení nakonec těsný ofsajd vyhání hru do středního pásma.

55:52

Detroit v útočném pásmu.

55:32

A Sabres musí další útok znovu založit až od vlastní branky.

54:51

Miller zpoza Neuvirthovy branky servíroval kotouč mezi kruhy na Sheahana, ten ale na přihrávku nedosáhl, jinak mohlo být pro domácí hodně zle.

54:15

Kronwall s Dacjukem vybojovali v rohu kluziště kotouč, i tak se Detroit potýká s velmi aktivním pressingem Sabres, ti napadají i ve čtyřech hráčích.

53:58

A tak další útok zakládají zpoza vlastní branky.

53:42

Domácí zkoušeli ohrozit branku hned z buly, neuspěli.

53:39

Mrázek schoval nahození do lapačky a vhazovat se bude po jeho pravici.

53:35

Tatar jen kratičce nakoukl do útočného pásma a hra se obrací zase na druhou stranu.

53:25

A následně Detroit vyhrává buly.

53:20

Jenže snahy domácích o gól hatí vcelku zbytečný ofsajd.

53:14

Buffalu se však podařilo vybojovat kotouč přímo v pásmu.

53:00

Hra znovu až v obranném pásmu Detroitu, tentokrát u Mrázka.

52:47

Hosté mají kotouč na hokejkách a zakládají útok z obranného pásma.

52:31

Poměr střel: 20 – 30.

52:05

A Buffalo se stěhuje do útočného pásma, tam však jen vyložilo kotouč a zase se vrací zpátky.

51:52

Zetterberg nahodil na Neuvirtha, ten se již chystal rozehrát, když se objevil Dacjuk a český brankář raději přerušuje hru. Domácí mají na vyrovnání ještě osm minut.

50:46

Ouuu, Pulkkinen napřáhl a jeho bomba rozezvučela ochozy ve First Niagara Center, to cinknutí o pravou tyčku Neuvirthovy branky snad muselo být slyšet i za hranicemi města!

50:12

Po reklamní pauze znovu do boje, domácí ve vlastním pásmu vyhráli buly a hned se vydali do úprku směrem k Mrázkovi, před ním však o kotouč přišli.

50:09

A Neuvirth schovává kotouč do lapačky.

50:04

49:50

Mrázek musel zasahovat, ale nic nebezpečného.

49:24

Sheahan zkusil proskočit kolem bránícího hráče podél hrazení, ale neuspěl a skončil na ledě.

48:53

Jenže hra se zatím odvíjí před Mrázkem či za jeho brankou.

48:23

A to je šance pro hosty, kteří dnes skórovali při hře pěti proti čtyřem, čtyřem proti pěti, při hře pět na pět, a tak by mohli rozšířit sbírku o gól při hře čtyř proti čtyřem.

48:04

A bude se znovu vylučovat, tentokrát na obou stranách. Nejprva Stafford (BUF) podrazil DeKeysera, ten pak v leže chtěl zabránit soupeři, aby se dostal k puku, a tak mu oplatil stejnou měrou. Hraje se čtyři na čtyři.

47:49

Domácí vyhráli v obranném pásmu buly, po přechodu přes střední pásmo ale jejich útočnou akci ukončuje ofsajd.

47:45

Reklamní přestávka snad dá klubům šanci uklidnit hru, ta se totiž ve třetí třetině nese v duchu jednoho velkého organizovaného chaosu. Samá nepřesnost, sem tam střela, avšak často mimo.

47:38

Ericssonova rána míří mimo branku.

47:05

O kotouč ale vzápětí přicházejí a hra se stěhuje do středního pásma.

46:52

Sabres získávají pásmo po vybojovaném nahození.

46:30

Nyquist po zajímavé souhře hostů míjí branku.

46:05

Domácí vyvážejí hru do středního pásma, za něj už se s pukem ale nedostali.

45:26

Abdelkader zadovkou předal Zetterbergerovi, ten od hrazení otestoval nahozením Neuvirtha. Český gólman chvíli držel puk pod rukavicí, ale když jej nepřistoupil žádný útočník, rozehrál.

45:13

A žádný lahodný pokrm se neservíruje ani nyní, hosté opět jen na zakázané uvolnění.

44:58

Třetí třetina nám toho zatím moc záživného a chutného nenabídla.

44:54

Jenže ti ve hře dopředu opět moc nevymysleli a hra přerušena poté, co kotouč končí mimo ledovou plochu.

44:39

Za brankou uklidňuje puk Mrázek a předává jej spoluhráčům.

43:59

Štěstí teď přálo Neuvirthovi, po jeho zákroku se totiž kotouč jen ležérně kutálel těsně vedle tyčky mimo nebezpečí.

43:32

A navíc útočná akce Detroitu končí zakázaným uvolněním.

43:16

Tak tato početní výhoda hostům vůbec nevyšla, kotouč nyní v jejich obranném pásmu.

43:14

42:54

Další vyhození domácích.

42:18

Red Wings se krátce nastěhovali do útočného pásma, ale k pořádnému zakončení se tentokrát nedostali a Sabres vyhazují.

41:40

Domácí se osvobozují, podruhé již v krátké době.

41:14

A bude se znovu vylučovat a Detroit si zahraje další přesilovku. Nyquist si vybrusloval před branku, ale Andre Benoit mu ukázkovým sekem rozlomil hůl, dvě minuty za sekání a další přesilovka pro hosty, ti jsou v této disciplíně třetí nejlepší v celé soutěži.

40:55

Zetterberg ztratil kotouč za vlastní brankou a Petr Mrázek musel poté poprvé po návratu z kabin zasahovat.

40:01

Mimochodem na našem partnerském projektu, eshopu marken.cz, lze zakoupit několik publikací věnovaných brankářské legendě. Ať už notoricky známá kniha s názvem Chytám svůj život od Roberta Záruby, tak i méně známější knihy: Dominik Hašek – Hokejoví hrdinové od Seana Rossitera, dále pak Cestu za Stanley Cupem od autorů Jiřího Laciny a Jirky Nováka a mnohé další. Teď ale zpět do First Niagara Center, kde začíná třetí třetina.
Po dvou třetinách vede Detroit v Buffalu vcelku zaslouženě 3:1. Po úvodní trefě Helma v oslabení ještě v úvodní dvacetiminutovce přidal druhou trefu Wings, tentokrát v přesilovce, Nyquist. Hosté o dvougólové vedení na chvíli přišli po Weberově zakončení dobře sehraného brejku, přesto Wings vedou po dvou třetinách o dvě branky.

Při hře pěti proti pěti se totiž prosadil bekhendovou střelou slovenský útočník Tomáš Tatar.

Statistiky po 2. třetině:
Střely: 18 – 25
Vyloučení: 3 – 2

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56

Teď však již hosté buly nevyhráli a tak se připravili o ještě jednu šanci zvýšit náskok.

39:56

Nicméně ti stihli ještě zahrát na zakázané uvolnění.

39:50

Po dalším vítězném buly hostů se hra ještě stačila přesunout k Neuvirthovi, ale tam jsou na puku domácí.

39:37

Girgensons těsně bráněn bekhendovým pokusem Mrázka nepřekvapil, mladý Lotyš ještě signalizuje nedovolený zákrok, ale náznak hákování zůstane nepotrestán.

39:20

Moulsonova střela přes hráče nadělala Mrázkovi problémy, nicméně český mladík hřbetem lapačky kotouč vyráží do rohu kluziště.

38:40

I Mrázek si zkusil rozehrávku zpoza své branky, Buffalo však zůstalo chvíli ještě v útočném pásmu, pak přišlo nejen o něj, ale i o puk.

38:09

Tentokrát Ericsson rozehrázl zpoza branky dobře.

37:25

Ale co teď hosté vymysleli! Zpoza vlastní branky se jim podařilo "krásnou přihrávkou" namazat domácím před Petra Mrázka, ten pohotově hasí založený požár.

36:27

Neuvirth znovu v ostrém zákroku.

Tomáš TATAR - 1:3

35:09

Detroit právě vstřelil branku!
Tentokrát je již ale Neuvirth krátký na střelu TOMÁŠE TATARA, který po rychlé kombinaci Qunceyho s DeKeyerem posouvá puk po ledové ploše za záda bezmocného brankáře. Asistence: Kyle Quincey, Danny DeKeyser.

35:05

Nyquist dvakrát nebezpečně zahrozil, Neuvirth se štěstím kryje!

34:50

Hosté ale opět úspěšnější na buly, tato herní činnost dnes Detroitu vychází.

34:48

V obranném pásmu ale hráči Sabres získávají puk, rychlý přechod přes celé kluziště a nakonec je to Mrázek, kdo s pukem pod lapačkou přerušuje hru.

34:30

Detroit ale vyhrál buly a ihned přenáší dění k Neuvirthově kleci.

34:26

Postavení mimo hru hostů a hra zůstává ve středním pásmu.

34:11

Neuvirth kryje těžkou střelu z bezprostřední blízkosti!

Mike WEBER - 1:2

33:24

Sabres právě vstřelili branku!
Ale teď už se domácí prosazují! Tomáš Tatar v útočném pásmu nepřesnou přihrávkou nastartoval brejk soupeře, který Sabres zahráli skvěle. Po rychlé souhře stál na konci akce MIKE WEBER a Petr Mrázek byl tentokrát opravdu krátký. Asistence: Bryan Flynn, Drew Stafford.

33:08

Ale ani z tohoto mráčku domácích nezaprší.

32:39

Až nyní Mitchell vyvezl kotouč a nahodil do útočného pásma.

32:20

Hraniční zákrok domácích jako podražení neposouzen, Red Wings ale stále kombinují v útočném pásmu.

32:00

Hra znovu u Michala Neuvirtha.

31:43

Naopak Neuvirth opět zasahuje, stav se nemění.

31:05

Buffalo již kompletní a natěsnané v útočném pásmu, ale za brankou, od tama moc branek nepadá.

30:11

30:11

Hosté ale i přes dlouhou početní výhodu další gól nepřidávají, ani soustavný tlak si příliš nevytvořili.

28:06

A další vyloučení, a protože Ristolainen dostal vyšší trest, tak Detroit bude hrát přesilovku pěti proti třem. Na trestnou míří Ellis.

28:06

Hra přerušena, kotouč v hledišti.

Gustav NYQUIST - 0:2

27:34

A hosté se opravdu dočkali! Dacjuk od modré nastřelil kotouč na Neuvirtha, před kterým tečoval puk Abdelkader a z následné dorážky nebráněný GUSTAV NYQUIST zvyšuje vedení Red Wings! Ti tak po úvodní trefě v oslabení přidávají i gól v přesilovce. Asistence: Justin Abdelkader, Pavel Dacjuk.

27:23

A Detroit navíc vyhrává hned buly.

27:17

Bohužel pro domácí však hosté mohou pomýšlet na druhý gól i nadále, budou totiž hrát přesilovku. Ristolainen to přehnal s důrazem u hrazení a v rámci hitu zároveň vzal holí přes obličej Ryana Sheahana, jsou z toho právem dvě minuty. První přesilovka pro Wings v utkání, zatímco tu běží na kostce reklamy.

27:17

Výtečný zákrok Neuvirtha, který již vytahoval kotouč mířící do branky na poslední chvíli!

26:25

Ve druhé třetině je zatím aktivnější Buffalo, ale Red Wings v čele s Mrázkem drží hubené vedení.

25:06

Andersson prověřil Neuvirthovu pozornost, ten tvrdou střelu kryje.

24:46

Napodruhé se to již Red Wings podařilo, ale na druhé modré je zase zastavil ofsajd.

24:38

Ericssonovi se nepodařilo vyvést puk do středního pásma.

24:13

A po následném vhazování se kotouč ocitá ve středním pásmu.

24:05

A Ristolainen prověřil pozornost Mrázka, ten si připisuje již 12. zákrok.

23:41

Až teď se usadili Sabres v útočném pásmu a Mrázek musel zase do akce.

22:59

Ani jeden tým se zatím nedokázal na delší dobu usadit v útočném pásmu, úvod druhé třetiny se nese v duchu nepřesností a dobré defenzívy.

22:37

A Abdelkader pod tlakem zakládá útočnou akci hostů.

22:16

Brendan Smith se vrací do vlastního pásma pro puk.

22:00

Další zákrok Petra Mrázka.

21:47

21:01

Mrázkův první zákrok ve druhé třetině, po ráně Ennise.

20:28

Domácí se sice dostali do pásma, ale tam přišli o kotouč a Detroit se osvobozuje.

20:01

Blíží se nám začátek druhé třetiny dnešního utkání.
Po první třetině tak vede Detroit v Buffalu 1:0, když se v oslabení trefil Darren HELM. Domácí se od té doby trápili, ale nyní mají další výhodu přesilovky, jejichž převážnou část si přenášejí do úvodu druhé dvacetiminutovky.

Statistiky po 1. třetině:
Střely: 8 – 11.
Vyloučení: 0 – 2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:47

Drew Miller bude druhým vyloučeným hráčem utkání, opět si zahraje přesilovku Buffalo. V té první však inkasovalo, teď má v úvodní třetině v početní výhodě třináct vteřin, zbytek, jak se dá očekávat, by se měl dohrávat ve třetině druhé. Miller se provinil držením hole.

18:30

Tatar minul branku domácích.

18:20

Čas první třetiny se pomalu nachyluje a domácí marně hledají cestu k vyrovnání.

17:10

A na druhé straně naopak opět zasahuje Mrázek, jeho osmý zákrok v utkání při bekhendovém pokusu Briana Flynna.

16:25

Weiss míjí branku Buffala.

15:31

A další ostrý souboj, tentokrát to byl Miller, kdo si vyšlápl na svého soupeře v podobě Philipa Varoneho, čerstvě povolaného z farmy.

14:44

Slovenský souboj, Meszáros hitem složil na led Tatara.

14:32

Moulsonova rána míjí branku Detroitu, ten stále drží vedení 1:0 gólem Helma z oslabení.

12:52

Další zákrok proti Helmovi, Neuvirth si teď počínal jistě.

12:05

Ani Varone při střele zápěstím proti Mrázkovi neuspěl.

11:50

Mrázek musí zasahovat, Weber jej zkoušel překonat příklepem, ale neuspěl.

11:45

Tatar sundal ostrým hitem soupeře.

10:36

10:36

Domácí jsou inkasovanou brankou evidentně trochu otřeseni, Andersson prověřil Neuvirtha, oslabení hostů končí.

Darrem HELM - 0:1

9:42

A hosté dokonce ve vlastním oslabení otevírají skóre utkání! DARREN HELM propálil po přihrávce Quinceyho Michala Neuvirtha! Asistence: Kyle Quincey.

9:03

Ale střelecký pokus na protější straně, než by se dalo čekat, Millerovu ránu kryje Neuvirth.

8:36

První vyloučení utkání, Brandon Smith dostává dvě minuty za zákrok na Dalpeho.

8:21

Sheahan opět úspěšný na vhazování, Detroit tak jeho zásluhou získal čtvrtý kotouč hned po buly.

7:48

Mrázek lapil střelu Deslaurierse.

7:06

Ristolainen si ostře vyšlápl na Quinceyho, který si hned vzápětí léčí duši hitem proti Moulsonovi.

6:36

A Sheahan do třetice, tentokrát již jako střelec, ale trefuje jen tyčku Neuvirthovy branky!

6:20

Sheahan znovu vítězný na buly, tentokrát proti Girgensonsovi.

6:04

Kratší mezihra bez vážnějších situací na jedné či druhé straně, Sheahan nyní vyhrál buly v souboji s Mitchellem a Detroit může zakládat útok.

4:05

Neuvirth v permanenci, střílel Nyquist, český brankář drží zatím čisté konto.

3:17

Mitchell následně vyhrává buly proti Dacjukovi.

3:16

Mrázek kryje střelu Tylera Myerse. Oba čeští brankáři si v úvodu na nedostatek práce stěžovat zrovna nemohou.

2:27

První střet zápasu, Drew Miller si vyšlápl na Andre Benoita.

1:40

Vhazování, na kterém byl úspěšnější hostující Helm.

0:42

Ostrý úvod zápasu, zase zasahuje Neuvirth, tentokrát proti pokusu Zetterberga.

0:22

Na druhé straně hned vzápětí zasahuje Mrázek proti Flynnově teči.

0:10

Už se tu hraje a hned po deseti vteřinách zkouší Neuvirthovu pozornost Justin Abdelkader.

00:01

Nicméně pomalu ale jistě nám také vše již spěje k samotnému utkání.

Tohle nemá zapotřebí dalších komentářů...

Dva bývalí hokejisté Sabres Danny Gare a Rene Robert dovezli banner, který stylizuje dres s číslem 39 a který bude za pár chvil vyvěšet pod strop First Niagara Center.
Je naprosto logické, že všechny zápasy s úvodním vhazováním plánovaným na jednu hodinu ranní našeho času již začaly. Tady v Buffalu to ještě bude chvíli trvat, ale ve First Niagara Center si s tím teď asi hlavu nikdo neláme.
Celá hala stojí a burácí, tam dole v tom doutnajícím kotli je při pohledu z horních pater malý muž, který však zapsal velký kus hokejových dějin, který chytal svůj život. Brankář Dominik Hašek sklízí nekonečné ovace. "Nikdy mě nebude nudit poslouchat jásající a skandující fanoušky Sabres," vrací fandům díky za aplaus.
Za oběma brankami se v potemnělé hale rozzářila čísla 39. "Je to největší brankář, jaký v této organizaci kdy chytal," zní hlas komentátora. Bez nadsázky má pravdu, v Buffalu byste úspěšnějšího brankáře a hlavně oblíbenějšího u diváků jen těžko hledali.

Show může začít, hala potemněla a začíná slavnostní ceremoniál, jehož vrcholem bude vyvěšení dresu s číslem 39 pod strop First Niagara Center v Buffalu.
Zatímco nám oba týmy krouží při rozbruslení po ledové ploše, což tradičně je pro fanoušky možnost "oblepit" plexisklo a nasávat přítomnost hokejových hvězd na vzdálenost pár metrů, tak jedna zajímavost, dnes totiž zbývá Sabres do konce letošní základní části NHL hádejte kolik utkání... Ano, plných 39.
A v těchto soupiskách dnes oba týmy nastoupí do utkání:

Buffalo Sabres: Neuvirth (Enroth) – Gorges, Myers, Benoit, Ristolainen, Weber, Meszáros – Moulson, Girgensons, Ennis – Flynn, Mitchell, Stafford – Hodgson, Varone, Deslauriers – Dalpe, Ellis, Kaleta.

Detroit Red Wings: Mrázek (McCollum) – Quincey, DeKeyser, Smith, Kronwall, Ericsson, Ouellet – Tatar, Dacjuk, Helm – Nyquist, Zetterberg, Abdelkader – Miller, Sheahan, Pulkkinen – Weiss, Glendening, Andersson.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ve First Niagara Center právě začíná rozbruslení, domácí tým přivedl hrdě na led brankář Michal Neuvirth.
Předběžné a předpokládané úvodní sestavy:

Buffalo Sabres: Neuvirth (Enroth) – Myers, Gorges, Benoit, Ristolainen, Weber, Meszáros – Moulson, Girgensons, Ennis – Mitchell, Flynn, Stafford – Hodgson, Varone, Deslauriers – Kaleta, Ellis, Dalpe

Detroit Red Wings: Mrázek (McCollum) – Ericsson, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Smith, Ouellet – Zetterberg, Dacjuk, Abdelkader – Nyquist, Sheahan, Tatar – Pulkkinen, Helm, Weiss – Miller, Glendening, Andersson..
Po hříchu oba čeští brankáři budou jediní čeští hráči v zápase.

Hostující tým Detroit Red Wings má na kontě z posledních deseti utkání pět výher a čtyři prohry v normální hrací době, jednu v nastavení. Detroit však postrádá zraněné brankáře Howarda a Gustavssona, mimo hru jsou také Johan Franzen, Tomáš Jurčo i český zadák Jakub Kindl.

Domácí tým Buffalo Sabres má v poslední době podstatně horší formu než Red Wings, z deseti zápasů vyhrál jen jedinkrát, jednou prohrál v nastavení, osmkrát pak nebodoval. Na soupisce pak dnes budou chybět zranění Brian Gionta a Marcus Foligno. Sabres povolali do svých služeb z farem Phila Varoneho a Zaca Dalpeho.
Čeká nás dnes souboj dvou týmů, ve kterých během své kariéry působil legendární český brankář Dominik Hašek. I on pak bude velkou postavou celého večera, jeho číslo 39 totiž bude dnes večer vyřazeno, nikdo z dalších hráčů Sabres již toto číslo nebude moci obléci.

A snad osud či jen shoda náhod tomu chtěly, aby dnes proti sobě nastoupili i dva čeští brankáři. V kleci Sabres se objeví Michal Neuvirth, proti němu pak mladý talent Red Wings Petr Mrázek.
Přímým přenosem vás bude provázet Jaroslav Svoboda.
Dámy a pánové, vítejte u přímého online přenosu z utkání NHL mezi Buffalem Sabres a Detroitem Red Wings. A že dnešní utkání bude slavnostní, to si povíme za chvíli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

1:3

Branky a nahrávky: 34. Weber (Flynn, Stafford) – 10. Helm (Quincey), 28. Nyquist (Abdelkader, Dacjuk), 36. Tatar (Quincey, DeKeyser)

Rozhodčí: Furlatt, St. Pierre – Cherrey, Devorski

Diváci: 19070