3:2

konec (3:0, 0:0, 0:2)

14.01.2015, 15:00 • Yunost Sport Palace • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.35 5.2 6.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dlouho poklidný zápas nakonec vyvrcholil nečekaně dramatickým závěrem. Traktor vyhrál první třetinu 3:0, ale ve zbytku utkání polevil až příliš a málem za to byl potrestán. V 53. minutě se tak nejprve prosadil Plotnikov a 77 sekund před koncem snížil Malcev na rozdíl jediné branky. Víc už toho ale hráči Novokuzněcku nestihli a připsali si tak čtvrtou porážku v řadě.

Střely na branku ve 3. třetině – 4:12, celkem – 22:27 (17:21:53)

60:00

59:52

Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu u domácí obranné modré.

59:44

Panov dostal puk do středního pásma!

59:26

Další problém pro Traktor! Deron Quint poslal puk na tribunu a je vyloučen za zdržování hry!

58:53

Hosté si vzali time-out a po něm zůstává brankář Chakimov na střídačce.

Dmitrij MALCEV - 3:2

58:43

Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Pozor, máme tu drama! DMITRIJ MALCEV vystřelil bekhendem z ostrého úhlu a Demčenko si teď vybral hodně slabou chvilku, když si nedokázal pokrýt svou bližší tyčku, kudy puk prošel do sítě. Asistence: Alexander Komaristyj a Alexander Romanov.

58:04

Tvrdá střela Dorofejeva skončila v lapačce Demčenka, důležitý zákrok domácího brankáře.

57:20

Popov hosty obral o kotouč a dostal se i ke střele, která skončila vedle tyče.

56:50

Traktor v plném počtu.

56:43

Domácím se opět povedlo vyhodit.

56:07

Galimov před brankou netrefil nastřelený puk.

55:50

Domácí vyhazují.

54:49

Hosté budou hrát přesilovku a mají tak možnost ještě zdramatizovat závěr. Na trestnou lavici míří Ilja Davydov, který zasáhl protihráče vysokou holí.

Michail PLOTNIKOV - 3:1

52:49

Tak Vasilij Demčenko čisté konto nevychytá. Za záda mu totiž propadla střela MICHAILA PLOTNIKOVA, kterou hostující forvard vyslal z poměrně těžkého úhlu. Asistence: Ansel Galimov a Ryan Stoa.

52:22

Hosté hrají v útočném pásmu většinou jen po rozích.

50:56

Kapotov si v útočném pásmu vyměnil puk se spoluhráčem a vystřelil. Demčenko přerušil hru. Domácí brankář bojuje o čisté konto.

49:41

Dorofejev se už s pukem dostal za modrou čáru a svůj tým tak vystavil do ofsajdu.

48:29

Probouzejí se domácí fanoušci, kteří by od svého týmu ještě rádi něco zajímavého viděli.

46:57

Z první vypálil Kondratěv, Chakimov si připsal úspěšný zákrok.

46:49

Do střely Panova vložil hůl jeden z bránících hráčů a puk se ocitl v hledišti.

46:20

Z pravé strany se dostal do zakončení Kosourov, puk je pod Demčenkem. Následuje komerční přestávka.

45:56

Jeden z hostujících hráčů střílel od modré, puk až na Demčenka neprošel.

44:01

Křížná přihrávka Pestunova prošla až na Piganoviče. Ten se do kotouče opřel z první, ale puk byl přizvednut bránícími hráči do ochranné sítě.

42:38

Z levé strany to zkoušel aktivní Komaristyj, na Demčenka si však nepřišel.

41:29

Penkovského střelu tečoval Růžička mimo.

40:25

Jako první si ve třetí části sáhl na puk domácí brankář Demčenko, který chytil do lapačky nahození Komaristého.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:37.
Ve druhé třetině se nehrál moc zajímavý hokej. Traktor tříbrankové vedení z první třetiny uspokojilo a tak výrazně slevil ze svého výkonu. Hosté toho však využít nedokázali a stále tedy platí skóre 3:0 pro Čeljabinsk.

Střely na branku ve 2. třetině – 6:7, celkem – 18:15

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:28

Popov si v útočném pásmu několikrát vyměnil puk s Glinkinem a nakonec vypálil. Bylo to však už hodně překombinované a Chakimov neměl větší starosti.

39:01

Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:32

Druhá třetina se už jen dohrává.

37:08

Střela Davydova byla sražena a kotouč se odrazil až do středního pásma.

36:31

Domácím vyneslo šanci dobré napadání. Gubarev nicméně Chakimova z mezikruží nepropálil.

35:05

Z pravého kruhu pálil Glinkin, poté ještě dorážel Popov, ale puk za zády Chakimova nekončí.

33:41

Kručinin oslovil najíždějícího obránce Martynova, tomu ve střele zabránila obrana Metallurgu.

33:05

U tyče se snažil prosadit Plotnikov, ale nedostal puk za záda Demčenka.

32:50

Oba týmy v plném počtu.

32:33

Od modré nahazoval puk na branku Piganovič, Chakimov přerušil hru.

30:48

Hned po buly podrazil Panov Romanova a síly na ledě se srovnávají.

30:45

Přesilovka pro Traktor. Hosté dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

30:00

Zakázané uvolnění domácích. Máme za sebou rovnou polovinu zápasu.

29:03

Domácí tým oproti závěru první třetiny hodně ubral na tempu. Chakimov nemá mnoho práce.

27:32

Kokujov sám pronikl až do útočného pásma, z levého kruhu hostující branku minul.

27:03

Hokejisté Metallurgu by rádi alespoň snížili. Před Komaristym zalehl puk Demčenko.

26:41

Komaristyj se dostal z pravé strany před Demčenka a zakončoval bekhendem. Puk je v náručí domácího gólmana.

25:32

U tyčky číhal na přihrávku Osnovin, ale netrefil ideálně kotouč.

24:15

Davydov se po naskončení z trestné málem dostal do brejku. Dobře ale zareagoval brankář Chykimov, který vyjel z branky a puk uklidil do bezpečí.

23:25

Další zákrok Demčenka, který ukryl ve výstroji puk po střele od modré.

23:04

Hosté se usadili v pásmu, Kosourov si ovšem na Demčenka nepřišel.

22:01

Pískalo se, protože sudí se rozhodli vylučovat. Ilja Davydov – držení.

22:01

Galimov s pukem čaroval v rohu kluziště. Nakonec ho dostal i před branku, ale to už se ozval hvizd sudího.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:47.
Po první třetině vede Traktor nad Novokuzněckem 3:0. Domácí se sice rozjížděli pomaleji, ale ve druhé polovině periody nastříleli tři góly a ukázali, proč jsou v zápase jasným favoritem. Do střelecké listiny se zapsali Osnovin, Kondratěv a Popov.

Střely na branku v 1. třetině – 12:8

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

18:28

Hosté střídají brankáře. Ložkina nahradil Rafael Chakimov.

Andrej POPOV - 3:0

18:28

Čeljabinsk právě vstřelil branku!
3:0! Anton Glinkin naznačil objetí branky, ale místo toho kotouč přihrál na bližší tyč, kam si najel ANDREJ POPOV, který měl před sebou odkrytou klec. Ložkin, kterého zmátl předchozí pohyb Glinkina, se díval úplně na druhou stranu. Asistence: Maxim Kondratěv a Anton Glinkin.

17:03

Hokejisté Čeljabinsku už mají hru jasně pod kontrolou, Ložkin řešil další nebezpečnou situaci před svou klecí.

Maxim KONDRATĚV - 2:0

15:21

Dvojnásobnou početní výhodu domácí rychle využili a vedou již 2:0! Glinkin nabil do ideální střelecké pozice MAXIMU KONDRATĚVOVI, který z voleje napálil puk za bezmocného Ložkina. Asistence: Dmitrij Pestunov a Anton Glinkin.

15:07

Přesilová hra 5 na 3 pro domácí! Vyloučen Ansel Galimov za vysokou hůl.

14:54

Hráči Traktoru soupeře v přesilovce sevřeli a Ložkin má plno práce.

14:08

Od modré vypálil Quint, Ložkin puk zachytil.

13:55

Domácí si vypracovali velkou šanci, když Popov hledal před brankou najíždějícího spoluhráče a za záchrannou brzdu zatáhl Kosourov. Hostující útočník je vyloučen.

13:15

Utkání se již začíná vyvíjet podle papírových předpokladů. Domácí rozhodně jsou favoritem.

Vjačeslav OSNOVIN - 1:0

11:11

Hráči Traktoru jdou do vedení! Puk vybojoval ve středním pásmu Růžička, který ho předal Penkovskému a ten přesně nahrál VJAČESLAVOVI OSNOVINOVI, jenž zamířil do odkryté části klece. Ložkin se nestačil včas přesunout. Asistence: Arťom Penkovskij a Martin Růžička.

09:51

Glinkin našel mezi kruhy Popova. Jeho střelu lízl Ložkin ramenem a kotouč skončil snad na tyčce!

08:18

Gubarev se snažil nahrdnout kotouč před brankoviště soupeře, ale Ložkin puk před najíždějícím Kručininem svou holí odpálil.

07:51

Gavrilyčev z rohu nahodil kotouč na Demčenka, který opět přerušuje hru.

07:32

Střelu Plotnikova ukryl ve výstroji brankář Demčenko, následuje reklamní přestávka.

07:09

Popov našel na modré Petrova, jehož tvrdá rána branku minula.

06:35

Před Ložkinem nebezpečně operoval Pare, gól ale nedal.

05:58

Malcev zamířil za branku a hledal, komu by přihrál. Jeho nabídku ale nikdo ze spoluhráčů nezachytil.

04:47

Tohle už trochu nebezpečné bylo. Čistov zavezl puk do útočného pásma a jeho střelu zápěstím musel vyrážet Ložkin.

04:23

Ani jeden z brankářů si stále nemusel připsat těžší zákrok.

03:28

Utkání se rozjíždí pomalu, hraje se velmi opatrně.

02:19

Před hostující branku se tlačil Kokujov, ale v brankovišti jen přepadl přes položenou hůl brankáře Ložkina.

00:51

Hosté vstoupili do utkání poměrně aktivně a drží se v útočném pásmu.

00:01

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Garnett) – Quint, Borodkin, Kondratěv, Piganovič, Martynov, Davydov, Vasilčenko, Petrov – Čistov, Pare, Panov – Popov, Pestunov, Glinkin – Růžička, Osnovin, Penkovskij – Gubarev, Kručinin, Kokujov

Metallurg Novokuzněck: Ložkin (Chakimov) – Popov, Chlystov, Komarov, Gavrilyčev, Kapotov, Dorofejev, Drokov – Romanov, Malcev, Komaristyj – Mitrjakov, Kosourov, Malinovskij – Garifullin, Galimov, Plotnikov – Skladničenko, Senťurin, Turukin – Stoa.

Rozhodčí: Dejev, Bělov – Koršak, Černyšev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Traktor Čeljabinsk:
Traktor si vede podstatně lépe, než jeho středeční soupeř. Hokejisté Čeljabinsku dosud uhráli 61 bodů a jsou sedmým nejlepším týmem Východu. Na devátý Vladivostok mají navíc už osmibodový náskok a tak se zdá, že by v play-off nemuseli chybět. Příslibem je i velmi dobrá aktuální forma, která tým v posledních čtyřech zápasech dovedla k zisku 11 bodů z 12 možných. Naposledy Traktor přehrál 3:1 právě konkurenta v boji o postup do play-off, Vladivostok.
Metallurg Novokuzněck:
Hráči Novokuzněcku patří vůbec k nejhorším týmům v celé soutěži. Na svém kontě mají pouhých 39 bodů a v tabulce Východní konference se usadili až na předposledním třináctém místě. Metallurg má velké problémy zejména se střílením branek, dal jich jen 80, což je nejméně v lize. Celek Novokuzněcku prohrál už třikrát v řadě a z posledních šesti duelů zvítězil jen jednou. Naposledy si hokejisté Metallurgu odvezli příděl 0:6 z Nižněkamsku.
Vítám tu všechny fanoušky dobrého hokeje! Kontinentální hokejová liga pokračuje i ve středu. V souboji dvou týmů z Východní konference přivítá sedmý Traktor Čeljabinsk předposlední Metallurg Novokuzněck. Jasným favoritem tak budou domácí, kteří si zatím poměrně nahlas říkají o postup do play-off. To Metallurgu se vyřazovací boje stále více vzdalují.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

3:2

Branky a nahrávky: 12. Osnovin (Penkovskij, Růžička), 16. Kondratěv (Pestunov, Glinkin), 19. Popov (Kondratěv, Glinkin) – 53. Plotnikov (Galimov, Stoa), 59. Malcev (Komaristyj, Romanov)

Rozhodčí: Dejev, Bělov – Koršak, Černyšev