Hokejová Liga mistrů

Skellefteå AIK – Luleå Hockey

2:2

konec (0:1, 1:0, 1:1)

13.01.2015, 19:00 • Skellefteå Kraft Arena, Skellefteå (kapacita 6001 míst) • Adam Lacek (@laci_17)

Tipsport: 1.65 4.3 3.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (21:40:17)
Dnešní úvodní semifinálové utkání mezi dvěma švédskými velikány nakonec nevyznělo lépe pro ani jednoho z týmů. Lépe do utkání vstoupili hosté z Luleå, když už ve 2. minutě otevřel skóre utkání Lars Bryggman.

Domácí dlouho nedokázali najít recept na skvěle chytajícího Lassinanttiho. Vyrovnat se povedlo až obránci Antonu Lindholmovi ve 35. minutě, který od modré čáry vyslal přesnou střelu pod horní tyčku.

Když se na začátku třetí části hry prosadil trochu šťastně Patrik Zackrisson, vypadalo to, že si Skellefteå dokráčí k vítězství. Kvůli zbytečnému vyloučení Ševce v závěru ale domácí přišli o výhru, jelikož se minutu před koncem v početní výhodě prosadil Kristian Näkyvä.

Skellefteå se tak dnes rozchází s Luleå nerozhodně 2:2, o postupujícím do finále se rozhodně v odvetě přesně za týden v úterý 20. ledna.

60:00

59:38

Z boje o puk u střídaček vzešli jako vítězové domácí hráči, do konce už zbývá ale pouze pár vteřin.

59:14

Závěr utkání je hodně nervózní, domácí fanoušci se nyní zlobí na rozhodčí, kteří už pouštějí hru.

Kristian NÄKYVÄ - 2:2

58:56

Luleå právě vstřelila branku!
Hostům se povedlo velmi rychle přesilovou hru využít! Po vyhraném vhazování Granströma vypálil od modré čáry KRISTIAN NÄKYVÄ a jeho střela si našla cestu přesně do horního růžku Svenssonovi branky! Asistence: Daniel Zaar a Jonathan Granström.

58:52

Svensson podrazil jeho brankovištěm projíždějícího Fogströma, po čemž se strhla vzájemná šarvátka, ve které byl nejaktivnějším opět český obránce Martin Ševc, jenž inkasuje menší trest za hrubost. Žádný jiný trest není udělen, Luleå si tak v závěru zahraje další přesilovou hru.

58:39

Svensson nyní musel předvést další výborný zákrok svým betonem proti střele Jonathana Granströma.

58:08

Už probíhají poslední dvě minuty dnešního zápasu, hosté se stále snaží o vyrovnání, zatím marně.

57:30

Také Lundberg už je na ledě, musí tak být odpískáno zakázané uvolnění domácích.

56:50

Puk opět směřuje až k Lassinanttiho brance, už to s domácími vypadá slibně.

56:27

Sundqvist už je na ledě, domácí se brání ve čtyřech. Holmströmovi se navíc podařilo vyhodit.

56:19

Daniel Zaar vyslal další střelu, která skončila nad brankou.

56:00

Svensson se svými spoluhráči ustáli hned několik těžkých střel od Zaara a Näkyväho. Následně odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

55:40

Domácím se podařilo rychle vyhodit, hosté se ale opět usadili v útočném pásmu.

55:21

Hostující trenér Joakim Fagervall si vybírá oddechový čas, po něm přijde zřejmě klíčový moment dnešního zápasu.

55:21

Hosté ale budou mít obrovskou příležitost srovnat, Arvid Lundberg je totiž vyloučen za podražení. Přesilovka 5 na 3 pro Luleå!

2:2

Branky a nahrávky: 35. A. Lindholm (Andersson, Schremp), 44. Zackrisson (Petterström, A. Lundberg) – 2. Bryggman (Hjelm, Jonsson), 59. Näkyvä (Zaar, Granström)

Skellefteå AIK: Svensson (Hanses) – Ševc, Heed, Lindgren, Burström, A. Lindholm, Andersson, Aho, A. Lundberg – M. Lundberg, Petterström, Zackrisson – Sundqvist, Forsell (C), Widing – Schremp, Norman, Calof – Holmström, P. Lindholm, Pettersson. Trenér: Hans Wallson.

Luleå Hockey: Lassinantti (Larsson) – Näkyvä, Savilahti-Nagander, Sanström, Kukan, Jonsson, Hjelm, Oskarsson – Ch. Abbott (C), Cehlárik, Ca. Abbott – Petrell, Granström, Zaar – Bryggman, Wallmark, Nord – Forsberg, Fabricius, Fogström. Trenér: Joakim Fagervall.

Rozhodčí: Stricker (SUI), Brüggemann (GER) – Pihlblad (SWE), Haster (SWE)

Odveta: Luleå - Skellefteå 3:2