4:1

konec (2:0, 1:1, 1:0)

10.01.2015, 13:30 • K&K PNEU Aréna, Havířov • Josef Nudera (@JosefNudera)

Z Havířova je to vše. Zase někdy napočtenou. (15:31:00)
A máme u konce utkání Extraligy staršího dorostu. Havířov byl po celý zápas lepším celkem a dnes si výhru zasloužil. Hosté se dostali do hry za stavu 3:1 a při trestném střílení, ale to nevyužili.

60:00

59:30

Nepřesnosti ve středním pásmu, takový je obrázek těchto minut.

58:39

Zápas se už víceméně dohrává. Jde vidět, že už není moc o co hrát.

58:01

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:01

Svatopluk Langer se už dral do šance, ale přihrávku už podle rozhodčích dostal do ofsajdu.

56:10

Až teď se dostal v mezikruží Moravčík do šance, jeho střelu pokryl Hamalčík rychlou lapačkou.

55:37

Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ale bez zakončení.

54:24

Václav Burda prověřil Sonnka střelou z předbrankového prostoru, brankář AZet puk vytěsnil.

53:48

Na druhé straně i Sonnek uschoval puk do lapačky a přerušil hru.

53:29

Do střely Kamila Wróbela z levého kruhu vložil Hamalčík svou lapačku a připsal si úspěšný zákrok.

52:36

52:18

Milan Antoš se dostal k puku a osvobodil hostující Letce.

51:58

AZ kombinuje v útočném pásmu, střelba zatím chybí.

50:36

Pavel Šimon (LET), dvě minuty za krosček.

48:13

Havířov právě vstřelil branku!
Havířov odskakuje svému soupeři možná do rozhodujícího náskoku. K puku se po přihrávce Stružíka dostal ROK MACUH, s puk byl za brankou a povedlo se mu vytočit kolem tyčky a puk zasunout po ledu do branky.
Asistence: Nikolas Stružík, Svatopluk Langer.

47:44

A opět byl v permanenci Sonnek, puk zůstal v jeho výstroji.

47:00

Brankář Sonnek musel krýt nebezpečný pokus hostů, ale to se mu také povedlo.

46:26

Hamalčík dokázal udržet puk pod svým tělem.

45:50

Rok Macuh vyslal na Hamalčíka střelu zápěstím, pro brankáře hostů to byla ale lahůdka.

45:35

Vhazuje se ve středním pásmu – ofsajd.

45:04

44:31

Tentokráte už musel Hamalčík zasahovat proti dorážce Peterky.

44:10

Lukáš Peterka si najel do šance, ale z pravého kruhu minul branku.

43:04

Milan Antoš (LET), dvě minuty za hákování.

41:44

Václav Mařík svůj nájezd neprovedl dobře, zakončil pouze do betonů Sonnka.

41:44

Rok Macuh fauloval ujíždějícícho Maříka a je nařízeno trestné střílení!

40:29

Po střele Spálovského se k dorážce dostal Moravčík, ale Hamalčík dokázal puk udržet pod sebou.

40:01

40:00

39:39

39:05

Letňany právě vstřelily branku!
Hosté se dnes poprvé prosazují po takovém zajímavém okamžiku na ledě. Puk měl na holi Mrowiec, ale do cesty se mu zamotal čárový rozhodčí a puk také ztratil, ten si následně převzal MATĚJ CHALUPA, ujel a zavěsil do horního růžku. Navíc se jedná o branku v oslabení.
Bez asistence.

38:39

Rok Macuh vypálil na Hamalčíka z pravého kruhu, ale je to pouze další zákrok brankáře Letců.

38:24

Spálovský a po něm i Wróbel prověřili pozornost brankáře Hamalčíka střelami od modré čáry. Hostující brankář v obou případech uspěl.

37:55

AZet přišel velmi rychle o pásmo a musí začít akci ze středního pásma.

37:39

Marek Urban (LET), dvě minuty za podražení.

36:26

AZet je opět usídlen v útočném pásmu, ale puky si rozdávají domácí hráči pouze kolem mantinelů a do šancí se nedostávají.

34:56

Dominik Řepík po dlouhé době ohrozil domácího brankáře Sonnka, ale jeho střela šla do pohotových betonů havířovského brankáře.

33:17

Kamil Wróbel se dostal mezi kruhy, neváhal a vyslal tvrdou střelu příklepem, Hamalčík puk dokázal vyrazit mimo.

32:12

31:47

Cihlář si najel mezi kruhy, zamířil svou střelu na pravý horní růžek, ale minul.

31:02

První polovinu početní výhody sehrál Havířov sice v útočném pásmu, ale bez velké šance. Jedinou lepší střelu vyslal od modré čáry Dudek, ale betony Hamalčíka byly včas na místě.

30:12

David Kolenatý (LET), dvě minuty za podražení.

29:13

Havířov je hodně aktivní, hraje se převážně před brankou Letňan, ale žádné velké šance si momentálně domácí nepřipravili.

27:40

Dlouho se hrálo v útočném pásmu AZetu a hosté už toho mají evidentně plné nohy. A vyhazují pouze na icing.

26:20

25:28

Spálovského nahození na branku bylo ještě sražené od jednoho z bránících hráčů, ale mimo branku.

24:20

Michal Pařík (LET), dvě minuty za sekání.

23:29

Pěkná souhra AZetu po dlouhém úseku hry v obranné třetině Letců. Dominik Moravčík nabil rychlou křižnou přihrávkou puk ADAMU SPÁLOVSKÉMU na levý kruh, odkud vypálil zprvní a trefil se ideálně do horní části branky nad rameno Hamalčíka.
Asistence: Dominik Moravčík.

23:01

Cihlář tečoval bruslí Hudečkův pokus od modré, ale pouze do Hamalčíka.

21:45

I na druhé straně měli hráči Havířov dobrou šanci, ale dorážku Hendrycha dokázal Hamalčík udržet ještě před brankovou čárou.

21:24

20:22

Velký zmatek na brankovišti Sonnka! K puku se dostal Horák, který se snažil puk na dvakrát dorazit za jeho záda, ale to se mu nepodařilo. To byla opravdu megašance této početní výhody!

20:01

20:00

19:24

Jakub Dudek (HAV), dvě minuty za podražení.

18:58

Havířov udeřil ještě v závěru třetiny! S pukem se k pravé tyčce natlačil LUKÁŠ PETERKA, který tam dokázal puk nějakou skulinkou procpat až do branky.

18:00

Velká šance Letňan! Sonnek musel nadvakrát zasahovat – to byl velký zmatek v brankovišti AZetu, ale hosté z tohoto nic nevytěžili.

17:44

Kamil Wróbel dokázal dojet do nebezpečné pozice, ale Hamalčík ho vytlačil a nedovolil mu přesně zakončit.

16:36

Tomáš Brabec byl tvrdě dohrán u mantinelu, ovšem byl to čistý zákrok ze strany havířovské hráče. Už také odjíždí na střídačku.

15:48

15:44

Matěj Chalupa ještě stihl v této přesilovce vystřelit nebezpečně na vyrážečku, ale Sonnek puk vytěsnil.

15:12

První polovinu početní výhody nesehráli Letci vůbec zle, ale puk za Sonnka nedopravili.

13:48

Adam Spálovský (HAV), dvě minuty za hákování.

12:48

Kamil Wróbel se dostal k puku na levém kruhu, ale svou střelou minul branku.

12:15

Dudek vyslal ihned po buly rychlou střelu na branku, tu tečoval Němec, ale pouze do výstroje Hamalčíka.

12:10

Hamalčík musel podržet puk pod lapačkou před dojíždějícím Peterkou.

11:23

Havířov je v zápase aktivnějším týmem, i když se hraje chvíli bez větších šancí.

10:18

Brankář Hamalčík si musel dát pozor na nebezpečnou střelu Hendrycha z prostoru mezi kruhy, puk vytěsnil hokejkou do rohu.

08:47

Matěj Chalupa ohrozil brankáře Sonnka! Z ničeho nic se vytočil až před branku a nezamířil svou střelu vůbec špatně, ale Sonnek měl betony včas na svém místě. Ovšem je to první velká šance Letců.

08:14

07:22

Spálovský se opřel do skákajícího puku, který těsně před brankářem ještě tečoval Wróbel, ale pouze mimo branku!

06:14

Kurovský se dobře dral do šance, ale v zakončení byl faulován. David Kolenatý (LET), dvě minuty za sekání.

05:02

Havířov ale nedlouho po tom vytvořil velký tlak na brankovišti Hamalčíka. Puk nejprve vypálil do výstroje brankáře Moravčík, volný kotouč následně dorazil DANIEL KUROVSKÝ k pravé tyčce už bezmocného brankáře.
Asistence: Dominik Moravčík, Filip Kiss.

04:42

I Filip Kiss vystřelil z velké dálky. S těmito střelami nemá Hamalčík problémy a ukrývá je do výstroje.

03:42

Od modré čáry nahodil puk na brankáře Jakub Dudek a následně šel vystřídat.

02:43

Kamil Wróbel chtěl prověřit Hamalčíka z ostrého úhlu, ale svou střelou minul branku.

01:55

Puk skončil po souboji v rohu obranného pásma Havířovských. Bude se vhazovat.

01:09

První náznak šance si vytvořila lajna okolo Nikolase Stružíka, který se nejprve sám pokoušel prodrat do šance, později vypálil z prostoru mezi kruhy. Brankář Hamalčík si připisuje i druhý úspěšný zákrok.

00:01

AZ Havířov: Sonnek (Gerža) – Trombik, Dudek, Hudeček, Kiss, Spálovský, Mrowiec – Moravčík, Wróbel, Stružík, Langer, Peterka, Hendrych, Pacoň, Kurovský, Němec, Macuh, Kosina, Cihlář

HC Letci Letňany: Hamalčík (Nahodil) – Pařík, Antoš, Brabec, Kubát, Kolenatý, Chvála, Babčuk, Šimon, Katriňák – Burda, Procházka, Chalupa, Urban, Průžek, Řepík, Horák, Mařík, Kučera

Rozhodčí: Fiala – Hanzlík, Štěpán.
To hostující Letci včera svedli souboj s Porubou. V Porubě to po první třetině vypadalo, že se budou body přidělovat pouze na stranu Letňan, to když byl stav po první třetině 5:2 pro hosty. Vše se ale změnilo ve druhé třetině, kterou Poruba vyhrála 3:0 a utkání tak srovnala. Rozhodnutí přišlo v 55. minutě z hole porubského hráče a tak i Letňany svůj včerejší zápas prohráli o gól.
Havířov odehrál včerejší utkání na domácím ledě s celkem Litvínova. Sice se dokázal dostat do vedení v úvodu utkání, ale následně pouze dotahoval vždy jednobrankovou ztrátu na soupeře. Konečný stav 4:3 pro Litvínov potvrdila nastřelená tyčka domácích mladíků.
Bude se jednat o souboj pátého týmu tabulky se sedmým. Havířov stále bojuje o čtvrté postupové místo do play-off, Letňany už zřejmě do těchto bojů výrazněji zasáhnout nemohou.
Příjemné odpoledne z Havířova! Dnes budeme společně sledovat další utkání Extraligy staršího dorostu, konkrétně 6. kolo nadstavby. V něm se střetne domácí AZ Havířov s celkem Letců z Letňan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

4:1

Branky a nahrávky: 6. Kurovský (Moravčík, Kiss), 19. Peterka, 24. Spálovský (Moravčík), 49. Macuh (Stružík, Langer) – 40. Chalupa

Rozhodčí: Koliba – Hanzlík, Štěpán