konec (0:2, 0:1, 1:4)

10.01.2015, 12:00 • Tipsport arena Pardubice • Karel Janeba (@Kajaneba)

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám hezký zbytek dne.

Dnešní utkání sledovalo 48 diváků. (15:05:04)
Je dobojováno. Takovýto výsledek asi čekal málokdo. V poslední třetině padlo úctyhodných pět branek. Nejprve zamířil přesně Adámek, následoval ho dvakrát Hrehorčák a Poruba. V 55. minutě vstřelil čestný gól domácích Roubal. Třinec tak porazil Pardubice na jejich ledě vysoko 7:1.

60:00

59:40

Kotouč mají na holi třinečtí Oceláři a kontrolují dění na ledě.

59:16

Jan Bartko trefil Tomáše Vlka přesně do masky!

59:05

Třinec v závěru utkání kombinuje v pásmu Pardubic.

58:37

Hamanovu ránu lapil do své lapačky Vlk. Vhazovat se bude před pardubickým gólmanem.

58:11

57:53

V samostatném úniku vychytal Vlk Floka.

57:32

Pardubice se i přes vysoký rozdíl snaží vstřelit další branku.

56:53

Třinec právě vstřelil branku!
A už je to znovu o šest gólů. Ve vlastním oslabení ujel všem JAN PORUBA a bekhendovou kličkou prostřelil Tomáše Vlka. Asistence: Marian Adámek

56:11

Za držení protihráče si jde sednout Jan Bartko.

55:48

Nyní znovu útočily Pardubice, ovšem byly zastaveny ofsajdem.

54:59

Pardubice právě vstřelily branku!
Domácí se přeci jen dočkali. V přesilové hře nahodil puk před branku Mikulčák a zde si jej sebral FILIP ROUBAL, který tak poprvé prostřelil Loubala. Asistence: Dominik Mikulčák, Martin Petrus

54:37

Pardubice mají opravdu smůlu. Bekhendový pokus Vojtěcha Faltyse skončil na brusli jednoho z obránců Třince.

54:06

Kautovi sjel kotouč z hole v mezikruží. Třinec tak může jít dopředu.

53:45

Už se pokračuje ve hře 5 na 4.

53:36

Jejich útok byl ale zastaven ofsajdem.

53:18

Za hákování si jde sednout Grzegorz Radzienciak. Pardubice mají dvojnásobnou početní převahu.

53:03

Kaukičův pokus Vlk vykryl.

52:36

Loubal vyrazil Šklíbovu ránu a Třinec následně vyváží puk z pásma.

52:22

Vyhození Třince schytal jeden z arbitrů do hlavy, nic vážného se ale nestalo.

51:45

Hrehorčák si jde sednout za sekání.

51:40

51:10

Voženílkův průnik zastavila obrana Třince. Pardubice si v přesilovce nevytvořily žádnou větší šanci.

50:27

Pardubice se ale v pásmu moc dlouho nezdržely a Třinec vyváží puk.

49:40

Šance pro Pardubice. Za podražení si jde sednout Matěj Mach.

48:10

Samuel Rudy si odpyká desetiminutový osobní trest.

48:10

V čase 48:10 došlo ke změně gólmanů. Odstoupil Milan Klouček a na jeho místo přišel Tomáš Vlk.

48:10

A opět Třinec skóruje. Na modré čáře si sebral puk PATRIK HREHORČÁK, vybruslil si před Kloučka a prostřelil jej střelou k levé tyči pošesté. Bez asistence

47:23

Pardubice se nedokázaly udržet v pásmu Třince a ten tak putuje do pásma domácího celku.

47:05

A další zakázané uvolnění Perníkářů.

46:42

Trejbalův pokus letěl mimo klec Loubala. Nyní je u puku opět Třinec.

46:17

Toto zavání debaklem. Na konci kombinace Ocelářů stál PATRIK HREHORČÁK, který střelou z pravého kruhu propálil domácího Kloučka již popáté. Asistence: Jan Bartko, Miloš Roman

45:23

Pokus Eryka Sztwiertnia Klouček sice chytil, ale následně vyhodil branku z původního postavení a hra se ta přerušuje.

44:58

Přesilovka byla proměněna. Na modré čáře si kotouč sebral MARIAN ADÁMEK a jeho následná střela zápěstím končí v síti Pardubic. Asistence: Filip Haman

44:22

Třinec si zahraje přesilovku, na trestnou putuje za podražení Jan Šklíba.

44:06

Po úchvatných kombinacích Třince přišla špatná přihrávka z hole Bartka a hosté ztrácejí pásmo.

43:28

Haman se pokoušel navýšit rozdíl, jeho dělovka ale minula klec Kloučka.

43:07

Třinec bojuje o kotouč v pásmu domácích.

42:18

42:12

Martinec ve velké příležitosti netrefil odkrytou klec.

41:54

Rohlík se stylově dostal do pásma, nicméně vzápětí přišel o kotouč.

41:07

Třinec si s klidem na duši kombinuje s kotoučem ve vlastním pásmu.

40:38

Třinec už stihl dvakrát vyhodit, Pardubicím se nedaří urvat pásmo pro sebe.

40:18

Mach si jde sednout na dvě minuty za vysokou hůl.

40:04

Pardubice mají výhodu.

40:01

Je za námi druhá perioda. Ta se ze začátku nesla ve snaze Pardubic o vyrovnání, to ale nepřišlo a v 38. minutě propálil potřetí Kloučka Kofroň. Stav utkání po dvou třetinách je tak 3:0 z pohledů Třince.

40:00

39:31

Petrusův pokus ze středního pásma míjí klec Ocelářů.

39:01

Roubal nedokázal dopravit kotouč do odkryté sítě!

38:14

Pardubice se zmohly pouze na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Kloučkem.

37:36

Martin Kaut měl kotouč moc dlouho na holi a následně o něj přišel, čehož využil DAVID KOFROŇ a levého kruhu propálil Kloučka potřetí v tomto utkání. Bez asistence

37:02

Pardubice vyhodily na zakázané uvolnění.

36:56

Hrehorčák z bezprostřední blízkosti nedokázal propálit Kloučka.

36:11

Hra se přerušuje pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

35:51

Voženílek se dlouho rozmýšlel, co s pukem a nakonec zvolil střelbu. To ovšem Loubal předvídal a pardubický útočník tak trefil pouze připraveného gólmana.

35:20

Hra se opět odehrává ve středním pásmu, ani jeden celek si nevytváří souvislejší tlak na branku soupeře.

34:30

Stuchlíkův pokus letěl mimo klec Pardubic.

34:21

Oba týmy hrají v plném počtu.

34:08

Rohlík nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit Loubala. Vhazovat se bude u třinecké klece.

33:22

Filip Haman se úchvatně dostal přes celou obranu Pardubic a šel sám na Kloučka! Ten jej ale dokázal vychytat.

33:03

Radzienciakův pokus Klouček zlikvidoval. Hosté se stále drží v pásmu Pardubic.

32:40

Atak Třince nyní zastavil ofsajd.

32:21

Na trestnou lavici putuje současně Martin Kaut a David Kofroň. Kaut za podražení a Kofroň za nedovolené bránění.

32:14

Rohlík hledal přesným pasem Kauta, nicméně ten přihrávku nezpracoval.

31:34

Roman se úchvatným sólem dostal až před Kloučka, nicméně zavěsit se mu nepovedlo.

30:45

Roubal nedokázal před brankou Třince dopravit kotouč do sítě a Slezané tak zahajují protiútok.

30:32

Kaukič mohl navýšit skóre, do pásma se ovšem nedostal nejlépe a tak se píská ofsajd.

30:20

A opět lapačka kloučka, která tentokrát zastavila svižnou střelu Radzienciaka.

30:06

Hrachovský vypálil od modré a jeho rána skončila až v lapačce pardubického Kloučka.

29:51

Hra vysokou holí Hoskovce. Hra se přerušuje.

29:35

Kaut tvrdě shodil k zemi Adámka, vše v mezích pravidel. Chvíli poté se Třinec provinil icingem.

29:07

Třinec nevyhrál buly nejlépe a hra se tak stěhuje z pásma Pardubic.

28:58

A znovu byl u puku Roman. Tentokrát letěla jeho střela příliš nad.

28:07

Klouček vyrazil kotouč pouze před sebe, kde stál zcela sám třinecký Roman. Forvard Ocelářů ale nedokázal dopravit puk do sítě.

27:27

Po Imrichově přihrávce se ocitl zcela sám před brankou Poruba. Klouček ale jeho blafák vychytal.

26:55

Rudyho rána letěla pouze do bruslí Floka, který vysouvá Třinec dopředu.

26:29

Vzdušný pas z hole Petruse se vznesl až na Tomaníka, který jej ovšem nedokázal zpracovat.

25:55

Kaut skvělým pasem dostal puk před branku Ocelářů ale ani jeden z jeho spoluhráčů nedokázal dopravit kotouč do sítě.

25:29

Z hole Matěje Krejčíka vyšla střela, kterou sice Loubal bez větších problémů chytil, ale i přesto ji raději přikryl.

25:11

Pardubice se moc dlouho v pásmu nezdržely a dopředu jde Třinec.

24:49

Pardubice se hodně snaží vyrovnat, nyní mají další šanci, jelikož se Oceláři provinily zakázaným uvolněním.

23:43

V mezikruží se nejlépe zorientoval Jakub Martinec, jeho střela si to ale namířila přesně do hrudi třineckého gólmana.

23:12

Kaut ujel společně s Rohlíkem do situace 2 na 1, ale druhý jmenovaný nedokázal bekhendem prostřelit Loubala.

23:01

A další zakázané uvolnění pro Pardubice.

22:53

Rozehrávku domácího celku překazilo zakázané uvolnění.

22:29

Oceláři skvěle brání střední pásmo a domácím se nedaří projít.

21:53

Kučera tvrdě sundal Kaukiče a z hlediště se ozýval hlasitý potlesk.

21:19

Třinec se zatím skvěle drží v pásmu Perníkářů.

20:54

Dělovka z hole Hrachovského se vznesla až do ochranné sítě.

20:34

Rohlík měl zcela volného Kauta před brankou, ale nedokázal přihrát.

20:07

Domácí začali třetinu atakem na branku Ocelářů.

20:01

Je za námi první třetina, která se nesla ve velmi vyrovnaném duchu, nicméně hosté využili o dvě šance více. Nejprve prostřelil Kloučka ve 13. minutě Bartko a o 6 minut později zamířil přesně Haman. Co nám přinese dalších 40 minut?

20:00

19:20

Pardubice se ještě v závěru snaží snížit, beton Loubala je ale proti.

18:41

Hosté navyšují svůj náskok. Třinec se z ničeho nic dostal do pásma domácích a FILIP HAMAN trefil přesně skulinku mezi lapačkou Kloučka a pravou tyčí. Asistence: Miloš Roman

17:35

Cachův pokus kryje Loubal, vhazovat se bude před brankou Ocelářů.

17:22

Faltys zaváhal s pukem a Stuchlík mohl jít dopředu, nicméně Faltys napravil svou chybu a o kotouč jej vzápětí obral.

16:16

Martincovi se nepovedla rozehra a domácí tak přicházejí o kotouč.

15:18

Pardubice útočily na branku Třince ta tvrdě, až ji vyvrátily z původního postavení. Hra se tak přerušuje.

15:09

Oceláři nerozehrály nejlépe a provinily se zakázaným uvolněním.

14:41

13:31

Pardubice se znovu dostaly do pásma Třince, ale moc dlouho se nezdržely. Třinec poctivě brání.

12:41

Ondřej Imrich si odpyká dvě minuty za držení.

12:07

Hosté jdou do vedení. Pardubice nerozehrály dvakrát nejlépe a ke střele od modré čáry se dostal JAN BARTKO, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Poruba

11:36

Útok Pardubic zastavil ofsajd.

11:21

Dějištěm hry je opět spíše střední pásmo, ani jeden tým si nedokáže vytvořit souvislejší tlak.

10:12

09:09

Martin Kaut se dostal do dobré střelecké pozice, jeho pokus ale Loubal zlikvidoval.

08:49

Pardubicím se zatím nedaří udržet se v pásmu.

08:12

Po střele Hoskovce se strhla před brankou Třince velká mela. Kryštof Stuchlík v ní držel protihráče tak dlouho, až byl vyloučen.

07:13

Jsme svědky svižného a tvrdého hokeje. Nyní Oceláři útočí na branku Pardubic.

06:47

Nepřesná rozehrávka Kučery znamená zakázané uvolnění.

05:45

Samuel Rudy ve velké příležitosti netrefil puk. Následně Poruba trefil tyčku.

05:32

Voženílek hledal přihrávkou Hoskovce, místo toho ale našel Oceláře, který posléze vyhodil na icing.

05:03

Ke střele se dostal Jakub Hoskovec, ovšem Loubal jej vychytal ramenem.

04:01

Poprvé si na kotouč sáhl Loubal, střela Rohlíka jej ovšem neohrozila.

03:25

03:07

Ke střele se dostal Pitko, jeho pokus ale letěl mimo.

02:23

Faltys vyhodil kotouč a domácí se ta osvobozují. Třinci se nedaří dostat se do pásma a vytvořit souvislý tlak.

01:59

Stuchlíkova rána proletěla kolem klece Kloučka, domácí zatím dobře brání.

01:25

Martin Petrus si odpyká dvě minuty za hákování.

01:14

Voženílek držel dlouho puk na holi a nakonec jej pouze nahodil do útočného pásma.

00:41

Oceláři tvrdě atakují Pardubice v jejich vlastním pásmu.

00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Klouček (Vlk) – Trejbal, Kučera, Šklíba, Faltys, Rudy, Mikulčák – Tomaník, Petrus, Bureš – Kaut, Martinec, Hoskovec – Cach, Roubal, Krejčík – Voženílek, Rohlík

HC Oceláři Třinec: Loubal (Hlaváč) – Hrachovský, Valíček, Haman, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Kaukič, Mach – Flok, Hrehorčák, Kofroň – Poruba, Plitko, Sztwiertnia – Roman

Rozhodčí: Homola, Veselý – Klouda, Vepřovský.
Co se posledních zápasů týče tak zde jsou na tom lépe Pardubice. Domácí přehráli v pátek 9.1. hosty z Vítkovic 4:0, zatímco hosté podlehli v sousedním Hradci Králové domácím 5:2. Hosté tak jistě budou chtít zpět domů přivést aspoň body z Pardubic, tak uvidíme, zda-li se jim to podaří.
Favoritem dnešního utkání je rozhodně Třinec, který se nachází na první pozici celé tabulky se ziskem pětasedmdesáti bodů. Pardubice zatím obklopují devátou příčku a na svém kontě mají 61 bodů, při případné výhře se ovšem mohou posunout o pozici výše.
Zdravím všechny fanoušky hokeje. Extraliga staršího dorostu dnes pokračuje dalším zápasem, na svém ledě v Tipsport Aréně přivítá tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice celek HC Oceláři Třinec. Utkáním vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

1:7

Branky a nahrávky: 55. Roubal (Mikulčák, Petrus) – 13. Bartko (Poruba), 19. Haman (Roman), 38. Kofroň, 45. Adámek (Haman), 47. Hrehorčák (Bartko, Roman), 49. Hrehorčák, 57. Poruba (Adámek)

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Vlk) – Trejbal, Kučera, Šklíba, Faltys, Rudy, Mikulčák – Tomaník, Petrus, Bureš – Kaut, Martinec, Hoskovec – Cach, Roubal, Krejčík – Voženílek, Rohlík

Rozhodčí: Homola, Veselý – Klouda, Vepřovský