06.01.2015, 21:30 • Petr Dejnožka

Tipsport: 1.03 13.0 16.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

57:56

Rusko právě vstřelilo branku!
Tak to je neuvěřitelné, Rusky přesilovku skutečně využívají! Zápas, ve kterém nemají ze hry prakticky nic, tak čeká nesmírně dramatická koncovka! Po střele od modré čáry se natahovala Kadirovová, ale dorážka se povedla až NINĚ PIROGOVOVÉ, jež poslala puk do odkryté svatyně a snižuje na 3:2! Asistence: Fanuza Kadirovová, Liana Ganejevová.

39:18

Kanada právě vstřelila branku!
Ale ještě do přestávky stíhají Kanaďanky odpovědět, tenhle gól může být nesmírně důležitý! Podruhé v zápase míří do černého ELIZABETH GIGUEREOVÁ a favorizované hokejistky si berou zpátky dvoubrankové vedení – 3:1. Asistence: Jaycee Gebhardová, Sarah Potomaková.

38:25

Tak to je hozená rukavice pro kanadský výběr! Aktivní FANUZA KADIROVOVÁ přejela modrou čáru a zpoza kruhů zaskočila překvapenou Kristen Campbellovou! Rusko se tak v závěru druhé části dotahuje na rozdíl jediné branky – 2:1! Asistence: Daria Těrjoškinová a Kristina Korotkichová.

10:06

Ruská pasivita byla po zásluze potrestána! Hned tři hráčky sborné byly namačkány na brankovišti, přesto si nedokázaly pohlídat SARAH POTOMAKOVOU, jež si vzala volný puk a po stahovačce ho nekompromisně uklidila do sítě – 2:0! Asistence: Shae Labbeová a Kristin O'Neillová.

01:44

Následná akce kanadského týmu již končí v ruské síti! Favorit duelu se již ve druhé minutě dostává do vedení! ELIZABETH GIGUEREOVÁ převzala puk ve střední třetině, přejela modrou čáru a mezi nohama obránkyně poslal kotouč neomylně pod víko – 1:0! Asistence: Jaycee Gebhardová a Stephanie Suchardaová.

3:2

Branky a nahrávky: 2. Giguereová (Gebhardová, Suchardaová), 11. Potomaková (Labbeová, O'Neillová), 40. Giguereová (Gebhardová, Potomaková) – 39. Kadirovová (Těrjoškinová, Korotkichová), 58. Pirogovová (Kadirovová, Ganejevová)

Kanada: Campbellová (Boissonnaultová) – Hartová "C", Pozzebonová, Huntová, Tseová, Suchardaová, Eastwoodová, Matteauová – Quarantaová, McGillová, Highamová – O'Neillová, Labbeová, Potomaková – Giguereová, Coganová, Gebhardová – Agnewová, Coutu-Godboutová, Houstonová – Fieldová. Trenérka: Cassie Turnerová.

Rusko: Tarakanovová (Kondakovová) – Pirogová, Těrjoškinová, Ganejevová, Čisťjakovová, Zuboková, Seredinová, Lobovová, Gamovová – Korotkichová, Kadirová (C), Štarjovová – Lichačevová, Faljachovová, Dorofejevová – Kanajevová, Rachimovová, Bolgarevová – Gimazetdinová, Dobrodějevová. Trenér: Alexandr Uljankin.

Rozhodčí: Weissová (Německo) – Spresserová (USA), Tauriainenová (Finsko)