06.01.2015, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 1.85 4.3 3.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě to bude pro dnešek všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera! (19:57:33)
Plzeň na domácím ledě porazila zlínské berany 5:2!

Do vedení se dostala už v páté minutě, kdy se prosadil Jakub Jeřábek. Na 2:0 zvyšoval ve 23. minutě Dominik Simon, o čtyři minuty později snížil Tomáš Žižka. Ve 31. minutě se ale prosadil Jakub Lev, na kterého ovšem o chvíli později navázal Holík. Pak se znovu prosadil domácí forvard Dominik Simon, poslední branku zápasu vstřelil ve 47. minutě Branislav Kubka, pro něhož to byl první gól v plzeňském dresu.
Nejlepší hráči: Dominik Simon (2+1) – Petr Holík (1+0)

60:00

59:57

Říčkův pokus na závěr utkání vyrazil Machovský před sebe.

59:25

Střela Urbance nadělala Machovskému menší problémy, brankou ale neskončila.

59:19

A další vyloučení. Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Nicholas Johnson (PLZ).

58:49

Jan Schleiss (PLZ) a Filip Čech (ZLN) jsou za tuto šarvátku pochopitelně vyloučeni a odchází do kabin. Menší tresty odpykají Filip Suchý a David Šťastný.

58:49

Jan Schleiss se nyní dostal do opravdové bitky s Filipem Čechem a svého soupeře porazil, díky čemuž si vysloužil obrovský potlesk fanoušků!

58:21

Štůrala podržel puk a na obou týmech je znát, že utkání se bude pouze dohrávat.

57:11

Kratěna krásně projel obranou a zakončil, Štůrala puk vyrazil a do branky mohl dorážet Bližňák, prostor mezi třemi tyčemi ovšem netrefil!

56:47

Jakub Lev vjel do útočného pásma s pukem později, než spoluhráči – ofsajd.

56:13

Zlínský útočník Petr Holík dlouho kroužil v útoku, až nakonec nahrál na Marušáka, jehož pokus byl ztečován nad.

55:42

55:12

Škodovka se velmi dobře brání.

54:32

Další výhoz domácích dodává další možnost odpočinku.

54:16

A nyní ho vyvezl z obranného pásma Dominik Boháč.

54:07

Puk skončil pod Machovským.

53:42

Vyloučen je Filip Čech (ZLN) za sekání a Lukáš Pulpán (PLZ) za hrubost + za sekání.

5:2

Branky a nahrávky: 5. Jeřábek (J. Sýkora), 23. Simon (Schleiss, Moravčík), 31. Lev (J. Sýkora, Jeřábek), 38. Simon (Lev, Jeřábek), 47. Kubka (Moravčík, Simon) – 27. Žižka (Okál), 31. Holík (Žižka)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Pulpán, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Pavlíček – Johnson, Lev, J. Sýkora – Pletka, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Simon, Suchý – Beran, T. Sýkora, Balej

Berani Zlín: Štůrala (Kašík) – Horák, Marušák "A", Žižka, Matějíček, Urbanec, Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek "C", Svoboda – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Leška "A", Okál – Čech, Ondráček, Šťastný

Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Flegl, Polonyi