1:2

po s.n. (1:2) (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

26.12.2014, 21:00 • Bell Centre, Montréal • Jan Havlovic (@jeanhavlovic)

Tipsport: 4.33 4.5 1.52 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání končí. Viděli jsme velmi zajímavý hokej z obou stran. Výbroné výkony předvedly obzvláště oba gólmani, kteří se prezentovali skautům ve výborném světle. Utkání dospělo za stavu 1:1 až do samostatných nájezdů, kdy ve třetí sérii rozhodl Chase de Leo o bodu navíc pro USA. Tento zápas byl vynikající pozvánka na další zápasy mistrovství. To je z mé strany vše a budu se na vás těšit u dalšího sportovního přenosu! (23:37:28)

Chase de LEO - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým USA U20.
Vítězný nájezd zaznamenal CHASE DE LEO!

3. série 1:2

Kapanen musel dát, jenže střílel do samého místa jako Ikonen a dopadl úplně stejně!

de Leo proměnuje! Zvolil bekhendový blafák a trefil se přesně mezi nohy Hussa!

2. série 1:1

Ikonen střílel do pravého rohu, ale trefil pouze lapačku Demka!

Milano se pustil do bekhendové kličky, Husso ale jeho pohyb přečetl a puk vyrazil!

1. série 1:1

Ani Lehkonen se nepouštěl do žádné kličky a prostě vystřelil a srovnává stav na 1:1!

1. série 0:1

Jako první jel kapitán Eichel, který nic nevymýšlel, vystřelil a trefil přesně!

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nám rozhodnutí nenabídlo a na řadu přijdou samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:59

Hintz našel na levé straně volného Ikonena, který mohl zakončovat do prázdné branky, jenže měl problémy se zpracování a jeho střelu nakonec zablokoval Butcher!

64:50

Střelu Lyytinena.

64:07

Jack Eichel projel až za branku Finska a pokusil se o zakončení, u něj byl ale Lintuniemi, který mu v zakončení zabránil.

63:46

Lehkonen si chtěl obhodit Hanifina, to se mu ale nepovedlo.

63:16

Akci Finů zastavil odpískaný ofsajd.

63:11

Milano sice vybojoval puk v pásmu Finů, dlouho si ho ale neužil, neboť aktivní Hintz ho o něj obral.

62:46

Hanifin ale pouze nahodil puk na Hussa.

62:21

Kapanen puk proti Hanifinovi neudržel a Američané otáčejí hru.

61:52

Finové v plném počtu!

61:39

Tvrdá střela Deangela mířila jen do míst, kde stál Husso.

61:02

Finové se ale puku zmocnili a vyhazují.

60:48

Další střela Eichela byla zablokována Ilvonenem.

60:24

Eichelova střelu tečoval těsně před Hussem nad Tuch, puk se poté zachytil na vnější síti a Honka jej přikryl a přerušil hru.

60:02

Na buly se postavil Mustonen a Eichel, ale puk byl vyhozen mimo hřiště. Vhazování se opakovalo a Eichel byl úspěšnější.

60:01

Ani ve třetí třetiny jsme rozdílovou branku neviděli. V poslední periodě jsme ale mohli vidět přímo festival nevyužitých přesilovek. Každý z týmů měl k dispozici čtyři přesilovky, ale branku jsme neviděli. Za stavu 1:1 tedy bude následovat prodloužení. Američané budou hrát ještě 1:52 přesilovou hru, tak uvidíme, zda-li v prodloužení jeden z týmů rozhodne.

60:00

59:53

Finové ale puk hned vyhodili a Američané se do zakončení nedostali.

59:52

Američané si berou oddechový čas!

59:52

Na trestnou lavici míří Lintuniemi.

59:49

Schmaltz se prosmýkl kolem dvojice hráčů Finska, byl ale faulován a nedokázal ideálně zakončit.

59:15

Hintz upadl po souboji s Werenskim, rozhodčí ale faul neodpískal.

58:41

Po přihrávce Deangela pálil z velkého úhlu De Leo, ale Husso se stihl přesunout.

57:59

Rantanen se objevil volný na levé straně, ale jeho střela zápěstím Demka nepřekvapila.

57:43

Finové také nevyužívají přesilovku a Matthews je zpět na ledové ploše.

57:35

Puk je v rohu hřiště a ani jeden z týmů se ke hře moc nemá.

56:44

Rantanen poslal křížní pas na Mustonena, který ale pálil jen do prostoru, kde stál Demko.

56:17

Z levé strany vypálil Puljujärvi, Demko byl ale připraven.

55:43

Matthews fauloval Kalapudase a půjde si sednout na trestnou lavici!

55:27

Rantanen zpět na ledě a Finsko je v plném počtu.

55:25

Střela Butchera byla zablokována Lehkonenem.

54:58

Honka se dostal do potyčky s Eichelem a oba hráči si půjdou sednout na dvě minuty. Pokračovat ale bude Americká přesilovka.

54:50

Z pravé strany pálil Eichel, Husso vyráží.

54:29

Milano se snažil tečovat ránu Eichela, jenže střelu spíše zbrzdil a tak k Hussovi ani nedošla.

53:59

Lehkonen výborně napadal a vyhodil puk do středního pásma.

53:38

Od modré poslal puk Butcher na Tuche, který se otočil a zakončoval. Husso ale vytáhl bravurní zákrok lapačkou!

53:27

Američané si zahrají přesilovku! Rantanen naprosto zbytečně fauloval Motteho v útočném pásmu a půjde si sednout na dvě minuty za držení.

52:58

Honkova střela byla zablokována Butcherem.

52:26

Puljujärvi se tlačil do střely, ale McCoshen mu v tom zabránil.

51:48

Z pravé strany vypálil Louis, Husso ale jeho střelu vyrazil.

50:59

Honka opět pálil od modré a trefil tyč!

50:44

Od modré pálil Honka a na brankovišti dorážel Björninen, ale Demko si dorážku pohlídal, hra ale pokračuje a Demko je bez hokejky!

50:10

Puk za brankou USA a Larkin rozjíždí útočnou akci.

49:20

Střela Lyytinena prolétla těsně nad Demkovo brankou.

49:03

Američané v plném počtu!

48:21

Lehkonen posílal přihrávku před branku na Ikonena, ten ale puk nedokázal trefit.

47:31

V prostoru mezi kruhy byl volný Kapanen, jenže se střelou váhal a nakonec byla jeho střela sražena holí McCoshena.

47:07

Tuch ale vyhrál buly a McCoshen vyhazuje.

47:03

Další přesilovka pro Finsko! Na trestnou lavici míří Matthews za podražení.

46:25

Od modré pálil Carlo, jeho střela byla zablokována Björninenem.

46:19

Rozehrávka Björninena přesná nebyla a je odpískáno zakázané uvolnění.

45:48

Z levé strany pálil Rauhala, Demko vyráží.

45:41

Postup hokejistů USA zastavil odpískaný ofsajd.

45:22

44:47

Střela Hintze mířila mimo Demkovu branku.

44:27

Lehkonen se obtočil kolem branky a zakončoval, Demko se ale překvapit nenechal.

43:57

Honka nabil opět Kapanenovi a jeho druhá rána už vypadala lépe. Demko vyráží pravým betonem!

43:34

Střela Kapanena prolétla mimo.

43:22

Finové si také zahrají přesilovku! Za hákování odchází na trestnou lavici Louis.

43:11

Fasching vystihl rozehrávku Finska a Larkin je u puku.

42:32

Mäkelä zpět na ledě.

42:25

Američané sice elegantně kombinují, ale k žádné střele se zatím nedostali.

41:45

Finům se podařilo puk vyhodil až k Demkovi a mohou jít vystřídat.

41:07

Střela Tuche byla sražena do ochranné sítě.

40:48

De Leovi puk sjel, ale dokázal hod udržet před Lehkonenem.

40:32

Američané si zahrají další přesilovku! na trestnou lavici jde Mäkelä za krosček.

40:26

Alex Tuch prokličkoval obranou Finska a od modré vypálil, Husso ale jeho pokus chytil.

40:01

Třetí třetina začně přibližně v 22:42.
Druhá třetina nabídla velmi zajímavý hokej. Lepší týmem na ledě jsou ale Američané, kteří si vytvořili hned několik příležitostí. Milano trefil tyč a nebýt výborného Villeho Hussa skóre by bylo naprosto jiné. Úvidíme, co nám nabídne poslední perioda. Zatím je stav nerozhodný 1:1.

40:00

39:51

Butcher má puk ve vlastním pásmu a to bude pravděpodobně vše z druhé třetiny.

39:31

Deangelo zlomil hůl při rozehrávce a k puku se dostal Puljujarvi, který si najel až před Demka, ale střelou mezi betony jej nepřekonal.

38:51

Eichel šikovně obrkoužil branku a zakončil, Husso se ale stihl přesunout.

38:35

Po levé straně ujel obraně Finska Alex Tuch. Husso ale jeho střelu zápěstím chytil.

38:04

Do zakončení se cpal Lehkonen, byl ale dobře bráněn Hanifinem, který ho do zakončení nepustil.

37:28

Hned z buly pálil Hintz, Demko byl ale pozorný.

37:27

Nahození Vahatala má Demko v lapačce a raději přerušuje hru.

37:07

Werenski zpět a USA je v plném počtu!

36:55

Američany zastavil odpískaný ofsajd.

36:27

Američané dobře napadají a Finové mají velký problém s rozehrávkou. K další střele se dostal Hayden, ale ani nadvakrát se nedokázal prosadit.

36:01

Od modré pálil Butcher, ale Husso dokázal jeho střelu vytěsnit mimo.

35:37

K puku se teď dostal sám Demko, který vyhodil puk z pásma.

35:07

Na trestnou lavici míří Zach Werenski.

34:57

Honka se protlačil přes dvojici hráčů USA, byl ale tísněn Werenskim a nedokázal zakončit dle představ. K dorážce se ještě dostal Makela, ale jeho střela mířila mimo.

34:30

Matthews se natlačil až před Hussa, ale byl tísněn Honkou a nedokázal ideálně zakončit.

33:51

Hanifin zakončoval z pravé strany bekhendem, Husso ale jeho pokus vyrazil.

33:31

Aho našel v prostoru mezi kruhy Lyytinena, jehož střela ale mířila mimo.

32:42

Honkova střela byla zablokována Louisem a puk vyletěl do hlediště. Vhazování po levici Demka.

31:44

Honka zpět na ledě a Finsko je v plném počtu!

31:29

Další střelu Werenskiho Husso vyrazil, k dorážce se dostal Schmaltz, ale do jeho střely skočil Rantanen, který holí srazil puk mimo!

31:05

Schmaltz nabil Werenskimu, jehož střela ale prolétla mimo.

30:22

Milano trefil z levé strany tyč!

29:44

Američané si zahrají další přesilovku. Na trestnou lavici míří Julius Honka.

29:39

Larkinova střela k Hussovi neprošla.

29:02

Střelu Butchera tečoval Louis a Husso měl co dělat, ale nakonec střelu vyrazil betonem!

28:41

Puk v pásmu Finska a Makela rozehrává útočnou akci.

27:34

Američané pouze nahodili puk za Hussovu branku a Rantanen otáčí hru.

27:00

Střelu Honky od modré vyrazil Demko do ochranné sítě. Vhazování v pásmu USA.

26:29

Z prostoru mezi kruhy vypálil Larkin, Husso si nebyl jist, kde puk má. Nakonec mu vypadl z výstroje, ale rozhodčí mezi tím již přerušil hru.

26:25

Deangelovu střelu Husso vyrazil.

25:54

de Leo se snažil prodrat do pásma, ale Makela jej nepustil.

25:23

Eichel měl nějaký slovní připomínky a z buly byl vykázán. Nahradil ho Tuch, který buly vyhrál.

25:22

Od modré vypálil Honka, ale Demko si s jeho střelou poradil.

24:36

Po přihrávce Ikonena zakončoval Rantanen, ale najel si do velké phlu a Demko si prostor u své tyče pohlídal.

24:17

Lehkonen chtěl projít středem, ale přes Butchera se neprodral.

23:40

Za brankou byl důrazný Compher, který vybojoval puk, ale Wood se ke střele přes Lyytinena nedostal.

22:59

Další střelu vyslal Bjorninen, Demko připraven.

22:24

Střela Kapanena z pravé strany Demka nepřekvapila.

21:42

Deaneglo s Werenskim mají puk ve své třetině a rozehrávají.

21:15

Finové se konečně dostali k puku ale jejich rozehrávka přesná nebyla.

20:55

Střela Eichela prolétla mimo branku Hussa.

20:36

Američané začínají druhou třetinu opět náporem.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 21:56.
První třetina úvodního zápasu skupiny A je za námi. Stav mezi hokejisty USA a Finska je nerozhodný 1:1. Skóre otevřel už ve 2. minutě po chybě gólmana Demka Mikko Rantanen. Po obdržené brance byli ale aktivnější hokejisté USA, kteří aktivně zaměstnávali gólmana Hussa. Jejich aktivita se jim vyplatila v 14. minutě, kdy se v přesilové hře trefil Alex Tuch.

20:00

19:49

Puk za brankou USA a to bude z první třetiny pravděpodobně vše.

19:27

Střela Carla byla tečována Eichelem, ale puk mířil mimo.

19:00

Finové pouze nahodili kotouč do pásma a hekejisté USA budou rozehrávat.

18:33

Střela Werenskiho byla sražena jedním z obránců.

17:51

Matthews dobře napadal a vybojoval puk, zakončoval Schmaltz, Husso vyrazil. K dorážce se dostal Matthews ale i jeho střelu brankář Finů vyrazil.

17:10

Střela Kapanena z pravého rohu mezi tři tyče nemířila.

16:29

Collins zpět na ledě a USA je v plném počtu.

16:17

Dlouho jím to ale nevydrželo a Tuch vyhazuje.

15:56

Finové už rozjíždí kolotoč přihrávek v útočném pásmu.

15:26

Fasching se po přihrávce Larkina dostal ke střele, ale Husso puk lapil.

15:17

Fasching dobře napadal a zmocnil se puku a míří s ním vpřed.

14:43

Američanům se ale podařilo puk vyhodil až k Hussovi.

14:29

Finsko si také zahraje přesilovku! Na trestnou lavici míří Ryan Collins.

Alex TUCH - 1:1

13:54

USA U20 právě vstřelilo branku!
USA přecejen využívá přesilovku! Eichel míchal s pukem za brankou a přihrávkou našel ALEXE TUCHE, který byl nehlídaný před Hussem a střílí vyrovnávací branku! Asistence: Jack Eichel, Anthony Deangelo.

13:37

Butcher nedokázal zpracovat přihrávku od Matthewse a USA přichází o pásmo.

13:14

Matthews vypálil z levé strany, ale minul.

12:32

Od modré vypálil Werenski, střela šla doprostřed branky a Husso vyrazil. Lehkonen poté puk vyhodil.

12:15

Finům se ale podařilo dostat puk do středního pásma.

11:57

První vyloučení tohoto utkání! Na trestnou lavici míří Makela za držení.

11:44

Schmaltz nahazoval puk před branku a zakončoval Eichel, Husso ale puk dokázal vyrazit.

11:09

Deangelo společně s Werenskim rozehrává ze svého pásma.

10:38

Bjorninen nahodil puk ze středního pásma na Demko a ten musel zasahovat.

10:06

Tuch odzbrojil Kapanena a u puku jsou hokejisté USA.

09:34

Američané vyhodili puk až za branku Hussa, zakázané uvolnění se ale nepíská a Lyytinen rozehrává.

08:25

Aho si chtěl vynutit vhazování v pásmu a tak nevystřelil příliš silně, ale Demko nepředvedl dobrý zákrok a puk prolétl těsně mimo!

07:43

V poslední době jsou aktivnější hokejisté USA, kteří mají lepší pohyb i kombinaci.

06:55

Pas Deangela ne úplně ideálně zpracoval Tuch a puk se došoural až k brance Finů. Husso přerušil hru.

06:40

Deangelo nedokázal zpracovat přihrávku Eichela a hokejisté USA ztrácejí pásmo.

06:15

Z pravého rohu pálil Schmaltz, jenže minul Hussovu branku.

05:54

05:39

Larkin ale puk ztratil a od modré pálil Bjorninen, Demko puk vyrazil do rohu.

05:16

Rozehrávka Finska nebyla přesná a Larkin rozjíždí další akci.

04:44

Demkovu pozornost vyzkoušel z levé strany Aho. Gólman USA si ale připisuje další úspěšný zákrok.

04:26

Puljujarvi krásně vysunul Kalapudase, který jel sám na Demka, ten ale přízemní střelu vyrazil betonem!

03:56

Opět z pravé strany střílel Deangelo, ale Husso si prostor u tyče pohlídal.

03:28

Na druhé straně ujel po pravé straně Wood, ale ani na dvakrát Hussa nepřekonal.

03:07

Na modré vystihl rozehrávku Mustonen, ve střele mu ale zabránil Carlo.

02:20

Ve hře vidíme hodně nepřesnostní a týmy si tak spíše puky vyměnují.

Mikko RANTANEN - 1:0

01:22

Finsko právě vstřelilo branku!
Máme tu úvodní branku utkání! Demko špatně rozehrál za brankou a puku se zmocnil MIKKO RANTANEN, který chvíli míchal s pukem za brankou a poté střelil puk, který se od betonu Demka dostal do branky! Bez asistence.

00:57

Rozehrávka Eichela nebyla přesná a je odpískáno zakázané uvolnění.

00:25

Hintz měl problémy se zpracováním puku a puku se zmocnil Milano.

00:04

Na úvodním vhazování byl úspěšnější Kapanen.

00:01

Hráči obou týmů jsou již nastoupeni na ledové ploše a vše je připraveno k úvodnímu vhazování.

Finsko U20: Husso (Saros) – Honka (A), Lintuniemi, Makela, Lyytinen, Ilvonen, Makinen, Niku – Mustonen (A), Kapanen, Lehkonen (C) – Ikonen, Rantanen, Hintz – Puljujarvi, Kalapudas, Aho – Ojamaki, Vahatalo, Rauhala – Bjorninen

USA U20: Demko (Halverson) – Butcher (A), Carlo, Hanifin, McCoshen, Werenski, Deangelo, Collins – Eichel (C), Tuch, de Leo – Schmaltz, Milano, Matthews – Motte, Larkin, Fasching – Compher, Wood, Hayden (A) – Louis

Rozhodčí: Olenin (RUS), Wehrli (SUI) – Lazarev (RUS, Mills (CAN).
Hned v úvodu skupiny A tedy uvidíme zápas dvou velkých favoritů Finska a USA. Začátek utkání je v Bell Centre naplánován na 21:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
FINSKO

Tým Hannu Jortikka přicestoval do Montrealu v roli obhájce titulu s Malmö. V minulém roce Finové nejdříve v semifinále porazili Kanadu vysoce 5:1 a ve finále se potkali s velkým rivalem Švédskem. Utkání dospělo až do prodloužení a zlatou branku vstřelil Rasmus Ristolainen. Od Finů se tak i v tomto roce čekají velké věci. Kouč Jortikka poskládal výběr převážně z hráčů domácí ligy. Jen tři hráči působí v zámoří.
USA

Minulé mistrovství světa bylo pro Ameriku velké zklamání. Ve čtvrtfinále potkal tým Mark Osieckiho silné Rusko a po velké bitvě prohrál 3:5, což vzhledem k dobrým výsledkům ze skupiny bylo velké zklamání. Tlak bude na Americký výběr kladen i v tomto roce, neboť Toronto ani Montreal nejsou daleko od hranic s Amerikou a tak lze očekávat spoustu Amerických fanoušků v hledišti. Uvidíme, jak se tým USA s tímto tlakem popasuje.
Po roce se opět hlásí mistrovství světa juniorů. Pořadatelství převzala po Malmö Kanada a utkání se budou hrát v Montrealu a Torontu. Domácí Kanada již čeká dva roky na medailový úspěch a v domácím prostředí se od ní nebude čekat nic jiného než zlato. Mezi úzký okruh favoritů ale musíme zařadit také Američany, Švédy a nebo Finy. Černým koněm turnaje jsou označování Češi, kteří mají po dlouhé době silný tým, ale jako každoročně zápasem pravdy bude pro České hokejisty čtvrtfinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.