3:1

konec (2:1, 1:0, 0:0)

26.12.2014, 17:30 • CSKA Universal Sports Hall • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 1.82 4.1 3.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno! CSKA Moskva poráží v souboji týmů z čela tabulky Avangard Omsk 3:1. Hosté se sice ujali vedení, ale Armějci zásluhou Zajceva, Makarova a Grigorenka otočili skóre ve svůj prospěch. Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne. (19:52:58)

60:00

59:49

V tomto utkání se už nic převratného nestane.

59:13

Galimov přerušil hru před dotírajícími hráči Omsku.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:15

Dnešní utkání sleduje 3571 diváků.

57:44

Ondřej Němec střádá cenné sekundy ve středním pásmu.

56:27

Hráči Avangardu vrhli všechny síly do ofenzívy, stihnou s nepříznivě se vyvíjejícím zápasem něco udělat?

55:51

Žarkov vystřelil ihned po buly, ale Rejzvich nemusel zasahovat.

55:14

Komerční přestávka.

54:55

54:28

Da Costa vypálil z levého křídla, Rejzvich pro jistotu přerušil hru.

53:51

Do střely Radulova obětavě spadl jeden z hráčů Omsku, hosté se osvobozují.

52:55

Sergej Kalinin (OMS) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

52:29

Da Costa nahazuje kotouč na Rejzvicha a odjíždí střídat.

51:52

Dlouho se hraje bez přerušení, Armějci kombinují v útočném pásmu.

50:38

50:17

Přesilová hra se hráčům Avangardu vůbec nedaří.

48:57

Ač toho příliš neviděl, Galimov spolehlivě zasáhl proti střeleckému pokusu Pivcakina.

48:38

Nikolaj Prochorkin (MOS) znovu příliš vehementně clonil Rejzvichovi a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

47:44

Reizvich skvělým zákrokem zachránil svůj tým! Hosté už hrají v plném počtu.

47:06

Postavení útočícího hráče CSKA v brankovišti – buly ve středním pásmu.

46:13

Tvrdá rána Děnisova od modré byla sražena do ochranné sítě, domácí zůstanou v útočném pásmu.

45:44

Nikita Pivcakin (OMS) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

45:05

Andronov se natlačil až před Rejzvicha, nestihl však zakončit.

44:35

Brankář CSKA znovu přerušuje hru, hosté jsou ve třetí periodě jasně aktivnější.

43:38

43:33

Felix Schütz nečekaně zakončil z ostrého úhlu, ale Galimova překonat nedokázal.

42:28

Svatyně Stanislava Galimova je vychýlena za své pozice a sudí přerušili hru.

42:04

Pěrežogin nerozehrál přesně a brankář Galimov poté dokázal vyhodit kotouč do středního pásma.

41:38

Michail Naumenkov (MOS) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

41:28

Engqvist neuspěl a kotouč mu utíká do středního pásma.

40:31

Ondřej Němec v poklidu zakládá další útočnou lavinu CSKA.

40:01

Ve druhé třetině dlouho platil stav 2:1, ale necelé tři minuty před koncem periody zvýšil náskok CSKA Igor Grigorenko. Domácí byli jednoznačně lepší a vytvořili si i další šance, ale Rejzvich větší pohromě zabránil. Třetí třetina začne v 19:21.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:39

Gončarov našel jen Denise Kuljaše, prostřední dvacetiminutovka pomalu spěje ke svému konci.

39:00

Běží poslední minuta druhé třetiny.

Igor GRIGORENKO - 3:1

37:52

CSKA právě vstřelilo branku!
IGOR GRIGORENKO se dostal k volnému kotouči na modré čáře a přesně trefil skulinku mezi Rejzvichovými betony! Bez asistence.

37:42

37:35

Pěrežoginovu střelu z mezikruží Galimov vyrazil.

36:49

Moskvané vyhazují puk až k Rejzvichovi.

36:21

Schütz nasměroval puk z bezprostřední blízkosti mimo!

35:42

Tým CSKA Moskva je potrestán dvouminutovým flastrem za příliš mnoho hráčů na ledě.

35:04

Andronov zavezl touš do útočného pásma, tam však o něj rychle přišel.

34:24

Nyní pálil Hjalmarsson, ale Rejzvich zatím drží akcie Omsku relativně vysoko.

33:47

Žafjarov vypálil z mezikruží, avšak Rejzvich jeho projektil vytěsnil do rohu.

33:16

Brankář Avangardu bez problémů eliminoval i pokus Engqvista z uctivé vzdálenosti.

32:37

Hjalmarssonův pokus nemířil mezi tři tyče, Berdnikov posléze přišpendlil na hrazení Makarova.

32:08

Bondarev se ocitl v postavení mimo hru.

31:28

Žafjarov se krásně uvolnil, ale tváří v tvář Rejzvichovi neuspěl!

31:14

Rejzvich znovu jistě zasáhl a Semjonov vyváží puk mimo nebezpečnou zónu.

30:42

Kotouč přeskočil čepel Kalininovy hole a pomalu ujíždí do středního pásma.

29:30

Blížíme se k polovině základní hrací doby, ve druhé třetině se hraje bez větších šancí, stále tak platí stav 2:1.

28:37

Žarkov přesprintoval Gluchova a postaral se o to, že nebude ospískáno zakázané uvolnění.

28:09

Musatov si Galimova nepoložil, domácí brankář musel po nějaké době zasahovat.

27:13

Grigorenko zkusil štěstí z ostrého úhlu, ale Rejzvich se nenechal nachytat v nedbalkách.

26:49

Děnisov odpaluje kotouč do bezpečí, boj se přesouvá do středního pásma.

25:54

Rejzvich byl na svém místě i proti pokusu Hjalmarssona.

25:09

Kalininův pas na osu hřiště nenašel žádného z hráčů Avangardu.

24:37

Pokus Kvartalnova z vrcholu pravého kruhu Eduard Rejzvich dobře viděl a puk lapil do své rukavice.

24:15

Makarov se protlačil až do zakončení, ale zpoza branky Rejzvicha nepřekonal.

23:23

Kalinin jen nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat.

22:47

Kotouč je v rohu kluziště po pravici Rejzvicha.

22:09

Chad Kolarik spolu s Blaťákem odstavil Ljubimova od puku.

21:06

Da Costa našel na útočné modré Hjalmarssona, ten si ale cestičku do obranného pásma Omsku nenašel.

20:33

Zakázané uvolnění pískáno není, Kulik musí hrát.

20:01

Po první třetině vede CSKA nad Omskem 2:1. Avangard se ujal vedení zásluhou Popova, ale Zajcev a Makarov ještě do první sirény stihli převážit jazýčky vah na stranu Moskvanů. Druhá třetina začne v 18:28.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

Igor MAKAROV - 2:1

19:41

Radulov už je na ledě, Moskvané se bez problému ubránili.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:26

Přesilová hra se hostům zatím vůbec nedaří.

17:41

Alexandr Radulov (MOS) je vyloučen na dvě minuty za držení.

16:28

Moskevský celek otáčí skóre ve svůj prospěch. IGOR MAKAROV se dostal do dobré střelecké pozice, vystřelil a překonal gólmana Omsku. Asistence: Alexej Bondarev.

Nikita ZAJCEV - 1:1

15:24

Využitá přesilovka! NIKITA ZAJCEV nechytatelně vypálil od modré a Rejzvich na puk nedosáhl. Asistence: Alexandr Radulov.

14:06

Jevgenij Kulik (OMS) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

14:00

Do konce první třetiny zbývá šest minut, blíž k vítězství mají v tuto chvíli hosté.

13:06

11:50

Hosté se osvobozují.

11:06

Kirill Ljamin (OMS) je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

10:56

Zajcev si vyměnil puk s Děnisovem a odjíždí střídat.

10:18

Postavení mimo hru a v něm Andreas Engqvist.

09:56

Felix Schütz si na Galimova nepřišel a domácí hráči obrací hru.

09:27

Da Costa hledal jednoho ze svých spoluhráčů na hranici brankoviště, ale kotouč prosvištěl netknutý až do rohu.

09:04

Popov vypíchl puk Radulovovi a vyslal do úniku Pěrežogina, proti jehož střele Galimov bravurně zasáhl.

08:31

Ofsajd Avangardu. Domácí borce inkasovaná branka očividně poslala do kolen.

Alexandr POPOV - 0:1

07:57

Avangard právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení. Odvážný průnik Musatova ještě gólem neskončil, ale posléze se kotouč dostal k ALEXANDRU POPOVOVI, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Alexandr Pěrežogin.

06:59

Radulov hledal Grigorenka, neúspěšně. Pokračovat budeme po komerční přestávce.

06:29

Ljubimov se snaží něco vymyslet s pukem, ale je uvězněn u hrazení.

05:33

Da Costa s Makarovem se dostali do přečíslení, ale na Rejzvicha si ani jeden z nich nepřišel!

04:58

Kulik odebral kotouč hvězdnému Radulovovi, otevírá se tak před ním dálnice volného prostoru.

04:06

Felix Schütz se ocitl v ofsajdu – buly poblíž červené čáry.

03:46

Po rozehrávce Blaťáka se puku ujal domácí Neprjajev, ale v dobré pozici vůbec nezakončil.

02:49

Zajcev nadvakrát propasíroval kotouč do středního pásma, tam se ho však ujali hráči Avangardu.

02:15

Puk se ocitl na střídačce CSKA a hra je přerušena. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

01:46

Na ledě je čtvrtá lajna Omsku, Volkov se snaží založit postupný útok.

01:17

Nová posila Rudoarmějců Andreas Engqvist se dostala do zakončení, ale Rejzvich nemusel zasahovat.

00:43

Simon Hjalmarsson drží kotouč v rohu kluziště.

00:01

Na řadě je ruská národní hymna.

CSKA Moskva: Galimov (Lalande) – Děnisov, Zajcev, Bondarev, Němec, Mišarin, Panin, Naumenkov – Radulov, Grigorenko, Prochorkin – Makarov, Da Costa, Hjalmarsson – Andronov, Žafjarov, Engqvist – Ljubimov, Stas, Žarkov – Kvartalnov.

Avangard Omsk: Rejzvich (Barulin) – Blaťák, Kulik, Ljamin, Kuljaš, Gluchov, Pivcakin, Gončarov – Kurjanov, Paršin, Kalinin – , Berdnikov, Kolarik, Schütz – Musatov, Popov, Pěrežogin – Lauta, Volkov, Neprjajev – Semjonov.

Rozhodčí: Bělov, Kiseljov – Metalnikov, Sirotkin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa

Ondřej Němec (MOS) – 38 zápasů, 15 bodů (5+10)
Vladimír Sobotka (OMS) – 40 zápasů, 33 bodů (7+26)
Miroslav Blaťák (OMS) – 37 zápasů, 8 bodů (2+6)
Vzájemné zápasy

- Půjde o první měření sil v probíhajícím ročníku.
Avangard Omsk

Tým z permafrostem pokryté Sibiře se po roční odmlce vrátil mezi ligovou smetánku, Omsku patří ve Východní konferenci druhé místo – lepší je jen Kazaň. Dosud naposledy se Avangard představil na Štědrý den, kdy udolal podobně ambiciózní Ufu 4:3 po prodloužení. Spolehlivou brankářskou jedničkou je Konstantin Barulin, mezi hráči v poli vyčnívají Denis Paršin (20+22) či Vladimír Sobotka (7+26).
CSKA Moskva

Rudoarmějci jsou jedním z mála klubů, kteří mají takřka neomezené možnosti a i v přetrvávající recesi nemají hluboko do kapsy, což se přirozeně promítá i do výsledků CSKA. Moskvané vévodí Západní konferenci se ziskem 92 bodů, v posledním zápase vyhráli 5:4 na ledě houževnaté Rigy. Brankářskou jedničkou je Stanislav Galimov, lídrem týmové produktivity hvězdný Alexandr Radulov (17+36). Novou tváří v kabině je český zadák Ondřej Němec, který se uvedl famózně – ve své premiéře na ledě rižského Dinama se dvakrát střelecky prosadil.
Přeji krásný druhý svátek Vánoční, vítejte u sledování podrobného onlajn přenosu z utkání, jež lze bez přehánění označit jako šlágr tohoto hracího dne – CSKA Moskva od 17:30 přivítá Avangard Omsk!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:1

Branky a nahrávky: 16. Zajcev (Radulov), 17. Makarov (Bondarev), 38. Grigorenko – 8. Popov (Pěrežogin)

Rozhodčí: Bělov, Kiseljov – Metalnikov, Sirotkin