NHL

Pittsburgh Penguins – Florida Panthers

3:1

konec (2:1, 0:0, 1:0)

21.12.2014, 01:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Adam Soukup (@AdamSoukup1)

Tipsport: 1.74 4.15 3.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mně pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů napočtenou. (04:20:38)

Derrick Pouliot (PIT) 1 + 0
Je konec! Třetí část nám přinesla jednu jedinou branku, a to na straně domácích. Ve čtyřicáté osmé minutě se přesně trefil Crosby, a tak rozhodl o tom, že Pittsburgh na domácím ledě bude brát dva body.

60:00

59:28

Fleury si žádal o puk a také ho od jednoho z obránců dostal. Fleury se pokusil přestřelit celé hřiště, ale tento brankářský pokus zastavil ve středním pásmu Olsen.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:56

Tučňáci vyhazují na zakázané uvolnění, ale již jsou v plném počtu a dokonce mají něco málo přes minuty přesilové hry.

58:49

Florida opět v šesti!

58:09

Fleischman (FLA) dostává dvě minuty za sekání. Tak tady zřejmě končí všechny hostující naděje. Luongo je zpět v brance.

57:26

Tak tady zbývaly centimetry! Letang vyhodil puk přes celé hřiště a kotouč směřoval jen malý kousek od levé tyčky. Teď měli hosté štěstí.

57:08

Florida hraje stále bez brankáře. Nyní to byl Boyes, který se tlačil v před brankovém prostoru.

56:52

Goc (PIT) dostává dvě minuty za sekání. Tak tohle je zajímavá příležitost pro hosty.

56:34

Florida to zkouší v šesti! Luongo na střídačce.

55:02

Hostům zbývá už jen pět minut a zatím se nemohou dostat do útočného pásma.

54:37

Scuderi (FLA) dostává dvě minuty za zdržování hry.

53:49

Panteři přidávají už trochu na tempu a snaží se se skórem něco udělat.

52:03

Hra se hodně uklidnila a hraješ se spíše ve středním pásmu. Domácím toto vyhovuje.

49:51

Tučňáky branka na 3:1 hodně nabudila a nyní se stále ochomýtají kolem hostující branky.

Sidney CROSBY - 3:1

47:01

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tak teď už to budou mít Panteři těžké. SIDNEY CROSBY dostal přihrávku na jedno z míst ze kterých se málo skóruje, ale i přesto dokázal Crosby z ostrého úhlu najít skulinku a Luonga se štěstím prostřelil. Asistence: Kris Letang a Simon Despres.

46:06

Komerční přestávka.

45:39

I Luongo si na druhé straně připsal úspěšný zákrok.

44:55

Fleury si nyní připsal úspěšný zákrok po jedné ze střel, kterou vyslal jeden z obránců.

43:49

Hra se nyní točí nahoru a dolů.

42:17

Dave Bolland dostal dlouhou přihrávku před branku, ale nakonec dokázal kotouč zpracovat a Fleuryho překvapit. Domácí brankář na poslední chvíli vymrštil beton a tím zabránil vyrovnání.

41:49

Panteři jsou i ve třetí třetině hodně aktivní.

40:35

Vhazování vyhrála Florida, která se žene do útočného pásma.

40:01

Vše je připraveno, pojďme na poslední třetinu.
Druhá třetina je již minulostí. Utkání plné vyloučených nám nenabídlo ve druhé periodě žádnou branku ani žádnou velkou šanci. Jedna statistická zajímavost: V dnešním zápase se již rozdělilo 70 trestných minut
(40 na straně domácích a 30 na straně hostů).
Další třetina začne přibližně v 3:15.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:54

Panteři se sice usadil v útočném pásmu, ale příliš času do konce třetiny jim nezbývá.

39:11

Despres (PIT) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

39:01

Probíhá poslední minuta druhého dějství a hosté mají výhodu. Despres fauloval.

38:41

Domácí jsou stále pod tlakem a nemohou se dostat z vlastního obraného pásma.

37:40

Opět to jsou hosté co jsou u kotouče. Ve druhé třetině je jasně lepším týmem Florida.

36:58

Florida se usazuje před Fleurym, ale zatím ani jeden z hráčů nevystřelil.

35:43

34:40

Tučňáci mají problémy dostat se do útočného pásma. Panteři zatím brání na výbornou.

33:43

Sotva Bolland z trestné vyšel, tak se tam zase vrací zpět. Bolland (FLA) dostává dvě minuty za krosček.

32:58

Hosté jsou nyní hodně aktivní. Jokinen střílel z ideální pozice, ale branku minul.

32:06

Domácí se nastěhovali do útočného pásma. Nyní to byl Goc, který pálil z levého kruhu, ale opět jistý zásah hostujícího brankáře.

31:16

Hosté v plném počtu. Pittsburgh měl sice během početní výhody několik málo šancí, ale všechno pochytl Luongo.

30:05

Bolland (FLA) dostává dvě minuty za podražení, ale i hosté nezůstanou bez trestu. Malkin (PIT) dostává dvě minuty za nafilmovaný pád.

29:16

Další vyloučení. Trocheck (FLA) dostává dvě minuty za faul kolenem. Tučňáci si zahrají přesilovku.

28:19

Tučňáci jsou lepším týmem, ale hosté hrozí zase svými nebezpečnými protiútoky.

26:21

Gudbranson (FLA) dostává pět minut za rvačku a domácí hráč je potrestán vyšším trestem. Downie (PIT) dostává pět + deset minut dokonce utkání.

26:21

Jako vítěz odchází Downie. Opět se budou rozdělovat tresty. Nejvíce práce má dnes zapisovatel.

26:21

Další rvačka! Downie vs Gudbranson.

25:15

Domácí v plném počtu a ihned se ženou do útočné pásma,kde následně kombinují.

24:50

Hostům se ale přesilová hra moc nedaří.

23:15

Tak nakonec dostává trest pouze Hornqvist (PIT) dvě minuty za nedovolené bránění.

23:15

Tak tady pracují nervy. Teď se do potyčky po přerušení pustil i hostující brankář. UvidímE zda budou padat nějaké tresty.

21:37

Domácí nyní budou mít k dispozici ještě minutu a půl přesilovou hru. Pohled na trestnou lavici je velice zajímavý. Tři hráči sedí zbytek sedí.

21:01

Hra tedy pokračuje čtyři na čtyři. U puku hosté, kteří se pokoušejí o vyrovnání.

20:01

Je za námi první třetina, která nám přinesla tři branky a spoustu trestů. Nejprve skóre zápasu otevřel ve druhé minutě Spapling a o pět minut později zvyšoval na 2:0 Pouliot. Hosté, ale brusle na hřebík rozhodně pověsili neboť v osmé minutě krásnou tečí snižoval na 2:1 Trocheck. Uvidíme co nám přinese druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 2:15.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:33

Jokinen (FLA) dostává dvě minuty za hrubost.
Malkin (PIT) dostává dvě minuty za hrubost.
Downie (PIT) dostává dvě minuty za hrubost.

19:33

Po jedné ze střel se hra přerušuje a opět další šarvátka.

19:22

Gudbranson (FLA) dostává dvě + dvě minuty za vysokou hůl.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:42

Mitchell (FLA) dostává pět minut za rvačku.
Olsen (FLA) dostává dvě minuty za hrubost.
Bolland (FLA) dostává dvě minuty za hrubost.
Letang (PIT) dostává pět minut za rvačku.
Kunitz (PIT) dostává dvě minuty za hrubost.
Hornqvist (PIT) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

18:42

Rozhodčí už všechny hráče od sebe odtrhli, poslali na trestnou a nyní rozdělují tresty.

18:42

Nakonec tady máme i osobní souboj. Kris Letang vs Willie Mitchell!

18:42

Velice vyhrocené utkání. Další šarvátka za brankou domácích, ale tentokrát je to větší chumel.

18:09

17:30

Hosté se až teď dostávají do útočného pásma, kde kombinují podél mantinelu.

16:49

Kris Letang to vzal na sebe a po vyhraném vhazování ihned od modré vystřeli, ale Luongo chytá.

16:09

Comeau (PIT) dostává dvě minuty za držení.

14:41

Tučňáci mají nyní menší problémy usadit se v útočném pásmu. Hosté skvěle brání.

14:22

Po delší době zahrozili i hosté, ale na Fleuryho nevyzráli. K puku se dostávají opět domácí.

12:50

Chris Kunitz se dostal do samostatného úniku a svojí střelou, ale hostujícího brankáře nepřekonal. Rozhodčí si to jel ještě potvrdit k videu.

12:21

Malin zavezl puk do útočného pásma a domácí tak mohou kombinovat.

12:15

Campbell (FLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

11:48

Domácí i nadále vyvíjí velký tlak a pokoušejí se získat své dvoubrankové vedení zpět.

09:00

Hra pokračuje čtyři na čtyři. Hraje se spíše ve středním pásmu.

08:24

Tak nakonec se přeci jen vylučuje. Malkin (PIT) a Upshall (FLA) dostávají dvě minuty za hrubost.

08:24

Po odpískání se před brankou seběhla menší potyčka, ale vypadá to že se vylučovat nebude.

Vincent TROCHECK - 2:1

07:30

Florida právě vstřelila branku!
A hosté také přesilovou hru využívají a snižují na rozdíl jediné branky. VINCENT TROCHECK dokázal před brankou ještě tečovat střelu Huberdeaua. Asistence: Jonathan Huberdeau a Aaron Ekblad.

07:15

Harrington (PIT) dostává dvě minuty za vysokou hůl. První početní výhoda hostů.

07:15

Následuje komerční přestávka.

Derrick POULIOT - 2:0

06:56

Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! DERRICK POULIOT dostal krásnou kolmici k levé tyči a přesnou střelou pod horní růžek zvyšuje. Asistence: Steve Downie a Nick Spaling.

05:08

Hraje se nahoru a dolů. U puku jsou většinou hosté, ale moc dlouho v útočném pásmu nepobývají.

03:52

Hosté, ale vůbec nic nevzdávají a pokoušejí se o vyrovnání. Nyní to byl Bolland, který pálil mimo.

02:40

Ideální možnost ke skórování nyní měl Dave Bolland, který dostal nabito k levé tyči, ale jeho rána z první zcela odkrytou branku minula.

Nick SPALING - 1:0

01:48

Na úvodní branku jsme tedy moc dlouho čekat nemuseli. NICK SPALING ihned po přejetí modré čáry vyslal na Luonga prudkou střelu, která mířila do pravého horního růžku. Asistence: Steve Downie a Marcel Goc.

01:34

Teď už i hosté v čele s Crosbym se dostávají do útočného pásma, ale moc dlouho tam nevydrželi.

00:18

Úvodní vhazování vyhráli hosté a ihned zakládají útočnou akci. Nakonec, ale o puk zabojovala Florida, která zase míří na druhou stranu.

00:01

Vše už je připraveno, utkání může začít.
Zimním stadionem nyní zní národní hymna USA.
Jak již bývá u NHL zvykem, utkání se o několik málo minut zpozdí.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Despres, Letang, Scuderi, Pouliot, Dumoulin, Harrington – Kunitz, Crosby, Hornqvist – Malkin, Sutter, Comeau – Spaling, Goc, Downie – Farnham, Ebbett, Rust

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Campbell, Ekblad, Mitchell, Kulikov, Gudbranson, Olsen – Huberdeau, Bjugstad, Fleischmann – Bergenheim, Barkov, Boyes – Jokinen, Bolland, Trocheck – Kopecký, MacKenzie, Upshall

Rozhodčí: Lemelin, Kozari – Amell, McElman.
Marodka

Tučňáky trápí velmi, ale velmi rozsáhlá marodka. Hlavní příčinou jsou příušnice, které některé hráče již nakazily, u dalších je podezření, avšak jsou i jiné důvody.

- Pascal Dupuis, Beau Bennett, Chris Kunitz, Scott Wilson, Olli Määttä, Robert Bortuzzo, Thomas Greiss.

Florida je téměř bez zraněných, chybět bude jen Brad Boyes.
FLORIDA PANTHERS

- 7. místo VK, 68:76, 36 bodů

Florida se sice pohybuje stále na příčkách na hraně postupu do play-off, stále se ale zlepšuje a začíná být pro soupeře postrachem. Tabulkou se šplhá stále výše, aktuálně jsou již na sedmém místě. V posledních zápasech se jim celkem daří, vyhráli tři z pěti, poslední čtyři vždy dospěli do nastaveného času.

- 1 . místo VK, 99:71, 46 bodů

Pittsburgh je letos poměrně suverénní, zaváhal jen párkrát a i díky tomu se drží na čele Východní konference NHL. V posledních zápasech ale právě pár těch zaváhání přišlo. Prohra s Rangers po prodloužení a s Columbusem po nájezdech. Body ale Tučňáci brali v 8 z posledních.

2. Thomas Greiss – 7 záp., úspěšnost 91,9 %
Vítám všechny hokejové fanoušky! V noci ze soboty na neděli je na programu opět veliké množství kanadskoamerické NHL, jedním z nich bude i souboj Pittsburghu Penguins a Floridy Panthers. Zápas začíná krátce po 1. hodině ranní, nenechte si ho ujít.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:1

Branky a nahrávky: 2. Spaling (Downie, Goc), 7. Pouliot (Downie, Spaling), 48. Crosby (Letang, Despres) – 8. Trocheck (Huberdeau, Ekblad)

Rozhodčí: Lemelin, Kozari – Amell, McElman