Francouzská Ligue 1 Uber Eats

AS Saint-Étienne – Évian Thonon Gaillard

3:0

konec (2:0)

21.12.2014, 17:00 • Stade Geoffroy-Guychard, St. Étienne • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 1.46 4.2 8.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno! St. Étienne neprohrálo už v desátém zápase v řadě, tentokrát to odnesl Évian. Do druhé půle vstoupili hosté paradoxně aktivněji, avšak jejich akcie definitivně srazil skvěle hrající Romain Hamouma. Poté, co Leroy potřetí inkasoval se Évianští sesypali a v dalším průběhu se jen zřídkakdy podívali na útočnou polovinu. Z mé strany je to vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne. (18:53:39)

90+3

90+3

Romain Hamouma byl faulován, domácí mají k dispozici ještě jeden volný přímý kop.

90+2

Domácí příznivci oslavnými chorály slaví zisk důležitých tří bodů, zelenobílí nedali Évianu ani "čuchnout".

90+1

Nad základní časový rámec se nastavují tři minuty!

90

Franck Tabanou se v probíhající poslední minutě zápasu postavil k exekuci přímého kopu, ale Leroy nemusel zasahovat.

89

Tabanou našel ve vápně Romaina Hamoumu, kterému byl však odebrán míč, než se stačil vzpamatovat.

88

Abdallah našel ve středu hřiště Tejedu, ten ale nemá komu přihrát, a proto vrací míč Angoulovi.

87

Další střela jednoho z hráčů hostí se nevešla mezi tři tyče, Ruffier nemusel zasahovat.

86

Renaud Cohade střídá, na hřišti jej nahrazuje Benjamin Corgnet.

84

Angoula pro jistotu zvolil razantní odkop míče do zámezí.

83

Střídající Tabanou se dostal k hlavičce z interesantní pozice, avšak nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče, natožpak za Leroyova záda.

82

Tabanou neodcentroval přes Abdallaha, ale borci v zelených dresech stále drží míč na svých kopačkách.

81

Nielsen se neprokousal přes obrannou hráz domácích, jež ihned zakládají rychlou protiakci.

80

Théophile-Catherine vybojoval autové vhazování pro Saint-Étienne, domácí příznivci už oslavují téměř jistý zisk tří bodů.

79

Míč je v zámezí, Ruffier jej uvede zpět do hry odkopem od branky.

78

N'Sikulu má odpracováno, unaveného forvarda střídá Belgičan Bruno.

78

Abdallah to ještě stihl na hrací ploše, ale Romain Hamouma jej připravil o míč.

77

Nizozemský forvard Ricky van Wolfswinkel střídá, na jeho místo nastupuje Tabanou.

75

Évian se stále nemůže dostat k míči, domácí si rychle vyměňují míč, zápas připomíná jedno velké bago.

74

Pogba si vyměňuje míč s Perrinem v těsné blízkosti středového kruhu. Tohle domácím vyhovuje...

72

Brison se individuálně propracoval až na útočnou polovinu, kde však o míč rychle přišel.

71

Do konce utkání zbývá zhruba 20 minut. Podaří se hostům zázrak, nebo St. Étienne pohodlně dokráčí k vítězství?

70

Abdallah se záhadným způsobem dostal k míči, ale poté o něj byl připraven Lemoinem.

69

Théophile-Catherine byl faulován, brankář Ruffier se ujme rozehrávky.

68

Hamouma spadl ve vápně, sudí se ale nenechal opít rohlíkem a hra plyne dál.

67

Domácí v poklidu kombinují na vlastní polovině, osud utkání drží pevně ve svých rukou.

66

Monnet-Paquet na hřišti nahrazuje Gradela.

Romain HAMOUMA - 3:0

65

Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Domácí vedou už o tři branky a ROMAIN HAMOUMA se po dvou asistencích prosadil. Domácí záložník dostal míč na pravé straně hřiště, prokličkoval se na osu hrací plochy, odkud vystřelil. Trefil šibenici!

64

Théophile-Catherine se vydal na útočný výlet a z nějakých dvaceti dvaadvaceti metrů nekompromisně vypálil. Jeho projektil však byl příliš vysoký.

62

Jonathan Brison fauloval Tejedu a vidí za svůj zákrok žlutou kartu.

62

Barbosa nedovoleným způsobem poslal k zemi Lemoinea, oba kohouti si cosi ještě vysvětlují.

61

Barbosův centr z pravé strany nebyl vůbec povedený, domácí beci si v klidu poradili.

59

Stoper Florentin Pogba neustál souboj s Nielsenem, hostující plejer se ale řídil pravidlem rychle nabyl – rychle pozbyl.

58

Ofsajd. Gradel se za míčem hrnul marně, sudí přiřkli míč hostujícímu týmu.

57

Rozhodčí Delerue stále nebyl nucen udělit žlutou kartu, blížíme se ke konci první hodiny hry.

56

Jenže od Théophile-Catherinea se míč dokutálel do autu.

55

Pogba našel na pravé straně úplně volného rozběhnutého Hamoumu.

54

Ninković obelstil Clémenta a z otočky těsně minul branku! Ruffier vůbec nestihl zareagovat.

53

SKutečně se tak děje. Wass opouští hrací plochu na nosítkách, naskakuje za něj Nicki Nielsen.

52

Daniel Wass se znovu svíjí v bolestech na trávníku – v tomto mači už podruhé. Ke slovu se dostávají i zdravotníci.

51

Další nebezpečný centr mířil na N'Sikuluho, ale forvard Évianu v rozhodující moment podklouzl.

49

N'Sikulu hledal ve vápně Ninkoviće, ale míč ke střídajícímu hráči neprošel. Hosté vstoupili do druhé půle velmi slušně.

48

Wass rozehrával standartní situaci z pravé strany hřiště, ale centr mu vůbec nesedl, domácí podhrotový útočník trefil jen zeď.

47

Clément vrátil míč až na brankáře Ruffiera, domácí v poklidu zakládají další akci.

46

Miloš Ninković ve druhém poločae vystřídá Sougoua.

46

Po první půli vede Saint-Étienne 2:0. Zcela zaslouženě. Hostům se vůbec nepovedl start do zápasu a už ve druhé minutě po brance Gradela prohrávali. O necelých 20 minut později pak zdvojnásobil náskok domácích Ricky van Wolfswinkel. Uvidíme, co přinese druhá půle, která začne v 18:04.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45

První poločas se pomalu, ale jistě chýlí ke konci.

43

Sougou lacino přišel o míč, jeho nepovedený pas končí v autu.

42

Abdallah znovu uhasil hrozící nebezpečí, když uzmul míč Clémentovi a dostal kulatý nesmysl do zámezí.

40

Do konce první půle zbývá něco přes pět minut, možná trochu více s ohledem na dvojité ošetřování. Uvidíme, zdali se hosté ještě stihnou vrátit do zápasu, nebo si AS udrží pevnou půdu pod nohama.

39

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Gradel psychicky neunesl svou další ztrátu míče a zbytečně fauloval.

38

Barbosa se prokousal až do nebezpečné šance, na jeho střílený pas ale N'Sikulu vleže dosáhnout nemohl.

37

Abdallah odvrátil míč do bezpečí těsně před van Wolfswinkelem.

36

Pogba hlavičkou prodloužil míč do Ruffierovy náruče, Saint-Étienne znovu zkouší útočit.

35

Tejeda vybojoval míč pro svůj tým, následně však zakopl o svou vlastní nohu, odporoučel se k zemi a jeho snaha se ukázala být zbytečná.

34

Wass se po nějaké době za pomoci klubových lékařů odporoučel do zámezí, hra může směle pokračovat.

33

Théophile-Catherine fauloval a hra je znovu přerušena.

32

Stalo se. Domácí zakládají další akci od píky.

31

Až na sklonku jednatřicáté minuty se kulatý nesmysl vrátí zpět do hry.

30

Gradel inkasoval ránu v pokutovém území a stále se svíjí v bolestech na trávníku. Domácí středopolař se poté dožadoval pokutového kopu, ale jeho snaha byla marná.

29

Pogba se blýskl dvěma obrannými zákroky a nyní vymyslel přihrávku na van Wolfswinkela. Míč však končí v zámezí.

28

Abdallah zbytečně dlouho otálel s rozehrávkou a nechal se zahnat do pasti. Jediným východiskem pak pro něj bylo razantní odkopnutí míče.

27

Hamouma dnes hraje velký zápas, přihrál na oba góly domácích a nyní nacupital do další příležitosti. Mongongu před ním na poslední chvíli míč uklidil do autu.

25

Typický obrázek: Hosté se zmohli jen na nekonstruktivní odkop, míč sbírá stoper Perrin a zakládá, chcete-li režíruje, další útočný výpad AS.

24

Hamouma si to kvapně naštrádoval na hranici velkého vápna Évianu, poté ještě hledal Gradela, jenž však s přihrávkou nepočítal a Leroy jeho nepříliš razantní pokus eliminoval.

23

Angoulova utěšená rána nemířila mezi tři tyče, Ruffier stále nemusel zasahovat.

22

Hosté se snaží o rychlou odpověď, střílený centr Abdallaha však odvrátil Pogba na roh.

Ricky van WOLFSWINKEL - 2:0

20

Stade Geoffroy-Guychard podruhé explodoval! Gólová akce vypadala zprvu nevinně, ale poté Cohade našel na levé straně Hamoumu, jenž celou akci vyšperkoval pasem poslepu na RICKYHO VAN WOLFSWINKELA, který si se zakončením poradil mazácky.

19

Wass nepochodil, a tak mají míč na svých kopačkách znovu borci v sytě zelených dresech.

18

Van Wolfswinkel nezpracoval dlouhý pas, snadná práce pro Benjamina Leroye.

17

Aktivní Gradel málem obral o míč Angoulu, avšak hostující stoper si s vypětím sil v ošemetné situaci poradil.

15

Sougou s Tejedou si vyměňují míč na pravé straně hřiště. Vypadá to sice hezky, ale efektivní to není.

14

Gradel fauloval, což potvrdil i hvizd rozhodčího. Domácímu křídelníkovi se však sudího verdikt vůbec nelíbil a s panem Deleruem si cosi barvitě vysvětloval.

13

Hosté byli v dosavadním průběhu utkání naprosto neškodní, Ruffier se ve své kleci očividně nudí.

12

Leroy měl znovu plné ruce práce, ale centr z pravé strany dokázal vyboxovat do zámezí.

11

Hamouma se přihnal do další šance a obloučkem se snažil přehodit Leroye, gólman hostí se však nenechal nachytat v nedbalkách.

10

Brison nepřesně přihrál a poté ještě fauloval – míč pro savojský celek.

8

Wass se ještě snažil prodloužit míč na lépe postaveného N'Sikulu, ale Pogba byl na svém místě a odvrátil míč do bezpečí.

7

Hra je přerušena, protože N'Sikulu se provinil zbytečným útočným faulem při napadání domácí rozehrávky.

6

Zelenobílí následně ještě zahrávali rohový kop, ten se jim však nepovedl a míč se nyní pohybuje v okolí půlící čáry.

5

Kdyby to bylo 2:0, nikdo by se nedivil. Théophile-Caterine ale z bezprostřední blízkosti netrefil míč ideálně!

4

Saint-Étienne bude zahrávat volný přímý kop z levé strany.

3

Domácí jsou na koni a znovu kombinují na útočné polovině.

Mark-Alain GRADEL - 1:0

1

Snový start! Obrana Évianu trestuhodně zaspala, autové vhazování Théophile-Caterinea prošlo až k Romainu Hamoumovi, který se neukvapil a zkušeně našel MARKA-ALAINA GRADELA, jenž nedal Leroyovi šanci!

1

Sabaly získal míč na levé straně hřiště a ihned s ním peláší kupředu.

1

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Perrin, Pogba, Lemoine – Clément, Cohade – Hamouma, Brison, Gradel – van Wolfswinkel.
Náhradníci: Moulin – Tabanou, Diomande, Saint-Maximin, Baysse, Monnet-Paquet, Corgnet.

Évian Thonon Gaillard: Leroy – Abdallah, Angoula, Mongongu, Sabaly – Sougou, Tejeda, Sorlin, Barbosa – Wass – N'Sikulu.
Náhradníci: Durand – Mensah, Ninković, Thomasson, Juelsgård, Bruno, Nielsen.

Rozhodčí: Delerue – Grosbost, Mouysset.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Poslední vzájemné zápasy

Évian – Saint-Étienne 1:2
Saint-Étienne – Évian 1:0
Évian – Saint-Étienne 2:2
Saint-Étienne – Évian 1:1
AS Saint-Étienne si zatím v této sezoně vede velmi dobře. Domácí mají na svém kontě zatím 33 bodů a nachází se na čtvrtém místě. AS Saint-Étienne tedy bojuje o pohárové příčky a chtělo by zaútočit na příčky, které zaručují Ligy mistrů, ale to bude velmi náročné, ale určitě ne nemožné. V posledních týdnech navíc hraje domácí celek velmi dobře a z posledních pěti zápasů třikrát vyhrál a dvakrát remizoval. AS Saint-Étienne zatím inkasoval pouze dvanáct branek a má nejlepší obranu v celé soutěži.

Évian Thonon Gaillard je na tom o poznání hůře. Hosté mají zatím 19 bodů, což stačí na průběžné sedmnácté, tedy první nesestupové místo. Po třech vyhraných zápasech v řadě se Évian začal trápit a poslední dva duely nezvládl a nevybojoval ani bod. Dnes by potřebovali hosté zabrat a získat nějaký ten bodík. To ale bude nesmírně těžké.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy 19. kola a my budeme sledovat duel mezi Saint-Étienne a Évianem. Favoritem tohoto utkání je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:0

konec (2:0)

Branky: 1. Gradel (Hamouma), 20. van Wolfswinkel (Hamouma), 65. Hamouma (Lemoine)

Karty:   62. Brison (SET)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Perrin, Pogba, Lemoine – Clément, Cohade (86. Corgnet) – Hamouma, Brison, Gradel (66. Monnet-Paquet) – van Wolfswinkel (77. Tabanou).

Évian Thonon Gaillard: Leroy – Abdallah, Angoula, Mongongu, Sabaly – Sougou (46. Ninković), Tejeda, Sorlin, Barbosa – Wass (53. Nielsen) – N'Sikulu (78. Bruno).

Rozhodčí: Delerue – Grosbost, Mouysset