1:0

konec (1:0, 0:0, 0:0)

12.12.2014, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Radoslava Harvánková sk

Tipsport: 2.15 4.2 2.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončil sa zápas medzi Banskou Bystricou a Nitrou, v ktorom jediným gólom kapitána Hudca dokázali domáci zvíťaziť tesne 1:0.
Ďakujem Vám za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok večera. (19:32:42)

60:00

59:45

Nitra strieľa z každej pozície, ale gól nepadá.

59:32

Milova delovka od modrej čiary, Wiikman opäť zasahoval lapačkou.

59:25

Kytnár vyhodil puk, ktorý iba tesne minul bránu,a preto sa píska zakázané uvoľnenie.

59:10

Nitra je už opäť v šestici.

59:00

Hudec vyhadzuje puk do stredného pásma a neodovoľuje tak Lakosilovi ísť na striedačku.

58:20

Prerušenie pre ofsajd hostí. Lakosil späť v bráne.

58:10

Buly pred Wiikmanom a Nitrania to skúsia v šestici.

58:09

Nitrania si berú oddychový čas.

58:09

Mrázov ďalší pokus spoza obrancu končí len vo Wiikmanovej lapačke.

58:03

Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:13

Bystričania teraz v v šanci na gól, ale White a ani Hudec sa presadiť nedokázali.

56:01

No a znovu tu máme zakázané uvoľnenie – vhadzuje sa pred Wiikkmanom.

55:22

Na opačnej strane v ďalšom peknom zákroku domáci gólman.

55:03

medzi kruhmi sa opäť k puku dostal kapitán Hudec, ale opäť mieril iba vysoko ponad.

54:33

Ďalšie zakázané uvoľnenie a buly pred Wiikmanom.

53:38

Kadurova strela mierila iba tesne ponad hornú žŕdku Lakosilovej brány.

53:00

Domáci obrannú modrú čiaru bránia až s trojicou hráčov, presne preto sa Nitranom prechádza do útočného pásma iba veľmi ťažko.

52:15

Teraz sa zakázaného uvoľnenia pre zmenu dopúšťajú hostia.

51:10

Nitrania sa snažia o strelenie aspoň vyrovnávajúceho gólu, ale domáci brankár spolu s obranou sú dnes výnimočne spoľahliví.

50:09

ďalšie zakázané uvoľnenie domácich hráčov.

50:00

Do prečíslenia sa dostal Hudec s Cuníkom, práve prvý menovaný aj zakončoval, ale Lakosil nemal problém so strelou, ktorá mu mierila priamo na hruď.

49:31

Domáci sú na ľade v plnom počte.

49:03

Mrázovu strelu tečoval do rohu Kytnár, ktorý zdržiava hru aspoň za vlastnou bránou.

48:48

Mrázovu strelu tečoval až do rohu Kytnár, ten sa snaží hru čo najdlhšie zdržiavať aspoň za vlastnou bránou.

48:13

Teraz pri rozohrávke hostia neboli najpresnejší, píska sa ich ofsajd.

47:58

Nitrania si držia pásmo, ale strieľať sa im nedarí.

47:31

Cuník dostáva dve minúty za krosček a hostia majú možnosť v presilovej hre vyrovnať stav zápasu.

47:00

Bystričania hneď z buly puk vyhadzujú, zakázané uvoľnenie sa ale tentokrát pískať nebude.

46:42

Zakázané uvoľnenie domácich a opäť sa vhadzuje v ich obrannom pásme.
Dnešné stretnutie sleduje 2 112 divákov.

46:13

Aj teraz sú to hostia, po ktorých akcii sa prerušuje, keď Wiikman puk podržal v lapačke.

45:02

Teraz sa dlhšie hrá bez väčších príležitostí, no sú to práve Nitrania, ktorí sa musia snažiť o vyrovnanie skóre.

44:15

Hra je po neprehľadnej situácii v rohu klzisku prerušená, vhadzovať sa bude v obrannom pásme Nitry.

43:37

Teraz ale zaútočili aj domáci, ktorí sa dostali k puku po zlej rozohrávke Nitry. Hudec ale triafa Lakosila len do hrude.

42:46

Nitra s výraznou snahou o vyrovnanie, domáci brankár musel opäť zasahovať.

42:31

Slovákovu strelu spoza pravého kruhu Wiikman prikryl lapačkou.

42:16

Po Stümpelovej strele z pravej strany sa rozvlnila sieť domácej brány, ale iba z vonkajšej strany.

41:09

Bystričania sú v plnom počte.

41:01

Mezeiov pokus od modrej Wiikman vyrazil betónom do rohu klziska.

40:36

Nitra sa až teraz dostáva do útočného pásma, k strele zatiaľ nie.

40:12

V úvode tretej tretiny majú ešte hostia k dispozícii vyše minútovú presilovú hru.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina zápasu, v ktorej sme gól nevideli, a preto je stav pod Urpínom nezmenený – domáci vedú tesne 1:0.
Tretia tretina sa začne o 19:02.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:55

Matoušek vyhadzuje puk až za Lakosilovu brány.

39:40

Nitra usadená v pásme, no zatiaľ bez vážnejšej strely.

39:08

Opäť sa vylučuje, teraz však na bystrickej strane – Cohen dostáva menší trest za seknutie.

38:42

Tentokrát sa píska zakázané uvoľnenie Nitry.

38:16

Hra je prerušená a buly uvidíme v strednom pásme.

37:49

Kadurovu strelu z pravej strany skúsil ešte doraziť Kytnár, ale ani na dvakrát úspešný nebol.

36:45

Jaborník sa ocitol úplne sám medzi kruhmi, odkiaľ ale pálil priamo do Lakosilovej hrude.

36:12

White hľadal prihrávkou Rótha, ale ten bol prirýchly a ku strele sa preto nedostal.

35:26

Kuzma opäť strieľa od modrej čiary,ale ani po tejto šanci nemusí domáci brankár zasahovať.

34:33

Bednár sa sám rútil na Wiikmana, ale ten zasahovať nemusel, keďže do strely Nitrana sa obetovo hodil Marek Biro.

33:46

Nitra hrá na ľade v plnom počte.

33:25

Teraz ale aj Nitra predviedla útočnú akciu vo vlastnom oslabení, keď Pupák prešiel klziskom až pred Wiikmana, ktorého ale triafa priamo do hrude.

32:51

Ofsajd baranov.

32:42

Prihrávku domácich šikovne vystihol Kuzma,ktorý posiela puk cez všetky čiary.

32:36

Teraz však Cohenova strela, ktorú tesne ľavým betónom vyráža Lakosil na ochrannú sieť.

32:03

Bystrica ani nestihla vystreliť a už musí opäť začínať akciu spoza vlastnej brány.

31:46

Znovu sa vylučuje u hostí – za hákovanie dostáva dve minúty Bednár.

31:23

Spolupráca bratov Ručkayovcov – Henrich najprv vystrelil a jeho strelu následne dorážal Jakub. Wiikman alei naďalej chytá stopercentne.

30:31

Znovu je hra prerušená kvôli ofsajdu Nitry.

30:15

Hostia ale puk rýchlo strácajú a naopak sú to teraz domáci, ktorí pridávajú Lakosilovi ďalší úspešný zákrok.

29:48

Zigo iba zľahka nahodil puk do útočnej tretiny, kde sa k nemu dostali skôr hostia, ktorí sa púšťajú do útoku.

28:59

Bystrica hrá s piatimi hráčmi.

28:36

Lukáš Novák po peknej prihrávke zakončoval z pravej strany, ale Wiikman sa stihol presunúť a puk vyraziť.

27:55

Domáci síce v oslabení, ale predsa strelou Matouška ohrozujú hosťujúceho gólmana.

27:33

Nitra hrá v plnom počte.

26:59

Chvíľu sa bude hrať v pomere štyria na štyroch – vylúčený je domáci hrč Handlovský na dve minúty za hákovanie.

26:49

Užý sa však baranom podarilo opäť dostať do útočnej tretiny, ale stále sú bez vážnejšieho ohrozenia Lakosilovej svätyne.

26:13

Domáci hráči sa počas presilovej hry dopúšťajú zakázaného uvoľnenia.

25:55

Kafka skúsil prekvapiť Lakosila strelou od modrej spoza obrancu, ale ten si dal na jeho pokus pozor.

25:33

A ďalšie vylúčenie hostí – Tománek dostáva dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

24:55

Znovu sa prerušuje. teraz pre ofsajd Nitry.

24:35

Pre postavenie útočiaceho hráča domácich v bránkovisku sa bude vhadzovať v strednom pásme.

23:48

Richard Mráz a jeho nepresné zakončenie, ktoré končí iba na ochrannej sieti.

22:51

Bendíkov pokus z ľavej strane, po ktorom uvidíme ďalšie vhadzovanie pred Lakosilom.

22:01

Kuzma skúsil iba z ľahka nastreliť puk do pásma, aby ho niekto zo spoluhráčov tečoval, ale zdá sa, že tí jeho úmysel nezbadali.

21:36

Lukáš Novák sa pretlačil až pred Wiikmana, ale pri zakončení mu puk z hokejky zobral Biro, ktorý posúva hru späť pred Lakosila.

20:46

Šanca aj pred Wiikmanom, ktorý puk podržal v lapačke, buly tak v obrannom pásme baranov.

20:20

Z ľavého kruhu vystrelil spoza obrancu Handzuš, puk išiel iba tesne mimo pravej žŕdky brány hostí.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Skončila sa prvá tretina dnešného zápasu, po ktorom domáci tím využitím presilovej hry zatiaľ vedie nad Nitrou tesne 1:0.
Prostredná časť sa začne o 18:16.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:45

Do konca prvej tretiny zostáva už iba pár sekúnd.

19:21

Nitra v ďalšej šanci, Wiikman si zatiaľ drží čisté konto.

19:13

Zakázané uvoľnenie domáceho tímu.

19:02

Tománek sa mohol dostať do samostatného nájazdu, ale Kytnár ho pekne odtlačil až ku mantinelu odkiaľ mal skúsený útočník problém zakončiť.

18:23

Pekná strela od Rótha končí iba na ochrannom plexiskle.

17:35

Jakub Ručkay bol ďalším nitrianským hráčom, ktorý mohol zakončovať do úplne odkrytej brány, ale pri zakončení stratil puk a Wiikman zasahovať nemusel.

16:45

Hra je prerušená a vhadzovanie uvidíme po Lakosilovej ľavici.

16:15

Po peknej strele zápästím od Kytnára vidíme ešte krajší zákrok lapačkou v podaní Lakosila.

15:48

Ofsajd hostí a buly v strednom pásme.

HUDEC - 1:0

15:35

Banská Bystrica dala gól!
Domáci využívajú presilovú hru a dostávajú sa do vedenia. Cohenovu strelu od modrej čiary ešte šikovne pretlačil za Lakosilov chrbát domáci kapitán MICHAL HUDEC
Asistencie: Colby Cohen, Michal Handzuš

15:03

Preisinger prudko vystrelil spomedzi kruhov, jeho strela ale minula priestor brány hostí.

14:48

Ďalšie vylúčenie – Henrich Ručkay dostáva menší trest za nedovolené bránenie v hre.

14:35

V strednom pásme zostal na ľade opäť ležať Bednár, vylučovať sa zrejme nebude ani tentokrát.

14:03

White prihrávkou pekne našiel Bira, ktorý si nakorčuľoval medzi kruhy, Lakosil však dobre zasiahol vyrážačkou.

13:28

Jaborníkovu strelu ešte šikovne z blízka tečoval Kadura, Lakosil bol ale pozorný.

12:52

Nitrania toto oslabenie zvládli bez problémov a na ľadovej ploche sú už v plnom počte.

12:00

Bystrica sa opäť v útočnej tretine dlho nezdržala a Nádašdi ich posiela po puk korčuľovať opäť až za vlastného gólmana.

11:36

Nitranom sa darí dobre brániť, teraz dokonca vyhodili puk až za Wiikmanovu bránu.

10:52

Vylučuje sa aj na strane hostí – Lelkeš dostáva dve minúty za hákovanie.

09:46

Nitre sa ale teraz podarilo na dlhšie usadiť pred Wiikmanom, ten ale dobre číta hru a zatiaľ si vie poradiť s každou príležitosťou hostí.

8:58

Hosťom sa nedarí dostať cez útočnú modrú čiaru a útočné pásmo tak získavajú iba nahadzovaním pukov.

08:18

Ofsajd hosťujúceho celku.

08:02

Kadura mohol zakončovať z medzikružia, ale v rozhodujúcom momente mu puk skĺzol z čepele a Lakosil si tak ďalší zákrok nepripísal.

07:49

Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

07:05

Na opačnej strane sa skúsil pred bránu natlačiť White, ale obrana hostí ho vytlačila až za Lakosilovu bránu.

06:32

Po krásnej prihrávke od spoluhráča mohol do odkrytej časti brány bez problémov zakončiť Mráz, ale strela bola príliš slabá a domáci brankár si dokázal poradiť aj s touto príležitosťou.

05:43

Bystrica hrá v plnom počte.

05:25

Ofsajd Nitry.

05:16

Teraz ale strela Michala Nováka,ktorá išla mimo bránu a preto sa Bystričanom darí dostať hru do stredného pásma.

04:57

Spomedzi kruhov vystrelil nikým nekrytý Slovák, Wiikman musel opäť zasahovať, tentokrát ľavým betónom.

04:32

Tománek sa skúsil presadiť z blízka, ale Wiikman puk prikryl lapačkou.

04:13

Domáci sa oslobodzujú vyhodením puku a rýchlo odchádzajú striedať.

03:43

Lelkeš bol v šanci faulovaný Cohenom, ktorý dostáva dve minúty za držanie.

03:18

Puk sa ocitá mimo ľadovej plochy, vhadzuje sa v strednom pásme.

03:10

Tečovaný puk trafil v strednom pásme Bednára priamo do tváre, ten ale našťastie odchádza na striedačku a vyzerá byť v poriadku.

02:47

Nicastro vystrelil od modrej, Lakosil iba vyrazil pred seba. Z dorážky to ešte skúsil Kadura, ale priestor medzi jeho betónmi nenašiel.

02:16

Ďalšia pekná šanca baranov, keď pred bránou tečoval strelu Handlovský, hostia vzápätí vyhadzujú len na zakázané uvoľnenie.

01:20

Puk z obranného pásma vyhadzuje Michal Novák, zakázané uvoľnenie sa pískať nebude.

00:49

Ofsajd domáceho tímu.

00:36

Prvá strela zápasu, spoza ľavého kruhu sa o ňu postaral Nicastro, puk končí v Lakosilovej lapačke.

00:13

Úvodné buly pre svoj tím vybojoval Handzuš, domáci sa však o útočné pásmo rýchlo sami pripravili.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Hudec, Handzuš, White – Handlovský, Preisinger, Kafka – Matoušek, Kytnár, Kadura – Róth, Zigo, Bendík – Cuník, Cohen – Biro, Nicastro – Bambúch, Jaborník – Čížek, Gašpar

HK Nitra: Lakosil (Valent) – Tománek, Stümpel, Novák L. – Ručkay J., Slovák, Ručkay H. – Lelkeš, Štefanka, Pupák – Piačka, Bajtek, Mráz – Ordzovenský, Nádašdi – Novák M., Bednár – Milo, Mezei – Kuzma, König.
Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri sledovaní zápasu tridsiateho tretieho kola hokejovej extraligy, v ktorom domáce HC´05 Banská Bystrica privíta hostí z HK Nitra.

Banskobystričanom momentálne patrí v tabuľke tretia pozícia, keď na svojom konte majú šesťdesiatosem bodov. Na druhú Nitru, čiže svojho dnešného súpera, strácajú presne tri body a nad štvrtým Popradom majú takisto trojbodový náskok. V uplynulom kole privítali „barani“ na vlastnom ľade majstrovské Košice. V zápase po prvej tretine viedli práve domáci, keď sa úspešne presadil Hudáček. V prostrednej časti však hostia stav otočili vo svoj prospech a v záverečnej tretine strelil víťazný gól svojho mužstva Adam Lapšanský, Košice tak porazili Bystricu tesne 3:2.

Nitranom sa v doterajšom priebehu sezóny podarilo nazbierať už sedemdesiatjeden bodov, vďaka čomu sa nachádzajú na druhej priečke tabuľky. Na vedúce Košice strácajú momentálne len jediný bod. V predchádzajúcom zápase hostila na domácom ľade Nitrania Zvolen. Po druhej tretine bol stav pod Zoborom vyrovnaný – 2:2. V záverečnej tretine ale skórovali už iba hostia, korí napokon zvíťazili výsledkom 4:2.

Vzájomné zápasy v sezóne 2014/2015:

1. zápas: HK Nitra – HC´05 Banská Bystrica – 4:6
2. zápas: HC´05 Banská Bystrica – HK Nitra – 7:3
3. zápas: HK Nitra– HC´05 Banská Bystrica – 5:2

Najproduktívnejší hráči obidvoch tímov:

HC´05 Banská Bystrica: Petr KAFKA – 34 bodov (20 gólov + 14 asistencií)
HK Nitra: Roman TOMÁNEK – 43 bodov (20 gólov + 23 asistencií)

Percentuálna úspešnosť zásahov brankárov obidvoch tímov:

HC´05 Banská Bystrica: Miika WIIKMAN – 92,29%
HK Nitra: Vlastimil LAKOSIL – 91,81%

Od dnešného zápasu môžeme očakávať kvalitný hokej, keďže sa v ňom stretnú dva tímy z hornej časti tabuľky, ktoré od seba delia len tri body. Vo vzájomných stretnutiach majú zatiaľ navrch Bystričania, uvidíme ako to nakoniec dopadne v tom dnešnom. Prajem Vám príjemný športový zážitok!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.