7:2

konec (4:0, 1:2, 2:0)

05.12.2014, 17:30 • Lužniki Palace of Sports • Viktor Sandev

Tipsport: 1.45 4.6 5.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

A je tu konec. Slovan po zpackané první třetině prohráva zcela jasně na půdě favorizovaného Dinama a prohlobuje svou krizi. Ve druhé části druhé třetiny mu sice svitla malá naděje na úspěch a snížil náskok soupeře na rozdíl tří branek, ovšem začátkem té poslední to znovu bylo o čtyři a nebylo tak co řešit. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (19:46:53)

60:00

59:50

Poslední vteřiny ubíhají při hře v útočném pásmu.

59:22

Ke střele se dostával Jeglič, ale mezi dvěma protihráči neuspěl.

58:59

Po nahození z půlky udrželi hosté útočné pásmo.

58:35

Po bekhendu Tičara chytá kotouč do lapačky Jerjomenko.

57:46

Slovan znovu kombinuje ve vlastním pásmu, Sersen je u puku za Janusovou brankou.

56:59

Dnešní utkání sleduje 4672 diváků.

56:27

Volkov se po další chybě dostal ke střele, nicméně Janus tentokráte nadvakrát kryje.

56:12

Počet střele je vyrovnaný 25:25, avšak gólově je na tom jasně lépe Dinamo. Utkání se zřejmě bude už jen dohrávat.

55:38

Dinamo nevyužilo nájezd dva na jednoho, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:17

Tičar se snažil najít přihrávkou Vondrku, ale ta na něj nakonec neprošla.

54:13

Po nebezpečné střele Daugaviňše zasahuje Janus a poté puk končí za jeho brankou.

53:45

Murley po střele z levé strany nechal vykniknout gólmana Jerjomenka.

53:25

Baranka má čas na rozehrávku ve vlastním pásmu, nicméně Dinamo využilo své dvě šance ve třetí části a bez problémů kráčí k dalším třem bodům.

52:39

Tičar se snažil udržet útočné pásmo, ale to se mu nepovedlo a Dinamo opět v poklidu bude rozehrávat zpoza vlastní branky.

51:38

Dinamo vyhazuje na zakázané uvolnění.

50:48

Opět rychlý útok Dinama, které má neustále navrch.

50:07

Dinamo právě vstřelilo branku!
Jak málo stačilo Dinamu k sedmé vstřelené brance. Po přihrávce Karpova nahodil kotouč na branku MARTINS KARSUMS a ten nakonec skončil za zády bezmocného Januse. Asistence: Maxim Karpov.

49:39

O kotouč se bojuje za brankou Dinama, hosté se nemohou dostat k ničemu nebezpečnému.

48:58

Nyní dobře vystřelil Surový a Jerjomenko kryje.

48:01

V tuto chvíli je tempo hry nízké, Slovan se snaží bojovat a tlačí se do útočného pásma.

47:12

Hra nyní probíhá ve velkém tempu, Dinamo je stále na koni.

46:50

Murley spěchal za kotoučem, nicméně i přesto je z toho zakázané uvolnění Slovanu.

46:30

Dinamo v poklidu rozehraje další akci zpoza vlastní branky.

45:55

Po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu, následovat bude komerční přestávka.

45:01

Znovu atak Slovanu, ale nic vážného z toho není.

44:25

Dinamo se už nikam nežene a po získání puku okamžitě nahazuje do útočné třetiny, s přehledem si drží vysoký náskok.

43:40

Po nahození do útočné třetiny s přehledem zasahuje gólman Jerjomenko.

43:01

A teď už je pravděpodobně definitivně rozhodnuto! Po přihrávce českého obránce Nováka se podruhé v utkání trefuje KASPARS DAUGAVINŠ. Asistence: Filip Novák

42:32

Dinamo je na začátku druhé části aktivnějším výběrem a má lehce navrch.

41:22

40:58

Domácím se přesilová hra příliš nedaří, Slovan znovu vyhazuje.

40:01

Druhé dějství je za námi. Dinamo bylo lepším týmem i v první polovině druhé třetiny, ovšem poté po krásné akci Slovan snížil a ještě využil přesilovku 5 na 3, proto to je už jen o dvě branky. Uvidíme, jestli se ještě slovnský celek vzmůže na drama, jeho manko je stále veliké. Třetí třetina začne přibližně v 19:16.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58

Po střele od modré schovává Janus kotouč do lapačky.

39:48

Janus nejprve nejistě zasáhl a poté po důrazu v brankovišti je hra přerušena, gólman Slovanu kotouč za svá záda tentokráte nepustil.

39:22

Naopak přesilovku si tentokráte zahraje Dinamo, dvě minuty za podražení si musí odsedět Brejčák.

38:49

Jedovatou střelu Netíka dobře vyráží gólman Jerjomenko

38:03

V dobré šanci byl faulován Jeglič, nicméně tentokráte se nepíská.

37:33

Hosté oživli a nyní mají jasně navrch, ještě chtějí tento duel zdramatizovat.

36:57

Z úhlu z pravé strany to zkusil Tučar, ovšem gólman Jerjomenko byl tentokráte pozorný.

36:45

Dinamo je v plném počtu.

36:18

Hosté hráli ve čyřech, nicméně Slovan se k ničemu nebezpečnému nedostal.

35:32

Slovan právě vstřelil branku!
Slovenský tým ještě žije a můž s pokusit o zvrat. Do středu kluziště si najel IVAN BARANKA a jeho tvrdá bomba zapadl přesně k levé tyči, tohle se chytit opravdu nedalo! Asistence: Michal Sersen, Tomáš Netík

35:12

Sersen byl napoprvé vychytán Jerjomenkem a poté jeho střelu zablokoval jeden bránící hráč.

34:45

A je tu další hákování, Babenko zasáhl Tičara a bude to přesilovka 5 na 3 dlouhých 80 vteřin!

34:05

Nedorost mířil těsně vedle a byl při tom hákován, dvě minuty su musí odsedět Jalasvaara a Slovan tak může snížit z přesilovky.

33:47

Opět nepřesnosti na obou stranách, kotouč je v obranném pásmu Dinama.

33:18

Tičar nahodil kotouč na Jerjomenka a získal útočné pásmo.

32:38

Po další tvrdé střele propadl kotouč Janusovi mezi betony a ten nevěděl kde ho má, ovšem před dorážejícím protihráčem včas zasáhl Murley.

32:16

Surový znovu dorážel před Jerjomenkem, ten ale bez větších problémů odolal.

32:11

Do tvrdé střely Štajnocha se vrhl Korjagin a puk je v ochranné síti.

31:28

Hosté evidentně ožili a nyní se tlačí do zakončení, nicméně jejich manko je opravdu velké.

31:01

Tak tohle byla nádherná souhra! Po ztráte kotouč ve středním pásmu předložil Tičar kotouč pro Jegliče a ten našel na levé straně volného TOMÁŠE NETÍKA, který našel místo u bližší tyče a rozvlnil síť, Jerjomenkovo prokletí je tak přerušeno. Asistence: Rok Tičar, Žiga Jeglič

30:36

Janus po nahození rychle rozehrál na Štajnocha, který bude rozehrávat útočnou akci.

29:46

Po ostrém zákroku na Starostu je hra přerušena, ovšem vylučovat se nebude.

29:18

V tuto chvíli se často přerušuje, nicméně Slovan se oprot prvnímu dějství nijak výrazně nezlepšil.

28:58

Dinamo s přehledem kontroluje průběh hry a má opravdu navrch, nyní se bojuje o kotouč ve středním pásmu.

28:17

To byly hodně perné chvilky pro Slovan, skóre utkání se ale nakonec nemění.

27:39

Volkov trefuje břevno!

27:32

A rázem to mohlo být už o šest branek! Karsums nedokázal nadvakrát překonat ležícího Januse a míč do branky nedostal ani Karpov, i když měl před sebou odkrytou klec!

27:16

Na druhé straně mohl snížit Jeglič, jenže jeho nájezd skvěle zlikvidoval Jerjomenko.

27:08

Po další pěkné kombinaci pálil téměř od modré Sojin a Janus si tentokráte s jeho tvrdou ranou s přehledem poradil.

26:48

Růžička vypálil z mezikruží, brankář Jerjomenko si připsal po delší době velmi dobrý zákrok.

26:22

Hosty brzdí především špatný přechod přes střední pásmo.

25:58

Dinamo opět za brankou Slovanu, nicméně tentokráte vystřelit nedokázalo.

25:25

Dinamo je v plném počtu, tohle oslabení přežilo bez větších nervů.

25:05

Nejprve dobře zasáhl Jerjomenko po střele Murleyho a další závar dokázali vyřešit obránci ruského výběru.

24:37

Další vyhození Dinama, více jak minuta z početní výhody je pryč.

24:06

Druhé vyhození Dinama, to se zatím skvěle brání.

23:49

Slovanu se však přesilová hra zatím vůbec nedaří.

23:25

Bartovič byl nakonec po rychlém bruslařském výkonu hákován a dvě minuty si odsedí střelec předchozí branky Cvetkov.

22:09

Opět nepřesná kombinace Slovanu, kotouč do útočné třetiny dovezl Cvetkov.

21:29

Do dobré šance se dostával Bartovič, ovšem Jerjomenko ho vychytal.

21:13

Po další inkasované brance je Dinamo stále aktivnější, tohle je opravdu krutá realita pro Slovan.

21:06

Tak to vypadá na velkou ostudu pro Slovan! Po krásné kombinaci na hraně ofsajdu ujel na levé straně ALEXEJ CVETKOV a dobře mířenou ranou k levé tyči uspěl v tváří tvář proti Janusovi. Asistence: Děnis Kokarev, Dmitrij Višněvskij

20:58

Slovan zvládl první část přesilovky velmi dobře, Janus zatím nebyl ohrožen.

20:12

Hned v úvodu utkání je vyloučen hostující Růžička za faul kolenem v útočném pásmu a je tu tedy další přesilovka pro Dinamo.

20:01

Úvodní dějství je za námi a moskevské Dinamo prakticky rozhoduje o své výhře hned v první dvacetiminutovce. Je jasně lepším týmem, má herně navrch a své vedení si rozhodně zaslouží. Druhá třetina začne přibližně v 18:21.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58

V samém závěru první třetiny střela od modré, Jerjomenko si ale situaci pohlídal a je tu konec.

19:03

Hosté chtěli přejít do útočného pásma, ovšem je z toho jen ofsajd.

18:22

Tak to je opravdový debakl pro slovenský celek. Po nepříliš vydařené akci se nakonec dostal kotouč po přihrávce Volkova k volnému MAXIMU KARPOVOVI a ten dokázal rozvlnit síť, je to jeho druhá branka v tomto duelu. Asistence: Konstantin Volkov, Filip Novák

18:03

Další nepřesnosti na obou stranách, moskevský celek se nikam netlačí.

17:28

17:22

Nyní se o kotouč bojovalo ve středním pásmu, Dinamo stále tlačí svého protivníka.

16:03

Daugaviňš v ofsajdu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

15:38

Po přihrávce Nováka vyrazil Janus střelu Višněvskijho k mantinelu a Slovan vyhazuje.

15:27

Bude se znovu vylučovat, Dinamo si zahraje další přesilovku po hákování Ölveckého.

14:49

Do konce chybí zhruba pět minut, Dinamo je stále aktivnější. Ze svých osmi střel dokázalo vsítit hned tři branky a má nakročeno ke třem bodům.

14:08

Tak tohle je studená sprcha pro Slovan, tomu se zatím nedaří vůbec nic a je jasně horším týmem.

13:24

A ihned po skončení přesilovky zvyšuje Dinamo svůj náskok. Po přihrávce Mosaljova před branku tečoval kotouš jeden z hráčů Slovanu a DĚNIS KOKAREV poté jednoruč dopravil kotouč k levé tyči, tohle už bude mít Slovan nesmírně těžké. Asistence: Děnis Mosaljov

13:18

13:12

Hosté dlouho kombinovali, až nakonec o útočné pásmo přišli.

12:32

Dinamo chvíli drželo útočné pásmo, ovšem poté hosté vyhazují a toto oslabení zatím zvládají na jedničku.

11:45

11:15

Síly na ledě se vyrovnají. Po přihrávce Nedorosta pálí Růžička, který v jasné pozici nedal a navíc usedne za sekání na dvě minuty na trestnou lavici.

10:49

Závar před gólmanem Dinama, ovšem Růžička nedokázal procpat kotouč za Jerjomenka.

10:15

Půlminuta přesilovky hostů je pryč, domácí vyhodili a s přehledem se brání.

09:45

Slovan si vzápětí zahraje první přsilovou hru, když Cvetkov zatáhl za záchranou brzdu a hákoval Bartoviče.

09:08

Hosté vůbec nebojují a jsou na tom herně mnohem hůře, Dinamo má rozhodně navrch.

08:21

Dinamo rázem vede o dvě branky. Po další rychlé akci ujel po levé straně Volkov a zpoza branky předložil kotouč pro MAXIMA KARPOVA, který lehce kotouč tečoval a ten se nakonec došoural za záda Januse. Asistence: Konstantin Volkov

08:02

Šance Bližňáka před Jerjomenkem, nicméně ten si připsal dobrý zákrok.

07:48

Po dlouhých vteřinách nyní vyhazuje z obranného pásma Slovanu Šťastný.

06:37

Další závar před Janusem, rána Solovjova nebyla vůbec špatná.

06:07

A domácí se dostávají do vedneí po rychlém přečíslení. Po nepřesné rozehrávce Štajnocha získal kotouč Konstantin Gorovikov, který uvolnil na levé straně KASPARSE DAUGAVINŠE a ten se v brejku dva na jednoho trefil přesně k levé tyči. Asistence: Konstantin Gorovikov

05:53

Vondrkovi přeskočil kotouč čepel a ten tak v dobré pozici minul.

05:02

Tičarova rána byla zablokována do ochranné sítě, bude se vhazovat po levici Jerjomenka.

04:32

Sersen zvládl těžkou situaci u mantinelu a sám s přehledem vyváží kotouč.

03:57

V šanci se ocitl Cvetkov, ale gólmana Januse překonat neokázal.

03:44

Oba týmy se trápí v rozehrávce, domácí znovu rozehrávají zpoza vlastní branky.

03:25

Nepřesnosti na obou stranách, nyní mohl jít dopředu hostující Slovan.

02:53

Slovan se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.

02:21

Hosté se snažili dostat do útočného pásma, ovšem na druhé straně sebral kotouč Karsums a nedokázal nadvakrát překonat Januse, který měl první vážnější práci.

01:52

Domácí rozjíždějí další akci z vlastní poloviny.

01:16

Kokarev se dostával do šance, nicméně byl nachytán v ofsajdu.

01:03

Surový dorážel před Jerjomenkem a ten radši schoval kotouč pod lapačku.

00:28

Po dobré práci hostů následovala střela Brejčáka od modré a gólman Jerjomenko vyráží betonem za branku.

00:01

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Novák (A), Višněvskij, Jalasvaara, Korjagin, Solovjov, Mironov, Osipov, Glazačev – Daugaviňš, Gorovikov (A), Pestuško – Karsums, Volkov, Karpov – Kokarev, Cvetkov, Mosaljov – Sojin, Babenko (C), Brjukvin

HC Slovan Bratislava: Janus (Baroš) – Baranka, Brejčák, Štajnoch, Starosta, Luža, Sersen (A) – Vondrka, Nedorost, Růžička – Bartovič (C), Surový, Murley – Netík, Tičar, Jeglič – Ölvecký, Bližňák, Šťastný.

Rozhodčí: Gofman, Zacharov – Parfjonov, Sjusujev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V domácím dresu působí jeden český krajánek, a tím je obránce Filip Novák. Já Vás ke sledování tohoto zápasu zvu a přeji Vám příjemný zážitek.
V předchozích pěti vzájemných zápasech zvítězilo čtyřikrát Dinamo, z toho třikrát jen o jeden gól a jednou o dvě branky. Nicméně v posledním měření sil uspěl Slovan v poměru 3:2.
Slovenský celek v posledních pěti zápasech získal jen pět bodů, když zcela jasně porazil Novokuzněck 5:0 a předtím zdolal Mytišci 2:1 po nájezdech. Jinak ale prohrál 1:3 s Jaroslavlí, 0:2 s Čechovem a v předchozím souboji nestačil na konkurenční Soči po výsledku 1:4.
Domácí celek hrál v minulých pěti zápasech hned třikrát prodloužení. Po jasné výhře 4:1 nad Jugrou dokázal doma zdolat 3:2 po nájezdech Mytišči, poté prohrál v derby s CSKA 3:4 taktéž po nájezdech a následně doma porazil Novgorod 5:3. V minulém zápase trochu překvapivě prohrál doma po nájezdech s chorvatským Záhřebem po výsledku 2:3.
Bratislavskému celku se daří o poznání méně. V celé KHL je na osmnáctém místě, ovšem v západní konferenci je mnohem větší konkurence než v té východní, a proto se ze čtrnácti účastníků nachází až na dvanácté pozici se ziskem třiačtyřiceti bodů. Nicméně do konce soutěže ještě chybí mnoho utkání a Slovan ztrácí na play-off jen pět bodů, rozhodně tak ještě nemusí nic vzdávat. Pokud by dokázal bodovat proti Dinamu, rozhodně by to byl velmi cenný zisk.
Hokejisté ruského Dinama Moskva budou favority na tříbodový zisk v souboji se slovenským Slovanem Bratislava, ovšem jednoduchá úloha je rozhodně čekat nemusí. Moskevský výběr je v tuto chvíli v celé KHL na sedmém místě, ve své konferenci je na čtvrtém místě, když získal ve třiatřiceti odehraných zápasech solidních 66 bodů. V tuto chvíli je na této příčce v západní konferenci osamocen, před pátým Čechovem má náskok třinácti bodů a za třetím Jokeritem je o jedenáct bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

7:2

Branky a nahrávky: 7. Daugaviňš (Gorovikov), 9. Karpov (Volkov), 14. Kokarev (Mosaljov), 19. Karpov (Volkov, Novák), 22. Cvetkov (Kokarev, Višněvskij), 44. Daugaviňš (Novák), 51. Karsums (Karpov) – 32. Netík (Tičar, Jeglič), 36. Baranka (Sersen, Netík)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Novák (A), Višněvskij, Jalasvaara, Korjagin, Solovjov, Mironov, Osipov, Glazačev – Daugaviňš, Gorovikov (A), Pestuško – Karsums, Volkov, Karpov – Kokarev, Cvetkov, Mosaljov – Sojin, Babenko (C), Brjukvin

Rozhodčí: Gofman, Zacharov – Parfjonov, Sjusujev