HC Oceláři Třinec – HC Olomouc

3:2

po s.n. (1:0) (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

05.12.2014, 18:00 • Werk aréna • Martina Sikorová

V dovednostní disciplíně se jako jediný prosadil domácí obránce Bartko, který tak rozhodl o tom, že si druhý bod připíší Oceláři. (23:03:18)

1. série 1:0

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.
Autorem vítězné branky je obránce JAN BARTKO.

Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení působili aktivnějším dojmem Oceláři, ale protože jsme gól v pěti minutovém nastavení neviděli, budou následovat samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

63:44

Metelka si odpyká dvě minuty za podražení.

60:01

Brzy po startu třetí třetiny se do vedení dostali Kohouti díky gólu Říčky, Oceláři na tuto branku dokázali reagovat až v power play, když kotouč za záda Šoustala dorazil Michal Roman a bude tedy následovat prodloužení.

60:00

59:12

Zakázané uvolnění Kohoutů.

58:33

Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři měli obrovský tlak a z něj srovnávají stav utkání! Po dorážce MICHALA ROMANA kotouč doklouzal až za brankovou čáru. Asistence: Jan Poruba.

57:41

O puk se bojuje za brankou Kohoutů.

57:18

Hosté v plném počtu. Před brankou Šoustala následně došlo k menší potyčce, vylučovat se ale nebude.

56:25

Vyhozený kotouč jen těsně minul prázdnou klec.

55:50

Oceláři kombinují v útočném pásmu, vyloženou šanci si ale zatím vypracovat nedokázali.

55:18

Loubal zůstává na střídačce. Oceláři v šesti.

55:18

Oddechový čas pro domácí. Jeklič vyloučen na dvě minuty za hákování.

54:47

Poruba mohl poslat kotouč do prázdné branky, přihrávku ale nedokázal zpracovat.

54:40

54:10

Miloš Roman prováhal dobrou možnost ke střele a následně se hosté osvobozují.

53:06

Početní výhody ale dnes Ocelářům příliš nevycházejí a znovu je kotouč ve středním pásmu.

52:40

Kolovrátník je vyloučen na dvě minuty za hákování.

51:51

51:08

50:34

Loubal ale dokázal Štefku vychytat.

50:34

Bylo nařízeno trestné střílení pro hosty po faulu Imricha (držení protihráče) na unikajícího Štefku.

49:51

Horák je vyloučen za podražení. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

49:26

Dobrý zákrok předvedl gólman Loubal a zabránil třetímu gólu hostů.

49:08

Kaukič si odpyká dvě minuty za nesportovní chování.

47:39

47:14

Střelu Kaukiče z mezikruží Šoustal neudržel, nikdo z Ocelářů už se ale k dorážce nedostal.

46:35

Útočnou akci Ocelářů hatí offside.

45:39

Matěj Zabloudil oslabuje svůj tým a půjde si odsedět dvě minuty za hákování.

45:00

Po střele Imricha proskákal kotouč těsně kolem levé tyče.

44:04

Třinečtí obránci mají kotouč v obranném pásmu a snaží se rozehrát.

42:40

Rychlá střela Miloše Romana z mezikruží končí u připraveného Šoustala.

41:58

Další zmatky v rozehrávce Třince, tentokrát ale toho olomoučtí hráči využít nedokázali.

41:14

Kotouč za brankou Loubala, kde ale jeden z hostů nezvládl bruslení a o kotouč přišel.

40:32

Olomouc právě vstřelila branku!
Oceláři zazmatkovali v rozehrávce, Jeklič nahodil kotouč do brankoviště, odkud kotouč za záda Loubala dorazil PATRIK ŘÍČKA. Asistence: Matic Jeklič.

40:01

I ve druhé třetině byli jednoznačně lepší domácí hráči, svou převahu ale využít nedokázali a v oslabení inkasovali vyrovnávací gól z hole Matice Jekliče.

Třetí třetina začne přibližně v 19:30.

40:00

39:15

37:15

Imrich vyfasoval dvouminutový trest za nesportovní chování.

37:15

I hosté využívají přesilovou hru a vyrovnávají stav utkání. Před Loubala se protáhl MATIC JEKLIČ a poslal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Jan Štefka, Vítězslav Beutl.

36:49

Kotouč skončil až na tribuně a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

36:14

Poprvé v této třetině si souvislejší tlak vytvořili také hosté a vybojovali si přesilovku. Janiczek je vyloučen za držení protihráče.

35:03

34:09

Flok se snažil tečovat nahozený kotouč do brankoviště, ten ale nakonec skončil mimo.

33:06

Se střelou Beiera od modré neměl Loubal problémy, navíc vůbec nemusel zasahovat – offside.

32:28

Heža pouze nahodil do útočného pásma a hosté střídají.

30:07

Po přihrávce Hamana od modré střílel z levého kruhu Miloš Roman, ale trefil přesně místo, kde byl Šoustal.

29:01

Beier dlouho kombinoval za brankou Loubala, nakonec ho ale o kotouč připravil jeden z domácích obránců.

28:03

Miloš Roman zavezl puk do útočného pásma, tam se ale kotouče chopili hosté.

27:09

S pokusem Sztwiertni už měl olomoucký gólman větší potíže, ale nakonec si poradil.

26:45

A další úspěšný zákrok si Šoustal připisuje po ráně Imricha.

26:13

Střela Michala Romana od modré skončila v napřažené lapačce hostujícího brankáře.

25:25

Do hry obou celků se vkrádají nepřesnosti a kotouč je po většinu času ve středním pásmu.

23:42

Opět jsou v útočném pásmu Oceláři, nepřesná přihrávka Švani je ale vyhání pryč.

22:44

Poruba byl sám před Šoustalem, ten ale dokázal včas sevřít betony.

22:07

Domácí dlouho drželi útočné pásmo a dostali se k několika střelám, po odrazu od brusle ale musí pro kotouč do středního pásma.

21:13

Další útočnou akci Ocelářů končí hvizd rozhodčího – offside.

20:33

Šoustal nejprve vyrazil střelu Kofroně z levé strany, nahození Poruby ze strany pravé pak schoval do lapačky.

20:01

V první třetině jsme sledovali hned několik přesilových her, využita ale byla jen jedna a po dorážce Davida Kofroně jsou tak Oceláři ve vedení.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:00

19:13

Po akci Hustáka končí kotouč na střídačce domácích a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

17:41

Haman zariskoval a od modré čáry se vydal až před Šoustala, následný protiútok hostů skončil hned ve středním pásmu.

17:07

Na opačné straně hřiště chytá Šoustal prudkou ránu Kofroně.

15:59

Inkasovaný gól vybudil k větší aktivitě hosty a Loubal má rázem více práce.

15:18

Stuchlík teď přihrál přímo na hůl Hajšmana, ten svou střelou zase trefil prvního bránícího hráče.

14:28

Teď už to ale neplatí. Střelu Hamana od modré olomoucký brankář neudržel a kotouč za jeho záda dorazil DAVID KOFROŇ. Asistence: Filip Haman, Jan Poruba.

13:58

Tato přesilová hra se Ocelářům zatím nedaří a Kohouti se v pohodě brání.

13:46

Sztwiertnia zahrál vysokou holí a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

13:16

Jeklič míří na trestnou lavici za napadení.

12:22

Jeklič se přímo z trestné zapojil do útoku, vybojoval kotouč a nahodil jej před branku, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

11:55

11:37

Hosté se osvobozují a kotouč letí až za branku Loubala.

11:10

10:42

Hra ve čtyřech zatím nesvědčí ani jednomu týmu a kotouč je po většinu času ve středním pásmu.

09:55

Početní výhodu Kohoutů končí Jeklič – dvě minuty za nedovolené bránění.

09:10

První přesilovou hru si zahrají také hosté, Hrachovský vyloučen za hákování.

09:07

Spurný se snažil prodrat do útočného pásma, to mu ale nedovolil bránící Hrehorčák.

08:47

Od modré střílel Hrachovský pouze do připraveného brankáře hostů.

07:28

Miloš Roman s Porubou byli v dobré příležitosti, prvně jmenovanému se ale kotouč zamotal mezi bruslemi a celá akce tak skončila.

06:06

05:53

Po přihrávce Bartka se snažil tečovat kotouč do odkryté klece Stuchlík, puk ale pouze prolétl brankovištěm.

04:59

Oceláři drží útočné pásmo, zatím ale příliš nestřílejí.

04:37

Hosté ve čtyřech.

04:06

Přesilovka domácích bude zdvojnásobena. Za nedovolené bránění je vyloučen Beutl.

03:14

Oceláři postupně stahovali hru, před Šoustalem ale Bartko promáchl.

02:37

Horák si odpyká dvě minuty za vražení na hrazení.

02:14

Miloš Roman neobešel bránící hráče a ke kotouči se tak dostali Kohouti.

00:59

Zahrozili také hosté, ti se ale v útočném pásmu dlouho neohřáli a hra se obrací.

00:08

Poruba nahodil kotouč do brankoviště, ten ale skončil v lapačce Šoustala, který si tak připisuje první zákrok.

00:01

HC Oceláři Třinec: Loubal (Hlaváč) – Hrachovský, Michal Roman, Haman, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Kaukič, Švaňa, Flok, Hrehorčák, Kofroň, Poruba, Sztwiertnia, Miloš Roman

HC Olomouc: Šoustal (Pospíšil) – M. Zabloudil, Kališ, Kolovratník, Metelka, Galvas, Beutl, Škoda – Štefka, Heža, Spurný, Hajšman, Machálek, Jeklič, Z. Zabloudil, Horák, Marek, Říčka, Husták, Beier, Kuba

Rozhodčí: Šutara – Barteček, Vengřín.
HC Olomouc
Kohoutům patří s jednačtyřiceti body čtvrté místo ve skupině Východ. Ani hosté v posledním zápase nebodovali po prohře na ledě druhého Zlína, 2:6.

Nejproduktivnější hráči Olomouce
Jan Štefka – 23 bodů (11+12)
Miroslav Kuba – 16 bodů (5+11)
Jiří Horák – 13 bodů (6+7)
HC Oceláři Třinec
Třinečtí mladíci i nadále drží první příčku s jednašedesáti body. Poslední utkání ale Ocelářům příliš nevyšlo a v dohrávce osmnáctého kola podlehli Kometě 2:4.

Nejproduktivnější hráči Třince
Jan Poruba – 38 bodů (15+23)
Kryštof Stuchlík – 35 bodů (14+21)
Miloš Roman – 29 bodů (16+13)
Vítáme vás u on-line přenosu z předposledního zápasu RAKO Extraligy staršího dorostu. Na ledě třinecké Werk Arény dnes Oceláři přivítají Olomouc. Utkání začíná v 18:00.

3:2

Branky a nahrávky: 15. Kofroň (Haman, Poruba), 59. Michal Roman (Poruba), rozh. náj. BARTKO – 38. Jeklič (Štefka, Beutl), 41. Říčka (Jeklič)