Královští lvi Hradec Králové – HC Dukla Jihlava

2:1

konec (0:1, 1:0, 1:0)

05.12.2014, 15:15 • Zimní stadion v Hradci Králové • Přemysl Ježek

Je tu konec a velká euforie na hradecké střídačce. Ten si touto výhrou pojistil play-off a tím i pokračování této sezony. Pro tým z Vysočiny to už jistě znamená starosti. O postup budou muset svěřenci Patrika Augusta zabojovat v nadstavbové fázi skupiny B. Tímto se s vámi pro dnešek loučím a přeji příjemný zbytek dne. (17:17:37)

60:00

59:54

Posledních 6 vteřin utkání a vhazování před brankou Groha. Bez diskuze poslední šance pro Jihlavu!

59:30

Hosté hrají power-play.

58:43

Jihlava se nemůže dostat do útočného pásma. Momentálně se vhazuje ve středním pásmu.

58:04

Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny.

57:44

Smolař konce druhé třetiny, Radovan Pavlík, si svůj hořko-sladký večer prožívá naplno. Teď byl vyloučen za faul kolenem a dává soupeři šanci na korekci stavu.

56:54

Jihlava je víc na kotouči a hledá mezery mezi hradeckými beky. Ti zatím zůstávají pozorní.

55:46

Jihlava se nadechuje k závěrečnému tlaku, Teď byla tvrdou střelou prověřena Grohova vyrážečka.

54:29

Hradec přesilovku přečkal bez újmy. Dobře odbráněná přesilovka z domácího pohledu.

52:29

David Chalupa si odsedí dvouminutový trest za hákování. Je tu výrazná šance pro Jihlavu!

50:37

Hradec právě vstřelil branku!
ŠTĚPÁN HAVRÁNEK po vhazování využil rozložené obrany Jihlavy a opřel se do kotouče. Střela od modré čáry mu sedla parádně, a tak se Hradec může radovat z nadějného vedení. Asistence: Chalupa a Pavlík.

50:22

Přesilovka pro Hradec. Led opustil jihlavský hráč Lukáš Vala za podražení.

49:33

Vhazování ve středním pásmu vyhrál Hradec a pozvolna se usazuje na polovině Jihlavy.

47:30

Rostislav Klofáč měl velkou příležitost poslat svůj celek do vedení! Jeho forhendová klička byla ovšem příliš dlouhá a skončila na připraveném betonu domácího brankáře!

46:38

Hra má stále stejný ráz. Poloviční šance na obou stranách a hodně osobních soubojů.

44:40

Jihlava je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Richard Peschout. Síly na ledě jsou srovnány.

43:21

Štěpán Havránek míří na trestnou lavici. Je potrestán za vražení na hrazení. 2 minuty bude hrát Hradec v početní nevýhodě.

42:40

Hostující Daniel Kolouch měl velkou šanci na vstřelení branky! Objel si Grohovu klec a vyzkoušel jeho pozornost na druhé straně branky! Hradecký brankář, ale prokázal dobré gymnastické vlohy a včas se přemístil. Velká šance Jihlavy!

41:00

Poslední perioda začala nebezpečnou šancí Jihlavy. Groh ale zůstal pozorný.

40:01

Druhá třetina nabídla velice podobný hokej, jako ta první. Hrálo se prakticky ve všech koutech kluziště a k vidění bylo velké množství osobních soubojů. Branku jsme viděli jen jednu, a tak je po druhé třetině skóre srovnané. Koncovka tohoto zápasu bude bezpochyby zajímavá. Buďte u toho onaljn!

40:00

39:40

Pavlík promarnil ohromnou možnost na vstřelení branky! V oslabení využil chybu hostů na modré čáře a řítil se sám na jihlavskou klec. Jeho střela nad lapačku brankáře ovšem neměla potřebný důraz. Velká škoda pro Hradec!

38:30

Vyloučení na straně Hradce Králové. Kryštof Hroudný si odsedí dvě minuty za podražení.

37:45

Zajímavostí dnešního utkání je, že ani jeden z brankářů se nepokouší o rozehrávku, prakticky všechny kotouče pouze přikrývají. To vše za cenu vhazování.

36:08

Hradecký Hejna teď vyzkoušel pozornost brankáře od modré čáry. Ten ovšem včas vytrčil svůj levý beton.

35:04

Hosté pod enormním tlakem vyhazují na zakázané uvolnění.

34:29

Utkání nabírá na obrátkách! Vstřelená branka nakopla hradeckou družinu k lepším výkonům. Momentálně nepříjemně svírají svého soupeře v jeho obranném pásmu.

32:15

A chybička se přece jenom vloudila! I zatím bezchybná defenziva Jihlavy nechala po levé straně kluziště ujet RADOVANA PAVLÍKA, který se natlačil před jihlavského brankáře, kterému udělal bekhendovou kličku a procedil kotouč za jeho záda! Asistence: František Hnik

32:00

Hra je v druhé polovině třetiny velice opatrná. Žádné mužstvo nechce udělat chybu.

30:31

Hradec si rychle prohodil kotouč mezi beky a zakládá protiútok...

28:44

Tempo hokeje je zatím na dorostenecký zápas opravdu obdivuhodné. Oba týmy hrají takřka o všechno, a tak je o motivaci postaráno.

27:11

Jihlava zatím v průběhu zápasu působí jistě v defenzivě. Hradec se přes její tvrz dostává jen obtížně.

26:04

Hradec se ale zatím do větší šance nedostal, a tak přesilovka skončí nevyužita.

24:11

Stanislav Huňáček odpykává na trestné lavici dvě minuty za hákování.

23:41

Najman teď nahodil kotouč na Groha. Nutno dodat, že skoro z poloviny hřiště. Brankář Hradce ale na nic nečekal a schoval ho pod lapačku.

23:20

Bude se vhazovat v obranném pásmu týmu z jižních Čech. Vznikne z toho nějaká šance?

22:42

Na Hradci je vidět touha po zvratu. Aktivně napadá i bez kotouče a když může, tak se pokusí i o zakončení.

20:48

Druhá třetina byla zahájena v obranném pásmu Jihlavy. Soustavný tlak, ale nevedl ani k zakončení.

20:01

První třetina nabídla zajímavou podívanou na obou stranách. Šťastnější jsou hosté z Jihlavy, kterým se povedlo vstřelit jedinou dosavadní branku zápasu. Hradec působil jistěji na kotouči, ale oproti Jihlavě dělali více chyb v defenzivě. Druhá třetina bude zcela jistě neméně zajímavá, než ta první. Buďte u toho onlajn!

20:00

19:35

Zahradník prohrál bully v obranném pásmu a tak se zřejmě už nic nestane, Jihlava kontroluje kotouč.

19:00

Běží poslední minuta první třetiny.

18:31

Hradec chce ještě do první sirény s výsledkem něco udělat. Zda se to povede uvidíme za několik málo chvil.

17:47

Hradec s touto variantou zřejmě nepočítal a tak působí značně zaskočeně.

16:36

Dukla právě vstřelila branku!
Vítězná mentalita se přetavila i ve vedoucí branku zápasu, Ondřej Najman nabruslil za Grohovu branku, odkud našel nehlídaného PAVLA KOUSALA, který střelou na vzdálenější tyč nedal hradeckému brankáři šanci. Utkání začíná mít zápletku!

14:44

Jihlava nepřijela do Hradce bez vítězné mentality. Žádný souboj nedávají zadarmo.

13:15

Lvi chybují v obranném pásmu a opět nabízejí šanci soupeři. Ten ovšem s nabídkami nenakládá podle svých představ.

12:03

Hra je velice vyrovnaná. Šance střídá šanci a zřejmě dnes budeme svědky zajímavé bitvy.

10:20

Východočeši si musí dávat pozor na průjezd hráčů z druhé vlny. Teď velice nebezpečně zahrozil Ondřej Najman.

08:58

Vhazovalo se opět před jihlavskou brankou. Hradec ovšem neudržel pásmo a málem z toho vznikla zajímavá příležitost na druhé straně. Poslední bek, ale znemožnil průjezd útočícímu hráči.

08:02

Obrovská šance Jihlavy! Pavel Kousal se řítil téměř sám z pravé strany na Groha! Ten jeho pokus ale pravým betonem zlikvidoval!

07:36

Útočnou snahu Jihlavy teď přerušil ofsajd.

06:44

Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. Aktivnější jsou spíše Hradečtí, kteří jsou i jistější v kombinaci.

05:43

Vhazování v obranném pásmu Hradce. Utkání se zatím odehrává bez výraznějších šancí na obou stranách.

04:44

Jihočechům zbývá 33 vteřin přesilovky. Dokážou s ní efektivně naložit?

04:02

Jihlavští jsou nyní kompletní a dohrávají drtivou většinu své přesilovky.

03:17

Kryštof Hroudný doplní svého soka na trestné lavici. Odpykává si trest za nedovolené bránění.

02:58

Hradec je v tlaku a obléhá jihlavskou klec.

01:49

Jihlavský Pospíchal si odsedí hned zkraje zápasu dvě minuty za držení.

00:34

Utkání bylo právě zahájeno a na puku jsou hradečtí hokejisté.

00:01

Vítejte u sledování 27. kola extraligy staršího dorostu. V dnešním zápase se střetnou Královští lvi Hradec Králové, kteří vyzvou tým HC Dukla Jihlava. Souboj bude o to pikantnější, že se jedná o souboj dvou sousedů v tabulce. Tým Hradce Králové se nachází na 4. pozici a tým Dukly Jihlava na 5. příčce. Bodový rozdíl mezi dnešními soupeři jsou pouhé 3 body a tudíž se hraje o hodně. Hradec Králové prožívá příjemný vzestup, když za celý listopad prohrál pouze jedno utkání, když podlehl Spartě v prodloužení. Mimo to má na kontě 6 výher a jedno vítězství v prodloužení. To ho také z černých pater tabulky posunulo do těch světlejších, postupových. Celek z Jihlavy už zdaleka v tak komfortní pozici není. Nachází se o 3 body právě za Hradcem a v posledních měsících neprožívá zrovna výstavní formu. Za poslední měsíc vyhrál v základní hrací době pouze 3 zápasy ze 7 a to je na celek bojující o další vyřazovací boje zoufale málo.

Potvrdí Hradec vzrůstající formu nebo Dukla zavelí k obratu k lepšímu. Na tuto otázku si začneme odpovídat v 15:15, buďte u toho onlajn.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.

2:1

Branky a nahrávky: 33. Pavlík (Hnik), 51. Havránek (Chalupa, Pavlík) – 17. Kousal (Najman)

Královští lvi Hradec Králové: Groh (Vomáčka) – Fanderlik, Kynčl, Luštinec, Hronek, Hroudný, Moník J., Hejna, Veselý, Matouš, Havránek, Zahradník "C", Hofman, Malík, Moník F., Hnik, Lier, Matějček, Hidveghy, Chalupa, Pavlík. Trenér Jiří Slabý

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Pospíchal, Koloch, Chylík, Pražák, Srnský, Najman, Čermák, Ondráček, Váňa, Mejzlík, Smutný, Huňáček, Klofáč, Peschout "C", Vala, Kousal. Trenér Patrik Augusta