konec (0:2, 0:0, 0:1)

30.11.2014, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Dávid Švec sk

Tipsport: 2.84 4.3 1.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Peter Mikula (tréner Žilina): Dnes to poviem len jednou vetou. Nechápem dnes svojich hráčov, nerozumiem ich prístupu. Viac k tomu dnes nepoviem.

Milan Jančuška (tréner Poprad): Som spokojný s výsledkom, keďže to bol tretí zápas v poradí na ľade súpera. V Žiline sa hrá ťažko, chalani to zvládli herne aj takticky. Som taktiež rád, že chalani zabojovali za nulu Kostúra. (19:20:14)

60:00

59:40

Zápas sa už len dohráva, Poprad v Žiline zaslúžene zvíťazí.

BOLTUN - 0:3

58:50

Poprad dal gól!
Nuž a je rozhodnuté. Sýkora nabil PETROVI BOLTUNOVI, ktorý prestrelil nešťastného Križana v bránke Žiliny.

58:31

Hrá sa v strednom pásme.

58:01

Do konca tretej tretiny ostávajú posledné 2 minúty, Poprad drží puk v útočnom pásme.

57:12

Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jakub Drábek.

56:50

Hra sa sťahuje pred Karola Križana.

56:32

Poprad drží puk v strednom tlaku a nedovoľuje Žiline záverečný nápor.

55:51

Paločko sa preštrikoval obranou Žiliny, no jeho bekhendová strela pre Križana nebezpečenstvo neznamenala.

55:25

Domáci už vsádzajú všetko na ofenzívu, v útočnom pásme začínajú veľmi tvrdo dohrávať všetky osobné súboje.

55:01

Do konca tretej časti hry ostáva menej ako 5 minút.

54:40

Domáci v plnom počte.

53:32

Žilina sa výborne bráni a treba povedať, že Poprad už skúsene zbiera sekundy do konca zápasu.

53:01

Presilová hra sa však Popradu nedarí, puk je za bránkou Matúša Kostúra a oba tímy striedajú.

52:40

Vylúčenie Popradu, 2 minúty dostáva Lukáš Martinka za držanie.

51:24

Obrovská šanca hostí, Procházka chyboval na obrannej modrej a Arne Kroták sa rútil sám na Križana, ktorý však perfektným rozkľakom zabránil puku v ceste do siete.

50:01

Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Poprad stále vedie v Žiline 2:0.

48:45

Tempo hry nám mierne opadlo. Vhadzuje sa pred Matúšom Kostúrom.

48:01

Žilina nevyužila presilovú hru o 2 hráčov, Poprad sa po dlhom, dlhom čase dostáva do útočného pásma.

47:29

Tlak Žilina zastavila prihrávka rukou, už je takmer po presilovej hre Žiliny.

46:51

Obrovský tlak Žiliny, ale domáci hráči sa prihrávkami doslova ponúkajú a žiaden nechce vystreliť. Alebo nemá odvahu.

46:27

Poprad so 4 hráčmi.

46:01

Novotný z dobrej pozície páli tesne nad bránku hostí, puk smeruje von z obranného pásma.

45:43

Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Štefan Fabian za vrazenie na mantinel.

45:01

Tlak Žiliny je enormný, no stále tomu chýba streľba.

44:48

Hostia so 4 hráčmi.

44:44

Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Radoslav Suchý za podrazenie. Žilina bude hrať 4 sekundy presilovú hru o 2 hráčov.

44:27

Vylúčenie Žilina, trest do konca zápasu dostáva Stanislav Hudec za hodenie predmetu mimo ľadovej plochy.

44:16

Bomba Ďurkecha od modrej čiary, Kostúr skvele chytá.

43:43

Žilina je nasťahovaná pred Kostúrom, no puk je stále najmä v rohoch klziska.

43:14

Žilina drží puk za vlastnou bránkou a strieda, úvod presilovej hry Vlkov vôbec nevyšiel.

42:48

Vylúčenie Poprad, 2 minúty inkasuje Kasík za podrazenie.

42:07

Veľká šanca Popradu, Kroták najskôr z ľavej strany Križana neprestrelil a následne v dorážke znovu poslal puk len do skvelého brankára Žiliny.

41:25

Dnešné stretnutie sleduje 898 divákov.

40:58

Hostia v plnom počte.

40:35

Žilina pokračuje v presilovej hre, ale zatiaľ to tak veru vôbec nevyzerá.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny v prospech Popradu.

40:01

Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme gól nevideli, Poprad tak stále vedie v Žiline 2:0. Tretia tretina sa začne približne o 18:30.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:54

Stanislav Hudec v dobrej pozícii páli tesne vedľa.

39:36

Puk je v obrannom pásme Žiliny, oba tímy striedajú počas hry.

39:10

Ďurkech páli od modrej čiary, puk však letí vysoko nad bránku Žiliny.

38:58

Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Samuel Takáč za držanie.

38:01

Do konca druhej tretiny ostávajú posledné dve minúty.

37:21

Domáca Žilina pokračuje v aktívnej hre, stále však drží puk príliš dlho v rohoch klziska a odtiaľ sa góly dávajú veľmi ťažko.

36:45

36:25

Znovu sú Vlci v pásme Kamzíkov, ale je to bezzubé.

35:55

Puk je už za bránkou Karola Križana, oba tímy striedajú.

35:41

Tlak Žiliny stále pokračuje.

35:09

Žilina je v tlaku pred Kostúrom, dve strely Ďurkecha od modrej čiary však boli zblokované.

34:45

Vylúčenie Poprad, 2 minúty inkasuje hráčska lavica za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

34:45

Dresler zazmätkoval v obrannom pásme Žiliny, Arne Kroták sa dostal k puku a Križan musel vytiahnúť pohotový reflex.

34:09

Hra sa po zakázanom uvoľnení znovu sťahuje pred Karola Križana.

32:48

Tlak Popradu pokračuje i po návrate Stanislava Hudeca z trestnej lavice, Križan je však pozorný a stále drží svoj tím ako tak v hre.

32:31

31:39

Kasíkovi ušiel puk na modrej čiare, preťažená obrana Žiliny okamžite strieda.

31:24

Kasíkova jedovka od modrej čiary tesne minula bránku Žiliny.

30:45

Poprad okamžite nasťahovaní v útočnom pásme.

30:31

Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Stanislav Hudec za podrazenie.

30:01

Máme za sebou polovicu stretnutia, Poprad stále vyhráva v Žiline 2:0. O oba góly sa postaral Matúš Matis.

29:19

Znovu sa hrá v obrannom pásme Popradu, puk je však za bránkou Matúša Kostúra.

28:54

Hostia však odpovedajú rýchlym protiútokom, z medzikružia pálil Matúš Paločko, ktorý však trafil presne hruď Karola Križana.

28:22

V dobrej pozícii sa ocitol Žilinčan Kanko, Kostúr znovu vytiahol výborný zákrok.

27:18

Hrá sa v strednom pásme a s minimom prerušení.

26:37

Tlak Žiliny stále pokračuje, no stále je to bezzubé, je to taká vlčia paradentóza.

25:52

Kvalitné striedanie zahrala štvrtá formácia Žiliny, ktorá zavrela Poprad v obrannom pásme. Bude sa vhadzovať pred Kostúrom.

25:01

Máme za sebou 5 minút druhej tretiny, Poprad stále vedie v Žiline 1:0.

24:42

Žilina pokračuje v tlaku, hostia sa však veľmi bránia a nepúšťajú vlkov do zakončenia.

24:01

Petr Kanko sa predral do útočného pásma po ľavej strane, jeho strela švihom však bola zblokovaná.

23:15

Poprad sa dostal po dlhšom čase do útočného pásma, za bránkou Karola Križana zúria ťažké boje o puk.

22:49

Žilinčania sú aktívnejší, z ľavej strany strieľal Ondrej Rusnák. Matúš Kostúr vytiahol skvelý zákrok lapačkou.

22:07

Znovu dobrá šanca Žiliny, tentoraz z dobrej pozície pálil Adrián Lipovský, no Kostúr bol znovu pozorný.

21:20

Zakázané uvoľnenie v podaní Popradu, vhadzuje sa pred Matúšom Kostúrom.

20:36

Do puku sa poriadne oprel Michal Kokavec, Kostúr vyrážal len pred seba, no nebol tam žiaden Žilinčan, ktorý by mohol dorážať.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech Popradu.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedie Poprad v Žiline 2:0, keď oba góly Kamzíkov vsietil Matúš Matis. Druhá tretina sa začne približne o 17:47.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:35

Domáci sa snažia, ale je jasné, že na ich hokejky sa už vkradla nervozita.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:38

Kokavec sa snažil dokorčuľovať zdanlivo stratený puk, Kostúr sa musel mať na pozore.

18:01

Do konca prvej tretiny ostáva menej ako 120 sekúnd, Poprad už vedie v Žiline 2:0.

MATIS - 0:2

17:35

Lukáš Paukovček nahodil puk pred bránku Žiliny, Križan vyrážal len pred seba a MATÚŠ MATIS už nemal problém prekonať gólmana Žiliny. Asistencia: Lukáš Paukovček.

15:05

Kristek dobiedzal v útočnom pásme, Kostúr puk napokon skryl do lapačky.

14:50

Dnes je v drese Žiliny aktívny najmä Štěpán Novotný, ktorý sa predral popradskou obranou a strelou vyrušil Kostúra z oddychu.

14:25

Domáci sú po inkasovanom góle zjavne otrasení, Poprad sa drží v útočnom pásme.

MATIS - 0:1

13:38

Nagy našiel dobrou prihrávkou MATÚŠA MATISA, ktorý si s pukom zbehol do pravého kruhu a parádnou strelou švihom nedal Križanovi šancu. Asistencia: Marek Nagy.

13:01

Dobrou strelou preveril pozornosť Križana Matúš Paločko, žilinský brankár však potvrdzuje výbornú formu.

12:12

Puk je za bránkou Popradu, oba tímy striedajú počas hry.

11:39

11:24

Závar pred bránkou Žiliny, Križan si však napokon poradil.

10:41

Od modrej čiary sa do puku oprel Jaroslav Kasík, s jeho bombou mal Križan plné ruky práce.

10:35

Žilina sa však dobre bráni, puk končí za bránkou Popradu.

10:01

V polovici prvej tretiny máme v Žiline stav stále 0:0.

09:39

Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Josef Jindra za hákovanie.

09:01

Hrá sa prevažne v strednom pásme, hostia budú hrať presilovú hru.

08:22

Domáci sú v týchto momentoch stále aktívnejším tímom. Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke Popradu.

07:55

Tak po pár pekných akciách sa nám hra opäť upokojila, oba tímy striedajú počas hry.

07:13

Tak ale Žilina ide do plných, po jedovke Štěpána Novotného zvoní tyč popradskej bránky!

06:51

Tentoraz zohrala dobrú akciu Žilina, na jej konci bol Patrik Schroner, no Kostúr si pripisuje prvý vážnejší zákrok.

06:02

Tlak Žiliny stále trvá, stále sa však bojuje najmä v rohoch klziska a odtiaľ sa veru góly dávajú veľmi ťažko.

05:35

Útok Kamzíkov bol zastavený pre prihrávku rukou, vhadzuje sa pred Matúšom Kostúrom.

05:01

Máme za sebou 5 minút prvej tretiny, Žilina zatiaľ remizuje s Popradom 0:0.

04:58

Žilina v tlaku, aktívni sú najmä Kanko s Procházkom.

04:14

Popradčan Kroták sa dostal do dobrej pozície, jeho strela švihom však bola zblokovaná.

03:53

Otraseným hráčom je Matúš Paločko, ktorý však odišiel na striedačku po svojich a zdá sa, že bude v poriadku.

03:48

Bajaník nahodil puk na zadný mantinel, došlo však k súboju pri mantineli a jeden z hostí ostáva na ľade.

03:22

Ešte stále hráme bez prerušenia, tentoraz je puk za bránkou Žiliny a tímy znovu striedajú.

02:48

Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry. Viac pri puku je hosťujúci Poprad.

02:25

Množstvo súbojov v strednom pásme zvádzajú hokejisti oboch tímov.

01:41

Puk je za bránkou Matúša Kostúra, hostia striedajú a snažia sa znovu o postupný útok.

00:58

Poprad sa drží v útočnom pásme, o puk sa však bojuje viac v rohoch klziska.

00:35

Žilina začína postupný útok od vlastnej bránky, končí však postavením mimo hru.

00:01

Úvodné buly v prospech domácej Žiliny.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
V Žiline dnes teda bude pískať fínsky rozhodca Stefan Fonselius, uvidíme ako sa mu bude dariť. Vzhľadom sa úroveň fínskej ligy ho však čaká asi celkom slušný šok.
Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Križan (Cibuľa) – Bajaník, Dresler, Jindra, Ďurkech, Martinka, Hudec, Krčula, Bobček – Kokavec, Demel, Novotný – Kanko, Kristek, Procházka – Drábek, Rusnák, Drevenák – Kubiš, Schroner, Lipovský. Tréner: P. Mikula

HK Poprad: Kostúr (Sedlačko) – Suchý, Kurali, Fabian, Brejčák, Kasík, Malina, Gáborčík, Dinda – Hvíla, Boltun, Sýkora – Paločko, Takáč, Kroták – Nagy, Paukovček, Matis – Gapa, Pitka. Tréner: M. Jančuška

Rozhodca: Müllner, Fonselius (FIN) – Kacej, Šefčík.
Príjemný dobrý deň, vážení hokejový priatelia. Vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 29. kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hokejistov HK Poprad. Zápas má úvodné buly o 17:00, ešte predtým si však v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilina stále prechádza prestavbou kádra. V týždni tím Vlkov opustil český útočník Petr Haluza a slovenský obranca Milan Bednár. Do tímu sa však vrátil skúsený odchovanec Michal Kokavec. Aktuálne patrí tímu spod Dubňa v tabuľke 9.miesto, pričom na ôsmu priečku, ktorá zaručuje postup do play-off strácajú osem bodov. V poslednom doterajšom zápase Žilinčania zvíťazili na ľade poslednej Skalice 3:1, keď sa o góly Vlkov postarali Novotný, Drábek a Kanko.

Poprad začal napriek medializovaným finančným problémom sezónu excelentne, no v poslednom čase sa forma kamzíkov stráca niekam do nenávratna. Aktuálne patrí Popradčanom v tabuľke tretie miesto so ziskom 57 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí prehrali Kamzíci na ľade Nitry 1:3, keď jediný gól podtatranského tímu zaznamenal v 51.minúte Peter Boltun.

Zápas sa teda začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.