3:1

konec (2:0, 1:1, 0:0)

30.11.2014, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Jakub Bartko sk

Tipsport: 1.35 4.9 6.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Koniec duelu, ktorý veľa hokejovej krásy neponúkol. Zvolen hral to, čo potreboval a Skaličania, aj keď mali dosť gólových príležitostí, nedokázali sa výraznejšie presadiť.

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemny zvyšok víkendu. (19:11:16)

60:00

59:53

Kamil Brabenec prestrelil hosťujúcu bránu!

59:15

Skalica hrá bez brankára.

58:47

Andrej Podkonický získava cenné sekundičky v obrannom pásme Skalice.

58:16

Oddychový čas hostí.

58:16

Ešte sa bude minimálne raz vylučovať. Na trestnú lavicu odchádza Tomáš Škvaridlo.

57:06

Síkela mohol definitívne rozhodnúť zápas, ale v čistej šanci prestreľuje Peksovu bránu!

55:52

Dnešné stretnutie sleduje 1 261 divákov. Ale to asi počítali aj ľudí pri stánkoch s punčom na zvolenskom námestí.

55:25

Konečne sa je na čo pozerať a treba povedať, že na oboch stranách.

54:53

Famózny Marek Peksa, keď chytil čistučký gól Michalovi Chovanovi!

53:30

A teraz skvelý zákrok Šimka, obrovský tlak Skalice!

53:03

Skalica je počas tretej tretiny určite lepším mužstvom, ale čo z toho, keď im to tam nepadá.

52:05

Aj by som vám niečo napísal k hre, ale ...nie je čo.

51:15

Menšia výmena názorov pred brankárom Šimkom, vylučovať sa nebude.

50:09

Veľmi slabý výkon oboch mužstiev dnes. Hlavne od domácich sa toho čakalo určite viac.

49:29

Skalica v plnom počte.

48:12

Veľmi slabá presilová hra Zvolena, domáci hokejisti zatiaľ vôbec nič nevymysleli.

47:29

Zvolenčania budú hrať presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza Bruno Mráz – sekanie.

46:51

Filip Krejčiřík vyskúšal pozornosť Mareka Šimka, streleckým pokusom z ľavého kruhu.

45:18

Ján Ťavoda vo veľkej šanci, Peksa so šťastím zasahuje!

44:49

Zvolen v plnom počte.

43:54

Strela Petra Hraška vo vlastnom oslabení, Štumpf sa však do nej obetavo hodil.

43:09

Juraj Jurík v obrovskej príležitosti netriafa zvolenskú bránu!

42:49

Vylúčenie na strane Zvolena, aj keď domáci hokejisti, aj fanúšikovia sa veľmi hnevajú, kedže vylúčeného Ťavodu natlačil na gólmana Peksu hosťujúci hráč.

42:26

Skaličania cítia šancu na zdramatizovanie duelu a je sympatické, že takto bojujú.

41:32

Hosťujúci hráči sú v týchto momentoch veľmi aktívni a poriadne zatlačili svojho súpera.

40:52

Kamil Brabenec v dobre streleckej pozícii, ale bol tiesnený, takže nedokázal kvalitnejšie zakončiť.

40:01

Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme sledovali priemerné extraligové stretnutie, obe mužstvá si dokázali vypracovať dostatok príležitostí na skórovanie, ale presadili sa iba dvaja hokejisti. Za domácich to bol v 25. minúte Michal Chovan a za hostí v 29. minúte Juraj Jurík.

Ďalšia tretina začne približne o 18:39.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:08

Na opačnej strane v obrovskej šanci Michal Chovan, ale opäť skvelý Peksa!

38:32

Domáci teraz nevedeli, kam skôr skočiť, Skaličania ale nedokázali potrestať sériu chýb domácich.

37:19

Strelecký pokus Kamila Brabenca, puk je tečovaný od hokejky Reného Školiaka do hľadiska a tam nešťastne trafil do hlavy jedného z divákov, pravdepodobne ide o dieťa. Chvíľu sa nehralo, skalický útočník venoval fanúšikovi svoju hokejku ako súčasť ospravedlnia a my veríme, že bude v poriadku.

36:41

Zvolenčania sa hrajú s pukom vo vlastnom pásme a ozýva sa piskot domácich tribún.

35:22

Zbytočné vylúčenie na skalickej strane, keď puk do hľadiska z vlastného pásma vyhodil gólman Marek Peksa.

35:14

Tomáš Komínek v obrovskej príležitosti úplne sám pred Marekom Šimkom, zvolenský brankár ale teraz predviedol famózny zákrok.

34:47

Útočnú snahu Zvolena zastavuje ofsajdový verdikt.

34:07

Domáci si pýtali vylúčenie na skalickej strane, rozhodca však mlčí.

32:15

Pekná strela z prvej od Tomáša Škvaridla, Marek Peksa chytá a prerušuje hru.

31:39

Ďalšia šanca Zvolena, keď Chovan komicky hlavičkou vysunul Mateja Síkelu do samostatného úniku, Peksa drží svoje mužstvo aspoň ako tak nad vodou.

31:26

Na opačnej strane dve stopercentné šance Chovana a Podkonického, Peksa chytá!

31:10

Matej Bene triafa brvno zvolenskej brány.

30:30

Hostí strelený gól zjavne povzbudil a teraz bol v ďalšej dobrej šanci Daniel Štumpf, ale puk len tesne minul pravú tyčku zvolenskej brány.

28:51

Skalica dala gól!
Tak si to predstavte, teraz hostia poriadne zaskočili Zvolenčanov. René Školiak vyhral buly pre svojho spoluhráča JURAJA JURÍKA, ktorý sa s pukom nezmaznal, poslal ho hneď na Šimka, ktorému prekĺzol popod betóny. Asistencia: René Školiak.

28:32

Skalica je pod neustálym tlakom Zvolena a za to, že prehrávajú zatiaľ "len" 0:3 môžu ďakovať svojmu gólmanovi.

27:05

Dobrý teč Ďalogu tesne pred Peksom, skalický brankára zasahuje.

26:09

Matej Síkela v obrovskej príležitosti, Peksa reflexívne vyráža!

24:57

Zvolen dal gól!
Zvolenskí "Bryndziari" využívajú už svoju druhú presilovú hru. Autorom gólu je MICHAL CHOVAN, ktorý krásne vymietol šibenicu Peksovej svätyne! Asistencia: Lukáš Jurík.

23:55

Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

23:26

Tretia presilová hra pre Zvolen. Na trestnú lavicu odchádza Marek Drtina – faul lakťom.

22:25

Domáci sú zo začiatku druhej tretiny akýsi zaspatí a Skaličania im dosť "podkurujú".

21:41

Hostia sa dokázali dlhší čas udržať vo svojom útočnom pásme, Zvolenčania však túto situáciu ustáli.

21:14

Dobrá šanca Daniela Štumpfa, Šimko vyráža betónmi.

20:17

Hostia začali druhú časť hry aktívne a v týchto sekundách dobre forčekujú Zvolenčanov.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina je na konci a lepším mužstvom sú jednoznačne domáci, ktorí Skalicu nepustili vôbec do ničoho. Zvolenčania strelili dva góly, skóre zápasu otvoril v 2. minúte Andrej Podkonický a na rozdiel dvoch gólov zvyšoval v 11. minúte Radovan Puliš. Domáci mohli zvýšiť vedenie dokonca počas vlastného oslabenia, ale Peksa podržal svoje mužstvo.

19:07

Daniel Štumpf vypálil od modrej čiary, Šimko s istotou chytá do lapačky a rýchlo rozohráva puk.

17:55

Druhým potrestaným Zvolenčanom je Radovan Puliš – držanie a Skalica bude hrať v početnej výhode.

16:47

A teraz zvonila tyčka skalickej brány po strele Michala Juraška!

16:41

Jozef Sládok vypálil tvrdý projektil od morej čiary, Peksa chytá do lapačky.

15:49

Obrovský tlak HKM, Peksa už len bezmocne ležal na ľade, jeho obrancovia mu však, aj keď s ťažkosťami, ale predsa, pomohli odpratať puk z bránkoviska.

15:27

15:18

Až teraz prvá strela hostí v presilovej hre, ale puk končí na ochrannej sieti.

14:27

Ďalšia obrovská šanca Zvolena vo vlastnom oslabení, ale perfektný obranný zákrok Jindřicha Baráka!

13:52

A domáci mohli viesť už 3:0 po strele Andreja Podkonického! Marek Peksa dlho nevedel, kde má puk, ale napokon ho v poslednej chvíli dokázal skrotiť.

13:27

Svoju prvú presilovú hru si zahrajú aj hosťujúci hokejisti. Na trestnej lavici si dve minúty posedí Ján Ťavoda – nedovolené bránenie.

12:36

Strelu zápästím vyslal na skalického brankára Tomáš Škvaridlo, Peksa ju vyrazil svojou hokejkou mimo bránu.

11:37

Pekný Chovanov bekhendový blafák, ale výborný zákrok lapačkou Mareka Peksu.

11:37

A ďalšia obrovská šanca pre Zvolen na zvýšenie náskoku! Michal Chovan bol faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie!

PULIŠ - 2:0

10:17

Domáci využívajú presilovú hru a nepresadil sa nik iný ako najlepší strelec doterajšieho priebehu Tipsport extraligy RADOVAN PULIŠ. Tentokrát to bol však poriadne šťastný gól, keď sa puk odrazil od zadného mantinelu rovno k Pulišovi, ten ho trafil do korčule jedného z brániacich Skaličanov, od ktorého sa odrazil priamo do brány. Asistencie: Peter Hraško, Martin Sloboda.

09:39

Ďalším potrestaným hráčom je Skaličan Jakub Šimíček – krosček. Druhá presilová hra pre Zvolen.

08:33

Puk na hráčskej lavici hostí, vhadzovať sa bude po pravej ruke gólmana Peksu.

08:11

07:55

Martin Chylo sa ocitol v dobrej príležitosti počas vlastného oslabenia, Šimko aj keď s miernymi ťažkosťami, ale predsa chytá.

07:20

Michal Juraško zbytočne stratil puk na útočnej modrej čiare a domáci tak prišli o pásmo.

06:29

Hneď v úvode početnej výhody Zvolena dva strelecké pokusy Emila Bagina, ale ani jeden si nenašiel cestu na bránu Peksu.

06:11

Presilová pre zvolenský HKM, keď na trestnú lavicu odchádza Jindřich Barák – krosček.

05:42

Úvod stretnutia sa nesie v miernejšom tempe, viac z hry majú jednoznačne domáci.

04:24

Menší vzruch aj na opačnej strane, o ktorý sa postaral Daniel Štumpf, Šimko prerušil hru.

04:05

Bomba od modrej čiary, ktorou sa prezentoval Ján Ťavoda, ale netrafil Peksovu bránu.

03:01

Viktor Fekiač vo veľkej šanci, ale puk len prešiel bránkoviskom Mareka Peksu.

PODKONICKÝ - 1:0

01:21

Na prvý dnešný presný zásah sme pod Pustým hradom nemuseli čakať dlho. Pekná akcia druhej zvolenskej formácie, ktorú rutinérsky zakončil ANDREJ PODKONICKÝ. Asistencie: Lukáš Jurík, Michal Chovan.

00:53

Prvý zákrok Mareka Šimka, keď skryl do lapačky slabú strelu jedného zo Skaličanov.

00:20

Úvodné vhadzovanie patrilo domácemu tímu, ktorý sa hneď nasťahoval do obranného pásma Skalice.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche už sú rozhodcovia dnešného duelu, pomaly tam korčuľujú aj hokejisti oboch tímov. Pre úvodným vhadzovaním si ešte vypočujeme tóny našej národnej hymny a môžeme začať!
Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Šimko (Orčík) – Bagin, Juraško (A), Hraško, Pokovič, Sládok, Ťavoda – Sloboda, Brabenec, Puliš – Chovan M. (A), Jurík L. (C), Podkonický – Obdržálek, Síkela, Škvaridlo – Ďaloga, Kentoš, Fekiač V.

HK 36 HANT Skalica: Peksa (Lipovský) – Nechala, Barák, Horváth, Drtina, Krejčiřík, Mikéska – Komínek, Stloukal, Vaškovič (A) – Štumpf, Školiak (C), Jurík J. – Šimíček, Chylo, Méry – Mráz B,, Lantoš, Bene

Rozhodca: Rudolf Lauff – Martin Jobbágy, Martin Korba.
Naša najvyššia hokejová súťaž – Tipsport extraliga pokračuje v rýchlom tempe a dnes budeme spoločne sledovať už jej 29. kolo. V tomto prenose sa zameriame na duel medzi HKM ZVOLEN a HK 36 Skalica.

Jednoznačným favoritom tohto zápasu sú domáci hokejisti, ktorí sú napriek piatkovej tesnej prehre v derby s Banskou Bystricou v pomerne dobrej forme. Predtým dokázali Zvolenčania vyhrať v štyroch stretnutiach po sebe, keď postupne porazili Trenčín (4:2), Martin (8:3), Piešťany (4:3pp) a aj uradujúceho majstra z Košíc (6:2).

Skaličania v piatok prehrali v takzvanom šesťbodovom dôležitom zápase doma so Žilinou, čo znamená, že na svojho najbližšieho konkurenta v boji o deviate miesto strácajú už štyri body. Treba ale pripomenúť, že sa zelenobielym podarilo ukoristiť veľmi zaujímavé výhry, keď porazili dve mužstvá z prvej štvorky. Najprv prekvapili Košice po výhre 3:1 a potom sa tešili aj v súboji so silným Popradom po presvedčivom víťazstve 6:3.

Dokáže najhoršia defenzíva súťaže odolať druhému najlepšiemu útoku?

Stretnutie, ktoré má úvodné vhadzovanie naplánované na 17:00 povedie rozhodcovská trojica v zložení Rudolf Lauff (hlavný), Martin Jobbágy a Martin Korba (obaja čiaroví).