29.11.2014, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • Ondřej Jícha (@OndraJicha)

Tipsport: 3.75 3.95 1.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Jonas Enroth (BUF)
31 zákroků, úspěšnost 96,8%
2. Tyler Ennis (BUF) 1+1
3. Matt Moulson (BUF) 1+1 (03:53:14)
Nic mu to ale nebylo platné, poněvadž Šavle se dokázaly ubránit a připisují si hodně šťastné, ale zároveň důležité dva body za vítězství a poprvé v sezoně se odlepili z posledního místa, kam poslaly Columbus.

60:00

59:30

Montreal to pochopitelně zkouší se šesti hráči v poli.

MOULSON - 2:1

58:41

Sabres právě vstřelili branku!
Hodně šťastný gól dává nyní Buffalo. Price si jel pro Ennisovo nahození podél mantinelu, když v tom puk z ničeho nic změnil směr a od hrazení se odrazil přímo před prázdnou branku, kde byl v pravý čas na pravém místě MATT MOULSON a poslal puk do odkryté klece Montrealu. Asistence: Tyler Ennis, Rasmus Ristolainen.

58:18

Šavle se však samy vyhánějí do středního pásma.

58:06

Hodně těžké 2 minuty teď čekají Montreal. Jemelin se totiž nechal zbytečně vyprovokovat a dostává 2 minuty za hrubost.

58:01

Poslední dvě minuty 3. třetiny.

56:37

Stejně tak na druhé straně Ristolainen.

55:24

Pacioretty příklepem nevyzrál na Enrotha.

54:47

Špatná rozehrávka Montrealu znamená zakázané uvolnění na jeho straně.

53:02

Subban hledal před brankou Paciorettyho, ten ale nedokázal tečovat žabičku spoluhráče mezi tři tyče.

51:35

Gallagher mohl dostat hosty do vedení, ale v mezikurží mu ujela brusle a tak místo střely skončil puk v rohu.

51:01

Domácí gólman nyní raději přidržel puk před dotírajícími hostujícími útočníky.

50:20

Od modré pálil Subban a vyprášil betony Enrotha.

48:51

Po střele Plekance zazvonila za Enrothem tyčka!

48:20

Domácí tým se začíná soustředit pouze na obranu. I bod z dnešního utkání je pro něj hodně cenný.

47:07

Střela Jemelina z osy hřiště byla nepřesná.

46:10

Domácí mají ale jinak potíže s rozehrávkou dostat se vůbec do středního pásma.

45:07

Až nyní se dokázaly Šavle osvobodit vyhozením kotouče.

44:00

Hosté přidávají na otáčkách a tlačí domácí před jejich branku.

PARENTEAU - 1:1

41:35

Montreal právě vstřelil branku!
Hosté se konečně dočkali vyrovnání. Desharnais dokázal dostat puk zpoza branky před ní PIERRE-ALEAXNDRE PARENTEAU rybičkou dokázal poslal puk mezi betony Enrotha do domácí branky. Asistence: David Desharnais, Max Pacioretty.

40:55

Montreal si vynutil ze svého úvodního tlaku ve 3. třetině přesilovku. Za podražení dostává 2 minuty nepodmíněně Ennis (BUF).

40:01

I po prostřední periodě je stav stejný jako poté první. Buffalo drží svůj hubený jednobrankový náskok a stále vede 1:0 gólem Ennise ze 4. minuty. Montreal má sice herní převahu, ale nedokáže ji převést v gólový úspěch. Jestli se mu to podaří v závěrečném dějství nebo Enroth udrží nulu, na to si budeme muset počkat do 3. třetiny, která začne ve 3:03.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:41

Montreal je opět kompletní.

39:01

Poslední minuta 2. třetiny

38:25

Montreal si vynutil vhazování v útočném pásmu.

37:41

Ne dmoc dlouho hráli hosté v plném počtu. Prust (MTL) dostal 2 minuty za nesportovní chování + osobní trest.

37:23

Rovněž domácím se jejich přesilovka moc nepodařila a Gončar se vrací zpátky na led.

36:00

Hosté se osvobozují.

35:23

Gončar (MTL) dostává 2 minuty za hákování.

35:00

V posledních vteřinách jsou vidět nepřesné rozehrávky na obou stranách a puky tak končí za brankami u gólmanů.

33:53

Tangradiho nahození raději uschoval v rukavici Enroth.

33:01

Hodně povedeným hitem teď poslal k ledu Pacioretty Deslaurierse.

32:08

Sabres stále drží puk, s kterým hrají převážně za brankou, což začíná pomalu ale jistě čím dál tím více znervózňovat hráče Montrealu.

31:10

Navíc se nyní hraje za brankou Price.

30:13

Buffalo zatím hraje účelně a nedovoluje Montrealu se výrazně dostat ke tlaku a tím i k případnému vyrovnání skóre.

29:32

Útočnou snahu domácích zastavuje ofsajd.

28:39

Plekanec to zkoušel objetím branky, ale ani on nenašel recept na domácího brankáře.

28:02

Po dlouhé době si zachytal i Price, kterého prověřil Gionta.

27:43

Tangradi to zkoušel střelou příklepem. Enroth připraven.

25:16

Na Enrotha si neepřišel nyní i Subban.

24:02

Domácí se dokázali vymanit z tlaku a pomalu převládají moc nad kotoučem.

22:10

Buffalo se dokázalo osvobodit až nyní vyhozením kotouče k Priceovi.

21:05

Montreal je hned v úvodu nastěhován před domácí brankou.

20:01

Hosté jsou střelecky aktivnější po úvodní části 12:7, na nejdůležitější měřítko – góly, však prohrávají 0:1 po parádní akci Ennise gólem ze 4. minuty. Zvýšení obrátek od Montrealu se dá očekávat ve 2. třetině, která začne ve 2:03.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:46

V závěru třetiny je tu ještě vyloučení. Po vzájemné bitce obdrželi pětiminutový trest Prust (MTL) a Stewart (BUF).

19:31

Na jedné straně Meszároš ani na druhé Gallagher nebyli se svou střelou úspěšní.

19:01

Poslední minuta 1. třetiny.

18:05

Hráči Montrealu jsou sice zabydlení v útočném pásmu, ale chybí tomu v posledních pár minutách střelba.

17:13

Menší tlak Montrealu přerušil domácí gólman zakrytím puku lapačkou.

15:36

Střelu Subbana od modré chytá Enroth.

14:45

I tato zkrácená přesilovka se jim moc nevydařila a Buffalo je opět v plném počtu.

13:32

Začíná početní výhoda Habs.

13:28

Právě Sekáčův pokus zlikvidoval svým zákrokem Enroth.

12:45

Síly na ledě se vyrovnají. za hákování Sekáče je vykázán na trestnou lavici Zadorov (BUF).

11:25

Mitchell si najel za obranu Montrealu, ale jeho zakončení bylo hodně nepřesné.

10:31

Price uschoval puk v rukavici před dojíždějícím Deslauriersem.

10:00

Montreal je sice v úvodu aktivnější, ale žádná opravdu gólová šance zatím nepřišla.

08:17

Z úhlu pálil z první Sekáč, ale Enrotha nepřekonal.

07:23

Zakázané uvolnění hostů.

06:47

Buffalo je kompletní.

06:00

Habs se však úvodní přesilová hra zápasů vůbec nedaří.

04:47

Hosté mají možnost vyrovnat. Foligno (BUF) vyloučen na 2 minuty za hákování.

ENNIS - 1:0

03:27

Hodně odvážný kousek se nyní povedl TYLERU ENNISOVI, který si v útočném pásmu přebral kotouč od Girgensonse a kličkou překonal hostující obranu, jež jej sice vyvedla z rovnováhy, ale téměř v pádu, zády k brance a bekhendem do prázdné svatyně Montrealu se povedlo domácímu útočníkovi skórovat. Asistence: Zemgus Girgensons, Matt Mouslon.

02:08

Nyní nepřekonal brankáře hostů ani Weber.

01:31

na druhé straně musel zasahovat i Price po nahození Gionty

00:53

Desharnais se objevil sám před Enrothem, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal zakončit.

00:01

Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Myers, Strachan, Zadorov, Ristolainen, Meszároš, Weber – Ennis, Girgensons, Moulson – Gionta, Mitchell, Flynn – Stafford, Hodgson, Deslauriers – Stewart, Foligno, Kaleta. Trenér: Ted Noélan.

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Gončar, Jemelin, Weaver, Allen – Parenteau, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Sekáč, Eller, Prust – Tangradi, Malhotra, Weise. Trenér: Michel Therrien.

Rozhodčí: Hebert, Pochmara – Devorski, Driscoll.
Českoslovesnká stopa

V obou týmech najdeme minimálně dva krajánky. Do hry zasáhne na domácí straně slovenský obránce Andrej Meszároš a pravděpodobně ani český gólman Michal Neuvirth. Ten však bude připraven alespoň na střídačce krýt záda Enrothovi. Za hosty se představí ve druhé formaci kladenský odchovanec Tomáš Plekanec a ve třetí další Kladeňák Jiří Sekáč.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy

Poslední vzájemná střetnutí hovoří ale jasně pro hosty. Posledních 5 zápasů a pětkrát odešel z něho vítězně právě Montreal.

Buffalo-Montreal 06.11.2014 1:2 P (0:0,0:0,1:1)
Montreal-Buffalo 26.03.2014 2:0 (0:0,0:0,2:0)
Buffalo-Montreal 16.03.2014 0:2 (0:2,0:0,0:0)
Montreal-Buffalo 08.12.2013 3:2 (0:0,3:1,0:1)
Buffalo-Montreal 28.11.2013 1:3 (0:1,1:1,0:1)

Vzhledem k postavení v tabulce, aktuální formě soupeřů a vzájemným zápasům, jsou jasným favoritem utkání Canadiens. NHL je však ale hodně vyrovnaná a každý tým může porazit každého a proč se toho nemůžeme dočkat zrovna dnes.
Buffalo Sabres

Buffalo stejně jako v minulých letech patří i letos k otloukánkům ligy a na rozdíl od soupeře by jeho účast ve vyřazovacích bojích byla spíše překvapením. Za úvodní čtvrtinu soutěže nasbíraly Šavle pouhých 14 bodů, což je za odehraných 22 utkání hodně málo a průměr 0,64 je opravdu tristní. Sem tam ale dokáže Buffalo potrápit své soupeře a to i ty, kteří jsou pasování do okruhů favoritů na zisk Stanleyova poháru jako je například Montreal, který zde na začátku měsíce vyhrál až po prodloužení. Domácí se ale v posledních zápasech zvedají a dohnali již bodově Columbus, který je nyní o příčku lepší pouze díky vyššímu počtu vítězství.

Buffalo – Winnipeg 27.11.2014 1:2 (0:1,0:1,1:0)
Washington – Buffalo 23.11.2014 1:2 (0:0,0:1,1:1)
Buffalo – San Jose 19.11.2014 4:1 (0:0,3:1,1:0)
Buffalo – Toronto 16.11.2014 6:2 (2:0,2:2,2:0)
Minnesota – Buffalo 14.11.2014 6:3 (4:2,1:0,1:1)
Montreal Canadiens

Jak již bylo řečeno, tak Habs jsou vedoucí tým Východu, i když jejich forma z posledních zápasů je jako sinusoida. Výhry střídají porážky a naopak. Nicméně to nic nemění zatím na tom, že 33 bodů stačí na 1. místo. Hned za Montrealem je ale tlačí trio s Pittsburgh, Tampa Bay a New York Islanders s jednobodovou ztrátou, kteří vyčkávají na zaváhání Montrealu.

Jak již bylo řečeno, tak poslední zápasy to je je dna velká houpačka. Jasnou výhru vystřídá posléze ošklivá porážka. Konec slov a pojďme se podívat na zápasy z hlediska statistik:

NY Rangers – Montreal 24.11.2014 5:0 (1:0,2:0,2:0)
Boston – Montreal 23.11.2014 0:2 (0:1,0:1,0:0)
Montreal – St.Louis 21.11.2014 4:1 (0:1,2:0,2:0)
Montreal – Pittsburgh 19.11.2014 0:4 (0:2,0:2,0:0)
Detroit – Montreal 17.11.2014 1:4 (0:0,0:2,1:2)
Příjemný začátek posledního listopadového a prvního adventního víkendu ve společnosti NHL. Tato kanadsko-americká soutěž má v noci z pátku na sobotu naplánovaných 10 utkání. Do hry se tedy zapojí 20 celků, což jsou 2/3 všech týmů hrající nejprestižnější hokejovou soutěž světa. Mezi ně patří i Buffalo Sabres a Montreal Canadiens. Poslední tým Východní konference přivítá ve své First Niagara Centre aktuálně první tým Východu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:1

Branky a nahrávky: 4. Ennis (Girgensons, Moulson), 59. Moulson (Ennis, Ristolainen) – 42. Parenteau (Desharnais, Pacioretty)

Rozhodčí: Hebert, Pochmara – Devorski, Driscoll