6:2

konec (2:0, 2:1, 2:1)

25.11.2014, 18:00 • K&K PNEU Aréna, Havířov • Josef Nudera (@JosefNudera)

Z Havířova je to pro dnešní večer vše. U dalších on-line přenosů se na vás budu opět těšit, napočtenou. (19:57:20)
Havířov dokázal spolehlivým výkonem porazit Opavu 6:2 a posunul se na konečnou třetí příčku tabulky.

58:29

Až teď se Opava usadila v útočné třetině a kombinuje, střelba se jí ale nedaří.

57:50

Havířov zatím brání toto oslabení velmi spolehlivě a daleko do své branky.

57:18

Tvrdá střela Rouska skončila sražená v ochranné síti za brankou AZetu.

57:00

To bylo hodně přísné vyloučení domácího hráče. Ani hráči ani samotný Jan Šmíd (HAV), nevěděli, kdo bude vyloučený. Nakonec dvě minuty za podražení.

56:15

Sledujeme pasáž, kdy se ani jednomu týmu nedaří dostat do šance.

54:13

Opava právě vstřelila branku!
Opava využívá početní výhodu po parádním zakončení. K odraženému puku se dostal na vrcholu levého kruhu JAN HLISTA a tvrdou střelou příklepem se trefil ideálně pod horní tyčku Kostkovy branky.
Bez asistence.

52:53

AZ po vyhraném vhazování ihned vyhazuje.

52:50

Jaroslaw Sap (HAV), dvě minuty za vysokou hůl.

52:19

Opava se už pomalu dostávala do zajímavé šance, ale tu ukončil těsný ofsajd.

51:46

51:14

Vyčesaný vyslal tvrdou bombu z levého kruhu, ale Drnda se dokázal do této ostré rány včas přesunout!

49:46

Daniel Slavík (OPA), dvě minuty za podražení.

49:04

Havířov právě vstřelil branku!
A vedení AZetu je nyní ještě větší. JAROSLAW SAP předvedl krásnou individuální akci, který by si zasloužila možná ocenění do zlaté helmy. Po přihrávce Tarase, projel Sap do útočné třetiny, kličkou se zbavil protihráče a zakončil mezi betony Drndy.
Asistence: Dominik Taras.

48:28

Jan Šmíd si vybruslil až na pravý kruh, odkud vyslal střelu švihem, ale pouze do stojícího brankáře, který puk udržel.

47:16

Havířov dokázal dobře odehranou přesilovou hru využít. Od modré čáry vystřelil střelu švihem DAVID CHROBOČEK, puk skončil někde ve výstroji Drndy, ale nakonec se puk odněkud vykutálel až do branky!
Asistence: Michal Vyčesaný.

46:10

Filip Gawlas to zkusil střelou od modré čáry, ale puk dokázal Drnda betony vyrazit.

46:00

Daniel Slavík (OPA), dvě minuty za nedovolené bránění.

45:11

Havířov se nemohl dlouho vymotat z vlastního pásma, až teď.

44:42

44:12

Daniel Slavík ukázal šikovné ruce, když se dokázal dostat mezi dvěma obránci do zakončení, ale byl už příliš blízko brankáři, který puk lapil.

43:03

Netrvalo dlouho a Tomáš Černý málem dokázal zasunout puk mezi betony Kostky, ale i s pomocí obrany branka nepadla.

42:42

Dominik Schmied (HAV), dvě minuty za hákování.

42:05

Obrovská šance Šmída! Jan Šmíd se dostal ke střele u pravé tyčky, poslal puk do branky, ale ten i když poskakoval na brankové čáře, za ní se nedostal!

41:29

Hra se vrací před Kostku – icing.

41:13

Vyčesaný našel krásnou přihrávkou z otočky před brankou Křibíka a tomu chybělo málo aby puk trefil.

40:46

40:25

Havířov ještě dohrává přesilovou hru z konce druhého dějství. Drží pásmo, ale zatím bez střely.

40:01

Tak ve druhé třetině jsme viděli hokej se spoustou velkých šancí. Domácí odskočili Opavě o čtyři branky, ale hosté dokázali v 36. minutě zkorigovat. Na obou stranách pak zazvonily i tyčky brankových konstrukcí.

40:00

39:53

A v této třetině se už asi nic nestane. Ofsajd Havířovských.

39:15

Spálovský svým nastřelením vybízel Caruka k teči, což se také podařilo, ale puk neskončil v brance, ale v ochranné síti.

38:46

Tomáš Černý (OPA), dvě minuty za vyhození puku mimo hrací plochu.

38:01

37:32

Křibík přišel o puk mezi kruhy před vlastní brankou a toho mohl využít Klapetek, ale trefil pouze pravou tyčku!

36:40

Do obrovské šance se dostal na levém kruhu Spálovský, ale jeho bombu příklepem dokázal Drnda ukrýt do lapačky po parádním semaforu!

36:01

Tomáš Hula (OPA), dvě minuty za držení protihráče.

35:46

A hosté se mohou radovat z první branky v utkání. Slezan Opava se po neproměněné šanci udržel v pásmu a nakonec se po kombinaci dostal ke střele z pravého kruhu DAVID RYBKA, který Kostku prostřelil na zadní tyčku.
Asistence:Matěj Ondruch, Tomáš Hula.

35:15

Do velké šance se dostal Ondruch, ale Kosta společně s obětavým Regošem situaci ustáli!

34:42

34:33

Až teď se podařilo Slezanu vyhodit puk z pásma.

34:23

Tato přesilovka není do Havířova vůbec zlá. Drnda musí být v brance na pozoru.

34:10

Od modré to zkusil Churý, ale jeho příklep končí na betonech Drndy!

33:44

Přesnou přihrávku Tarase do předbrankového prostoru na volného spoluhráče ztečoval do ochranné sítě Tomáš Černý.

32:42

David Rybka (OPA), dvě minuty za sekání.

32:20

Šmíd se dostal k rychlé střele, kterou orazil horní tyčku!

31:52

Tak tato branka jde na vrub hostujícího brankáře Drndy, který nedával pozor. JAN ŠMÍD se dostal s pukem za útočnou modrou a od mantinelu překvapil hostujícího brankáře rychlou střelou švihem, kterou si sám Drnda srazil do branky.
Asistence: Adam Spálovský, Filip Kostka.

30:47

Jan Křibík nabral dobrou rychlost, dostal se do mezikruží, ale jeho bekhendový pokus skončil mimo branku.

30:00

Rychlou střelu Hlisty dokázal Kostka pouze vyrazit daleko před sebe, kde si s pukem už poradila domácí obrana.

29:39

29:25

A další vyhození havířovského obránce.

28:59

David Chroboček se dostal za brankou k puku a vyhodil.

28:30

A Slavík znovu, tentokráte od modré čáry. Jeho střela příklepem končí na pravém betonu Kostky, který se stihl včas přemístit!

28:13

Slavík se dostal k další střele, ale opět byly v permanenci betony Kostky.

27:44

Adam Spálovský vyhazuje přes všechny čáry.

27:39

Jan Potočný (HAV), dvě minuty za sekání.

25:45

Hosté to chtěli zkusit na rychlý brejk ihned po vhazování ve vlastním pásmu a nechybělo moc, aby jel Tomáš Hula sám na Kostku, ale puk nezpracoval.

25:25

A další šance hostů. Tentokráte už puk letěl na branku z hole Rybky, ale Kostka ukázal rychlou lapačku, puk srazil a následně si pro něj povyjel.

24:28

Hosté se udrželi delší dobu v pásmu a byly z toho dvě šance. Nejprve střela Klapetka z mezikruží a následně ztečovaná střela Slavíka, vše ale mimo branku.

24:00

Brankář Drnda bude mít i nadále v brance dost práce. Teď musel udržet puk pod lapačkou před dojíždějícím Šmídem.

22:43

Havířovu se i nadále daří a navyšuje skóre již na 3:0. Po rychlé souhře první lajny v předbrankovém prostoru se k puku dostal RADOMÍR CHURÝ a rychlou střelou zblízka prostřeluje Drndu.
Asistence: Michal Vyčesaný, Jan Křibík.

22:16

V současné chvíli není až takový problém přejít střední pásmo, ale udržet se na puku.

21:08

21:02

Hosty zastavuje v útočném snažení ofsajd.

20:21

Hostům se úvod této přesilovky poměrně podařil. Rychle získali pásmo a Slavík následně vyslal dvě dobré střely na Kostku, který ale stále drží čisté konto.

20:01

Po první třetině vedou domácí favorité 2:0. Hosté se do mnoha velkých šancí nedostali, ale i díky dobře chytajícímu Drndovi mají stále šanci se zápasem něco udělat. Na začátku druhé periody si zahrají ještě minutu a osm vteřin dlouhou přesilovku.

20:00

19:46

Na druhé straně se málem k brance dostal Staš, ale puk skončil na betonech Drndy.

19:18

Dobrá střela Jana Hlasty z levého kruhu, ale Kostka byl včas na svém místě a puk vyrazil!

19:08

Je tady šance pro Opavu ještě na konci první třetiny. Martin Caruk (HAV), dvě minuty za sekání.

18:30

Celý přesilovkový zámek končí střelou Křibíka od modré čáry. Drnda si puk schoval do výstroje a přerušil hru.

18:25

17:46

Křibík vyslal od modré ránu, ale tu vyrazil Drnda před sebe. Tam se pokoušel dorážet Gawlas, ale bez úspěchu.

16:48

Havířov drží útočné pásmo, ale pouze za cenu soubojů u hrazení. Z toho nakonec vyplynulo i vyhození Opavy.

16:25

A Havířov si navíc zahraje i přesilovou hru. Tomáš Hula (OPA), dvě minuty za sekání.

15:56

Práci s holí ukázal i hostující brankář, když pomohl rozjet opavský útok.

15:12

Šmíd mohl zakončovat sám před Drndou, ale jeho střela zamířila pouze do strážce hostující svatyně.

14:31

Filip Kostka vyjel z branky k zadnímu mantinelu, poslal puk po hrazení, ale ten se dostal nakonec až ke Klapetkovi, který nakonec trefil pouze Kostku, který se stačil vrátit.

14:14

A netrvalo to dlouho a Drnda musel krýt i další střelu domácích, vhazuje se po jeho pravici.

13:50

Gawlas vyslal rychlou a dlouhou přihrávkou Křibíka kupředu, ten se dostal až před Drndu, ale jeho klička a zakončení bekhendem skončilo pouze na brankáři.

13:00

Bahounkovu střelu od modré tečoval Sap, ale puk se do branky nedostal.

11:23

Nádherná kombinace Havířova! To byla pastva pro oči, co teď domácí předvedli. Akce na jeden dotek slaví úspěch. Puk přihrál do rohu Křibík obsazenému Vyčesanému, ale ten dokázal ihned poslat puk na volného RADOMÍRA CHURÉHO, který stál před brankou nikým nekrytý a poslal puk ideálně nad ramena Drndy.

10:53

Zpoza branky se vytáčel Tomáš Černý až do úhlu, odkud mohl vypálit, ale Kostka utěsnil prostor mezi tělem a pravou tyčkou dokonale.

09:38

Těsně po skončení přesilové hry, ale dokázal využít Havířov získaného pásma a tlaku. Po ose Vyčesaný – Churý se dostal puk k JANU KŘIBÍKOVI, který trefil od modré čáry puk přesně pod horní tyčku!
Asistence: Radomír Churý, Michal Vyčesaný.

09:35

09:23

Vyčesaný se dostal k volnému puku mezi kruhy, ale nedokázal trefit branku!

08:45

Domácí v plném počtu. Následně to zkusil Křibík střelou od modré, ale puk Drnda viděl a pravým betonem vytěsnil.

07:35

Po této šanci, ale udržel AZet pásmo, z čehož nakonec plynul faul hostů. Matěj Ondruch (OPA), dvě minuty za sekání.

07:34

Radomír Churý se dostal do rychlého brejku, obešel obránce, ale zakončit se mu už nepodařilo. Dobrá práce hostujícího beka.

07:12

Tak zatím není přesilová hra vůbec žádnou výhodou. Opava rozehrála nepřesně a píská se icing.

06:58

David Chroboček dostal puk na hokejku, neváhal a vyhodil.

06:45

Filip Staš (HAV), dvě minuty za podražení.

06:30

Tak ani Havířov nemůže být s přesilovkou spokojený. Hosté v plném počtu.

05:46

AZ sice drží útočné pásmo, ale chybí střelba či přihrávka do ideální střelecké pozice. Pouze Caruk s menší příležitosti trefil boční síťku branky.

05:05

Jiří Hon se dostal k puku a vyhodil.

04:43

AZ kombinuje v útočné třetině.

04:30

Tomáš Černý (OPA), dvě minuty za nedovolené bránění.

04:06

Domácí v plném počtu. Tato početní výhoda se Opavě vůbec nepodařila, hosté v ní nevystřelili ani jednou.

03:44

A opět se Opavským nepodařilo dostat se do přesilovkového zámku.

02:49

Hostům se přesilovka moc nedaří, Křibík vyhodil až k brankáři Drndovi.

02:06

Dominik Schmied (HAV), dvě minuty za krosček.

01:43

Nepřesnosti v rozehrávce Opavy chtěl využít Regoš, ale nechybělo moc a málem z toho byl protiútok hostů.

01:03

Na druhé straně to zkoušel střelou za modrou čárou Hlista, ale Caruk jeho pokus srazil do ochranné sítě.

00:41

První lajna Havířov držela puk na holích, ale do šance se zatím domácí nedostali.

00:01

Oba celky se pozdravily a nyní už čekáme pouze na rozhodčí.

AZ Havířov: Kostka (Turšner) – Chroboček, Gawlas, Bahounek, Spálovský, Potočný J., Regoš, Heinzl – Vyčesaný "C", Churý, Křibík "A", Caruk "A", Sap, Šmíd, Taras, Staš, Schmied, Lejčko

HC Slezan Opava: Marek (Drnda) – Blaževič, Slavík "C", Hon "A", Volf, Černý – Krupa, Hula, Hlista, Rousek, Klapetek, Ondruch, Rybka "A".
V dnešním utkání půjde o to, na jakém místě v tabulce skončí AZ Havířov po této části a z kterého místa vstoupí do nadstavby, kde se stejně body nulují. V případě výhry Havířova za tři body, skončí domácí na třetím místě a odsunou za svá záda Přerov. Opava může být po dnešním duelu přinejlepším na šestém místě.
Dobrý večer z havířovské K&K PNEU Arény, kde se dnes odehraje poslední kolo první poloviny základní části Ligy juniorů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

6:2

Branky a nahrávky: 10. Křibík (Churý, Vyčesaný), 12. Churý (Vyčesaný, Křibík), 23. Churý (Vyčesaný, Křibík), 32. Šmíd (Spálovský, Kostka), 48. Chroboček (Vyčesaný), 50. Sap (Taras) – 36. Rybka (Ondruch, Hula), 55. Hlista

HK Opava: Drnda (Marek) – Blaževič, Slavík "C", Hon "A", Volf, Černý – Krupa, Hula, Hlista, Rousek, Klapetek, Ondruch, Rybka "A"