Mountfield HK – SK Horácká Slavia Třebíč

5:1

konec (1:1, 1:0, 3:0)

14.11.2014, 19:00 • Zimní stadion v Hradci Králové • Tomáš Kouba

V závěrečné části utkání předvedli Hradečtí svou kvalitu a převzali otěže utkání. Třemi brankami odskočili svému soupeři na nedostižitelný rozdíl a závěr zápasu si pohlídali. Hradec tedy potvrdil roli favorita a zaslouženě bere všechny body.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera. (21:03:58)

60:00

59:35

V závěrečné minutě už se zápas dohrává.

58:55

Hosté se při přechodu přes útočnou modrou čáru ocitli v ofsajdovém postavení.

58:00

Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:37

Lukáš Bezděk se urval po pravém křídle jako uragán a svou přihrávkou hledal před brankou svého spoluhráče. Trefil ho však do bruslí.

56:53

Další vyloučení v družstvu domácích. Skála obdržel dvě minuty za držení hole.

55:35

Kotouč vyletěl pryč z hrací plochy a vhazuje se opět v prostřední třetině hřiště.

54:30

Ofsajd hráčů Třebíče znamená vhazování ve středním pásmu.

53:19

Ve stejném čase došlo ke střídání brankářů v družstvu hostí. Svobodu v brankovišti nahradí Šoustal.

53:19

Mountfield právě vstřelil branku!
A tentokrát se už JIŘÍ UHLÍK dočkal, když z naprosto totožné pozice tentokrát trefil přesně pod horní tyč. Hradec tedy vede již o 4 branky. Bez asistence.

52:48

Jiří Uhlík trefuje z pravého kruhu tyč!

52:38

Hradečtí kombinují v útočném pásmu a hledají ideální pozici na střelu.

51:35

A vyloučení tak na druhé straně. Za podražení jde pykat Mašek (TRE).

51:12

Hokejisté Hradce Králové se ubránili bez problémů a jsou kompletní.

50:28

Nyní to však vypadalo jako kdyby přesilovou hru hrál právě Mountfield. Bartoň dlouho držel kotouč v útočném pásmu a povedlo se mu i zakončit tak, že Svoboda musel přerušit hru.

49:12

A rozhodčí bude opět vylučovat. Menší trest za sekání si odpyká Vladyka (HKM).

48:09

A vzápětí je to již o tři branky! Nahozený kotouč se od mantinelu odrazil přesně na hokejku PATRIKA MIŠKÁŘE, který si najížděl mezi kruhy a zakončil přesně k tyči. Asistence: Jiří Uhlík, Petr Dudák.

46:50

Bartoň přesně přihrál na Marka Malinského, který šikovným způsobem překonal hostujícího gólmana Svobodu a posílá tak Hradec do dvoubrankového vedení. Asistence: Patrik Miškář, Martin Bartoň.

46:40

Uhlík byl za zády Svobody odzbrojen od kotouče a hosté mohou založit útok.

45:38

Juráň to zkusil od modré, nicméně střela mu příliš nesedla, neboť zlomil hokejku.

44:40

Bartoňův nahozený kotouč končí v ochranné síti a vhazovat se bude po pravici brankáře Třebíče.

43:46

Velmi houževnatě nyní Salák dorážel kotouč u pravé tyče brankáře Mountfieldu, až z toho vznikla menší strkanice. Hra však byla přerušena a celá situace se obejde bez vyloučení.

43:02

Od modré přestřelil Drašnar vysoko nad.

41:46

David Gančarčík se ocitl v obrovské šanci, když nadvakrát dorážel kotouč v brankovišti Svobody. Ten však za svá záda puk pustit nechtěl.

40:20

Domácí začínají třetinu v početní nevýhodě, avšak zvládají tuto situaci bravurně.

40:01

Po druhé třetině již jeden tým odchází do kabiny o chlup šťastnější a je jím hradecký Mountfield, který vede v poměru 2:1. Hokej to byl ale atraktivní s celou řadou příležitostí, tak doufejme, že se minimálně podobné úrovně dočkáme i v závěrečné periodě. Ta začne zhruba v 20:27.

40:00

39:38

Domácí však mají puk pod kontrolou a vyhazují. Nyní dokonce sbírají vteřinky v útočném pásmu.

38:45

Košař (HKM) je vyloučen za podražení.

37:35

Z prostoru pravého kruhu prověřil Svobodu Miškář. Jeho střelu odkopl brankář Třebíče špičkou betonu do bezpečí.

36:40

Michálkova střela z otočky byla ztečována obráncem hostů mimo branku.

35:48

Do mezikruží dostal přihrávku Malinský a jeho střelu zastavil beton brankáře Slavie!

34:58

Uhlík se dostal do samostatného úniku, ale Svoboda byl v tomto souboji úspěšný.

34:20

Ašenbrenner doslova ukradl kotouč z hole útočníka hostí tím, že ho prostě přikryl lapačkou u své pravé tyče.

34:01

Svoboda schoval odražený kotouč pod lapačkou.

32:14

V signalizované výhodě přihrával Miškář křižně na JIŘÍHO UHLÍKA, který bez problémů trefil odkrytou část branky Slavie. Asistence: Patrik Miškář.

31:14

Košař nezpracoval přihrávku a Mountfield ztrácí útočné pásmo ve své přesilové hře.

30:53

Abrahám (TRE) je v krátkém sledu znovu vyloučen, tentokrát za hákování.

30:29

Hosté hrají v plném počtu.

30:15

Hosté vyhazují kotouč.

30:00

Matějček vypálil od modré čáry, avšak jeho pokus byl zblokován obranou Třebíče.

28:32

V tuto chvíli začala, o tři vteřiny zkrácená, přesilová hra Hradce Králové.

28:29

Vyloučen na dvě minuty je Abrahám (TRE) za hákování.

28:15

V protiútoku dva na jednoho se ocitli Uhlík s Miškářem, prvně jmenovaný dostal přihrávku a přestřelil branku hostí! Sudí však signalizuje výhodu domácím.

27:20

Domácí zatím skvěle brání a vyhazují puky.

26:32

Dalším vyloučeným je Matějček (HKM) za podražení.

24:38

Skála dostal přesnou přihrávku mezi kruhy a nebezpečně vypálil. Trefil však pouze hostujícího brankáře Svobodu.

23:28

Hosté nesehráli přesilovou hru vůbec špatně. Vyslali na Ašenbrennera několik slibných pokusů, kterým chyběla gólová přesnost.

22:15

Domácí ubránili krátkou nevýhodu tří mužů v poli a již brání ve čtyřech.

21:28

Dalším vyloučeným je znovu hradecký hráč za vyhození kotouče z kluziště.

20:15

Domácí začínají třetinu tak, jak skončili tu předešlou – vyhozením kotouče.

20:01

První třetina utkání se může zapsat do historických tabulek. Obě mužstva odcházejí do kabin se stejnými vyhlídkami do dalších třetin, neboť po 20 ti minutách je skóre vyrovnané, což odpovídá i průběhu zápasu. Druhá třetina nám začne zhruba v 19:43.

20:00

19:58

Na závěr ještě vyhazují domácí kotouč z obranného pásma.

19:48

Za podražení je vyloučen Tomáš Drašnar (HKM).

19:01

Kastnerovo nahození skončilo na tyči brankáře Třebíče.

17:48

Dudákova nabídka před branku Svobody nakonec skončila na holi obránce Slávie.

16:07

Kombinace Mountfieldu v útočném pásmu vyústila v gólovou radost domácích! Ke kotouči se na kraji pravého kruhu dostal MARTIN MATĚJČEK, který se rozhodl vystřelit, kotouč se prosmýkl mezi bránícími hráči a propadl až za brankovou čáru. Asistence: David Košař, Martin Bartoň.

15:15

Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

14:40

Tvrdá rána Skály od modré čáry jenom zaduněla na betonu Svobody.

14:16

Za hákování je vyloučen Daniel Kabelka (TRE).

13:10

Salák tváří v tvář Ašenbrennerovi trefuje tyč!

12:59

Brankář domácích udělal hrubou chybu za brankou, Salák ukořistil kotouč a nahrával před prázdnou branku. Tam naštěstí pro domácí nečíhal žádný Třebíčský hráč.

11:30

Tentokrát Suda nahodil kotouč na branku Svobody, ten si však poradil a kotouč vyrazil.

10:15

Salák se uvolnil po křídle a z prostoru pravého kruhu prověřil Ašenbrennera.

09:10

Od modré vypálil hostující Kučera, jeho střela se však nevešla mezi tři tyče hradecké branky.

08:16

Tuto mizérii ukončil Vantuch, který střelou ze střední vzdálenosti přinutil domácího brankáře k zákroku.

06:50

Sledujeme pasáž, ve kterém se žádnému z celků nedaří přejít soupeřovo středí pásmo.

05:48

Horácká Slavia právě vstřelila branku!
MARCEL JURÁŇ vystřelil z mezikruží a jeho střela zapadla přesně k pravé tyči Ašenbrennera, který měl zakrytý výhled. Asistence: Jaroslav Tůma.

05:30

A Hradec Králové se vysvobozuje vyhozením.

05:05

Hosté kombinují v útočné třetině, chybí tomu však střelba.

04:37

Jebavý (HKM) si odpyká první trest. Je vyloučen za podražení.

03:46

O kotouč však hostující hokejisté přišli a Hradečtí zakládají útok.

03:30

Slavie nyní kombinuje v útočném pásmu.

02:40

Dnes zatím nejaktivnější Uhlík se dostal k první vážnější příležitosti domácích. Svoboda však měl odkrytý výhled a jeho projektil zneškodnil.

01:55

Uhlíkovu přihrávku před branku zpracovali obránci hostí.

01:00

Salák nahodil kotouč na branku domácích a hru přerušuje posunutá brána.

00:40

První pokus Uhlíka z kruhu minul branku Třebíče.

00:01

Mountfield HK: Ašenbrenner (Veselý) – Košař, Vladyka, Hercig, Gančarčík, Bezděk, Suda, Kastner, Jebavý, Skála, Miškář, Malinský, Drašnar, Bartoň, Michálek, Matějček, Uhlík, Šeda, Dudák, Plášil, Pilař. Trenér: Aleš Krátoška.

SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (Šoustal) – Matov, Roupec, Juráň, Hodek, Abrahám, Pelikán, Jirák, Šimka, Kučera, Tůma, Hort, Salák, Vantuch, Mašek, Kabelka. Trenér: Roman Mejzlík.
Mountfield Hradec Králové

Královéhradečtí junioři zatím dělají vše, co se od nich při postupových ambicích očekává. Po 14 odehraných kolech druhé nejvyšší juniorské soutěže domácí stále nemají tušení, jak chutná porážka. K nabytí této chutě měli hráči Mountfieldu nejblíže ve třetím kole, kdy porazili Tábor až po dovednostní soutěži, tedy samostatných nájezdech.

Poslední zápasy:
Krkonoše – Mountfield HK 1:9
Mountfield HK – Velké Popovice 5:2
Tábor – Mountfield HK 0:7
Mountfield HK – Chrudim 5:1

SK Horácká Slavia Třebíč

Hokejisté z Třebíče zažívají úspěšné období taktéž, neboť ze 14 odehraných kol nenašli recept na svého soupeře pouze dvakrát, přičemž jedním z nich je právě dnešní protivník Slavie. Takže se není čemu divit, že jsou hosté na druhém místě tabulky.

Tábor – Třebíč 3:6
Třebíč – Chrudim 10:8
Písek – Třebíč 2:7
Třebíč – Havl. Brod 6:1

Poslední vzájemný zápas:

Třebíč – Mountfield HK 1:9 (0:4, 1:4, 0:1)

V posledním klání dnešních celků padli Třebíčští na svém ledě poměrně velkým rozdílem, a tak se jistě budou dnes chtít na favorizovaného soka vytáhnout a debakl odčinit. Úvodní hvizd rozhodčího uslyšíme v 19 hodin na stadionu v Hradci Králové a tím odstartuje také náš onlajn přenos, ke kterému Vás touto cestou vřele zvu, je na co se těšit!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

5:1

Branky a nahrávky: 17. Matějček (Košař, Bartoň), 33. Uhlík (Miškář), 47. Malinský (Miškář, Bartoň), 49. Miškář (Uhlík, Dudák), 54. Uhlík – 6. Juráň (Tůma)