5:1

konec (0:1, 3:0, 2:0)

14.11.2014, 01:30 • Bell Centre, Montreal • Daniel Polách (@DanielPolach)

Tipsport: 2.15 3.8 2.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Čtvrtá výhra Montrealu Canadiens v řadě je na světě a Habs se posouvají do čela Východní konference. Domácí o svém vítězství nad Bostonem Bruins rozhodli hlavně ve druhé třetině, kdy vstřelili tři branky. Hlavní hvězdou utkání byl vyhlášen Dale Weise, jenž dnes zaznamenal hattrick Gordieho Howea – tedy gól, asistenci a bitku v jednom utkání. Utkání nezůstalo ani bez české stopy, byť do něj nezasáhl David Krejčí. Tomáš Plekanec v jedné z mnoha přesilových her promrhal velkou příležitost ke skórování, jeho zaváhání ale napravil Jiří Sekáč, jenž ve třetí třetině uzavřel střelecký účet utkání a začíná se tak stávat specialistou na utkání s Bostonem – 16. října mu v Bell Centre vstřelil svůj první gól v NHL, 13. listopadu proti němu zase zaznamenal první gól při hře v početní výhodě. Já vám děkuji za pozornost a doufám, že nám zachováte svou přízeň i nadále. Mějte se fanfárově! (04:15:16)

59:47

Domácí fanoušci povstávají a aplaudují svým hrdinům.

59:27

Jemelinovo nahození bylo sraženo nad tvrzené sklo, konec utkání se kouskuje.

59:05

Kotouč skončil na střídačce Montrealu, kde si zachytal i druhý brankář Canadiens Dustin Tokarski! Vynikající reflex a vynikající zákrok lapačkou.

58:54

Odražený kotouč ve středním pásmu převzal Prust, vjel do útočného pásma a při střele zlomil hokejku. Svedberg tak zasáhl pohodlně pravým betonem do ochranné sítě.

58:39

Galchenyukovi se první zamotal kotouč mezi nohy, domácí útočník si ale šikovně poradil, udělal kolečko navíc a nakonec z otočky donutil Svedberga k zákroku u své levé tyče.

57:50

Jemelin poslal k ledu u mantinelu Seidenberga a vysloužil si aplaus domácích fanoušků.

57:40

Dale Weise a Adam McQuaid skončili na trestní lavici – první za nedovolené bránění brankáři, druhý za hrubost.

57:40

A nakonec ano! Weise vjel do útočného pásma, zkoušel se prokličkovat před Svedberga, jenomže jej strážil McQuad a domácí útočník nakonec upadl na brankáře soupeře, vedle čehož posunul branku. McQuaid pak Weisemu u mantinelu naložil od cesty a vznikla menší mela.

57:00

Do konce utkání zbývají tři minuty, ani jeden tým zřejmě už nebude mít tendenci pouštět se do čehokoliv převratného.

56:20

Griffith vjel do postavení mimo hru.

55:58

Lucic zatáhl puk do útočné třetiny a umožnil tak vystřelit McQuaidovi, jehož pokus ale přes řadu hráčů před Pricem neprošel.

55:32

Plekanec poslal puk ke Svedbergovi, který přerušil hru.

55:23

Subbanova tvrdá rána od modré sice nedoputovala ke Svedbergovi, ale zato pořádně štípla jeho soka Lucice.

54:45

Canadiens opět vyráží do útočného pásma, svého rivala rozhodně šetřit nehodlají. Jen pro připomenutí: včera Boston prohrál 1:6 v Torontu.

Jiří SEKÁČ - 5:1

5:1

Branky a nahrávky: 23. Weise (TS), 33. Eller (Gallagher), 35. Pacioretty (Weise, Weaver), 46. Pacioretty (Desharnais), 55. Sekáč (Beaulieu, Eller) – 17. Hamilton (Eriksson)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Gilbert, Gončar, Weaver, Jemelin, Beaulieu – Parenteau, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Sekáč, Eller, Prust – Weise, Malhotra

Boston Bruins: Svedberg (Rask) – Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Morrow, Trotman, Krug – Griffith, Kelly, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Soderberg, Fraser – Paille, Campbell, Gagne

Rozhodčí: O'Halloran, Furlatt – Murchison, Cormier