konec (2:0, 0:1, 1:0)

14.11.2014, 17:00 • Nitra aréna • Dalibor Sklár sk

Tipsport: 2.33 4.2 2.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hlasy po zápase:
Anton Tomko (tréner HC Košice):"Dnešný zápas sa musel divákom páčiť. Úvod zápasu sme nezvládli, v druhej tretine sme zlepšili pohyb a nasadenie. Strelili sme kontaktný gól. Nitra v poslednej časti hry dosiahla tretí gól a podarilo sa jej udržať výsledok zápasu."

Andrej Kmeč (asistent trénera HK Nitra):"Bol to výborný zápas. Lepšie mužstvo ako Košice v súťaži nie je. Prišlo veľa divákov, ktorí super povzbudzovali. Ustáli sme tlak Košíc, pridali tretí gól a nakoniec sme to udržali a dosiahli cenné víťazstvo." (19:39:35)
Skončilo sa nadpriemerné extraligové stretnutie, v ktorom sme videli 4 góly, slovné aj menšiu pästnú výmenu názorov, množstvo útočných akcií a dobrých zákrokov brankárov. Konečný rezultát je 3:1 a Nitra si do tabuľky pripisuje cenné tri body.

56:34

Po slovných výmenách došlo aj k menšej pästnej medzi Nádašdim a Philippom. Všetko však zastavili čiaroví rozhodcovia. Výmena názorov pokračuje aj na trestnej lavici medzi hráčom hostí a domácimi fanúšikmi. Hrá sa 4 na 4.

56:25

Ofsajd Nitra.

55:10

Štefanka tečuje Bednárov nahodený puk, brankár hostí dobre zasiahol.

52:29

Nitra dala gól!
HENRICH RUČKAY pridáva tretí domáci gól po perfektnej prihrávke od Mareka Slováka kedy osamotený bez problémov umiestnil puk do odkrytej hosťujúcej bránky. Asistencie: Marek Slovák, Jakub Ručkay.

50:46

Milova tvrdá strela a v akcii ľavý betón hosťujúceho brankára.

50:08

Posunutá domáca bránka. Vhadzuje sa pred Lakosilom.

48:49

Ofsajd Košice.

48:18

Na trestnú lavicu si sadajú Slovák a Cebák za vzájomné seknutie. Hrá sa 4 na 4.

47:51

Mráz tečoval nahodený puk pred Melicherčíkom, ten si dal pozor a nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

47:23

Košice v nápore, Nitra sa však dobre bráni.

45:57

44:48

Bednár strieľa od modrej, puk zasiahol Slováka, ktorý padá k ľadu a s problémami odišiel na striedačku.

44:34

43:26

Ďalší domáci hráč na ľade, opäť bez vylúčenia. Diváci prejavujú svoju nespokojnosť svojim piskotom a nadávkami.

42:43

Opäť vhadzovanie pred Lakosilom. Hostia urobili menší kolotoč štvrtej domácej formácii.

42:17

41:27

Štefanka tvrdo ale nepresne strieľa z medzikružia.

40:45

Lukáš Novák končí na ľade, nevylučuje sa aj napriek piskotu domáceho publika.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Hráči už korčulujú na ľade a o malú chvíľu začne posledná časť hry.
V prestávkovej streľbe na bránu z polovice ihriska neuspel žiaden z mladých strelcov.
O 4 minúty začne tretia tretina.
Po 40tich minútach sme v Nitre videli 3 góly. V druhej tretine padol iba jeden a dosiahol ho v 28 minúte v úniku 2 na 1 Adam Lapšanský. Pomer striel v druhej tretine bol 8 : 11, celkovo 20 : 20.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:04

56 sekúnd pred koncom tretiny sa vhadzuje pred Lakosilom.

38:35

Lakosil nevedel kde má puk po Drgoňovej strele. Na štastie pre domácich a nanešťastie pre Košice bol v jeho výstroje a nie za jeho chrbtom.

38:07

Češík hral s vysokou hokejkou a vhadzuje sa pred Melicherčíkom.

36:57

Štefanka strieľa, Melicherčík na dvakrát jeho pokus chytá.

36:41

Matúš Chovan nahadzuje puk na domácu bránku. Lakosil chytá a nasleduje vhadzovanie.

35:22

35:00

Domáci v plnom počte. Následne Hrnka skvelou prihrávkou našiel Bartánusa, ktorému puk nesadol dobre a netrafil odkrytú domácu bránku.

34:41

Nitra sa dobre bráni.

32:50

Ďalší vylúčený domáci hráč. Tentokrát si Henrich Ručkay posedí za príliš veľa hráčov na ľade.

32:33

Bicek s Bartánusom neuspeli proti Kuzmovi s Ordzovenským.

31:15

Domáci v plnom počte.

30:34

Štefanka unikol obrancom hostí ale nemal dosť síl na zakončenie.

29:40

29:13

Za zovretie puku rukou si na dve minúty sadol Filip Bajtek.

28:30

Na ľade sa prvýkrát po zranení ocitol Filip Kuzma.

28:14

V úniku 2 na 1 aj Nitra ale Slovákovu prihrávku vypichol jeden z obrancov hostí.

27:20

Košice dali gól!
Hostia ušli do brejku 2 na 1 a ADAM LAPŠANSKÝ zužitkoval dobrú Češíkovu prihrávku a strelou pod brvno nedal Lakosilovi šancu. Asistencie: Matej Češík.

27:20

V Nitre sa opäť telefonuje.

27:08

Posunutá bránka hostí. Vhadzuje sa pred Melicherčíkom.

26:50

Košice zovreli domácich v obrannom pásme akoby hrali presilovku, pritom pomer síl na ľade je rovnaký.

25:44

Michal Novák si vymieňa istotne nepekné slová so Štrbákom. Na trestnej lavici končí domáci obranca a vyslúžil si osobný trest za nešportové správanie. Na trestnej lavici pobudne 10 minút. Pomer síl na ľade sa nemení.

25:40

Bicek strieľa. Jeho pokus tečovaný.

25:02

Vhadzuje sa pred bránkou Košíc.

24:43

Nitra aj po skončení presilovky natlačená pred Melicherčíkom a vypracovala si viaceré náznaky šancí avšak ani jednu nepremenila na tretí gól.

24:09

Hostia v plnom počte.

22:08

Bartánus si posedí za nedovolené bránenie v hre.

22:08

100 percentná šanca Nitry. Henrich Ručkay doviezol puk až za hosťujúcu bránku, našiel nikým nekrytého Slováka, ktrorý nikým neatakovaný minul odkrytú bránku Melicherčíka.

21:02

Spilar tvrdo atakuje Mráza v rohu klziska, ten končí na ľade. Pomer síl sa nemení.

20:13

20:05

Úvodné buly pre Košice.

20:01

Začala sa druhá tretina.
O dve minúty začne druhá tretina.
Po dvadsiatich minútach je skóre 2:0 pre Nitru. Stav zápasu otvoril v 3tej minúte Bajtek a krátko po nevyužitej hosťujúcej presilovke strelil druhý gól domácich Slovák. Pomer striel 12:9.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

18:48

17:39

Nitra zaútočila, Slovák s Ručkayovcami dobre zakombinovali a zakončili. Pri zákroku brankára hostí nešťastne Slovák trafil hokejkou Melicherčíka do masky. Nevylučuje sa ale ihneď to domácemu útočníkovi išli vysvetliť obrancovia hostí.

17:00

Nitra zle striedala, nevyužil to Bicek.

15:51

V Nitre narastajú emócie. Po súboji pri hosťujúcej striedačke ostáva na ľade ležať Lukáš Novák. Na trestnú lavicu si nik nesadá a hra pokračuje ďalej.

15:24

Košice takmer znižujú. Domáci hráči nevyhodili puk z pásma, pred domáceho brankára sa natlačil jeden z Košičanov a dotlačil puk až za chrbát domáceho brankára. Následne sa telefonuje a gól neplatí pre kontakt útočiaceho hráča s brankárom.

15:08

Odrazený puk končí v hľadisku.

14:39

Vhadzuje sa v strednom pásme.

13:57

Puk sa ocitol pred domácou bránkou, zakončoval osamotený Bartánus ale Lakosil podržal svoje mužstvo.

12:53

Nahodený puk Košíc Lakosil vyráža na ochrannú sieť a vhadzuje sa po jeho ľavici.

12:30

Nitra rozohráva akciu od Lakosilovej bránky.

11:49

Henrich Ručkay z rovnakého miesta ako padol druhý gól skúšal pozornosť brankára hostí. Tomu ľahká strela vypadla z lapačky.

10:54

Nasleduje vhadzovanie pred domácou bránkou.

10:00

Nitra v polovici prvej časti hry vedie zaslúžene 2:0. Hostia pôsobia ospalým dojmom, naopak domáci sú aktívni dopredu aj dozadu.

08:54

Oddychový čas hostí.

08:54

Nitra zvyšuje vedenie. Jakub Ručkay prenechal medzi kruhmi puk MAREKOVI SLOVÁKOVI a ten z prvej strelou švihom prekvapil Melicherčíka a puk končí za jeho chrbtom. Asistencie: Jakub Ručkay.

08:05

07:33

Štrbákovu tvrdú strelu Lakosil vyráža na ochrannú sieť.

07:14

Nitra sa doposiaľ dobre bráni.

06:00

Marek Slovák si posedí dve minúty. Prvá presilovka Košíc.

05:34

Mohlo byť vyrovnané, dobrú prihrávku spoza bránky nevyužil Bicek, na opačnej strane hneď z protiútoku nebezpečne zakončovali Ručkayovci.

04:03

Pohrozili aj Košice, po ľavej strane unikol Richard Jenčík, jeho strelu švihom Lakosil chytá.

03:48

Domáci pokračujú v úvodnom nápore. Kolotoč dopriala hosťom prvá nitrianska formácia. Melicherčík pozorný.

02:29

Nedôraz hosťujúcich obrancov pred bránkou Košíc a domáci mladíci dobiedzali pred Melicherčíkom až toľko, že puk za chrbát hosťujúceho brankára dopravil FILIP BAJTEK. Asistencie: Dávid König, Richard Lelkeš.

02:19

Slovák prihrával spoza bránky Jakubovi Ručkayovi, jeho pokus bol zblokovaný a následne Michal Novák poslal puk Melicherčíkovi do lapačky.

01:33

Melicherčík vyráža betónom Mrázov pokus do bezpečia.

00:45

Lakosil kryje prvú strelu Košíc.

00:02

Úvodné buly pre Nitru.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Všetci aktéri sú už na ľade, o chvíľu začíname.
Nitra aréna je 5 minút pred zápasom slušne zaplnená. Dnes to vyzerá na búrlivú kulisu.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Lakosil(Kusý) – Mezei, Nádašdi, Milo, Ordzovenský, Novák M., Bednár, Kuzma, Piačka – Tománek, Stümpel, Novák L., Ručkay J., Slovák, Ručkay H., Mráz, Štefanka, Pupák, Konig, Lelkeš, Bajtek

HC Košice: Melicherčík (Hylák) – Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Cebák, Jánošík, Hinďoš, Šeda – Lapšanský, Češík, Sojčík, Spilar, Bartoš, Jenčík, Bicek, Hrnka, Bartánus, Suja, Chovan, Stupka

Rozhodca: Jonák, Müllner – Korba, Šefčík.
V 22.kole hokejovej extraligy sa šláger kola odohrá v Nitra aréne, kde v súboji posledných finalistov privíta Nitra o 17:00 Košice.

V predchádzajúcom kole Nitra prerušila svoju 5 zápasovú sériu bez straty bodu, kedy jeden bod Corgoni stratili pri víťazstve 3:2 po samostatných nájazdoch v Žiline. O víťazovi duelu rozhodol premeneným samostatným nájazdom Jozef Stümpel a dosiahol tak už svoj jubilejný dvadsiaty tohtosezónny bod. V tabuľke produktivity má aktuálne dosiahnutých 9 gólov a 11 asistencií, zhodne ako Lukáš Novák a delia sa o 14 miestov. Na čele bodovania je Roman Tománek s 31 bodmi za 14 gólov a 17 asistencií.

Hostia z Košíc dosiahli cenné 3 body na ľade Havranov z Piešťan po víťazstve 3:2. Všetko rozhodol 7 minút pred koncom stretnutia Richard Jenčík a upevnil oceliarom prvé miesto tabuľky s aktuálne 6 bodovým náskokom pred druhým Popradom.

Hráčom Košíc sa na súperových klziskách darí doteraz veľmi dobre. Dosiahli v nich až 9 víťazstiev, v jednom stretnutí vyhrali Košičania po predĺžení a dva body si oceliari pripísali za prehry po predĺžení. Nitra naopak túto sezónu zaostáva za očakávaniami a na domácom klzisku už pustila všetky tri body súperom až v troch zápasoch a dvakrát Nitranom unikol jeden bod na domácom klzisku pri výhre po samostatných nájazdoch.

Kto bude úspešnejší v súboji minuloročných finalistov sa môžete dozvedieť aj z nášho textového prenosu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

3:1

Branky a nahrávky: 3. Bajtek (König, Lelkeš), 9. Slovák (Ručkay J.), 53. Ručkay H. (Slovák, Ručkay J.) – 28. Lapšanský (Češík)

HK Nitra: Lakosil(Kusý) – Mezei, Nádašdi, Milo, Ordzovenský, Novák M., Bednár, Kuzma, Piačka – Tománek, Stümpel, Novák L., Ručkay J., Slovák, Ručkay H., Mráz, Štefanka, Pupák, König, Lelkeš, Bajtek

Rozhodčí: Jonák, Müllner – Korba, Šefčík